Šta je novo?

Microsoft kupuje Operu?

Lukija

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
3,301
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7900X + Arctic Cooling Liquid Freezer ii 360 A-RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-E Gaming WiFi
RAM
G.SKILL F5-6000J3038F16GX2-TZ5N 2x16GB, 6000MHz@30-38-38-96, 1.35V
GPU
ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 4070 Ti SUPER
Storage
Kingston FURY Renegade SFYRS/1000G, Kingston FURY Renegade SFYRD/2000G, 2 x WD4003FZEX (RAID1)
Zvuk
Realtek ALC4080, Altec Lansing 621
PSU
FSP Hydro Ti PRO 1000W
Kućište
be quiet! Silent Base 802, 4 x SILENT WINGS 4 140mm high speed
Monitor
Acer Predator XB273U NV
Miš & tastatura
Keychron V6, Logitech G903 Hero
Laptop
MacBook Air M1
Mobilni telefon
Realme GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pomeri se s' mesta...
I shta onda, da nakon 9ke vishe nikada ne koristim ovaj browser? :((
 
_Silent_ je napisao(la):
Pomeri se s' mesta...
I shta onda, da nakon 9ke vishe nikada ne koristim ovaj browser? :((

Onda cemo mi lepo da ostanemo na ovoj nasoj pouzdanoj 8.5 i :type:
 
Pa shto, nek kupi, ionako ga svi redom podrzavate :)
 
U pravu je driver, vise ljudi je ovde kupilo Windows XP nego sto ih je registrovalo Operu.
 
Pu pu da zlo ne cuje :)
 
Iskreno IE7 b1 je takvo djubre (bar je to moje licno iskustvo :mad: - nebulozno koliko je memorijski alava ta sedmica, cik nek neko otvori 50+ nepraznih tabova sa manje od ma bar 2 giga rama) da osim ako ne odluce da totalno iskopiraju neki provereno dobar multi tab browser necu preci sa 6 na 7 dok kompletno ne predjem na Vistu...

Ipak sumnjam da ce M$ ikada kupiti Operu, osim ako im nije prvenstveno stalo da je zbrisu, no ne znam zasto bi to radili za tih 2% Opera ljubitelja od kojih ce 90% njih onda samo preci na mozille, makar to bilo samo onako iz inata. Ako je ipak kupe nema sanse (mislim ima sanse, al MNOGO ce to da kosta) da Opera-IE "dete ljubavi" bude spremno za Vistu. Mozda to bude spremno za Vistu Server... Mmm, balavim, Vista Server i OperaIE, lepo, lepo :bottle: u tom slucaju preskacem Vistu totalno :crash: i cekam sledeci server... :cigar:
 
Poslednja izmena:
Neeeeee, nece valjda.

za internet: Linux + Opera = sve besplatno, bezbedno, pouzdano i funkcionalno ;)
 
Pa mislim da ima i vishe od (samo) 2% zadovoljnih korisnika Opere, jer Opera ima obichaj da se na sajtove prijavljuje kao IE (to je chak po default-u)!
 
Mozda ce Microsoft, ako je to moguce, biti pametan pa nece nista menjati nego samo integrisati Operu u Windows ili je to moja pusta zelja.
 
ako bi islo u korist IE, a i nas kao korisnika, sto da ne kupi
 
Ako je i kupe, ima da je ubiju odmah, i vishe je necete videti ;)
 
driver je napisao(la):
Ako je i kupe, ima da je ubiju odmah, i vishe je necete videti ;)

Eee, sada. Pa nisu ni oni toliko glupi (nadam se) :wave:
 
jok, nisu glupi, naravno da ce uraditi sve sto im moze ici na ruku...
kao sto je M$ ulozio u Corel (ne secam se cifre ali recimo 900$ milliona) i posle tri godine prodao te iste akcije Corela po ceni od 200$ miliona (znachi izgubili su XYZ milliona dollara) ali je zato za te tri godine Corel posustao sa svojom distribucijom Linuxa, WordPerfect, iako je na trenutak imao sanse da uradi nesto, otisao u totalni mrak... ulozio je pare u konkurenta, upropastio sve sto je trebao da upropasti, ochigledno da su napravil dobru rachunicu. i to je to! M$ govna.
 
Hehe, zamisli Windows IE Edition i Windows Opera Edition :d
Za svakoga po nesto :)
 
daleko bilo...ne baksuzirajte
 
Ja se pitam sta kako ce mo surfovati na nasim Symbian Nokiama ako M$ kupi Operu. Ima li Nokia neko resenje za ovu eventualnost???
 
Kakva eventualnost, mislim da je stvar resena, Micro$oft ne kupuje Opera Software.
 
Nadam se da neće doći do toga s' obzirom da je opera u manjku novca po mom mišljenju.Nije bez razloga opera sada dž.
 
Wolfman je napisao(la):
Kakva eventualnost, mislim da je stvar resena, Micro$oft ne kupuje Opera Software.
oladio sam se.......:) uze nam Bily sve....... :wall:
 
May the schwarz be with us !
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno