Šta je novo?

Microlab vs Genius zvucnici

Da li genius jednako ne opravdava cenu, jer je 1250b oko 4500 dinara? Doduše u fiktivnoj snazi po dinaru je jeftiniji?
 
Genius je na gornjoj granici tolerancije. Cuo sam ih i meni se jako svidjaju, recimo da bi im realna cena bila 3700-3900din. Ono sto je bitno, kada se odvrnu na maksimum sa sve bass-om ne desava se da "prde" vec izvuku taj zvuk i bass korektno. Takodje mislim da su pristojno odradjeni u smislu izrade.
 
Ako smatrate da su microlab cene prenaduvane, napisite onda sta u toj klasi (lupam: do 10 000 din) moze da se kupi a da zvuci bolje od MLaba. Jos bolje ako moze za 3500 din kao sto su neki vec ovde istakli da su kostale MLabove varijacije, pre nego sto su cene otisle bogu pod noge..
Ja sam se sav pretvorio u usi. :)
 
Kad sam spomenuo Edifier naspram Solo, mislio sam na model Edifier R1900TII, i na ovaj test recimo: http://edifier.com.ua/news.php?task=showfull&id=341.
Posto imam Solo2 (bez daljinca verzija, ona prva od pre par godina), nemam razloga kao mnogi ovde da stitim svoje ljubimce i da ih hvalim do nebesa kako su naj naj, vec kao i za svaki Logitech ovde ili bilo sta za sta su mi mnogi zamerali da sam hejter, mogu objektivno i nepristrasno da navedem mane i nedostatke svakog od njih, ukljucujuci i Solo i sve ono sto po mojim merilima moze da se nazove makar zvucnik.
Na ovom linku sto sam postavio gore, jasno moze da se vidi gde im sta manjka i u cemu je prednost navedenog Edifier R1900TII. Iako manja kutija, i po specifikacijama slabija, on je tehnicki bolje uradjen u svakom smislu od Solo2, koji ima navodno 2x30W, a zapravo toliko ne moze da izgura ciste snage bez menjanja iznutrica. U normalnom slusanju nikad se nece primetiti da li su oni 20 ili 30W po kanalu, ali govorimo o nekim perfekcionistickim detaljima. S druge strane, Edifier ima nesto slabiji i visi prag bass-a, ali se vise dernja i linearnije svira. Takodje, njegovo TDA2050 kolo svira u granicama snage za koje je deklarisan sa manje od 1% THD do nekih 28W, dok TDA 7265 koji se nalazi u Solo2, prelazi 1% THD vec na oko 20W, a na deklarisanih 30W vec prelazi i 10% THD, sto je neslusljivo izoblicenje. Ostale zakljucke i detalje o ovom testu izvedite sami. Ja nemam razloga da iz bilo kojih interesa ili pristrasnosti nesto velicam, a drugo napadam i omalovazavam ako je dobro.

Gore pomenuti Genius 1250b svira pristojno za te neke manje pare, mada kada bih i njih poceo da izvrcem na postavu kao Edifier vs solo2, svasta bi izaslo na sunce :D Slusao sam i manje 2.0 modele Genius-a i sve je to uglavnom zvucno bilo u okviru cene, sa naravno primetnim manama, ali nista preterano bezobrazno ako se pogleda cena.
B7x seriju smatram da su isto nenormalno napumpali i da je ranija cena od 30-35e bila sasvim primerena njima i njihovom zvuku. Za 6000 su se tad kupovala dva kompleta tih istih zvucnika. Mada, ako tako gledam, ja sam onomad mogao da kupim 4 para Solo 2-jki za cenu sad jednog para. :D
 
Poslednja izmena:
jeste niče , al tad je bilo i pro serije na našem tržištu .

bezobrazni su naši distributeri, čim vide da se o nečemu piše , odmah astronomski napumpaju cene , kao kod nesretnog z5500. ka stranu što su i nove pro 2 i pro 6 ( sa daljincem ) prilično gore izrade od starih, običnih .
 
AF-21 je prosle godine u maju kostao 5990 ( € je bio oko 115,$ oko 90 dinara ),a sada su 7100.

Gotovo identicni ( malo manje dimenzije kutija i nesto manja deklarisana snaga ) u EU se mogu naci za oko 40€
http://www.modecom.eu/mc-hf24/2.0/speakers/audio/product/

Slicni OEM modeli u Kini na kolicinu 500-1000 komada - cena FOB ( franko brod u otpremnoj luci ) 20-30$.
 
Pre neki dan sam uzeo drugarici B-73, cena je bila nesto preko 5k din, nisam siguran kako se ti Genius cuju jer u par radnji u kojima sam bio ih nisu imali, pa je izmedju ostalog i zbog toga odluka pala na B-73. Lepo sviraju, skupi jesu ali boze moj, kad ih uporedim sa nekim Logitechom slicne cene, prosto cujem da bolje rade.
 
Niste napravili los izbor, iako su poskupeli u odnosu na ranije. ;-)
 
Bilo je tih zvucnika u prodavnici preko puta (pre god ipo), kostali 27e (Jakov sistem) ali im je bass bio kao da radili reznu frekvencu na 80Hz, ako ne i vise. Kako se tebi cini bass podrucje?
 
Ako si pitanje uputio meni, iskreno nisam ih previse testirao jer sam bio kratak sa vremenom. Svidelo mi se sto su frekvencije prilicno ujednacene tj ne dolaze do izrazaja niski/srednji/visoki, sve je uglavnom ujednaceno. Bass im mozda jeste malo odsecen, ali ja licno ni ne volim previse niske tonove kad slusam muziku, za filmove je druga stvar medjutim ovo je kupljeno za slusanje muzike pretezno, tako da ostalo nije bilo bitno. Pogotovo nije bitan bass za muziku koja drugarica preferira, tako da ce sasvim solidno zavrsiti posao.
Generalno, u odnosu na par (cenovno slicnih) 2.1 modela raznoraznih marki koje sam probao po radnjama, ovi zvucnici imaju srednje i visoke, za razliku od ostalih koji imaju los bas i nista vise.

Niste napravili los izbor, iako su poskupeli u odnosu na ranije. ;-)

I ja mislim da je ok izbor. U radnji su cak malo cudno zvucali u onom skucenom prostoru (plus izvor zvuka telefon), ali kad smo ih doneli i namontirali (soba je cirka 16-18 m2 po slobodnoj proceni) zvucali su sasvim ok.
Komentar sam ostavio iz razloga jer se ne slazem sa MaxXxom da treba biti lud da bi ih kupio po ovoj ceni. Prosto, izbor na trzistu nije neki. Jeste, bili su skuplji, ali to nije razlog da ih treba ignorisati u odnosu na konkurente koji su uglavnom losiji. Da sam te Genius cuo mozda bih promenio misljenje, ali svejedno ne mislim da su B-73 losa kupovina. Pogotovo kada Genius nije bio dostupan ni u jednoj radnji koje sam posetio, ne samo za probu vec uopste. A svakako ih bez probe ne bi kupovao. Plus se Microlab u ovom konkretnom slucaju estetski lepse uklopio :)
 
Bilo je tih zvucnika u prodavnici preko puta (pre god ipo), kostali 27e (Jakov sistem) ali im je bass bio kao da radili reznu frekvencu na 80Hz, ako ne i vise. Kako se tebi cini bass podrucje?

Sta mislis, koliko stvarno oni i mogu da sidju nisko? Ne znam sta si ocekivao od jednog takvog sistemcica sa malim mid/bass drajvercicem i tolikom zapreminom kutije kad si zakljucio da su ispod 80Hz ostro iseceni. Ako oni odsviraju i tih 80Hz kako treba, pa to je vise nego puna kapa za jedan takav sistemcic, i bolje je i to nego skroz suprotno, jer sto rece Dule "u odnosu na par (cenovno slicnih) 2.1 modela raznoraznih marki koje sam probao po radnjama, ovi zvucnici imaju srednje i visoke, za razliku od ostalih koji imaju los bas i nista vise." A ko je navikao na bass bilo kakve vrste i kvaliteta, i slusa muzicke zanrove gde dominira bass podrucje, ovo svakako da ga ne bi u potpunosti zadovoljilo.
 
