Šta je novo?

Miele uređaji - iskustva

Bradonja😎

Flash Drive
Učlanjen(a)
05.02.2022
Poena
3

desp

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poena
83
Kako Miele testira za "očekivanu trajnost 20 godina". Konkretno za sudomašine.
Ranije:
We run the 75ºC programme for 7,500 cycles – that’s equivalent to one load every day for more than 20 years.

Sada, za seriju G7000:
MIELE has tested development models and core components during the development phase of the dish washer series G 7000 in tough endurance tests. The aim of these tests conducted by MIELE is to simulate average usage over a period of 20 years. MIELE uses a total of 5,600 dishwashing cycles with different programs as a basis. This corresponds to 5.6 dishwashing cycles per week with use in 50 weeks per year (280 cycles) over a period of 20 years

Btw, jedna godina ima 52 nedelje...
Kakav je trend kod drugih, može samo da se pretpostavi.

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
113
Zaboravljas (ili ne znas) da je Miele nemacki (mislim to znas) i da je nemcu sasvim normalno da ce minimum 2 nedelje biti odsutan od kuce, jer ti sleduje minimalnih zakonskih 24 radna dana godisnjeg, gde ja ne znam nikog da ne ode negde makar na 2 nedelje negde.
Mada je prosek 30 radnih dana godisnjeg + praznici, tako da prosecan nemac ima oko minimum 40 radnih dana godisnjeg. Naravno da ce otputovati negde.

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Ne znam kakve veze ima sto je miele nemački
Ne koriste ga samo Nemci niti su oni nešto specificni

Ako mašina za sudove može zaista da izdrži 5x nedeljno 20 godina ili tih 5600 punih ciklusa bez kvara to je vrlo dobra mašina ,
ali i miele piše da to važi za seriju g7000 pretpostavljam najskuplju.

desp

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poena
83
Samo sam ukazao na razliku u testiranju. Raniji modeli su testirani na 7500 ciklusa, a novi na 5600 ciklusa. U oba slučaja navode da je to 20 godina korišćenja.

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
113
Cisto sumnjam da i tih 5600 odrade. Tj ne vidim potrebu, osim ako novi dizajn/materijali nisu korisceni a ni onda neces koristiti celu masinu vec komponentno testiranje.
Takodje navodim zasto je sada kao 5600 ciklusa relevantno jer su nemci manijaci za statistiku, na nesrecu i mi je imamo previse u firmi, i nama su smanjeni neki odredjeni ciklusi na 10 godina.

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poena
83
Bosch sudo masina, uska, serije 4, posle 1500-1600 pranja realno (maximum moguci teoretski 2000 ali ne vrujem) ili 4,5 godine, imala kvar, crkao grejac pa se morala menjati pumpa visokog pritiska i grejac (u jednom elementu su zajedno).
Redovno so dodavana (najvise iz Maxija Premija Expert so i sjaj, u pocetku Finish a posle jeftinije)...
Primetio sam da serpe na gornjoj polici ne opere dobro ako je nesto prionulo za dno ili zid, da postoje podrucja u koja ne udara mlaz i to ne bude oprano, ne skine pripeceno (lakse zagorelo i prionulo), moguce i da u donjoj polici posoje mesta u kojima mlaz ne udara ...
Kako god bilo jedva smo docekali da stigne deo u servis i masina proradi.
Popravka kod ovlastenog Bosch servisa na NBG je bila jeftinija nego sto je bilo koji privatni serviser trazio na nevidjeno (vise njih pozivano) i uz tvrdnju da nikako to ne moze jeftinije jer je deo (dostupan odma) skup (po cenama 40% skuplji kod njih nego u servisu zvanicnom).

Da moze uredjaj raditi 10 godina svaki dan po jednom a da nista ne crkne je malo verovatno, da radi 20 godina bez kvara je skoro nemoguce, pogotovo prema danasnjem kvalitetu delova i programiranog otkaza uređaja...
Ako bilo koji uređaj za kuću izdrži 5 godina u radu (svakodnevnom ili redovnom) je relativno dobro.

Mene zanima koliko su svarno procentualno skuplji kvalitetniji delovi koji mogu znacajno produziti radni vek uređaja u odnosu na one "obicne" i manje kvalitetne?
(Kad se prica o ovome setim se price kako je ruska nuklearna podmornica potonula zbog neispravne lampice koja pokazuje da je potopljen silos za rakete (da ima prodor vode u njega), a koja je kostala 4 kopejke umesto da je stavljena bolja od 20 kopejki...)

Poslednja izmena:

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
113
Pozvali su se i na neki dokument (istraživanje) Fraunhofer instituta
...koji je odmah do moje firme :)

Kad se prica o ovome setim se price kako je ruska nuklearna podmornica potonula zbog neispravne lampice koja pokazuje da je potopljen silos za rakete (da ima prodor vode u njega), a koja je kostala 4 kopejke umesto da je stavljena bolja od 20 kopejki...
To je previd u dizajnu a ne greska lampice.
Kvalitet delova je najvise u materijalu.

Vrh Dno