Šta je novo?

Miele uređaji - iskustva

Zna i Samsung da bude bučan...
 
Aha, nismo se razumeli onda, ja sam te shvatio da su Samsung koje pominješ ista klasa kao ovaj, sa pokojom boljom stavkom, za manje para.
Iskreno, druze, ti ne znas ni sta hoces. Sta tebi prvo predstavlja premium, ajde da krenemo odatle. Dakle sta je to "bolji" tj "premium" frizider? Daj po stavkama.

Ili ajde, po cemu je taj Miele od 310k bolji od ovog koji si narucio?
 
Malo je bezveze savetovati šta je konkretno bolje samo na osnovu čitanja specifikacija sa sajta i nikakvog iskustva sa tim uređajima. Takođe, da li je nešto rebrendirano ili ne; čak iako jeste rebrendirano, ko može znati da je to zaista isti frižider? Ovde niko. Može samo da se nagađa (opet na osnovu čitanja specifikacija i reklama).
Ja sa par Miele uređaja imam super iskustvo i isto bih kupio da opet kupujem. Zeznuo sam se što još neke nisam od njih uzeo.

Konkretan Liebherr frižider se proizvodi u Bugarskoj (imam sličan model), a za Miele se verovatno proizvodi u Nemačkoj ili Austriji. Imao sam do pre dve godine i Samsung...

Ne bih ja donosio konačni sud samo na osnovu foruma, a uzimao bih u obzir samo konkretna iskustva ljudi sa tim uređajima.
 
Iskreno, druze, ti ne znas ni sta hoces. Sta tebi prvo predstavlja premium, ajde da krenemo odatle. Dakle sta je to "bolji" tj "premium" frizider? Daj po stavkama.

Ili ajde, po cemu je taj Miele od 310k bolji od ovog koji si narucio?
Da se razumem u ove stvari, ne bih ni pitao za savete na forumu.

Ajde ovako uopšteno, premium proizvod = pouzdano, kvalitetno u smislu i izrade i materijala, sa modernim dizajnom i tradicijom iza sebe.

Šta to znači u svetu frižidera i bele tehnike ne znam. A nemam baš koga ni da pitam, inače ne bih ni pitao ovde.

Ovaj od 310k ima mnogo atraktivniji dizajn sa obsidijan staklom i materijali na njemu izgledaju za nijansu kvalitetnije. Ima neke dodatne pogodnosti tipa fresh fioke i generalno tiši je.
 
Ja sam pokusao da shvatim tvoje potrebe tim pitanjem "sta je tebi premium". Recimo, ako ti je stan "open concept" tipa, bez vrata i pregrada meni bi buka koju taj uredjaj stvara bila pri vrhu prioriteta. Na takve stavke sam mislio, iz najbolje namere. Ovo sto si naveo je previse opste da bi ti neko davao konkretne savete, iskreno zadrzi se na tom Miele kompletu.
 
Ja sam pokusao da shvatim tvoje potrebe tim pitanjem "sta je tebi premium". Recimo, ako ti je stan "open concept" tipa, bez vrata i pregrada meni bi buka koju taj uredjaj stvara bila pri vrhu prioriteta. Na takve stavke sam mislio, iz najbolje namere. Ovo sto si naveo je previse opste da bi ti neko davao konkretne savete, iskreno zadrzi se na tom Miele kompletu.
I jeste open concept stana, bez vrata i pregrada, tako da buka jeste bitna, samo što nisam siguran koliko je 4db značajna razlika. Jer ovaj (bilo Liebherr ili Miele) ima specifikaciju 40db, a Samsung-ovi ekvivalenti koliko vidim 36db.
 
Prilicno je znacajna razlika 4 dB (koliko ja vidim Samsung navodi 35 dB, i ovaj "moj" je 35 dB max noise sto im je standard za inverterske motore). A nije ni samo 5 dB jer je motor inverterski tako da ce biti 5 dB kada ga otvoris na pola sata pa treba brzo da vrati temp. Kada samo odrzava radice na jos nizem stupnju i razlika ce biti jos veca, skoro 10 dB sto je "nebo i zemlja".

