Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

moja masina je stvarno tiha. ali sam nastelovao krive ventilatora i za graficku i za cpu da se malo przi, ali da bude tisi... oko 75 stepeni se drze oba, ali je zato komp dead silent, zaista.
 
ovo cudoviste ne bi stalo kod mene u kuciste nikako... 7cm debela graficka, pa to nigde nema :D kod mene je max 6cm, a mislim da bi i to jedva stalo i bio bi problem

edit: kad kazem kod mene mislim na mene i Dimca - imamo isto kuciste, on ga je otkrio, i pomogao meni oko izbora komponenti, to jest - besramno sam kopirao njegovu konfiguraciju :D
 
Vaistinu cigla...
Možda da probaš da skineš shroud i ventove sa grafičke, staviš 2 (slim?) Noctue i da izbacuju vazduh umesto da grafička uvlači...?
A za procesor jedino undervolt, ne znam šta drugo...već imaš jedan od najboljih kulera za NR200.

Baci pogled na r/sffpc na Redditu, pretraži NR200, ima gomila buildova i threadova o njemu.
 
to kuciste bar ima mesta za ventove, deluje dosta vece od ovog sto imamo Dimco i ja, nase ima samo jedan 92mm exhaust. mada ta noktua je ogromna, mozda ni ne staje nista. mozda glupo pitanje, ali koliko su visoke nozice za to kuciste? mozda ce pomoci ako se malo odigne od stola?
 
Gde nabavljate ta kucista, vidim da kod nas nema skoro niceg. Hteo bih da spakujem jednu lepu ITX konfu.
 
madjari... kod nas nema nicega od itx formata sto valja.
 
Baci pogled na r/sffpc na Redditu, pretraži NR200, ima gomila buildova i threadova o njemu.
Hvala, nisam se igrao sa podešavanjima, ko što rekoh sve radi greje se malo jače al šta da mu radim.
Problem su nove grafike koje su ogromne, dosta se greju i treba taj vreo vazduh izbaciti.
Tu ITX nije najbolja opcija kako god okreneš.
 
Hvala, nisam se igrao sa podešavanjima, ko što rekoh sve radi greje se malo jače al šta da mu radim.
Problem su nove grafike koje su ogromne, dosta se greju i treba taj vreo vazduh izbaciti.
Tu ITX nije najbolja opcija kako god okreneš.
sa tim cu ja da se bavim kad mi stigne graficka... boga pitaj sta cu da radim... dimco je pametan, uzeo graficku koja staje taman i vrh u kuciste, ja cu morati da radim akrobacije -.-
 
Uhvatio sam ASUS ROG Crosshair VIII Impact za 320e. Malo komplikuje ideju za NR200 i custom loop ali ploča je bombonica.
 
dobra kupovina, cestitam! kad se vec builduje u nr200 koji je malo veci onda je i bolje da se stavi malo veca ploca, super ce to build da bude. koja graficka?
 
Trenutno imam XFX 6700xt ali gledam da ubacim minimum 3070 zbog RT u Minecraftu. Klinac obožava tu igru, krastavac.
 
6700xt ne moze da se izbori sa rt u minecraft? au.... bad :/ ako imas freesync monitor 49fps ti je dosta u sustini... to bi bre trebalo da je dobra kartica.... skupe su sad 3070 u tri lepe :/
 
da, ali minecraft... jedina igra koju ja igram - wow nema nekih problema sa rt, mada ni ne izgleda nesto preterano bolje nego kad je iskljucen :D
 
neko je jednom pominjao vec ovde, ali ne mogu da nadjem, pa da pitam ponovo:

jel znate gde mogu da kupim custom kablove za corsair sf750? trebaju mi kratki kablovi, oko 20cm, 8 pin za graficku, 2 komada. trenutno mi graficka povezana jednim kablom, pa daisy chain. ne bi trebalo da bude problem, jer je ukrocena, undervoltovana i underklokovana, trosi oko 170w, ako preko pci-e slota vuce 70, onda preko kabla uzima 120, sto je sasvim ok. Ali mi Dimco rece da se ne zezam i da povezem dva odvojena kabla.

inace uspeo sam da strpam powercolor red dragon 6800 non xt u kuciste od 11 litara. samo jos uvek ne mogu da zatvorim stranicu, treba mi onaj adapter za pcie konektor
 
Nisam siguran, ali mislim da PC Mixer ponovo radi kablove...
Ako ne, možda neko ima oglas na KP.
Ako ne, inostranstvo...

Onih 90° PCIe adaptera ima na Aliexpressu, možda ih neko nudi i na KP...
 
odlicno! hvala puno na savetu. narucio sam vec adaptere sa aliexpressa, jos kablove da nadjem i jedan slim vent da uglavim na bocnu stranicu i zatvaram sklopociju... moram da smislim i nacin kako da sprecim savijanje graficke...
 
Kod ovih možeš naručiti sve u milimetar: moddiy. com
 
tamo su mi za power kabl trazili 30 evra :D

ali da, dobar je sajt, pogledacu koliko su im kablovi, hvala za predlog
 
Ja furam LC Power Mini ITX/MicroATX 1400MI i da vam kazem da je ekstra. :)
 
Ah, Ray...Kinez, ali kažu da je dobar, imao je radnju na Aliju...
 
pa dva kablica od 15cm, nije neko ludilo... necu da menjam sve kablove, samo za graficku
 
Pozdrav, imam skromnu itx mašinu i hoću da uzmem kućište, šta mi preporučujete do 100 eu. Bitno da podržava grafike od 320mm pošto je u trenutnom cooler master elite 130 čini mi se, rx580 4gb pulse. Kućište ne mora da bude maleno (sa malom litražom ali da mogu u njega da spakujem 2 hdd 1 ssd 1nvme npr. ATX PSU) otvoreno za razlicita rešenja. Video sam CM NR200 i NZXT H200i, svaka preporuka je dobrodosla jer nemam iskustva, verujem da ću poručiti preko mađara zbog izbora. Inače ne stižem zbog vremena da iščitam prethodne postove pa zbog toga postavljam direktno pitanje u ovom threadu. Hvala.
 
taj nr200 je sasvim solidan izbor po meni. osim ako neces da narucujes iz kine i gubis zivce :D
 
takodje preporuka za nr200, samo sto ga nema kod nas a pitanje je koliko ce traziti madjari dodatan kes. ali kuciste je odlicno.
 
Kod nasje izuzetno slab izbor.
Plus, ATX napajanje, 320mm grafička, par HDD-ova nije lako smestiti u malo kućište.

Koje napajanje i kuler imaš i koju grafičku planiraš? Tačne dimenzije su bitne...
 
Vidim da NR200 podrzava sfx i sfx-L napajanja, neka preporuka za isto? Trenutno je LC600H-12 V2.31 a i vreme je kad menjam kućište promenim i kvalitetan PSU. Pre svega mislim na modularno zbog kablova.Verujem da je Aliexpress varijanta mukotrpna tako da izbor ostaje na prijatelje iz Mađarske, oni mogu nabaviti sve, šta im je teško da poruče a isto tako mislim da se mogu dogovoriti za cenu da su obe strane zadovoljne.
 
Nazad
Vrh Dno