Šta je novo?

Mighty Mouse is not that mighty

Učlanjen(a)
01.06.2008
Poruke
68
Poena
309
Dal' je moguce!? :(

Posle 2 meseca koriscenja na mac-ovom misu (obicnom sa kablom, mighty mouse, kako ga oni zovu) se pokvarila kuglica za skrol! Hoce da skroluje na dole – a nece na gore! Da li je jos neko imao ovakvo iskustvo / da li su im misevi stvarno toliko losi?
 
Poslednja izmena:
Nemoguce to bi bila bruka za eppl. Iste miseve poseduje jedan studio gde ih drljaju bez prestanka na "non mac" kompjuterima i sve radi savrseno. Jel to samo na dodicnom kompjuteru ili na svima ne radi?
 
Miš ti je najvjerovatnije ispravana, problem je što se kuglica zaprljala. Natopi neku krpu alkoholom, preporučujem 96% (zbog manjeg udjela vode u odnosu na 70%), postavi je na sto, a onda uzmi miša u ruku, okreni ga tako da kuglica bude u kontaktu sa krpom i drljaj - gore-dolje, lijevo-desno, u krug. Daj si malo truda i vremena (na očekuj da ćeš problem riješiti za 10 sekundi) i skrol će ti vjerovatno proraditi...

Inače to je "jedina" mana toga miša. Ovo jedina shvatite sa stanovišta rada, HW ispravnosti i ostaloga u tome smislu...
 
Dal' je moguce!? :(

Posle 2 meseca koriscenja na mac-ovom misu (obicnom sa kablom, mighty mouse, kako ga oni zovu) se pokvarila kuglica za skrol! Hoce da skroluje na dole – a nece na gore! Da li je jos neko imao ovakvo iskustvo / da li su im misevi stvarno toliko losi?
pa sta te to cudi... mis je mis... nije napravljen od titanijuma...
 
A naravno i za macove je Logi keva, kakav majti :)
Osim na MAc Booku zbog konverzacije cim se osete u blizini :)
 
Mighty Mouse je trash... Kuglica je mehanicka i vrlo se lako zaprlja, a mis je nemoguce otvoriti, a da se ne koristi skalpel. Kod mene je kuglica isto prosvirala posle mesec-dva i non-stop sam je cistio, dok se nisam smorio, misha bacio u smece i sada koristim G3... Bruka kako je jadno odradjen mish. Na jednoj strani multi-touch ovo-ono, a onda ti uvale mish koji u 21. veku ima glupu mehanicku kuglicu umesto skrol tockica...

Sve ostalo je dobro odrajdeno kod Majtija: preciznost, autonomija, ergonomija, ali dzabe sve kada je ova kuglica mnogo jadna...
 
Poslednja izmena:
Miš ti je najvjerovatnije ispravana, problem je što se kuglica zaprljala. Natopi neku krpu alkoholom, preporučujem 96% (zbog manjeg udjela vode u odnosu na 70%), postavi je na sto, a onda uzmi miša u ruku, okreni ga tako da kuglica bude u kontaktu sa krpom i drljaj - gore-dolje, lijevo-desno, u krug. Daj si malo truda i vremena (na očekuj da ćeš problem riješiti za 10 sekundi) i skrol će ti vjerovatno proraditi...

I tako svakih deset dana, nakon sto se desi prvi put :)
 
Da, bice da je zaprljan. Slozio bih se vama: Apple sve pravi dobro i kvalitetno, dok su im misevi prilicno slaba strana. Ocisticu ga, ali da ne znam za Logitech miseve mozda bih pomislio da to i nije strashno.

Apropo svega ovoga: imam bezici crni Logitech-ov mis na koji daju garanciju 5 godina(!!), precizan, brz, osetljiv... stvarno milina za koriscenje. Samo ne izgleda lepo crna sa belim Mac-om, pa ga zato ne kacim. Dok je Mighty prilicno spor i neuporedivo manje osteljiv. Tjah, bedak.
 
Zato budeš malo kreativan, pa uzmeša sprej u ruke i... Kombinacije su neograničene...

Uostalom, ko te tjerao da uzmeš bijeli MacBook... :d:d:d:d:d
 
Nije bas 100% vezano tema, ali zna li neko da li je moguce u OS Xu nekako ubrzati misa preko maksimuma u opcijama (negde rcno promeniti neku vrednost, neki patch, poseban program, bilo sta)? Mis je bezicni Mighty, u os-u sam ga vec ubrzao do daske, ali je opet presoporo za moj ukus...
 
@goxy83 imas program... sec. e mogu da se setim :( ali idi na www.versiontracker.com i kucaj "mouse" - dobices gomilu aplikacija ali ces sigurno naci brzo ono sto trazis ;)

btw kod kuce imam MM i prlja se kuglica na svakih par meseci... na poslu imam Logitech, koji cu zameniti za MM jer mi 360 kuglica toliko znaci u svakodnevnom radu da "pristajem" na to maltretiranje sa ciscenjem iste...

da li postoji neki drugi mis koji ima 360 kuglicu??? (ovi scroll tockici koji mogu da se klikcu levo i desno su smesni naspram MM 360 kuglice...)
 
Najbolje je da sacekas novu verziju Majtija... Ovaj disaster moraju da isprave i ubace npr. touch sensitive povrsinu...
 
:shock: :D

to bi bila idealna kombinacija MM + touch sensitive kuglica :)

evo sad radim na MacBooku, imam i onaj logitech mis ali za neke stvari koristim touchpad zbog multitoch-a...
 