Screenshot 2021-09-06 160623.png
 
Ne znam, nisam ekspert za frizidere, samo za zdrav razum. :D

Nisam gledao frizidere poslednje 4 godine, od kada je devojka uzela taj Samsung, ne znam kakva je situacija na trzistu i koji modeli su aktuelni. Ja bih ti rekao da odes lepo do Tehnomanije i pogledas onaj Liebheer koji je identican tom Miele koji si narucio, ako ne vidis nikakvu ociglednu manu uzmi njega i ustedi lepo 42k. Ako ti ni to nije dovoljno ima negde i taj Miele izlozen pa otidi pogledaj i njega cisto da se uveris da je to isti firzider kao sto jeste. 42k nije losa dnevnica da se prosetas do dve radnje.

Ili pogledaj Samsung modele sa digitalnim inverterom, odlicni su. Ovaj kod devojke radi cetiri godine kao sat i opet je bio isto tako ~40k jeftiniji od tog Miele a po svemu je egal ili bolji (niza buka, duza garancija). Koliko vidim top Samsung modeli su i dalje tu negde 80-90k. Verujem da nisu odjednom losiji nego pre 4 godine.

Takodje, sve dok robu nisi primio, ma koliko je narucio i avansno platio, ne moras da je kupis. Ako si narucio preko interneta tj. van sluzbenih prostorija firme koja ti je prodaje imas i 14 dana lufta nakon isporuke da je vratis, prema zakonu. Sve to lepo mozes da otkazes, mozda nije bas eticki ali je to tvoje zakonsko pravo.
Ja znam da je sestra isto uzela Samsung od 80k pre 2 godine i da ga je majstor koji je je došao da ga pusti u rad napljuvao samo tako. Ima jedan kompresor i plastičnu klapnu koja se čuje karakteristično kada se otvara / zatvara da pusti hladan vazduh iz zamrzivača u frižider, a pritom se i kvari. Tako da toliko o Samsungu od 80k.
I ja razmišljam o Miele-u za svoj stan. Koji Samsung. Ne znaju ni tel. kršteni više da naprave.
 
Ja muku mučim sa Samsung servisom oko mašine za sušenje. Miele je ipak viša klasa, pa računam da osim kvaliteta uređaja ima i bolje servisne procedure. Ne znam kako Samsung završi uopšte u temi o Miele uređajima.
 
Pa uvek će se naći neki Xiaomi fan da te ubeđuje koliko je bolji odnos cene/kvaliteta u odnosu na druge.
 
Ja znam da je sestra isto uzela Samsung od 80k pre 2 godine i da ga je majstor koji je je došao da ga pusti u rad napljuvao samo tako. Ima jedan kompresor i plastičnu klapnu koja se čuje karakteristično kada se otvara / zatvara da pusti hladan vazduh iz zamrzivača u frižider, a pritom se i kvari. Tako da toliko o Samsungu od 80k.
I ja razmišljam o Miele-u za svoj stan. Koji Samsung. Ne znaju ni tel. kršteni više da naprave.
Nigde ne vidim vise frizidere sa odvojenim kompresorima za frizider i zamrzivac, ni na 300k modelima nazalost a to jeste prednost. :/ Kod devojke Samsung radi cetvrta godina kao sat, 0 problema, nikakvi "karakteristicni zvukovi", ja sam tisinom tog uredjaja blago receno odusevljen. Mozda se nesto promenilo od tada.

Svakako ne mogu da odustanem od tvrdnje da za Liebheer sa Miele nalepnicom nije ok dati 50% vise pa vi flejmujte koliko vam volja. Najjaci mi je bio ovaj sto kaze Liebheer se sigurno proizvodi u Bugarskoj (jer ima slican ali ne i isti model) a za Miele verovatno u Austriji tj. Nemackoj. A onda mu smetaju nagadjanja... ma idi begaj.

Pa uvek će se naći neki Xiaomi fan da te ubeđuje koliko je bolji odnos cene/kvaliteta u odnosu na druge.
Licno koristim Xiaomi i ne bih ga menjao... cena/kvalitet, dual sim sa dedicated sd slotom, ir port, baterija, root friendly, gorilla glass koji se tako i ponasa... tako da... razumemo se. :D

Inace taj Xiaomi postade najveci proizvodjac telefona za jako kratko vreme... sigurno zato sto je s*anje. Uglavnom lose stvari naprave veliki uspeh za kratko vreme, neosporiva logika.
 
