Šta je novo?

Hardver Mid tower kuciste sa 4 x 3.5 HDD

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

dostanov

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2020
Poruke
33
Poena
50
Preporucite sto jeftinije mid tower kuciste koje ima 4 interna lezista za 3.5 HDD. Moze i 6x3.5, samo da kuciste nije ogromno.
Mesta za 5.35 i 2.5 nisu bitna, ok moze da ima 1x2.5.

Namena masine je low power komp koje radi Chia farming na 4 hard diska.

Za sada sam nasao ZEUS K08B, ali mi se nesto ne svidja polozaj diskova, i rupice bas ne odgovaraju mojim wd red diskovima da ih pricrvstim sa vise strana.
 
Iskreno, gledajući Hardware canucks, GN i druge kanale koje predstavljaju kućišta, kao i ono što sam lično pratio po sajtovima, mislim da u zadnje tri godine, najmanje, nisam video ama nijedno kućište koje ima mesta za više od dva "klasična" hard diska.

Ali, pošto je i mene tvoje pitanje zaintrigiralo, mislim da bi ti OVO odgovaralo. Na sajtu proizvođača stoji i ovo:

External
5.25" x 2
3.5" x 1 (transfer bracket for hard drive installation)
Internal3.5" x 5, 2.5" x 1
 
Potraži polovno Fractal Design Define kućište.
 
Jeste da nije mid-tower, ali ima za 6 diskova da se fino hlade. :)
 
Preporucite sto jeftinije mid tower kuciste koje ima 4 interna lezista za 3.5 HDD. Moze i 6x3.5, samo da kuciste nije ogromno.
Mesta za 5.35 i 2.5 nisu bitna, ok moze da ima 1x2.5.

Namena masine je low power komp koje radi Chia farming na 4 hard diska.

Za sada sam nasao ZEUS K08B, ali mi se nesto ne svidja polozaj diskova, i rupice bas ne odgovaraju mojim wd red diskovima da ih pricrvstim sa vise strana.
Sto ne uzmes bukvalno bilo koje, pa onda dokupis samo adapter 5.25" na 3.5" sa sve mestom za ventilator napred.
 
Uz cenu 2 adaptera, može da kupi neko koje u startu ima dovoljno mesta...mada, svakako je opcija. Ili bez adaptera, samo se zalepi drajv dvostranom trakom na zgodnu ravnu površinu.

Polovna Fractalova kućišta su dobra ali su povelika. Idealno bi bilo Node 304, čest izbor za home NAS, ali nema polovnog i teško ih je naći generalno, mator model. Core 500 može da posluži, prima 3 drajva + može 1 u mesto za 5.25", ako je što manje kućište prioritet.

Kod nas ima, recimo, Cooler Master K280 za 6000 (ako ga ima), gomila mesta za drajvove i mreža napred. Ili ovaj LC Power za 40€.
Od modernijih nema neki izbor a da je ispod 100€. Cooler Master NR400, verzija sa ODD, nije loš (može da primi 4 HDD-a), Corsair Carbide 100R/200R...
 
Hvala svima, neko vreme nije bilo odgovora pa sam propustio temu.
Cooler Master i LC u poslednjem odgovoru su dobri izbori, bas koje sam i trazio u tom cenovnom rangu.
 
Preporucite sto jeftinije mid tower kuciste koje ima 4 interna lezista za 3.5 HDD. Moze i 6x3.5, samo da kuciste nije ogromno.
Mesta za 5.35 i 2.5 nisu bitna, ok moze da ima 1x2.5.

Namena masine je low power komp koje radi Chia farming na 4 hard diska.

Za sada sam nasao ZEUS K08B, ali mi se nesto ne svidja polozaj diskova, i rupice bas ne odgovaraju mojim wd red diskovima da ih pricrvstim sa vise strana.
Antec VSK4000B-U3/U2
 
Chieftec Libra LF-02B-OP ili
Cooler Master MasterBox NR400 MCB-NR400-KGNN-S00
Neka jeftinija koja sam našao mi se generalno ne sviđaju.
Predlog da se potraži neki polovan Fraktalov Difajn ili Ark je svakako dobar.
 
Nazad
Vrh Dno