Šta je novo?

Mkv u DVD?

AcaN

Slavan
Učlanjen(a)
10.08.2007
Poruke
462
Poena
330
Ima li neko iskustva sa pretvaranjem mkv u dvd(vob)?Svi znamo da pleyeri ne citaju mkv fajl,a isto tako kad se divx pretvori u dvd,ne dobije se bog zna kakav kvalitet,jer iz loseg ne mzoes napraviti bolje,pa mi je palo na pamet da iz mkv (odlicnog kvaliteta) napravim dvd film,koji ce isto biti tako dobar,ali manje rezolucije,da bi se mogao ne ometano gledati na dvd plejeru.E sad sta mi preporucujete od programa da se to uradi i da bude dobar kvalitet ili odlican.
 
Mozes i iz nera, samo ides create dvd video i prevuces mkv fajl.. Samo da ti kazem da mislim da se to ne isplati, posto ce trebati ceo film da reencodira, a to traje dugo. lakse ces skinuti dvd image filma koji hoces da gledas. Ne znam sta ti fali divxu? verzije filmova od 1.4 gb i dvd skoro da nema razlike na TVu kad gledas.
 
Mozes i iz nera, samo ides create dvd video i prevuces mkv fajl.. Samo da ti kazem da mislim da se to ne isplati, posto ce trebati ceo film da reencodira, a to traje dugo. lakse ces skinuti dvd image filma koji hoces da gledas. Ne znam sta ti fali divxu? verzije filmova od 1.4 gb i dvd skoro da nema razlike na TVu kad gledas.

Ne verujem da ce bas toliko dugo da traje,e pa stvar je sto taj film ne mogu naci u dvd formatu(jer svi znamo skidajuci preko rs,trebalo bi 2 dana da se skine),pa mi bas treba dvd,a u divx fomatu ga imam.Prvenstveno hocu da probam ,pa mi je sad i prilika.

Ima li neki drugi program,a ne nero,jer kontam,program kao nero sto ima sto drugi stvari da radi,da ni jednu bas ne odradi kako treba,nego bi mi bas trebalo nesto sto radi samo tako nesto?
 
Convertxtodvd, zakon. Probao sam ga juce i radi sjajno.
 
Recimo da je mkv fajl u 720p rezoluciji i da momak ima adekvatan monitor...ili tv...ko bi se još grbavio sa divx...

čovek je mislio šta fali divxu od 1.4gb u odnosu na dvd... činjenica je da dvd nudi najgori odnos kvaliteta i megabajta...
 
Poslednja izmena:
Radi sjajno,ali mi napravi dvd velicini od 2gb,da li postoji sansa da se to menja ili kako on odredi,tako i bude?

Nisi usao dovoljno duboko po opcijama. Nemoj da preteras sa bit rate-om. Sve preko 6MBs stand alone playeri mogu da imaju problem kod reprodukcije..

Naravno da postoje i ostali converteri, ako tebe zadovoljava ovaj zasto traziti dalje.
 
Nisi usao dovoljno duboko po opcijama. Nemoj da preteras sa bit rate-om. Sve preko 6MBs stand alone playeri mogu da imaju problem kod reprodukcije..

Naravno da postoje i ostali converteri, ako tebe zadovoljava ovaj zasto traziti dalje.


Okey probam i taj i onaj iznad (Xilisoft MKV Converter)
 
probao sam ConvertXtoDVD 3 i extra je odradio posao.Prezadovoljan sam.

Hvala na pomoci.
 
Ja imam problema sa ConvertXtoDVD tacnije sa titlovima. Koji god font i velicinu stavim uvijek u izlaznom videu dobijam isti titl znaci ne prihvata promjene. Zna neko u cemu bi mogao biti problem?
 
Ja nisam imao takvih problema,a da li ti vidi nasa slova?
Pa to mi je pomalo cudno,ako u glavnim opcijama namestis onda ne znam sta moze biti problem.
 