Imaš trackball... ;)
 
imam trackball ali za RS-232 odnosno Atari Joystick port :D

btw bash sam pre neki dan komentarisao sa drugarom da li se jos uvek prave Trackball-ovi za npr. USB port?? :)
 
Pa ne znam... Baci pogled... :d:d:d
 
Ajde mali offtopic el postoji neka bezicna tastatura i mis koja moze da se se koristi sa MBP bez da ista mora da se prikljuci u USB ?
 
Ajde mali offtopic el postoji neka bezicna tastatura i mis koja moze da se se koristi sa MBP bez da ista mora da se prikljuci u USB ?

Bilo koji Bluetooth komplet. Ja sam koristio ranije Logitech DiNovo na PowerBook G4.
 
Poslednja izmena:
Ajde mali offtopic el postoji neka bezicna tastatura i mis koja moze da se se koristi sa MBP bez da ista mora da se prikljuci u USB ?
Takođe da potvrdim.
Bilo koji BT komplet, s tim da je i meni MM bio neudoban (nikako nisam mogao da se naviknem na kuglicu, mnogo me je smarala), pa sam uzeo Logitech V450, a tastatura je Apple - wired.
 
Kod mene žičana Apple trastatura i Logitech VX Nano... ;)
 
@goxy83, imas program koji se zove iMouseFix, besplatan, i donekle popravlja stvar. Ubaciš ga u start up i ne misliš.
Inače, i meni se miš prlja - redovno čišćenje je jedini lek. A ko je ikada pokrenuo neki program sa timelineom zna koliko ovaj skrol točkić vredi. Svaki od 6k dinara!
 
Izbrljao sam po netu savet nekog lika za ubrzavanje misa na Mac-ovima. Probao sam i cini mi se da ubrzava, ali ne kako bih voleo. On zapravo povecava brzinu kretanja kursora sto se veci pokret napravi. A ako pravis male pokrete, onda se to ubrzanje uopste ne oseca :/ Prilazem tekst, ako nekog interesuje da proba:

One option is to switch to a third-party mouse. These usually include their own drivers, which may allow for faster cursor speeds. But if youíre using a portable Mac, this may not be a desirable solution. Instead, with just a simple Terminal command, you can give your built-in trackpad or stock Apple mouse a speed boost. Open Terminal, in /Applications -> Utilities, and type one of these two commands, depending on whether your machine has a mouse or a trackpad:

If you have a mouse: defaults write -g com.apple.mouse.scaling some_number
If you have a trackpad: defaults write -g com.apple.trackpad.scaling some_number
The some_number at the end of each of the above lines must be replaced by, well, an actual number indicating the speed youíd like to useóthe higher the number, the faster the tracking will be. As a starting point, the default value for maximum mouse speed is 3.0, and maximum trackpad speed is 1.5. So you might try a starting value of 5.0 for your turbo-charged mouse, and 2.5 or 3.0 for a turbo-charged trackpad.

The easiest way to make your changes take effect is to log out and then log in again (Apple menu: Log Out user name ). Upon login, you should have a more responsive input device. Just take it a bit easy with the increases, as you may find super-fast speeds unusable. Also note that if you ever happen to move the speed slider on the Keybaord & Mouse System Preferences panel again, youíll override your turbo settings. Just repeat the above Terminal command to reset it.

A sto se tice ciscenja: okrenuo sam MM naopako, naslonio kuglicu na cist list papira, prorolao na sve strane i – otkocio se :D samo, verujem da to neceuvek pomoci, jer se unutra talozi jeziva prljavstina.
 
Poslednja izmena:
obavezno koristi alkohol prilikom rolovanja (kao sto je castor rekao)!!

ajde da kazem da vec 2 godine tako cistim nekoliko MM i sve je ok!
 
obavezno koristi alkohol prilikom rolovanja (kao sto je castor rekao)!!

ajde da kazem da vec 2 godine tako cistim nekoliko MM i sve je ok!

Jos jedan hint: prilikom ciscenja _NIPOSTO_ ne koristiti vatu, vec iskljucivo pamucnu krpicu. Vata kasnije napravi jos veci problem, posto se zaplete u mehanizam famozne kuglice...
 
Majti je teski krs... ja ne znam Delimire gde si ti video da je on precizan jer sa njim ne mogu ama bas nista da potrefim. Da ne kazem da je jako nezgodan za ruku (bar moju).
A ta kuglica je prica za sebe :) sa njom sam imao gomilu problema i na kraju sam ga spakovao u fijoku i kupio normalnog misa.
 
Majti je teski krs... ja ne znam Delimire gde si ti video da je on precizan jer sa njim ne mogu ama bas nista da potrefim. Da ne kazem da je jako nezgodan za ruku (bar moju).
A ta kuglica je prica za sebe :) sa njom sam imao gomilu problema i na kraju sam ga spakovao u fijoku i kupio normalnog misa.

Ja sam ga koristio tri-cetiri meseca i bio je skroz OK - sa preciznoscu sam bio zadovoljan, ali kuglica me je zakopala skroz. Wireless Mighty Mouse ima laser, a onaj obicni zicani ima LED i tesko je ****** u svakom pogledu (preskace na skoro svakoj podlozi).
 
Koliko me secanje sluzi probao sam kutijinog MM-a i to bezicnog i bio je veoma cudnog oblika ili sam se ja navikao na Logija :)
 
Vrh Dno