Šta je novo?

mish i razlike u mishevima ...

Samo ergonomiju i izradu... (oblik, dodatni tasteri, položaj tastera, kvalitet klika, kvalitet skrola)... Neka poboljšanja u preciznosti ili slično, nećeš osetiti...
 
Vec vise od godinu dana imam mx700 i kada sam ga kupovao (placen 75€) pitao sam se da li sam normalan, ali ajde, bese nesto para iznenada i reko' nek ide zivot. Par dana sam radio samo na njemu, dok ponovo nisam seo za 'obican' mis (opticki Logitech, klasika) i od tada se ne kajem niti zalim ni jedan cent koji je 'ulozen' u mishonju, a upravo iz razloga koje je naveo @bane.
 
Takođe... Uopšte nežalim 45 eura datihz prošle jeseni za Mx510...miš je strava...sada kad sednem za neki lošiji optički ili (vrlo retko) miš sa kuglicom, izgleda kao da nikada nisam radio sa mišem...
Naravoučenije:
Za monitor, miš i tastaturu ne treba štedeti... ,)
 
andjelkoyu je napisao(la):
Dopunio bih: sto i stolicu ;)
Hm..
Nisam to spomenuo zato što sam ja baš na tome uštedeo....
Sto sam sklepao od nekog starog kome je falila ploča, pa sam kucao brodski pod umesto ploče, pa sam odozgo nalepio veštački furnir....a i zreo je za farbanje...
A umesto stolice koristim fotelju, koja je malo niža nego što bi trebalo...ali i to imam u planu za iduću godinu....
 
ja sam na sve obracao pazhnju sem na misha :)

ajde mi preporucite nekog misha onda, nisam gamer, shto ne znachi da ne igram igrice, ali radim dosta u programima koji su slichni dizajnerskim, sa dosta sitnih pomeranja pa shta bi mi preporuhcili?
 
MX510 ili neki MS ali za njih vec ne znam koji je best buy u toj klasi
 
a u cemu je razlika izmedju tog i ovog 518?

imam mikrosoftovu tastaturu ... pa ako bis e neki uklopio bilo bi super ...
 
Mislim da je MX518 "model za ovu godinu" znachi ne verujem da postoje neke zhachajne razlike. Za svaki sluchaj proveri.
Poz!

EDIT:
Sad sam pogledao ovaj test. Ipak ovo shto sam napisao nije tachno. Pogledaj test pa vidi sam
 
Poslednja izmena:
nickname je napisao(la):
Mislim da je MX518 "model za ovu godinu" znachi ne verujem da postoje neke zhachajne razlike. Za svaki sluchaj proveri.
Poz!
Za razliku od MX510, koji je 800dpi, MX518 je 1600dpi, sa mogućnošću podešavanja i na 800 i na 400dpi.
 
Na MX-518 je Logitech digao rezoluciju, pa je verovatno malo brži i precizniji od MX-510.Ali u svakom slučaju, MX-510 sam lično iztestirao u svim uslovima (još uvek ga i testiram :type: ), miš je dobar i za gamere i za sve druge kojima je potreban precizan miš...
Jedino je cena problem..sada je oko 45 eura.
 
Poslednja izmena:
Po meni trenutni best buy je Logitech MX310 oem, cena oko 23
 
stvarno na tome netreba stedeti ,ja sam kupiocordles desktop deluxe (logitech) i super sam zadovoljan evo slike
Logitech_Cordless_Desktop_Deluxe_Optical.jpg
 
vectorman je napisao(la):
Za razliku od MX510, koji je 800dpi, MX518 je 1600dpi, sa mogućnošću podešavanja i na 800 i na 400dpi.


znam video sam kasnije i editovao post
 
jesu li ti dpi bitni samo za igre?
 
SumAnuT je napisao(la):
jesu li ti dpi bitni samo za igre?

recicu ti kada budem probao neki od 1600 dpi-a :D, posto je mish najvaznija stvar u pucackim igrama, a Cs igram vec 4 godine, ja sam prezadovoljan i sa mojih 2x400
 
I ja imam dual i mis je super,samo tesko da ces da ga nadjes sada negde jer se vise ne proizvodi...
Moja preporuka je MX-510 mis je stvarno odlican bilo da si gamer ili radis u nekim programima.
 
Ljudi stvar je jednostavna!
Širok asortiman, a mali izbor.
MX310, MX510 MX518...pa odlučiš prema džepu i prohtevima. To su dobri Miševi, garantujem, a ovi wireless...ako vec dajes sumanutu lovu, a jos si i picajzla koja oce perfekciju, nećeš se usrećiti misem koji preskace pa makar to bio MX1000 Laser! A ko nema novaca ili mu miš nije tako bitan, najbolje da uzme svakih 6 meseci kuglični mis za 300dinusa nego bilo koji optički miš koji lepo izgleda, a uz to i ne radi ;)
Jos nesto MX518 (my precious) ne gasi svoju optiku kada miš miruje ili ga podigneš prema plafonu, pa štekeri uživajte ,)
 
Poslednja izmena:
Rezolucija senzora u mišu je naročito značajna za igre, samo ne treba ići ni u ekstreme...800 dpi je sasvim dovoljno,samo ako je miš kvalitetne izrade...MX 510 me još nije izneverio u igrama...
A ko hoće malo jeftiniji (dobar) miš neka uzme A4 tech wop 35...Provereno dobar za nekih 600 dinara kolika mu je cena.
 
Vidis, ja sam imao tog WOP 35, pre ovog mikrosoftovog najobichnijeg i preskakao je pri brzim pokretima. Kada sam video kako izgleda ovaj mikrosoftov mish mislio sam da je pet puta gori (ali tada nisam bio pri parama) ... ali kada sam doshao kuci i upalio Counter, kolko god ga ja brzo pomerao nisam uspeo da ga nateram da preskochi ...


Ok, hvala vam, uzecu taj 510 najverovatnije ...
 
SumAnuT je napisao(la):
Vidis, ja sam imao tog WOP 35, pre ovog mikrosoftovog najobichnijeg i preskakao je pri brzim pokretima. Kada sam video kako izgleda ovaj mikrosoftov mish mislio sam da je pet puta gori (ali tada nisam bio pri parama) ... ali kada sam doshao kuci i upalio Counter, kolko god ga ja brzo pomerao nisam uspeo da ga nateram da preskochi ...


Ok, hvala vam, uzecu taj 510 najverovatnije ...
Čudi me da ti Wop35 preskakao.....Moj i danas savršeno radi...Samo trebaš da staviš odgovarajuću podlogu za njega...A to je ona najobičnija: tkanina+guma..
U suštini, istu koristim i za MX 510....
 
da da, proverio sam za svaki sluchaj ... to je ovaj mish:

52007.jpg


i da preskakao mi je ... i sa podlogom i bez podloge, pri brzim pokretima ... na otprilike istim podlogama na kojima ovaj mikrosoftov ne preskache ...

isitna, ovaj mikrosoftov najobicniji je duplo skuplji opd tog wop-a ... tj negde oko 1000 din koliko me pamcenje sluzhi ...
 
Jeste, to je taj miš....čudim se, ja ga ne bih ni menjao da nisam imao suludu ideju da ga ofarbam u crno.....pa ga upropastio,pa sam kupio jedan drugi A4 tech, koštao je oko 1000 din (replika MX 510), a koji je užasno preskakao pa sam na kraju poludeo i kupio MX 510...i od tada nemam problema...
 
He,he...zamisli koji lik odluči da farba miša u crno 10 minuta pre posla!!!!
i tu sam našpricao boju preko one stare (i prljave), pa se to sve gulilo, posle sam morao celog miša da šmirglam.....Pa sad i ne izgleda toliko loše, ali nije ni reprezentativan...Podseća me na onu bubu gundelja..
Pogledaj sliku u attach-u
:wall:
 
Poslednja izmena:
A sto si mucio jadnog misa? :D
Pazi da ti jednog dana ne pobegne ta buba sa stola :d
 
W32.Pinfi je napisao(la):
A sto si mucio jadnog misa? :D
Pazi da ti jednog dana ne pobegne ta buba sa stola :d
Neće...koristim MX 510
A "bubu" sam zaključao u orman...za svaki slučaj!!! :bottle:
 
Nazad
Vrh Dno