Razlika u kvalitetu izmedju tog 720p x264 i dvd-a je velika, ali je definitivno bolje mkv->dvd nego divx->dvd jer je vecina divxa lose ripovana (a i kad je dobro napravljen je do dvda, tako da u startu ne moze imati neki kvalitet). Inace je XviD i sl kao kodek dosta bolji od mpeg2 (DVD). Tj kad bi se napravio divx rip od hd-a na 4.7G on bi imao dosta bolji snimak od ubogog dl dvd-a (odsta dvd-a je na ~8gb kako bi makar malo kompenzovali los kodek).
 
Poslednja izmena:
Niko ni ne sumlja u kvalitet hd materijala,ali ovaj dvd sto sam ja dobio od filma koji je star 30 godina ni jedan original dvd koji se nasao u prodaji ne moze ni da mu pri smrdi,jednostavno covek ne moze da veruje da gleda perfektan snimak (hd) filma koji je star 30 godina.Pa cak je bolji nego vecina ovih filmova koji se sad snimaju,e zato mi je trebao dvd tog filma.Mogao sam ga ja i naci vec negde,ali kvalitet ne bi bio ni upola od ovog sto sam dobio,samo zbog starosti tog filma i godine izdanja tog dvd-a.
 
Pa jednako kvalitetne kamere kao i danas su postojale i pre 50 godina... tako da :)
 
Pa jednako kvalitetne kamere kao i danas su postojale i pre 50 godina... tako da :)
Sorry druze,ali ovo je velika glupost sto si rekao.A HD kamere?Hoces reci da su bile pre 50 godina?Pa nemoj da te neko cuje.
Pa danas se sve snima sa HD kamerama.
 
Sorry druze,ali ovo je velika glupost sto si rekao.A HD kamere?Hoces reci da su bile pre 50 godina?Pa nemoj da te neko cuje.
Pa danas se sve snima sa HD kamerama.
Ne snima se HD kamerama, nego kamerama koji snimaju daleko više podataka nego što mi danas zovemo "HD". Kao i u ostalom pre 40-50 godina. S toga, jedini koji je u ovoj temi lupio si ti...
 
Poslednja izmena:
Ne snima se HD kamerama, nego kamerama koji snimaju daleko više podataka nego što mi danas zovemo "HD". Kao i u ostalom pre 40-50 godina. S toga, jedini koji je u ovoj temi lupio si ti...

Nema veze,ne vredi da raspravljamo.


Dobio sam odgovor i to mi je bitno,neko drugo dokazivanje ili sta vec,nema smisla.
 
Cek jel bi ovo sad trebalo da znaci da sa ovakvim "cudima" snimalo,kako bi tvoj kolega rekao i pre 50 godina i da nema razlike od one tehnologije od pre 50 godina i danasnje?
 
u sustini nema .
Niko ne zeli da se raspravlja ali ti si lupio glupost a rekao nekom drugom koji se razume da je napisao glupost.
 
Vec je spomenuto ali convertXtoDVD to radi odlicno, ostaje i zvuk DD 5.1 ili DTS zavisi od originala.
Sto se tice kamera filmske kamere od npr 35mm. imaju otprilike kada bi se gledalo po danasnjim mjerilima oko 20 Mpixela a za FullHD treba 2, i nikakav problem nije sa te trake napraviti vrhunski dvd ili br danas su jedino kamere digitalizovane pa se snima u drugom obliku ali neznaci da su bolje od filmske kamere sa trakom.
 
Poslednja izmena:
Nikako da skontas, nisu se koristile iste kamere ali su i stare kamere mogle da snime u kvaliteti koja je 10 puta bolja od HD-a.
 
Kad budes shvatio da se filmovi ne snimaju elektronskim kamerama ("HD") nego filmskim sa trakom sve ce ti biti jasnije.
 
Nazad
Vrh Dno