Komentar sam ostavio iz razloga jer se ne slazem sa MaxXxom da treba biti lud da bi ih kupio po ovoj ceni. Prosto, izbor na trzistu nije neki. Jeste, bili su skuplji, ali to nije razlog da ih treba ignorisati u odnosu na konkurente koji su uglavnom losiji. Da sam te Genius cuo mozda bih promenio misljenje, ali svejedno ne mislim da su B-73 losa kupovina. Pogotovo kada Genius nije bio dostupan ni u jednoj radnji koje sam posetio, ne samo za probu vec uopste. A svakako ih bez probe ne bi kupovao. Plus se Microlab u ovom konkretnom slucaju estetski lepse uklopio :)

Malo bolje si trebao da potrazis, ja ih i video i probao. Tvrdim da su bolji od b73, i za razliku od njih imaju i bass. Ne znam kako se neko oseca kad zna da je kupio nesto sto je provereno bilo duplo jeftinije. Ono sto je tacno da je na trzistu katastrofa stanje ali ne toliko da bi za te zvucnike dao preko 5 crvenih.
 
Sta mislis, koliko stvarno oni i mogu da sidju nisko?

Jedino ako ih stavis na pod, eventualno da prodju u komsiluk mada liftom mogu da stignu i do podruma.

Heh, ocekujem zvuk da mi se dopadne a kako ja volim normalni bass B73 nisam uzeo. Bitno je da je kupovina prosla kako treba i da je osoba zadovoljena.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem garsonu i c-p-r jer sam uz njihovu pomoć došao do skoro novih b-73 po dobroj ceni:

ja sam zadovoljan:)

Jedino treba promeniti kabl izmedju zvučnika jer onaj fabrički je jadan.
 
Poslednja izmena:
Kažu da uz nešto modovanja mogu da daju osetno bolji zvuk, neko je radio to na hifi forumu.
 
Poslednja izmena:
Da, to je tema o kojoj ne znam ništa.
Kako se dampiraju zvučnici?
 
Imam B-73, nemam nameru da ih prodajem ;), ovo sa modovanjem verujem da je samo jos jedan +
 
Smejte se vi :) ali ti zvučnici oduvavaju sve druge plastikanere :p
 
Heh... skoro sa drugarom radili neko diy-mini pojacalo za bass gitaru. Drugar svira odavno i ima neko normalno pojacalo ali tamo gde imaju probe, koje je preglasno za stan (a i preglomazno).
Iz tih zvucnika izvadili smo pojacalo i u diy kutiju (lici na sw) ga ubacili sa dva 5" zvucnika, to povezali, dampirali i radi iznenadjujuce dobro.
Cuje se stvarno fino i nije preglasno (obizrom da ima i dete od god i kusur) a iskostalo ga mozda 1000din bez tih zvucnika.
Sami zvucnici su isti kao kod raznih Bluberry i sl 2.1 sistema tako da su operisani od niskih frekvencija.
 
Ima li smisla dampirati genius stare plastične zvučnike:
http://apacelli.com/photo/genius/genius-sp-k16-1.jpg

Sto da ne? Dampiranje tu ima veliki uticaj, zbog tankih plasticnih zidova koji su najgori moguci scenario. Pre 2-3 godine sam dampirao plasticne zvucnike jedne muzicke linije (kabinet je doduse veci od ovih, ima ga mozda 10-tak litra, i driver je 6.5"), i rezultat je bio vise nego odlican gledano pre i posle zahvata. Imas mesta i u ovim malim Genius-ima da se igras ako te ne mrzi i imas volju.
 
Zasto? Ne treba nista bacati... sve moze da se iskoristi, a i poboljsa.
 
Nazad
Vrh Dno