Poslednja izmena:
To što prodaju najveću količinu telefona ne čini ih najvećim proizvođačem, a i ne govori apsolutno ništa o kvalitetu. Isto važi i za belu tehniku, to što Samsung proda više frižidera od Mieleta ne znači da ima bolje uređaje. Nadaj se da će taj Samsung lepo da radi, jer tek ako ne bude ćeš videti na čemu si (garancije, reklamacije, servisna podrška...).
 
Ne razumem baš da neko hvali kako je dobar i kvalitetan uređaj bele tehnike koji radi evo već ČETIRI godina. Vauuuu!
Uređaji bele tehnike treba bar 10-ak godina da rade kako treba.

Dalje, koliko pratim ovaj forum, rekao bih da sam ja neki veliki srećković rođen pod srećnom zvezdom tehnike.

Sada živim u drugom stanu, i prvi i drugi sam opremao tehnikom. U mojoj široj familiji važim kao tehnički konsultant za bilo šta što radi na struju (smara me ta titula, al' ajd). Bar 30-40 raznih uređaja sam ja učestvovao u izboru, i mene zvali da pitaju ako ima problem. I tako već 20-ak godina (da, mator sam). Ima tu od Vox/Tesla/Adler, preko Gorenje/Beko do Bosh/AEG/Siemens (samo za Miele nemam iskustva). Od svega toga, ja znam za jedno dva do tri kvara u garantnom roku, možda još dva-tri nakon garantnog roka (uz povoljne popravke), i jedan nov uređaj neispavan nov odmah izvađen iz kutije. Bila je poneka zamerka za fičere uređaja, ali bez smetnje da se koriste. Ima tu i tamo ponešto mehaničkih lomljenja od strane korisnika. A ima tu uređaja i >15 godina starih.

Miele je nesumnjivo odličan, kao što je i Bentley nasumnjivo odličan automobil. A Bentely radi posao motornog vozila isto k'o i Toyota il' Hyndai. I u tom Bentley je 99% delova i komponenata koje proizvode isti koji proizvode i za BMW, VW, Renault ili FIAT vozilia (danas SVE delove prave razni kooperanti, a ne sami auto brendovi). Ali to ne obesmišljava ni Bentley-a, ni Toyotu, ni Hyndai.

Pozdravljam svakog ko može da priušti premijum proizvode (iako realno gledano, retko koji premijum proizvod zaista može da uradi nešto što NEpremijum ne može (ladno pivo je ladno i iz Miele frižidera, i iz VOX-a). Al' daleko bilo da prežive samo mass-production-medium-price-generic-name proizvodi. Ako nemaju koga da prate, srozaće se oni na nivo Lade. A konzumetni će još biti i srećni što mogu svake 2-3 godine da menjaju tehniku...

Kome par k€ razlike između Miele i Beko za više uređaja u kući ne predstvalja problem, i treba da kupi Miele. I ja bih tako.
Ali ko se zgrbavi za nešto važnije u životu i nategne da ipak kupi Miele, pobrk'o je sisteme vrednosti.
 
Najjaci mi je bio ovaj sto kaze Liebheer se sigurno proizvodi u Bugarskoj (jer ima slican ali ne i isti model) a za Miele verovatno u Austriji tj. Nemackoj. A onda mu smetaju nagadjanja... ma idi begaj.
Sigurno, jer je bio izložen pored modela koji sam ja kupio (Cnef4015).
Za Miele nije teško proveriti, imaju salon u BG; davno sam gledao pa ne mogu da se setim sada tačno.

Btw, prethodni je bio Samsung i bio sam zadovoljan njime (otišao ispravan nakon 8 godina), kao i sa Gorenje pre toga (koji je radio oko 20 godina i tehnički ispravan, sa manjim problemima, otišao dalje)...
 
Za Miele nije teško proveriti, imaju salon u BG; davno sam gledao pa ne mogu da se setim sada tačno.
Rečeno mi je iz Miele salona u BG (odatle sam i kupio), da su svi uređaji koje sam poručio proizvedeni u Nemačkoj.
 
Apsolutno nemam iskustva sa ovim uredjajima ali definitivno bi voleo da imam priliku da ih pogledam uzivo u nekom domacinstvu. Tom prilikom probam i uporedim sa svojim "budget" iskustvima :)
 
Nemoj molim te, dovoljna su tvoja poredjenja u klimama i aku busilicama...
 
