Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ljudi, da li je neko uparivao neke bluetooth slusalice sa Lumiom 640? Merkam neke JBL bluetooth sluske (E45BT je tacan model), i nasao sam ih po sasvim ok ceni na oglasima, ali je roba neotvarana i prodavac ne zeli da ih otvara da bi se to proveravalo, i moram da priznam, razumem ga u potpunosti.

Ok, imaju slusalice i opciju da se slusa preko kabla, ali nije mi fora da kupujem bluetooth slusalice da ih koristim uz kabl do sledeceg telefona.

Ja sam koristio samo onu slušalicu za razgovore na L640 i radila je bez problema... nažalost, ne sećam se koji brend je bio u pitanju.

Ako pitaš samo da li bluetooth sluške rade na L640 odgovor je DA, ali ne znam da li će raditi ove koje planiraš da kupiš... ma da bi trebalo, pošto i sluške i telefon koriste BT 4 standard
 
Hvala na odgovoru! U sustini sam vec odlucio da ih uzmem, evo sad cekam da mi se javi covek da se nadjemo, u medjuvremenu pokusavao par dana da nadjem neki info, i nisam nasao nista konkretno osim toga da generalno JBL uredjaji rade na Windows uredjajima.

E sad, valjda ce da radi, ako ne, koristicu na fonu na kabl, dok ne promenim fon (negde naredne godine), ali svakako planiram da ih koristim i na kompu.
 
Hvala na odgovoru! U sustini sam vec odlucio da ih uzmem, evo sad cekam da mi se javi covek da se nadjemo, u medjuvremenu pokusavao par dana da nadjem neki info, i nisam nasao nista konkretno osim toga da generalno JBL uredjaji rade na Windows uredjajima.

E sad, valjda ce da radi, ako ne, koristicu na fonu na kabl, dok ne promenim fon (negde naredne godine), ali svakako planiram da ih koristim i na kompu.
I ja sam samo uparivao blutut slusalice za razgovore,vise modela i svaki sam uspeo da uparim,to su sve neke kineske jeftinjadze sa Ali expres-a,tako da bi valjda i ti te tvoje verovatno mogao da uparis.
 
Cisto da javim, kupljeno, upareno, bez ikakvih cimanja, slusalice su bas ono fool-proof i povezale su se istant. :)
 
originalni potrazi u ProMobi servisu. mada moze bilo koji dovoljno jak punjac..

Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
 
Danas u prodavnici probao od 2 ampera,i napise da je to malo,inace je original 800 mili ampera.
 
Ovo je pre za WP 8.1 temu, ali sam na netbuku, mali monitor i ne mogu da nadjem. Yaboravio sam e-mail loyinku. Imam je yapamcenu na svojoj Lumiji, WP 8.1. Postoji li nacin da je iyvucem iz telefona? Da, znam, ai stvarno je ovakva situacija.
 
Obicno ima opcija da stavis recovery broj mobilnog pa da ti na njega posalju sifru? Nisam probao, vec mi stalo yahoo dosadjuju da unesem recovery broj.
 
Nažalost, nema takve mogućnosti, a evo već danima ne mogu da koristim e-mail i još će da mi se prepuni inbox. I sve zbog umobolnih pravila za lozinke koje provajdei diktiraju, pa ne mogu da stavim ono što mi odgovara i što znam da ću lako da zapamtim (a ne može da se pogodi ni "provali").

EDIT: Reših problem tako što konačno pogodih lozinku.
 
Poslednja izmena:
Kad udjem u store, izbacuje mi:
Something bad happened
Unknown layout specified in manifest.
O cemu se radi?
U pitanju je 640xl, win10

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Kad udjem u store, izbacuje mi:
Something bad happened
Unknown layout specified in manifest.
O cemu se radi?
U pitanju je 640xl, win10

