Šta je novo?

Mkv u DVD?

Pa promenilo se. Ali to nema nikakve veze sa time da što ne možeš da shvatiš da je ono što se danas naziva HD nije vrhunac ljudske civilizacije.

HD ti je standard za kod kuće.

Filmska industrija, kao što je već rečeno, decenijama već snima i prikazuje materijal primetno bogatiji od najboljeg HDa.

Jer da nije tako, fotoaparat Canon SX1 koji snima filmove u HD bi nudio bolji video nego što su Baraka ili Ben Hur, a prosto je suludo o takvoj mogućnosti i razmišljati...
 
Cak i kad se ubacuje kompjuterska animacija ili snimci sa kamera koje spominje Colt (koje btw nemaju veze sa HD o kome mi pricamo) sve to na kraju opet se prebaci na traku i projektuje na platno kao nekada. Jedina promena je u zvuku koji je sada visekanalni ali se cak i on usnimava na traku (dolby digital) jedino DTS ide sa diska. Dakle nikakvih revolucionarnih promena nije bilo. Ali i sadasnja televizija koja prikazuje sliku rez. 576 sa uplitanjem poluslika je nastala isto tako pre 50god..;)
 
nije problem,ali i dalje ne verujem da su se i tad i sad koristile ili koriste iste kamere.

Ustvari, samo su trebali da ti kazu da uredjaji (CRT) koji su postojali pre pojave Plasme/LCD nisu bili ni priblizno tehnoloski podobni da reprodukuju ono sto smo bili u stanju da snimimo u to vreme(pre 50 godina pa na ovamo). Drugim recima, tehnologija snimanja je decenijama ispred tehnologije reprodukovanja istog materijala.
 
Da, samo sto se filmovi ne snimaju sa idejom gledanja na TV-u, nego u bioskopu. Kao kad bi rekao zasto *&^*@%! ne snimaju u 16:9 da bi popunili ceo ekran modernih televizora umesto da pola ekrana ostane neiskorisceno... :)
 
Kako da podesim u ConvertXtoDVD da mi ne kropuje video nego da ga konvertuje sa pravilnim AR?
 
Evo neka moja podesavanja za converxtodvd :

@shoma pogledaj sliku br.1
 

Prilozi

  • screen1.JPG
    screen1.JPG
    24.5 KB · Pregleda: 73
  • screen2.JPG
    screen2.JPG
    32.4 KB · Pregleda: 75
  • screen3.JPG
    screen3.JPG
    26.3 KB · Pregleda: 73
  • screen4.JPG
    screen4.JPG
    28.1 KB · Pregleda: 70
  • screen5.JPG
    screen5.JPG
    27.2 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
I obavezno u subtitle text style editor : font(po izboru), velicina 22(nekako mi najmerodavnija za velicinu prevoda ako se lepi na dvd) i code page : ANSI - central europe (inace ako se ovo ne uradi vrlo je moguce da ce se pojaviti hijeroglifi umesto ć,č,đ,ž...).

Konacno da su u 3.0+ ver. odradili da moze da se dts zvuk pretvori u ac3, inace u prethodnim verzijama trebalo mi je 3 programa da to isto uradim sa minimum sat vremena smora :S:
 

Prilozi

  • screen6.JPG
    screen6.JPG
    74 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
Zasto bi pretvarao dts u ac3 kada je dts bolji, jedino ako nemas dekoder a to je vec drugo.
 
Poslednja izmena:
Sam si odgovorio na pitanje, naravno samo u slucaju ako se dvd pusta na stonom plejeru koji nema podrsku za dts.Tako sam inace pre radio dok nisam uzeo lcd monitor,pa je opet bilo bolje pogledati dvd na tv-u nego na 17" crt-u..Sad ne mogu vise ni dvd da gledam , HD rulez :D
 
Poslednja izmena:
Kad postavim video resize method na Letterbox dobijem linije sa lijeve i desne strane i slika se deformise jer izgubi pravilan AR.
Ne znam zasto si stavio za format NTSC kad je kod nas video u PAL formatu.
Uspio sam nekako da se rijesim linija sa strane ali je slika razvucena po vertikali pa je opet deformisana.
 
