Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Steni MTS ne radi ni na 1m levo od MTS bazne stanice, ko jos njegove reci uzima za ozbiljno u takvim pricama?
Koliko sam razumeo, fakulteti su se žalili dolaskom novog dekana. Takva žalba je onda i pomalo očekivana :)
Bas to, razumemo se ;)
 
Steni MTS ne radi ni na 1m levo od MTS bazne stanice, ko jos njegove reci uzima za ozbiljno u takvim pricama?

Bas to, razumemo se ;)
Jedina dobra stvar kod telekoma je sto ima ok pokrivenost,kvalitet mu nije jaca strana,niti je ikad bila,niti je sad i pomiri se sa tim.
Moram da otvorim jednu temu koja ce biti jako zanimljiva,nego ne dangubim bas ko ti na ovom forumu alfa pa moram da se nakanim,ali sigurno cu otvoriti.
Imam i neke dokaze o tome i bice jako zanimljivo kad iznesem neke stvarcice i ustvari vidis koliko nemas pojma i vodis se samo logikom da su nesto povoljniji operater od ostala 2,narocito telenora,a kvalitet ti nije bitan.
Uglavnom otvoricu je samo nisam bas siguran u narednim danima da ce biti,vec kad me ne bude mrzelo.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Лазаревац и околина 2 и 3Г. Теленор има све 4 фреквенције, Вип 3 (1800), а Мтс само 2100 и 900 2Г. И Мтс на две БС 4Г 1800.
 
Poslednja izmena:
I ako mi je prmarna kartica mts postpaid, u Boru i okolnim selima najbolju pokrivenost ima Telenor koji je recimo u selu Donja Bela Reka jedini postavio baznu stanicu i to i 2G i 3G, dok ostala dva mobilna operatera nemaju postavljenu baznu stanicu ni na 2G. U selu Metovnica takodje samo telenor ima postavljenu BS. Sto se tice 4G ne koristim ga jos uvek ali sam cuo da mts ide samo sa jedne BS u Boru. Clan poglavicas iz Pirota lepo je objasnio CID za mts 2G za Pirot, Zajecar, Nis, Bor... Medjutim nisam uspeo da nadjem za 3G CID koji brojevi sta oznacavaju(tj koji brojevi su za BS, koji za ostalo) osim ako mi negde na forumu to nije promaklo?
 
Poslednja izmena:
Па CID је број који означава једну ћелију, којих најчешће има три на БС. А може бити исти ваљда само ако је у другом региону, што показује број LAC. Па имају различити опсези тих бројева за различите оператере, мреже, бендове. Има и PSC који је на неки начин аналоган са CID. И ако одређени телефон може да види и тзв. комшијске ћелије, онда се код њих види само тај број, а не показује CID (док не постану активне, док не дођу на прво место; нешто слично има и код 4Г). Има и RCN који је углавном сталан...
 
Poslednja izmena:
tako je, na 2G prvi broj prikazuje broj 1, 2, 3, 4 u zavisnosti od broja antena i to je broj antena tj usmerenja antene, druga dva broja pokazuju grad, za Bor je 27, za Zajecar je valjda 28 i tako dalje i sledeca dva broja pokazuju koja je bazna stanica. Bar tako je u 2G ne znam kako je to definisano u 3G. Pricam za mts mrezu.
 
Код Теленора је број ћелије на крају, код остале 4 цифре не могу да утврдим неку велику повезаност. А код Випа има само 4 цифре.
 
Ono sto sam uspeo da ukapiram sto se tice 3G CID-a je to da prva dva broja koja su 27, 28, i 29 da su to sektori antena. Druga dva broja koja se u Boru koriste su 48 i 99 ne znam da li su za grad ili BS, dok treca dva broja 45, 48, 52, 68, mozda ima jos nekih ali ni ta zadnja dva broja nisam mogao da ukapiram za sta su namenjeni.
 
То што гледаш је Long CID, пробај са обичним CID петоцифреним :) Апликација Netmonitor на пример. (Иначе посебно добра што се код ње види на карти приближан положај БС, односно правци куда бију ћелије са ње.)
 
Poslednja izmena:
Koristim Network Info II i OpenSignal koji takodje ima mogucnost pribliznih lokacija. Ali hvala u svakom slucaju. Videcu da instaliram taj program samo da vidim da li moj stari telefon podrzava tu aplikaciju :)
 
Пробао сам ја све те, али за мене су најбољи Netmonitor, Gmon и G-NetTrack (који сви показују тај кратки CID). А Open signal ми ништа не показује на мапи, само стрелицу на овом кругу, што ми не значи много.
 
Poslednja izmena:
Probao sam da instalirao sva tri, jedino mogu da instaliram G-NetTrack, medjutim ne mogu da ga pokrenem, probacu jos par puta da ga reinstaliram. Mada vidim da preko open signal ima mogucnost da se na 3G vidi petocifreni CID, udje se u see networks onda se iz padajuceg menija izabere Cells i tu pokazuje jacinu signala i petocifreni CID. Nisam proveravao po gradu ali sam video da mi za jednu BS ne pokazuje. Provericu ovih dana pa cu javiti rezultate. Hvala ti milanpavke na predlozima na najbolje programe za CID :)
 
Нема на чему. Нису то баш неке велике разлике, међу свим њима... (не рачунајући она баш глупе)
Раније ми је био најбољи G-mon, али чини ми се да доста вуче батерију. А сада Нетмонитор због те мапе. Неттрек је сад и најлошији од њих, поделили су га на лајт верзију и другу, која се плаћа чак 16 долара.
Спирит је одличан за играње са тим (а вероватно и Г2, 3, 4 и други нови/новији ЛГ телефони), посебно у комбинацији са кодом 277634#*# о чему писах у теми о 4Г.
 
Poslednja izmena:
da da lajt verziju sam i instalirao ali nece da se pokrene. Sve u svemu kada budem uzeo drugi telefon instaliracu sve te aplikacije
 
Ne znam kako da nateram Nexus 4 sa Android 6.0.1 AOSP romom da hvata samo 3G na 900MHz...Cisto da vidim na kojim lokacijama je pusten u Beogradu. Kod mene u kraju (Labudovo brdo) def. nije pusten jos uvek. :) Jos nisu zavrsili sve bazne stanice. Da su zavrsili, oglasili bi se na sajtu. :)
 
Ne znam kako da nateram Nexus 4 sa Android 6.0.1 AOSP romom da hvata samo 3G na 900MHz...Cisto da vidim na kojim lokacijama je pusten u Beogradu. Kod mene u kraju (Labudovo brdo) def. nije pusten jos uvek. :) Jos nisu zavrsili sve bazne stanice. Da su zavrsili, oglasili bi se na sajtu. :)
I ja to isto mislim da jos taj posao nije zavrsen,cim nista nisu objavili

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Пробај овај код *#*#4636#*#* ?!
 
Poslednja izmena:
Definitivno nema iznenadnih prelaza sa 3G na 2G i pored solidnog 3G signala na Telenoru na Androidu 6.0.1. :) Nema potrebe drzati 3G-only. Testirao sam 5 dana, definitivno je tako. Android 6.0.1 je def. resio to. :)

EDIT: Koristim Android 6.0.1 AOSP ROM za Nexus 4, lik sa XDA foruma je kompajlirao najnoviju reziviju Androida 6.0.1: https://android.googlesource.com/platform/build/+/android-6.0.1_r30 . Ipak znaci softverska podrska za telefone...
 
Poslednja izmena:
Telenor je odlicno pokrio 3G signalom potez Borska (od ugla sa ulicom Pere Velimirovica) - 5 solitera na Banjici. Ranije je na uglu Borske i Velimirovica jedva postojao 3G signal na otvorenom. Takodje, Bulevar Oslobodjenja od Slavije do Trosarine je savrseno pokriven 3G signalom. 3G signalom je savrseno pokriven i potez Visnjicka - Vojvode Micka - Marijane Gregoran - Stevana Hristica.
 
