Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Prepucavanja pocinju :)

Da li je neko upucen da li su kartice izdate kod operatera ove godine vec uSIM moduli, ili ne? Cini mi se da bi bilo glupo da nisu, medjutim, ako ih kostaju vise od obicnih, verovatno ce dati zamenu samo onima koji traze.
 
Prepucavanja pocinju :)

Da li je neko upucen da li su kartice izdate kod operatera ove godine vec uSIM moduli, ili ne? Cini mi se da bi bilo glupo da nisu, medjutim, ako ih kostaju vise od obicnih, verovatno ce dati zamenu samo onima koji traze.

Pise na linku koji sam stavio, menjaju se za dzabe i dobijaju se uSIM kartice.

"Korisnici Telenora koji imaju uređaje koji podržavaju 4G potrebno je da zamene SIM za 4G kompatibilnu SIM karticu (uSIM kartice) u najbližoj prodavnici Telenora, koje su već dostupne. Zamena SIM kartica je besplatna i nužan korak kako bi korisnici koristili 4G, osim što je potrebno da budu u oblasti pokrivanja 4G signalom."
 
Nisam to pitao, niti ovo drugo rekao :)
Pitanje je da li su slucajno davali vec unapred uSIM kartice ove godine, da ne bi posle menjali, sto bi ih dodatno kostalo (u vidu bacenih obicnih SIM kartica).
Ali kazem, da ako su uSIM kartice njima skuplje, menjace ih samo onima koji traze.
 
Aha izvini. Pa ja msm da nisu, jer su skuplje i nema poente davati jer dosta ljudi ni ne zna šta je 4g, a dosta nema ni fon za 4g.
 
vip jeste unapredio,ako niste primetili i telenor je u toku 2014/2015,nadogradio mrezu i povecao pokrivenost.vipom sam mnogo nezadovoljan,zato sto koriste antene na 2100mhz u vecini mesta,pa kako ces bre lepo da pokrijes neko brdovito mesto sa takvom antenom,jer kao prvo,brdovit je kraj,kao drugo,krajnji korisnici su na 6-7km od bazne stanice? kad dune i mali vetar,signal pocne da varira od 86,pa sve do 105dbm...i kako da imas stabilnu vezu? nemoguce...nego je lepo vip trebao da uradi kao telenor,da u gradovima stavlja 2100mhz,a u manjim mestima 900mhz.svuda po netu ljudi pisu kako im telenor radi super,a vip ima najgoru mrezu i signal.istina je,mozda vip nije los bas svuda,ali ono...generalno je najlosiji kvalitet signala,jos uvek.i sad kao nesto pise na njihovom sajtu,da ce i u 2015 opet da rade na poboljsanju 3g mreze,a ujedno i 4g.
4g ce da dobiju neka veca mesta,ali sto se tice 3g,ne verujem da ce se ista promeni...
 
Pisu ljudi svasta ali za hvalospev Telenoru im verujem koliko i Njuz netu. Da je VIP trebao da pusti 900MHz jeste:(
Ali tamo gde ima signala VIPa a ima ga u svakom vecem gradu, je bolji od Telenora. I mnogo jeftiniji. Dao sam caletu VIP broj posto imam besplatan Smart3000 sada. On ide prilicno van grada za terenske poslove. I van bg i Nisa. I nije naisao na mesto bez VIP signala (za razgovore jer ne koristi net. Ali nigde da stucne!)
Ima i neki matori Telenor broj koji ga zeza i u Nisu a kod mene u centru bga gubi signal na svakom prolazu.

Oladite za hvalospev Telenora. Nije vredan.
 
vip jeste unapredio,ako niste primetili i telenor je u toku 2014/2015,nadogradio mrezu i povecao pokrivenost.vipom sam mnogo nezadovoljan,zato sto koriste antene na 2100mhz u vecini mesta,pa kako ces bre lepo da pokrijes neko brdovito mesto sa takvom antenom,jer kao prvo,brdovit je kraj,kao drugo,krajnji korisnici su na 6-7km od bazne stanice? kad dune i mali vetar,signal pocne da varira od 86,pa sve do 105dbm...i kako da imas stabilnu vezu? nemoguce...nego je lepo vip trebao da uradi kao telenor,da u gradovima stavlja 2100mhz,a u manjim mestima 900mhz.svuda po netu ljudi pisu kako im telenor radi super,a vip ima najgoru mrezu i signal.istina je,mozda vip nije los bas svuda,ali ono...generalno je najlosiji kvalitet signala,jos uvek.i sad kao nesto pise na njihovom sajtu,da ce i u 2015 opet da rade na poboljsanju 3g mreze,a ujedno i 4g.
4g ce da dobiju neka veca mesta,ali sto se tice 3g,ne verujem da ce se ista promeni...

Vip je, generalno, najveca dresina od provajdera, od prekida u razgovoru sa ljudima (Jerkovic, Zeleznik, Mirijevo), do prekida na svakih pola sata, sat usb neta koji sam bio prinudjen ovde na Dorcolu da koristim (edge, hdspa - isto). Na srecu, dosta ljudi je bilo nezadovoljno MTS-om, pa sebi ucinili medvedju uslugu i prebacili se na VIP, potpisali ugovor, shvatili da su se zestoko za@ebali, i presli na Telenor i konacno poceli da koriste mob kako treba. Razlika u ceni jeste 100-200 din mesecno, ali zivci nemaju cenu.
 
usb neta koji sam bio prinudjen ovde na Dorcolu da koristim (edge, hdspa - isto).