...moja devojka je pre 4 godine kupila Samsung kombinovani frizider iste velicine, istih funkcija, sa garancijom od 10 godina na motor i 5 godina na ceo uredjaj...

Po toj logici Gorenje je najbolji. Imam njihovu veš mašinu i frižider 12 godina, nikad kvara ali to ipak nije tačno. Reći da je neko "puko" pare, kad ulaže u stan, može se čuti primarno na Balkanu. Ipak je ovde važnije imati mobilni telefon i svratiti redovno u kladionicu. Komentarisati nešto što nisi imao, u najmanju ruku je neozbiljno.
 
Nemoj molim te, dovoljna su tvoja poredjenja u klimama i aku busilicama...
Ne treba da budes skeptik dragi Duke imao sam prilike pre par godina da vidim jednu Milea masinu za ves, stari model ali kad krenes da otvoris vrata kao da otvaras vrata od nekog masivnog sefa. Gore neko pomenuo da ogroman trud ulazu u kontrolu kvaliteta (novac itd) sto je za svaku pohvalu. Da imam pare da se zezam i da sam kupovao Mileu ne verujem da bi morao po 2x da menjam sudomasinu i ves masinu kao beko zbog defekata tako da imas pogresno misljenje o meni.
Eto nikad ne bi svoju Seriju 5 bmw menjao za neki fiat/alfu opel/golf mozda jedino Peugeot SUV npr 2008 novi jer im je izrada na zavidnom nivou a i puno benzin i dizel agregata su delili u odredjenim momentima i serijama sa BMW grupacijom tako da je to dobar kontrast.
Preko 100 automobila sam vozio i koliko god dobre performance neki modeli imaju izrada je toliko losa da kao da se vozi dvokolica, sve krcka pucka plastike se brzo izlizu

Tako je i sa svim drugim stvarima u zivotu sve se placa ali postoji granica sta moze da se istrpi :D
 
Kada ste pominjali frizidere, apsolutnu preporuku sam dobio za LG. Poslusao sam i ne kajem se.
Za ves masinu su mi isto rekli LG, ali tu nisam poslusao i kajem se sa ovim Candy smecem.
Verujem da je Miele kvalitetan, ali rebrendirani proizvod sa 50% vecom cenom ja ne bih uzeo iz ove perspektive.
Iz perspektive da mi zvizde cojoanes za pare i da imam top gajbu, uzeo bih sve Miele ili tako nesto, jer bih eto bio u mogucnosti.
Kako nisam u mogucnosti, onda je i LG luksuz, ali definitivno je bolji no Candy i sl.
 
Pa cim to tako postavljas znaci da se slazes sa tim prijavama.


nemanjabgd84

ja kada sam trazio masinu Candy su pljuvali svuda zato je i nisam kupio, a ovako na papiru deluju super
Mislim svaki brend ima nekog da ga pljuje ali Candy bas bas pljuju
 
Kod devojke Samsung radi cetvrta godina kao sat, 0 problema, nikakvi "karakteristicni zvukovi", ja sam tisinom tog uredjaja blago receno odusevljen. Mozda se nesto promenilo od tada.
Sta se "u praksi" "vidičuje" a sta "ne vidičuje" kao sto rekoh je jako jako subjektivna stvar. Caletovom ortaku, starijem coveku, sredjivao sam telefon sa OLED ekranom Samsung frižider koji bukvalno preko sredine ima "NEMA NOVIH PORUKA" ugraviranozuji kao usisivač i reko "ovo se bas urezalobaš tandrče, a?", kaze covek "sta? ma to se ne vidičuje"... tako da... yeah.
 
Sta se "u praksi" "vidičuje" a sta "ne vidičuje" kao sto rekoh je jako jako subjektivna stvar. Caletovom ortaku, starijem coveku, sredjivao sam telefon sa OLED ekranom Samsung frižider koji bukvalno preko sredine ima "NEMA NOVIH PORUKA" ugraviranozuji kao usisivač i reko "ovo se bas urezalobaš tandrče, a?", kaze covek "sta? ma to se ne vidičuje"... tako da... yeah.
Jedno je kada znamo za cinjenicu da odredjen tip tehnologije (dakle svi proizvodi ikada proizvedeni sa tom tehnologijom, thru eternity) imaju defekt koji ta tehnologija ne moze da prevazidje (odakle si preuzeo citat, a to je OLED burn in) i kada neko tvrdi da taj defekt "ne smeta", sto je subjektivno ali defekt je tu pa je tu, to je objektivno.