Pa vidi, stavio sam takve postavke posto sam koristio converxtodvd za prebacivanje hd ripova u dvd i uvek koristim Letterbox opciju zato sto odradi pravilan AR(probao sve moguce opcije), sto se tice NTSC formata ti ripovi su uradjeni (uglavnom) u NTSC-u pa ih tako i ostavim da se konvertuju u DVD, jel ako pretvaras NTSC u PAL slika ce se degradirati zbog veceg kolornog NTSC opsega (uverio se licno).E sad, mkv kontejner ne mora da sadrzi HD video (nisi naveo konkretno kakav video fajl ubacujes), ako recimo ubacujes neki video fajl sa ratiom 4:3 onda mora neki drugi resize da se namesti.
Jesi probao na automatic ?
 
Poslednja izmena:
Ma probao sam i automatic a i ostala podesavanja ali nikako da dobijem pravilan AR. Evo sta pise u Media Player Classic:
Video: MPEG4 Video (H264) 720x458 (4800:2519) 23.98fps [Video]
Audio: AAC 48000Hz 6ch [Audio]

Kad pustim ovaj video na bilo kom plejeru pokazuje pravilan AR i slika nije izoblicena ali kad ga konvertujem sa convertxtodvd dobijem linije sa lijeve i desne strane a slika bude sabijena ili dobijem video bez tih linija sa strane ali slika bude malo razvucena po vertikali.
Problem je cudan ali posto sam probao sve a ne mogu da dobijem sliku bez izoblicenja moracu da potrazim neki drugi program za konvertovanje mkv filmova u dvd.

U svakom slucaju hvala za pomoc.
 
Probaj onda WinAVI video converter 8 ili 9 i oni rade fantasticno.
 
Probao sam WinAVI 9 i sa njim je AR ok samo sto imam sjeckanje prilikom reprodukcije konvertovanog videa. Nije strasno ali se primjeti. Probacu da experimentisem sa codecima.
 
Ma probao sam i automatic a i ostala podesavanja ali nikako da dobijem pravilan AR. Evo sta pise u Media Player Classic:
Video: MPEG4 Video (H264) 720x458 (4800:2519) 23.98fps [Video]
Audio: AAC 48000Hz 6ch [Audio]

Kad pustim ovaj video na bilo kom plejeru pokazuje pravilan AR i slika nije izoblicena ali kad ga konvertujem sa convertxtodvd dobijem linije sa lijeve i desne strane a slika bude sabijena ili dobijem video bez tih linija sa strane ali slika bude malo razvucena po vertikali.
Problem je cudan ali posto sam probao sve a ne mogu da dobijem sliku bez izoblicenja moracu da potrazim neki drugi program za konvertovanje mkv filmova u dvd.

U svakom slucaju hvala za pomoc.

E sad skinuo sam film koji je u rezoluciji 1280x544 a kad ga prebacim u convertxtodvd daje mi informaciju da ce rezolucija biti 720x458.U cemu je fora i kako da mu namestim da mi ostane rezolucija kao na originalu tj 1280x544
 
Nemoze nikako jer ti on konvertuje u dvd format a ti si skinuo HD, convertxtodvd ti pravi standardni dvd koji se moze reprodukovati na standardnim dvd playerima.
 
Koristim convertXtoDVD 3 i prilikom konverrtovanja optereti procesor samo 60%.

Da li je to zato što nije optimizovan, ili ima neko podešavanje?

Ima li neki drugi program koji će da iskoristi max. potencijal procesora, da to ide brže?

P.S. Probao sam WinDVD i takođe neće preko 60-70%.
 
Probajte program "Free MKV Video2Dvd 3.11" koji je besplatan za ovu namenu (MKV to DVD).
Za druge vrste konverzije program se placa. Mislim da je ovo najjednostavnije i dosta kvalitetno resenje.
Uostalom dajte svoju ocenu.
 
Da ovaj Free MKV Video2DVD ne radi, mozda, jednoprolaznu kompresiju? Stoji mu u opisu da kompresuje film za manje od 1 sat. Ako radi jednoprolaznu kompresiju (1-pass), ne moze da bude dobar jer nijedan enkoder ne daje dovoljno dobre rezultate koristeci 1-pass CBR mod.
 
Nazad
Vrh Dno