E ovo prelazi u pitanje prioriteta kartica ili u reon lazi, jer na Dorcolu, osim u garazi matorih zgrada sa 3m debelim betonom, nigde nisam imao prekida na VIPu. A Dorcol prelazim udzuz i popreko svake nedelje.
Mada 2G ima odlican i u tim garazama.
 
Programirali sve BS u gradu da tvom broju ne šalju signal :)
Nije moj, niti se vodio na mene, ali u stanu i Telenor i MTS gube signal, MTS manje, ali Telenor ne radi nesto ispod bilo kojih vrata u zgradi,
Isto je sa svim Telenor brojevima, bili su ljudi sa poslovnim Telenorom, ne mogu da razgovaraju iz mog stana.
 
E ovo prelazi u pitanje prioriteta kartica ili u reon lazi, jer na Dorcolu, osim u garazi matorih zgrada sa 3m debelim betonom, nigde nisam imao prekida na VIPu. A Dorcol prelazim udzuz i popreko svake nedelje.
Mada 2G ima odlican i u tim garazama.

Naravno da prelazi u reon lazi, posto se hvale na sva zvona da im sve kao radi savrseno (cak imaju i armiju botova :smoke: ) a u stvari lazu kao psi. Sve u svemu, sa zadovoljstvom sam vratio to vipovo usb smece osobi koja ga je koristila 3-4 meseca (i jos uvek placa ugovornu obavezu... danak neiskustvu i brzopletosti), a posle uzela Telenor net, i normalno ga koristi.
 
Za reon koji si pomenuo, imam potpuno pozitivno iskustvo sa VIPom, tako da nesto kod vas nije u redu (prioritet kartice, mode, ili zelja za neistinom)
 
Kako da podesim APN za mobilni internet MTS mreza je u pitanju i da se poveca brzina. Imao je post u Nexus 4 temi, ali ne mogu da nadjem?
 
Samo obrisi proxy i port i tako sacuvaj.
 
Mislim da kod MTSa to nema uticaja, nego koriscenje gprsinternet umesto gprswap APNa. (sada je valjda neki drugi, proveri na sajtu)
 
za korisnike ugovora i 3g modema sa mesecnom kolicinom gigabajta,apn je: 3gnet
a za klasicne pripejd korisnike koji uzimaju megabajte preko ussd menija,apn je: gprsinternet
kod vipa ne moras ni uneti apn,a ako bas moras,onda je: vipmobile
za telenor,apn je: internet.
a ima nesto,ako hoces vecu brzinu neta,ukucas: net
neznam da li to funkcionise i kako,jer nikad nisam imo telenor ugovor za net.
 
APN net može da radi i na "običnim" paketima. Nema razlike u odnosu na APN internet (u smislu brzine).
 
Poslednja izmena:
MTS ima malo slabiji 3G signal na Čukaričkoj padini, ali nijednom me nije prebacio na 2G dok sam bio u busu. Imali su u planu baznu stanicu na Maxi marketu, ali je nažalost odbijena od strane Sekretarijata za zaštitu životne sredine. Takođe, imaju u planu baznu stanicu na Tempu na Čukarici, dobili su zeleno svetlo od Sekretarijata za zaštitu životne sredine, samo da je postave.
 
Ja sam sve nezadovoljniji MTS-om zbog jačine signala.
Za manje od dva meseca mi ističe ugovor za glavnu karticu i najverovatnije ću je vratiti u Telenor u play paket.
Sve radi na mts-u, može da se priča normalno, kartice ne ispadaju iz mreže ali je signal svuda gde se ja krećem očajan što srče bateriju i internet je spor.
Videću...
 
Ja sam sve nezadovoljniji MTS-om zbog jačine signala.
Za manje od dva meseca mi ističe ugovor za glavnu karticu i najverovatnije ću je vratiti u Telenor u play paket.
Sve radi na mts-u, može da se priča normalno, kartice ne ispadaju iz mreže ali je signal svuda gde se ja krećem očajan što srče bateriju i internet je spor.
Videću...

Koje lokacije su u pitanju? MTS je slabiji na Čukaričkoj padini (potez od autobuskog stajališta do Citroena), zatim deo Ibarske magistrale od ugla Trgovačke i Jablaničke u Žarkovu do Garden centra na Vidikovcu, potez od crkve u Skojevskom naselju pa do RTS-a na Košunjaku (3g ima na kratko kod Rubina). Takođe, slabiji je i na Banovom brdu na uglu Blagoja Parovića i Žarkovačke. To je ono što sam primetio, za sad.
 
^ da potvrdim ovo sto napisa kolega iznad. Zbog ovog sto je oko Gardena signala katastrofalno los, planiram da do kraja godine predjem na vip koji fercera u fullu, na svim ovim lokacijama iz prethodnog posta. Jeste skuplje, ali je i znacajno bolje.
 
Danas sam prosao Bulevarom u Nisu, kod "jevreskih zgrada" i Magdona... u liftu sam imao net, u onim obicnim betonskim zgradama kod Magdona :) (ne sam Magdon)
Signal -51dBm, uslikao sam screenshot na telefonu, najbolji signal koji sam ikada video.

U celom Nisu (samom gradu, ne Nislijinom 25km od centra :D) sam samo kod mojih imao signal ispod -65dBm. Ovo je bolje i od ranijeg koriscenja VIPa koji je bio odlican u Nisu. Izgleda da ima predajnik na skoli Kole Rasic, P780 mi je izmerio 23/4 DL/UL (a kao nije DC-HSDPA telefon?)
 
Lenovo P780 jeste dc-hspa telefon...
 
Nazad
Vrh Dno