Sent from my G3221 using Tapatalk

Za to sto ti izbacuje ,nisam bas siguran.
Jedino mogu da ti kazem,posto imamo isti model telefona,da Prodavnica ne radi od 15.09.
Ne radi ni na telefonu ni na racunaru.Kada se pokrene stoji samo sivo.Pretraga radi i prikazuje rezultate.
Od pre par dana ne radi vise ni facebook obavestanja na plocici .
Navigacija ne radi vec odavno,ne moze bez interenta skoro nista da pronadje.
U fotografijama nekada se pojavi,cesto ne, lokacija sa mini mapom gde je uslikana fotografija.
Pokretne slike nekada rade, cesto ne.
Oni umesto da poboljsaju sistem,sa svakim azuriranjem urade suprotno.
Onesposobljavaju aplikacije?Ne mogu da verujem kakvi su amateri.
Izgleda da niko kod njih ne cita zalbe nas,korisnika.
Ono sto je meni neverovatno,toliko IT strucnjaka,doktrora,programera,zaposleni u gigantu,
kao sto je Microsoft,nece ili ne znaju da naprave ili isprave greske.
Nikakva saopstenja,vizija,pravac,plan,buducnost,NEMA toga,kao da ih vode nasi elitni politicari.
Meni nije toliko bas vazan,ali ko je probao facebook na androidu i desetki,razlika nebo zemlja.
Ne verujem da ne mogu to da naprave da bude i bolje nego tamo,ali zasto nece,ne znam.
Ja bas nesto I ne volim android,ali ako se do kraja godine nesto bitno ne promeni,moracu na kraju da ....
Meni je najbitnija navigacija i jos par stvari.Here we go I win mape,ne mogu vise da porede.
Ne znam sta da kazem,bas sam razocaran.
Vidim sada prave novi sistem Andromeda OS,mnogo su ljudi prevarili,boli ih uvo za win platformu.
Na zalost ne mogu nikad da propadnu,oni vise zarade od androida nego od bilo cega.
Od svakog prodatog android telefona,njima ide 5$,zabog licenci,patenata.
Videcemo sta ce biti,ja cekam do kraja godine.Ako se nista ne promeni,vraticu tel na 8.1,
imacu bar navigaciju,i sta bude radilo od aplikacija.
 
Citao sam da se problem resava prebacivanjem regiona. Probacu kasnije...

A ja ga koristim kao sluzbeni pa nemam tih problema, jer vecinu tih stvari ili ne koristim ili mi nije bitno za njega, jer imam android kao primarni uredjaj. :)

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Kad udjem u store, izbacuje mi:
Something bad happened
Unknown layout specified in manifest.
O cemu se radi?
U pitanju je 640xl, win10

Sent from my G3221 using Tapatalk

Kao sto sam napisao,meni prodavnica ne radi od 15.09
Prikaze mi sivi ekran i dve trake,horizontalne na sredini ekrana.
Ima gore u temi win10,stavio sam i slike kako to izgleda.
I drugi su potvrdili da je I kod njih isto.
Medjutim,evo pre 5 minuta promenio sam lokaciju,
Meni je jezik Srpski i lokacija Srbija.
Promenio sam lokaciju na SAD ,telefon je trazio da se restartuje i pazi cudo,prodavnica radi.
Probajte da promenite lokaciju,ne znam da li ima neke veze,ali eto,meni proradilo tako.
 
Za to sto ti izbacuje ,nisam bas siguran.
Jedino mogu da ti kazem,posto imamo isti model telefona,da Prodavnica ne radi od 15.09.
Ne radi ni na telefonu ni na racunaru.Kada se pokrene stoji samo sivo.Pretraga radi i prikazuje rezultate.
Od pre par dana ne radi vise ni facebook obavestanja na plocici .
Navigacija ne radi vec odavno,ne moze bez interenta skoro nista da pronadje.
U fotografijama nekada se pojavi,cesto ne, lokacija sa mini mapom gde je uslikana fotografija.
Pokretne slike nekada rade, cesto ne.
Oni umesto da poboljsaju sistem,sa svakim azuriranjem urade suprotno.
Onesposobljavaju aplikacije?Ne mogu da verujem kakvi su amateri.
Izgleda da niko kod njih ne cita zalbe nas,korisnika.
Ono sto je meni neverovatno,toliko IT strucnjaka,doktrora,programera,zaposleni u gigantu,
kao sto je Microsoft,nece ili ne znaju da naprave ili isprave greske.
Nikakva saopstenja,vizija,pravac,plan,buducnost,NEMA toga,kao da ih vode nasi elitni politicari.
Meni nije toliko bas vazan,ali ko je probao facebook na androidu i desetki,razlika nebo zemlja.
Ne verujem da ne mogu to da naprave da bude i bolje nego tamo,ali zasto nece,ne znam.
Ja bas nesto I ne volim android,ali ako se do kraja godine nesto bitno ne promeni,moracu na kraju da ....
Meni je najbitnija navigacija i jos par stvari.Here we go I win mape,ne mogu vise da porede.
Ne znam sta da kazem,bas sam razocaran.
Vidim sada prave novi sistem Andromeda OS,mnogo su ljudi prevarili,boli ih uvo za win platformu.
Na zalost ne mogu nikad da propadnu,oni vise zarade od androida nego od bilo cega.
Od svakog prodatog android telefona,njima ide 5$,zabog licenci,patenata.
Videcemo sta ce biti,ja cekam do kraja godine.Ako se nista ne promeni,vraticu tel na 8.1,
imacu bar navigaciju,i sta bude radilo od aplikacija.

jednom reci raspad, ja u fioci imam tri WP, mogu samo da dam deci dase igraju
 
Šta imaš u fioci, možda napravimo neki dil? :D
 
Ako ima neko pokvaren tel nokiu 640 xl,a da je ispravan touch(ekran) neka se javi.
 
pozdrv, vidim da se dugo nista ne pise o ovom modelu,skoro sam ga uzeo polovnog u ok stanju i ubacio win 10, da li je moguce da ni viber ni fb ni insta ne podrzavaju video call?kako mogu android da instaliram na win 10 platformi i da li su realni oni klipovi sa tjuba jer meni izbacuje gresku porta
 
L640 i ostali MS modeli su, takoreći, napušteni. Osim sigurnosnih zakrpa nema novih funkcija pa ni programeri više ne razvijaju aplikacije za W10m.
Odavno je vreme da se napuštaju ovi telefoni, ne da se kupuju. Osim ako ti ne trebaju za pozive, poruke internet, navigaciju i kameru. Aplikacije na njemu zaboravi. Moj sedi u fioci a ja sam prošle godine prešao na Honor 8 Lite.

Sent from my Honor 8 Lite (PRA-LA1) using Tapatalk
 
sto je najgore ja sam ga kupio pre par dana i vrv sam jedini koji je presao sa g6 na njega al dobro trebalo mi je kesa,nisam mnogo puko 50e,al nisam ni verovao da nema ama bas nikakvu podrsku
 
Microsoft je digao ruke od bilo kakve podrske za svoje mob OS ove. Bilo mi je veliko zadovoljstvo da do pre 3 godine koristim 640ku,sve je radilo besprekorno. Mislim da se prelaskom na Android dobilo na par opcija na viberu ili fb.... i to je to ?640 ka je po meni bila odlican biz telefon i tako sam ga posmatrao.
 
Poslednja izmena:
pozdrv, vidim da se dugo nista ne pise o ovom modelu,skoro sam ga uzeo polovnog u ok stanju i ubacio win 10, da li je moguce da ni viber ni fb ni insta ne podrzavaju video call
whatsup radi video call.
Verovatno i skype radi samo to niko vise ne koristi.
Viber i face ne znam ne koristim.
 
Dok sam koristio 640XL, Viber video pozivi su radili. Na poslednjoj verziji Viber UWP aplikacije.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
ok hvala za watz,viber poslednja verzija sa win stora ne podrzava,mozes poziv al nema opcija za video poziv i generalno mi se vajber ovde ne dopada, znate li kako da skinem i neku drugu tastaturu posto ne znam da tj ne moze da se iskljuce slovca da iskacu kad ix otkucas
 
Sad sam proverio, kod sestre, ona je nasledila 640XL, postoje video pozivi na Viber-u, ikonica kamerice, stoji pored imena kontakta, kada uđeš na chat:
Opera Snapshot_2018-08-05_194704_www.microsoft.com.png

A tastatura naravno ne može da se menja. Jedino fabrička.
 
e brt plz vidi joj verziju ja zaista nemam, samo imam opciju za poziv bez videa, ja sam skinuo zadnju,imam free call,free msg i viber out, i dole opciju da blokiram, i to bas imam poslednju verziju win 10 azuriranu pre par dana
 
Poslednja izmena:
Verzija je 6.6.1

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno