Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ovo je u listi poziva,u padajucem meniju ima detalji,izbrisi,dodaj u brzo biranje i blokiraj broj.Lumia 640 DS Windows 10 build.494,bilo je i u ranijim verzijama.
 
Ups! Ono što sam ja napisao je na RS, insajder verzija. Možda je na TH2 drugačije. Koja ti je verzija OS-a?
 
da li ćemo posle zvaničnog RS updatea, morati hard reset? kako sačuvati aplikacije, od kojih je većina na sd kartici i kako da pločice ostanu nepromenjene?(taman sam ih lepo grupiso)...ps. izvinite na noob pitanjima tel imam 4dana tek :)
 
da li ćemo posle zvaničnog RS updatea, morati hard reset? kako sačuvati aplikacije, od kojih je većina na sd kartici i kako da pločice ostanu nepromenjene?(taman sam ih lepo grupiso)...ps. izvinite na noob pitanjima tel imam 4dana tek :)

Ja ni jednom do sada posle svih apdejta, pa i ovog zadnjeg, nisam radio hard reset (a možda sam trebao, mada telefon radi bez problema). Aplikacije koje su ti na kartici ostaju tamo (osim ako ne otkačiš opciju da ti formatizuje karticu), a sličice sa desktopa koje si grupisao će i dalje biti tu gde jesu, jer pre svakog apdejta radi se bekap podataka i pamte se sva poslednja podešavanja...
 
Poslednja izmena:
уиндоуз мобајл је њасре. за андроид постоји апликација: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=sr и лепо блокираш ко те смара, или дозволиш само онима који ти нешто значе да могу да те добију...ееее синко на уиндоуз мобајле то нема јер је њасре. а нема ни снимање позива....мислим кај рећи какву послати порррруку?
 
уиндоуз мобајл је њасре. за андроид постоји апликација: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=sr и лепо блокираш ко те смара, или дозволиш само онима који ти нешто значе да могу да те добију...ееее синко на уиндоуз мобајле то нема јер је њасре. а нема ни снимање позива....мислим кај рећи какву послати порррруку?

Pretpostavljam da i ova aplikacija može da odradi i to što radi ta tvoja na Andrašu
https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/truecaller/9wzdncrfj3ml

Osim toga, ko kaže da nema snimanja poziva?
https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/call-recorder/9wzdncrfhmw4
 
уиндоуз мобајл је њасре. за андроид постоји апликација: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=sr и лепо блокираш ко те смара, или дозволиш само онима који ти нешто значе да могу да те добију...ееее синко на уиндоуз мобајле то нема јер је њасре. а нема ни снимање позива....мислим кај рећи какву послати порррруку?
Suditi o os-u na osnovu dve aplikacije je tek njesra šta raći koju poruku poslati
 
Win10 build 494, ovaj poslednji
Ranije se aplikacija zvala Call+SMS filter, ako se ne varam i zamenjena je sa sistemskom Block and Filter.
Evo o čemu pričam:
http://www.wpxbox.com/how-to-block-calls-messages-on-windows-10-mobile/
da li ćemo posle zvaničnog RS updatea, morati hard reset? kako sačuvati aplikacije, od kojih je većina na sd kartici i kako da pločice ostanu nepromenjene?(taman sam ih lepo grupiso)...ps. izvinite na noob pitanjima tel imam 4dana tek :)

Ne moraš da radiš HR nakon update-a na RS. HR se radi samo ako nešto ne radi kako treba a reinstalacija aplikacije, restrart telefona ili soft reset ne pomognu.

Obično je dovoljno da se vrati bekap nakon HR da bi sve aplikacije i podešavanja bile kao ranije ali ovog puta to neće moći jer je MS promenio bekap format i bekap kreiran na TH2 ili starije RS insajder verzije neće funkcionisati na finalnom RS-u.

Ako ne budeš imao problema nakon nadogradnje na RS ne diraj ništa.

A ovo što je šiptar napisao neću ni da komentarišem.
 
Kod mene drzis na 2 sekunda npr u listi poziva odredjeni kontakt - poziv i dobijem opciju za blokiranje

Sent from mTalk
 
Od zadnjeg ažuriranja telefona (insider slow) počela mi se dešavati situacija da mi prijavi da sam izvadio SD karticu i onda ne vidi ništa na njoj. Pa mora reset. Uglavio m, bar mislim, da se dešava kad baratam sa slikama ( viber, kamera isl).
Eto to mi je prva veća zamerka od kad imam ovaj fon, ali na softver. Nesito su tu zabrljali.
 
Od zadnjeg ažuriranja telefona (insider slow) počela mi se dešavati situacija da mi prijavi da sam izvadio SD karticu i onda ne vidi ništa na njoj. Pa mora reset. Uglavio m, bar mislim, da se dešava kad baratam sa slikama ( viber, kamera isl).

Eto to mi je prva veća zamerka od kad imam ovaj fon, ali na softver. Nesito su tu zabrljali.


Kada si na insajderu očekuj probleme.
 
Meni je to sa sd karticom bila normalna stvar kad sam bio na insideru,kad su pocele da mi se desavaju gore stvari ,vratio sam se na zvanicni build.
 
Tandarata tanda Še....
Nema opcije Block and Filter!!!
WTF???

Pogledajte prilog 205074

Pa i ne treba da bude tu.

Otvoriš Phone i:

Evo slikovito:
iq7cM3f.jpg

DEtCrSo.jpg

fhcgAxx.jpg

Eymx2UQ.jpg

A ako odeš na Settings imaš i ove opcije:
Ni5dZmh.jpg



Sent from mTalk on PC
 
Pa i ne treba da bude tu.
Sent from mTalk on PC

Prijatelju moj dobri...evo šta ja imam u svojim opcijama kada odem na Call History i dole na one tri tačkice...takođe slikovito:

wp_ss_20160719_0002.png


Kao što možeš videti...nemam opciju za blokiranje poziva, kontakta itd, kao ni opciju Unlink tiles!
Znači, nešto manjka u ovom novom buildu...bar kod mene :(
 
Poslednja izmena:
Drustvo, kako da iskljucim ono sugerisanje reci dok kucam poruku?
Ne mogu da se setim kako sam ranije iskljucio, sad posle hard reseta ponovo se pojavilo.
 
Drustvo, kako da iskljucim ono sugerisanje reci dok kucam poruku?
Ne mogu da se setim kako sam ranije iskljucio, sad posle hard reseta ponovo se pojavilo.

Settings - Time and language-Keyboard- English(United States) (bar je tako kod mene, NE na More keyboard settings) - otkači Suggest text

wp_ss_20160719_0003.png

wp_ss_20160719_0004.png
 
Poslednja izmena:
Tu sam i pokusavao ali nisam imao opciju da kliknem za promenu na English.
Vec sam skinuo Srpsku tastaruru i sada ima ta opcija i na english language, nakon restartovanja telefona.
Hvala
 
Tu sam i pokusavao ali nisam imao opciju da kliknem za promenu na English.
Vec sam skinuo Srpsku tastaruru i sada ima ta opcija i na english language, nakon restartovanja telefona.
Hvala

Nema na čemu...i drugi put.
Kod mene je sve podešeno na English United States....čisto zbog Cortane.
Ali me više brine manjak opcija za blokiranje neželjenih poruka odnosno nepoznatih brojeva koji te poruke šalju!
 
@nestolex

OK, to što nemaš Unlink tiles je u redu jer ti je telefon single SIM. Opcija Link/Unlink tiles na dual-SIM telefonima omogućava da koristimo posebnu pločicu za pozive i poruke za svaku karticu ili jednu za obe.

Hajde proveri koja ti je verzija Phone aplikacije. Na Insajder Fast je 2.18.29005.0. Kod tebe bi trebalo da je malo starija verzija jer si na regularnom build-u. Ovi sa 10586.494 će potvrditi da li imaš najnoviju verziju za taj build.

Takođe proveri u Storage, This Device, Apps and Games da li postoji Block and Filter aplikacija i isto proveri u Privacy da nije blokirana da pristupa kontaktima, pozivima. Ili u Battery Saver da joj nije blokiran rad u pozadini.

Sent from mTalk on PC
 
@nestolex

OK, to što nemaš Unlink tiles je u redu jer ti je telefon single SIM. Opcija Link/Unlink tiles na dual-SIM telefonima omogućava da koristimo posebnu pločicu za pozive i poruke za svaku karticu ili jednu za obe.

Hajde proveri koja ti je verzija Phone aplikacije. Na Insajder Fast je 2.18.29005.0. Kod tebe bi trebalo da je malo starija verzija jer si na regularnom build-u. Ovi sa 10586.494 će potvrditi da li imaš najnoviju verziju za taj build.

Takođe proveri u Storage, This Device, Apps and Games da li postoji Block and Filter aplikacija i isto proveri u Privacy da nije blokirana da pristupa kontaktima, pozivima. Ili u Battery Saver da joj nije blokiran rad u pozadini.

Sent from mTalk on PC

Evo, prijatelju, snimci ekrana za sve što si pitao:

wp_ss_20160720_0001.png

wp_ss_20160720_0002.png

wp_ss_20160720_0003.png

wp_ss_20160720_0004.png

PS...nadam se da sam pogodio kod prve slike to što te interesuje u vezi OS informacija :)
 
Poslednja izmena:
pozz

Danas iz cista mira Viber na wp 8.1 otkazuje prikaz notifikacija dok se ne uđe u aplikaciju. Ima li tome lijeka? Restartirao uređaj. Gasio i palio slidere za rad u pozadini. Unutar Vibera gasio obavijesti pa ih ponovno palio. Ništa ne pomaže. Stalno kasne 10 minuta. Jel to do njihovih servera ili sta? Kod drugih ukucana sve radi kako treba. I na obicnoj 640 sve radi
 
Nije za isti fon, ali kod mene na L520 (Viber na 8.1 naravno) unazad par dana dolaze duple notifikacije za istu poruku. Nikad do sada se nije dešavalo. Moguće da postoji neki prob sa serverima.
 
Poslednja izmena:
Nije za isti fon, ali kod mene na L520 (Viber na 8.1 naravno) unazad par dana na dolaze duple notifikacije za istu poruku. Nikad do sada se nije dešavalo. Moguće da postoji neki prob sa serverima.

Da i duple notifikacije isto tako. Nakon restarta mobitela dođu notifikacije sve poruke u duplo skoro. Hvala na odgovoru
 
@nestolex

Mislio sam na Phone aplikaciju ne OS verziju, onu odakle zovemo. Da nije ona zaglavila na neku stariju verziju.

OK, nema veze. Vidim da ti je Block and Filter svuda uključen ali ti i dalje nemaš opciju da ga koristiš. Verovatno je neki bag. Možda HR reši problem ili nadogradnja na RS. Ovo prvo bih zaobišao za sada a RS na insajder fast je izuzetno stabilan budući da je jedan od Release Candidate verzija.

Nisam naišao na tvoj problem surfujući po netu. Ako imam vreme potražiću da vidim da li još neko ima isti problem.
 
@nestolex

Mislio sam na Phone aplikaciju ne OS verziju, onu odakle zovemo. Da nije ona zaglavila na neku stariju verziju.

OK, nema veze. Vidim da ti je Block and Filter svuda uključen ali ti i dalje nemaš opciju da ga koristiš. Verovatno je neki bag. Možda HR reši problem ili nadogradnja na RS. Ovo prvo bih zaobišao za sada a RS na insajder fast je izuzetno stabilan budući da je jedan od Release Candidate verzija.

Nisam naišao na tvoj problem surfujući po netu. Ako imam vreme potražiću da vidim da li još neko ima isti problem.

Hvala unapred...
I samo ako može malo objašnjenje kako da se nadogradim na taj RS

Da....sada sam skontao to oko aplikacije za pozive:)
2.17.27003.0
 
Poslednja izmena:
Da, to je verzija Phone aplikacije. Ovi koji su na TH2 mogu da uporede i vide da li imaš poslednju verziju.

Na RS nadograđuješ tako što instaliraš aplikaciju Windows Insider, pokreneš je i odabereš Fast kanal. Restartuješ telefon i proveriš jednom ili par puta da li postoji update. Trenutno aktuelna insajder verzija je na Fast kanalu je 14393.

Sent from mTalk on PC
 
Juce sam ponovo postao insider i vidim da sve odlicno radi,osim sto sam prelaskom sa zvanicnog builda na insider opet izgubio glasovnu navigaciju na srpskom(i ranije je na insideru nisam imao,samo je radila na zvanicnom).Nadam se da ce i to nekako srediti inace je sve ostalo odlicno.
 
Vrh Dno