Telenor je odlicno pokrio 3G signalom potez Borska (od ugla sa ulicom Pere Velimirovica) - 5 solitera na Banjici. Ranije je na uglu Borske i Velimirovica jedva postojao 3G signal na otvorenom. Takodje, Bulevar Oslobodjenja od Slavije do Trosarine je savrseno pokriven 3G signalom. 3G signalom je savrseno pokriven i potez Visnjicka - Vojvode Micka - Marijane Gregoran - Stevana Hristica.

Aaaa ne,ne druze,"lazes i izmisljas",nemoj ovo Alfa da ti vidi,dobice cir ;)
Sto se tice hspa meni je dobar odavno po Karaburmi po ovim ulicama sto si naveo,tu cesto boravim,zato sam i navodio da se tim potezom MTS zlobati u 80% slucajeva sa obicnim 3g,a ponekad se nazire i hspa,ali jako retko.
 
Nema razloga za eventualnim prepucavanjem sa alfom u ovoj temi. To nicemu ne vodi.

Sto se tice Telenorog 3G signala na Karaburmi, ne secam se da sam imao problem sa 3G signalom jos davne 2011., potez Vojvode Micka - Marijane Gregoran - Stevana Dukica. Tad sam cesto posecivao Karaburmu, konkretno ulicu Stevana Dukica.

Sto se tice Zvezdare, Telenor je savrseno pokrio 3G signalom potez Gospodara Vucica (od ugla sa Bulevarom) pa do ugla sa ulicom Vojislava Ilica, primetno bolje od MTS-a.

Sto se tice 4G signala kod Cvetkove pijace, nemam 4G telefon da proverim. Inace, Telenor ima novu baznu stanicu na Maksiju na Cvetkovoj pijaci. Stub se nalazi na krovu Maksija.
 
Изашао апдејт Рателових дозвола за ову недељу, број нових 4Г БС - НУЛА. Само десетак Випових 3Г.
Тако да ће Теленор „свечано" завршити покривање са 4Г вероватно 2020. или 2021...
 
Poslednja izmena:
Stena, kad vec ne koristis MTS, nemoj se praviti da znas kakav signal ima realno. Gubis kod ljudi i ono malo zelje da procitaju sta kazes nekad.
 
Stena, kad vec ne koristis MTS, nemoj se praviti da znas kakav signal ima realno. Gubis kod ljudi i ono malo zelje da procitaju sta kazes nekad.
Stena ti je nabio zesci kompleks ;) A posto te malo hvata i demencija vidim ja,vrati se malo u starije moje poruke pa vidi jel imam MTS ili ne? Pisao vise puta,ali dzabe,treba tebi ponoviti malo cesce. Dakle MTS veliki predajnik mi vazdusno bez ijedne prepreke na nekih 100m,a net losiji od telenora i to duplo ciji predajnik Boga pitaj gde je posto uvek ima slabiji signal od Mts.
Naravno nisam lud mts da koristim nesto ozbiljnije,to samo povremeno i u romingu jer je povoljniji u BiH,ali narwvno da sam ovo primetio i da ga imam

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mda, clan od poverenja :D
 
Na pojedinim BS CID na 3G video sam da u Boru i Boljevcu preko opetsignal programa ne postoji mogucnost da ga ocita kao petocifreni CID, mada se na vecini ocitava. Da li neko mozda zna kako razlikovati CID za 3G na 2100 i 900MHz?
 
Znaj samo da prelazi na celiju na 900MHz samo ako je signal na 2100MHz neupotrebljiv. Drzace 2100MHz celiju dok god moze...
 
Aha ok, mada mislim da u Boru jos uvek bar u mts mrezi nema 3g na 900, mada opet ne znam provericu
 
За Теленор, не знам да ли баш увек, али колико сам видео, 2100 су 10-20.000, а 900 од 20-30.000. Али има и 30-40.000 и 50-60.000 од којих су неки 900, неки 2100.
 
Nazad
Vrh Dno