Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Nema onda 3G signala. Crkla bazna stanica, ili je trenutno stavili van rada - mozda pustaju u rad WCDMA900... zalilo se dosta ljudi na MTS ovih dana, lici mi da je to bas.
 
Vec nedelju dana meni internet ne radi na Masinskom fakultetu u Kg-u. Danas sam pitao drugara koji je isto MTS kao ja, ni njemju ne radi. Probali smo pored u Velikom parku, ni tu ne radi. Konektuje se on, ali nece nista da ocita.
A drugi drugar, kaze da mu radi internet.
Ovi iz MTS-a me salju na neki glupi link na njihovom sajtu za resavanje problema.
 
Zavisi mnogo od lokacije u gradu ...
Npr po centru i bubnju imam 4G dok npr u staroj radničkoj koloniji i erdogiji imam edge :)
 
Nije rekao da je 4g u pitanju :), pre mu je radilo.

@bogdanb: riknulo im nesto, popravice kad primete da ne radi
 
Pa da, znaci da je radilo i da je vrisnulo pre nedelju dana.

@bogdanb: imas fakultetski wifi dok to ne rese
 
Fakultetski wifi, pa to je gore od mobilnog neta, od ovog sto mi ne radi :D . mnogo je los wifi na faksu, da ne upotrebim rec katastrofa. Mada, u zgradi gde sam ja obicno, nema wifi pa mi zbog toga treba mobilni. Dokle u drugoj zgradi gde ja amfiteatar ima zakljucan wifi ali znam sifru I on je dobar ali juce nije hteo da se nakaci na njega nikako.
Odgovorili mi, nadlezni ce da vidi moju prijavu na sajtu koji su mi dali I proverice. Bas im verujem.
 
Ne radi ni danas, a u statusu mi pisalo ovo
-69dBm 22asu
 
To je cak i odlican signal za MTS, posalji bolje dopis RATELu, ocigledno nesto ne rade kako treba.
 
Жалио сам се доста пута мтс-у да ми је у комшилуку ужас домет, 3г ни на видику. Звали ме, узимали податке итд ал ни помака.. Дал се исплати жалити се рател-у?
 
Ne.
Jednostavno - negde je domet jaci, negde slabiji, negde ga nema, i na to utice mnogo faktora.
Nisu oni zakonom obavezni da pokriju 100% teritorije zemlje, narocito za 3G.

Mislim, naravno da bi lepo bilo kad bi zaista pokrili sve, al' krastavac. :D
 
Ма не треба ми 3г, него барем да могу да причам у кући а не да излазим напоље и слично, као и сви у комшилуку!
 
Cekaj da se nesto promeni ili menjaj mrezu.
 
Исто је на свим мрежама, вип је и гори..
 
Telenor je poboljsao signal na novom (Pupinovom) mostu, kao i na putu od BG do Zrenjanina.
Pre mozda mesec dana, na mostu je bilo samo 2G signala, uz "wcdma only" mod delimično i 3G. Sada je sve vreme 3G ili 4G, na automatskom odabiru mreže.

Slično je i na putu do ZR; ranije je većim delom puta bilo 3G signala, ali opet samo uz "wcdma only" mod. Na nekoliko mesta je bilo samo 2G.
Sada je sve vreme 3G, na automatskom modu.
Ne znam kako da proverim (ne znam ima li neka app), ali pretpostavljam da je taj 3G signal na 900Mhz.
 
Na Samsungu (single SIM, zvanicnim modelima, ne i na svim Dual SIM) moze kroz neki od onih kontrolnih menija da se vidi na koliko je signal MHz.
 
Telenor je poboljsao signal na novom (Pupinovom) mostu, kao i na putu od BG do Zrenjanina.
Pre mozda mesec dana, na mostu je bilo samo 2G signala, uz "wcdma only" mod delimično i 3G. Sada je sve vreme 3G ili 4G, na automatskom odabiru mreže.
Slično je i na putu do ZR; ranije je većim delom puta bilo 3G signala, ali opet samo uz "wcdma only" mod. Na nekoliko mesta je bilo samo 2G.
Sada je sve vreme 3G, na automatskom modu.
Ne znam kako da proverim (ne znam ima li neka app), ali pretpostavljam da je taj 3G signal na 900Mhz.

Moram da se izvinem i ispravim. Pošto već skoro nedelju dana (tačnije 4-5) telefon se nije prebacivao na Edge, bilo mi je sumnjivo pa sam opet proverio setovanja u telefonu.
Telefon ipak nije bio u auto modu. Gde to obično proveravam i uključujem, u app Network mode stoji "LTE/GSM auto (PRL)", kako i treba. Kad sam proverio u MTK EngineerMode, podmeni Network Selecting > Set preferred network type, stoji čekirano 4G/3G. To je i bio razlog što stalno drži te dve mreže. Stvarno se ne sećam kada sam to menjao...
Kad budem išao negde gde sigurno znam da nema 3G signala, proveriću da li pri ovakvom setovanju uopšte i hoće da se nakači na 2G. Ukoliko se nakači, značiće da sam našao lek za "pametnu" mrežu :)

Screenshot_2015-11-17-18-35-02.pngScreenshot_2015-11-17-18-35-39.png
 
Poslednja izmena:
Meni nesto kaze da je i MTS pustio 900MHz u BG-u, po prvi put sam video >-75dBm na MTSu, i to cesto imam -50 do -60dBm signal na Dorcolu. Cisto sumnjam da su dodate bazne stanice toliko :)
 
Telenor je primetno poboljšao 3G pokrivenost u centralnoj i istočnoj Srbiji, sudeći po novoj mapi pokrivenosti: http://www.telenor.rs/?page=8212 .

Mislim da je veliku ulogu odigrao 3G na 900 MHz. ;)
To im je nova mapa. Pre neki dan nije bilo nikakve. Zaista značajno veća pokrivenost. Možda blizu mesec dana mi telefon na režimu 4G/3G, i nisam primetio da nešto ispada sa mreže.
Nadam se da ce se slicno desiti i sa 4G na 800MHz.
 
Ja danas nešto baš prebacivao 2g/3g/4g i u kafiću gde sedim većinom signal slabiji za crtu kod telenora, druga kartica vip.

Što je najveći fazon čudno mi je zato što je limanski park tu, pa da je slabiji signal.

Nisam gledao tačno, ali sledeći put ću baš izmeriti.
 
Sta se desava sa MTS-om u Beogradu u poslednje vreme? Telefon se uzasno tesko kaci na neke bazne stanice (Zarkovo - bazna stanica na Maxi marketu u Trgovackoj, Vidikovac - bazna stanica na soliteru kod Maksija, 3G signal jedva postoji u Gospodara Vucica...)?
 
Što je najveći fazon čudno mi je zato što je limanski park tu, pa da je slabiji signal.

Nisam gledao tačno, ali sledeći put ću baš izmeriti.

c6db8882064a4248e41f07fcdc84a771.jpg


Očaj...
 
Proveri sa nekom drugim Telenor karticom na toj istoj lokaciji i identicno vreme.(ne mora u tvom telefonu)

Koliko se secam price (nemoj me drzati za rec, mislim da je Septimus rekao, ali neko proveren je, nije Stena ili Trange Frange ;)), kada se prebaci broj u drugu mrezi, ne ide to vise tako prosto, nego nesto preko RATELa ide terminacija, ne ide sve kroz novu mrezu. Pa moze biti da zbog toga imas probleme.

Ili si ti u stvari "VIP", a ne "Telenor" korisnik, pa se zalis kada nesto ne radi, a ne cutis na forumu kao ostali ^^
 
Na toj lokaciji je signal prilicno slab, vidi se na mapi pokrivenosti tako da tu pomoci nema dok ne zavrse 3g na 900mhz u regiji Vojvodina.
 
Proveri sa nekom drugim Telenor karticom na toj istoj lokaciji i identicno vreme.(ne mora u tvom telefonu)

Koliko se secam price (nemoj me drzati za rec, mislim da je Septimus rekao, ali neko proveren je, nije Stena ili Trange Frange ;)), kada se prebaci broj u drugu mrezi, ne ide to vise tako prosto, nego nesto preko RATELa ide terminacija, ne ide sve kroz novu mrezu. Pa moze biti da zbog toga imas probleme.

Ili si ti u stvari "VIP", a ne "Telenor" korisnik, pa se zalis kada nesto ne radi, a ne cutis na forumu kao ostali ^^
Uzeo sam novi broj. Šta misliš kako u isto vreme mogu da merim telenor i vip na istom telefonu? :)



Na toj lokaciji je signal prilicno slab, vidi se na mapi pokrivenosti tako da tu pomoci nema dok ne zavrse 3g na 900mhz u regiji Vojvodina.
Ma da ovo je očaj... Ni 2G nije sjajan. Skoro - 90dbm
 
Poslednja izmena:
Aaa, nisam primetio da imas i VIP.
 
Ako ima nekog iz Bora, cenio bih informacije, iskustva u vezi sa kvalitetom mobilnog neta provajdera u Boru (mislim na mobilne provajdere, Vip, MTS i Telenor, da se ne zbuni neko). Planiram da uzmem neku mobilnu internet tarifu ali ne znam ko od njih ima najbo5i net u Boru...ranije sam bio zadovo5an Vipovim koji sam imao u okviru neke stare tarife ali nisam obnovio ugovor kod njih, prešao sam na MTS ali nisam zadovo5an njihovim netom...ne znam kakav je Telenor po tom pitanju.
 
Verovatno imaš prijatelje koji imaju sve tri mreže i iz tvog mesta su.

Uzmeš jednog sa MTS-a, jednog sa VIP-a, jednog sa Telenora upalis kod njih 3G i vidiš.
 
Nazad
Vrh Dno