Kao sto rekoh ovaj model Samsunga kod devojke ne ispusta nikakav "karakteristican zvuk" sem zvuka rada kompresora sa kojim smo svi manje vise upoznati. Tisi je od proseka (40-42 dB) definitivno. Koliko "smeta" ili "ne smeta" u to nisam ulazio jer je to subjektivno. Ako ti tvrdis da svi Samsung inverterski motori frizidera moraju imati "plastičnu klapnu koja se čuje karakteristično kada se otvara / zatvara da pusti hladan vazduh iz zamrzivača u frižider" molio bih te da to i tehnicki potkrepis kao sto ja jesam u temi iz koje si preuzeo citat. Ovo skeniranje foruma za kontra tezama od kojih ama bas niko nema nista je malo detinjasto ipak.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ova rasprava se pretvorila u nebulozu kao rasprave sa Apple fanboysima, samo cekam da mi neko kaze "taj stav imas jer nemas para za Miele".

Odlican trump card, such plays, much wow. :D Uzivajte u svojim kupovinama "statusnih simbola", ja sam malo operisan od tog koncepta, ne zamerite.

@Mods: ako moze jedan merge, hvala i prijatno.
 
Eh operisan :D Pa sto onda imas potrebu da dolazis i ubedjujes ljude u svoj izbor i da pronalazis nacine da ga pravdas. Da si stvarno operisan od tih koncepta, ne bi te zanimala ova tema. Ni ja ne zalazim po forumima ljubitelja i kupaca Ferrari vozila. Sta da im pisem tamo, da je bolji Hyundai jer ima odlican odnos cena/kvalitet??
 
Ni u jednom trenutku ja nikoga nisam ubedjivao u svoj izbor, hteo sam da prenesem dobra iskustva koje je moja devojka imala pri kupovini uredjaja koji je po svemu visa klasa nego 50% skuplji uredjaj ali dobro. Ja licno imam 10 godina star LG koji radi adekvatno za cenu koju je placen (i koji me mrzi da promenim dok radi) ali nije u toj klasi koju je OP trazio svakako.

Sad kad vidim u sta se pretvorilo i o cemu se radi, upravo, ne interesuje me. Rekoh hvala i prijatno. A vi nastavite sa pravdanjima do "ujutru". ;)
 
Svi se kunu u svoje frižidere vidim.
Ovaj moj Slovenac nije nešto elegantan kao Nemac, ali "da kucnem u drvo" gura petu deceniju bez ikakvih intervencija. Da vidim koji Mjau to može da nadmaši.
Kud se reših mašine...😫
 
Poslednja izmena:
Frižider je principijelno jako prosta sprava, naročito ti modeli iz 80tih godina.
Problem je što koriste CFC koji uništava ozon i koji je davno zabranjen za upotrebu. Dodatno, potrošnja struje je takva da ti uređaju nemaju danas apsolutno nikakvu vrednost.
 
Frižider je principijelno jako prosta sprava, naročito ti modeli iz 80tih godina.
Problem je što koriste CFC koji uništava ozon i koji je davno zabranjen za upotrebu. Dodatno, potrošnja struje je takva da ti uređaju nemaju danas apsolutno nikakvu vrednost.
Zapravo iz 70-ih je. Ne može biti prostiji. Šporet i veš mašina su isto prosti i traju li traju. Bilo bi zanimljivo da su proizvodili računare.
Što se tiče potrošnje, imam nov zamrzivač i vuče sigurno manje nego stari. Ali opet ne dogrevam se i ne klimatizujem leti dan i noć tako da je potrošnja u proseku.
A šta imam od nove "ekonomične", u prevodu škrte, veš mašine? Veš mi opere "ekonomično", bitno da je energetski efikasna.
Nikakvu vrednost nemaju? Jesi li gledao crtać Hrabri mali toster? Imaju dušu. Da može da progovori rekao bi: "Đubre jedno nezahvalno, tolike godine te služim i pomažem bez dana odmora a ti bi me odbacio zbog nekog lepšeg."
Što se ozonskog omotača tiče, mislim da ima i većih štetočina tamo negde od mene i ovog mog. Problem sa freonom može da se ispravi potpuno, samo da nađem DeLorean i brzo se vraćam.
 
Nazad
Vrh Dno