Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Kralju svaka cast za ovu ideju sa satelitima sto si uradio!:banana:

zaboravih da te pitam gde si kupio visokotonce i da li si pravio neku posebnu skretnicu ili tako nesto slicno?

Najobicniji SAL visokotonci, dobri inace samo da rasteruju komarce.

Skretnica je najobicniji bipolarni kond. 4,7mikro Farada do 3,3 mikro vezan na red sa visokotoncem.
 
Ja ti mogu odgovoriti za Solo-6C, nikakvo zujanje nisam imao nikada.
 
Dakle, ipak su posvetili malo više pažnje tim skupljim modelima... Odlično, hvala za info. :)
 
Sutra mi stižu Solo 6C, inače imam Xonar DX karticu, gomilu FLAC muzike, pa ćete čuti iskrene (i surove) utiske.
 
Dakle potrebno mi je rešenje koji nudi balans između kvaliteta zvuka, snage sistema, dimenzija, estetike, a to uopšte nije lako pronaći izgleda.
to je i meni potrebno ali to izgleda ne postoji.
mozda ti je bolje da ides na Solo6C ako ces mahom slusati lossless i ako imas mesta za njih, tj. ako neces zauzeti pola komp. stola sa njima. Solo 6C takodje nemaju izlaz za sluske. PT 6021 ga imaju, mnogo su lepsi, ne zauzimaju prostor, siguran sam da su dobri za igre i filmove ali (gitarska) muzika ne zvuci onako kako bih ja to voleo. Solo6C su i jetfiniji 45e ako ti je to bitno. inace, PT 6021 su dosta bolji (recimo za 2 klase) od osrednjeg 2.1 sistema od 50-60e. Logitech ne bih uzimao bas zbog prenaglasenog bass-a i satelita sumnjivog kvaliteta.
bas me interesuje sta ces reci o Solo 6C (koliko si ih platio?). sta rece da slusas?
 
Solo 6C (će biti) plaćen ravno 8.000din. Slušam pretežno rock (sve varijante), jazz, soul, country (pod country-jem praktično samo johnny cash-a)... mada za gomilu izvođača koje slušam nisam siguran kom tačno žanru pripadaju... npr. Yann Tiersen.
 
kada mozemo da ocekujemo utiske? veceras?
 
Sutra prepodne ih preuzimam, dakle u sutra u toku dana... :)
 
aha. is3povao sam se da si juce rekao "sutra"...
 
jesam ali nije nista puno drugacije obzirom da mi je isti bio skoro flat.
 
Chi mogao si do mene da dodjes da cujes Solo 7c :)
 
mogao sam, krastavac.
nego, honda jesi li primetio da woofer bruji i kada je iskljucen sistem. to pise i u uputstvu (da treba da se iscupa iz struje za potpuno iskljucenje) ali se nigde ne spominje brujanje woofera. nije strasno ali se cuje kada je tisina u sobi.
 
Jel ima da se uzme ovaj materijal za dampiranje negde u Zemunu ili Novom Beogradu?
 
mogao sam, krastavac.
nego, honda jesi li primetio da woofer bruji i kada je iskljucen sistem. to pise i u uputstvu (da treba da se iscupa iz struje za potpuno iskljucenje) ali se nigde ne spominje brujanje woofera. nije strasno ali se cuje kada je tisina u sobi.

Jeste. Ima brujanje koje potice iz trafoa. To brujanje je imao i MX 5021, ima ga svaki Altec..krastavac nije mi jasno da nisu mogli da srede taj problem sa naponskom sekcijom. Uglavnom to moze da se resi. Mene mrzi (svakako nocu gasim sve),moze kad istekne garancija...
 
nocu cupas zvucnike iz struje? :trust:
ovo je bas mana i cudi me da njihov high end pati od ovakvih gluposti?! a bas su pricali da PT 6021 ne bruji. VS 4121 je brujao kada bih ga upalio da radi a nikako sam od sebe kada je ukljucen u struju. e bas veselo...
 
Cupam ih, cak i komp... Nedavno mi je crko TV u dnevnom boravku. Nocu je bio u "stand by" rezimu, ujutru mrtav. Sprzena naponska sekcija... Od tog trenutka nocu gasim glavni prekidan na produznom kablu, bez obzira sto imam UPS....:D
Jeste velika mana, doduse kod mene ne bruju mnogo, npr. MX5021 je daaaleeeko vise brujao nego PT6021.. sta da ti kazem. Verovatno cu to mozda da sredim (promene se kondovi, trafo se malo bolje upakuje) i trebalo bi da ima rezultata. Nego jesi i dalje "blago razocaranog" misljenja po pitanju zvuka ili ...?
 
Cupam ih, cak i komp... Nedavno mi je crko TV u dnevnom boravku. Nocu je bio u "stand by" rezimu, ujutru mrtav. Sprzena naponska sekcija... Od tog trenutka nocu gasim glavni prekidan na produznom kablu, bez obzira sto imam UPS....:D

Ništa ti to ne vrijedi bez čupanja iz zida. Meni tako stradao prije ups a nedavno i štampač.
 
Stigli danas 6C City Express-om, pa evo nekih prvih utisaka...

Ako nekog zanima, zvučnike sam kupio u firmi Nova.rs, pa ću usput izneti utiske i oko stvari vezanih za samu trgovinu. Ovo mi je prva kupovina u ovoj firmi, a odlučio sam se da kupim kod njih zbog dve stvari, prvo ponudili su 500 din nižu cenu nego Grappolo, drugo plaćanje je kuriru po preuzimanju, dok Grappolo traži uplatu unapred (što mene lično smara).

Pakovanje je stiglo potpuno uredno, sve je bilo zapakovano fabrički (vidi se da nije otvarano, čačkano), a uz City Express potvrdu poslali su u koverti garanciju na 12 meseci i fiskalni račun. Ako nekome možda znači informacija, garancija je original od uvoznika tj. vodi se na Grappolo.

Po uključenju zvučnika nije se čulo "bup" što je boljka A-6201 sistema. Iznenadio sam se da su zvučnici potupno nemi po uključenju, iz njih se ne čuje šum dok su "idle" kao što se čuje npr. iz Logitech zvučnika. Istestirao sam odmah i da li zvučnici hvataju smetnje iz električne mreže i mobilnog, i na moju sreću sve je OK, mobilni ne smeta čak i kad stoji gore na kutiji u kojoj se nalazi pojačalo (a naravno, poziv na mobilnom je u toku).

Prva stvar koju sam pustio je Dire Straits - Money for nothing :D, da čujem deo na početku, gitare i bubnjeve, i možda je "oduševio" prejaka reč, ali recimo da sam veoma zadovoljan kako to zvuči. :guitar:

Druga stvar je Rammstein - Du hast, da vidim snagu sistema. Volume ide od 0 do 60, u koracima po 1, ali već preko 50 su izobličenja primetna. Dakle, pustio sam Du hast, pojačano na 50. Sistem ima snage taman onoliko koliko je meni potrebno, ali nije za žurke. Takođe, da je bas malo tanji, već ovde se osetilo. Pojačani na 50/60, po snazi su otprilike kao Logitech X-230 pojačan na 90%, s tim da Logi ostavlja utisak većeg zvuka zbog vufera, ali je taj bas kod Logija dosta nedefinisan, oduševljava samo u početku, posle nervira, tako da 6C na ovom polju ostavlja solidan utisak, nije Bog zna šta, ali nije ni razočarao.

Nakon toga sam provrteo još par stvari, Norah Jones - Sunrise, Johnny Cash - Hurt, Rod Stewart - Maggie May, kako bih ocenio kako zvuče vokali, a to su pesme koje sam baš puno puta čuo i imao prilike da čujem na dosta boljim sistemima, i veoma sam zadovoljan kako to zvuči na 6C! :,,:

Posle muzike sam se prebacio na film, pustio sam Black hawk down (deonicu od 20 minuta nakon što su upali u grad), nisam ostao bez daha, ali nije ni loše, recimo da je dobro koliko to može biti bez vufera. :S: Za filmove je verovatno bolji neki 2.1 sistem od 30-40e nego 6C, ali nisam nezadovoljan jer sam zvučnike kupio primarno zbog muzike, filmove svakako retko gledam u poslednje vreme na računaru.

Sve vreme se povremeno čulo brujanje koje je i Kutija pomenuo. Razlog brujanja, bar u mom slučaju, je to što su se zvučnici nalazili na stolu. Definitivno ovi zvučnici ne mogu da se drže na stolu i da to zvuči dobro. Razlog je to što ceo sto, od jačine basa, počne da se ponaša kao velika zvučna kutija i otuda to brujanje. Možda to nije toliko izraženo kod "otvorenih" stolova koji imaju ploču samo gore i noge u vidu metalnih profila, ali kod stolova kao što je moj, gde su noge praktično drvene ploče, i sto je otvoren samo sa strane gde se seda za njega, to prouzrokuje brujanje pri jačem basu. Videću sa nekim stolarom koji pravi stvari po meri da narčim stalke za zvučnike, nešto na fazon kao što je nikk18adsl napravio. krastavac, ne vredi ovako, cela ploča od stola vibrira, i ceo sto bruji! :S:

Za sada sam zadovoljan kupovinom i služiće me 6C neko vreme. Očekivao sam dosta sitnih anomalija, nedorađenosti, ali toga za sada nema. Daljinac takođe radi odlično, malo je usmereniji nego što bi trebalo, ali ne previše. To bi za sada bilo to, a kad stalci budu gotovi za par dana, zvučaće 6C verujem još bolje.
 
@honda: nisam nesto slusao poslednjih par dana muziku pa ne mogu da kazem nista ali sumnjam da ce mi se nesto popraviti utisak.
@marko n: utisci su ocekivani.
 
Stigli danas 6C City Express-om, pa evo nekih prvih utisaka...

Ako nekog zanima, zvučnike sam kupio u firmi Nova.rs, pa ću usput izneti utiske i oko stvari vezanih za samu trgovinu. Ovo mi je prva kupovina u ovoj firmi, a odlučio sam se da kupim kod njih zbog dve stvari, prvo ponudili su 500 din nižu cenu nego Grappolo, drugo plaćanje je kuriru po preuzimanju, dok Grappolo traži uplatu unapred (što mene lično smara).

Pakovanje je stiglo potpuno uredno, sve je bilo zapakovano fabrički (vidi se da nije otvarano, čačkano), a uz City Express potvrdu poslali su u koverti garanciju na 12 meseci i fiskalni račun. Ako nekome možda znači informacija, garancija je original od uvoznika tj. vodi se na Grappolo.

Po uključenju zvučnika nije se čulo "bup" što je boljka A-6201 sistema. Iznenadio sam se da su zvučnici potupno nemi po uključenju, iz njih se ne čuje šum dok su "idle" kao što se čuje npr. iz Logitech zvučnika. Istestirao sam odmah i da li zvučnici hvataju smetnje iz električne mreže i mobilnog, i na moju sreću sve je OK, mobilni ne smeta čak i kad stoji gore na kutiji u kojoj se nalazi pojačalo (a naravno, poziv na mobilnom je u toku).

Prva stvar koju sam pustio je Dire Straits - Money for nothing :D, da čujem deo na početku, gitare i bubnjeve, i možda je "oduševio" prejaka reč, ali recimo da sam veoma zadovoljan kako to zvuči. :guitar:

Druga stvar je Rammstein - Du hast, da vidim snagu sistema. Volume ide od 0 do 60, u koracima po 1, ali već preko 50 su izobličenja primetna. Dakle, pustio sam Du hast, pojačano na 50. Sistem ima snage taman onoliko koliko je meni potrebno, ali nije za žurke. Takođe, da je bas malo tanji, već ovde se osetilo. Pojačani na 50/60, po snazi su otprilike kao Logitech X-230 pojačan na 90%, s tim da Logi ostavlja utisak većeg zvuka zbog vufera, ali je taj bas kod Logija dosta nedefinisan, oduševljava samo u početku, posle nervira, tako da 6C na ovom polju ostavlja solidan utisak, nije Bog zna šta, ali nije ni razočarao.

Nakon toga sam provrteo još par stvari, Norah Jones - Sunrise, Johnny Cash - Hurt, Rod Stewart - Maggie May, kako bih ocenio kako zvuče vokali, a to su pesme koje sam baš puno puta čuo i imao prilike da čujem na dosta boljim sistemima, i veoma sam zadovoljan kako to zvuči na 6C! :,,:

Posle muzike sam se prebacio na film, pustio sam Black hawk down (deonicu od 20 minuta nakon što su upali u grad), nisam ostao bez daha, ali nije ni loše, recimo da je dobro koliko to može biti bez vufera. :S: Za filmove je verovatno bolji neki 2.1 sistem od 30-40e nego 6C, ali nisam nezadovoljan jer sam zvučnike kupio primarno zbog muzike, filmove svakako retko gledam u poslednje vreme na računaru.

Sve vreme se povremeno čulo brujanje koje je i Kutija pomenuo. Razlog brujanja, bar u mom slučaju, je to što su se zvučnici nalazili na stolu. Definitivno ovi zvučnici ne mogu da se drže na stolu i da to zvuči dobro. Razlog je to što ceo sto, od jačine basa, počne da se ponaša kao velika zvučna kutija i otuda to brujanje. Možda to nije toliko izraženo kod "otvorenih" stolova koji imaju ploču samo gore i noge u vidu metalnih profila, ali kod stolova kao što je moj, gde su noge praktično drvene ploče, i sto je otvoren samo sa strane gde se seda za njega, to prouzrokuje brujanje pri jačem basu. Videću sa nekim stolarom koji pravi stvari po meri da narčim stalke za zvučnike, nešto na fazon kao što je nikk18adsl napravio. krastavac, ne vredi ovako, cela ploča od stola vibrira, i ceo sto bruji! :S:

Za sada sam zadovoljan kupovinom i služiće me 6C neko vreme. Očekivao sam dosta sitnih anomalija, nedorađenosti, ali toga za sada nema. Daljinac takođe radi odlično, malo je usmereniji nego što bi trebalo, ali ne previše. To bi za sada bilo to, a kad stalci budu gotovi za par dana, zvučaće 6C verujem još bolje.

Da te sluze sa srecom:bottle: Mozda vremenom odlucis da malo upgradujes kutije :guitar:
 
marko........slobodno pojacaj bas na daljincu ponekad.
 
@marko n: utisci su ocekivani.

Tako nekako. Uglavnom se slažem sa onim što je napisao Kutija, sve što važi za 7C, važi i za 6C. Ukratko, ko je čuo, pa makar i kod drugara, neki bolji HiFi sistem, biće ravnodušan prema Solo zvučnicima, mogle bi se tu tražiti mane do sutra, ali kad se uzme u obzir cena od 80e, postaje jasno da za te pare ne može bolje jer mane imaju i daleko skuplji HiFi sistemi. Sa druge strane, ko je slušao do sada muziku na plastikanerima od 500din, oduševeo bi se u svakom pogledu sa 6C i 7C.

@Honda
Hvala!

Mislio sam da prodam zvučnike koje sam do sada koristio, Microlab A-6201, ali ne znam koliko je to pametna ideja, s obzirom da novi koštaju 3400din, za moje polovne ne bih dobio više od 2500din, a samo sam 1000din uložio u kablove, materijal za demping i bolje kondenzatore, pa sam došao na ideju da ih upotrebim kao side satelite za filmove. Naravno test je opet bio Black hawk down i to zvuči zaista odlično!

U podešavanjima Xonar DX kartice sam podesio Audio Channel: 6 channels, i za Analog out: 4 speakers. 6C zvučnike sam priključio kao front zvučnike, A-6201 kao side satelite.

Kad sam čuo kako film zvuči na 4.0 sistemu, odmah sam došao na ideju da dokupim i vufer, i tako upotpunim filmski osećaj (jes da retko gledam filmove, ali ono...), dakle za muziku samo 6C, za filmove custom 5.1 sistem. Centralni zvučnik mi nije potreban jer mi je ok da se ono što je namenjeno za centar čuje na front zvučnicima, ali je problem što kada se priključi vufer, mora i centralni zvučnik! :S: Da li neko zna da li je moguće na Xonar DX karticu priključiti samo vufer, bez centra? Fizički to nije problem da se priključi, ali u softveru može da se izabere za analog out 2, 4, 5.1, 6.1, 7.1, varijanta 4.1 ne postoji, a u suštini bi mi ona najviše odgovarala!

Za vufer bih uzeo neki Microlab-ov 2.1 set bez satelita, recimo FC330. Čak bih mogao satelite od FC330 da iskoristim kao centralni zvučnik, ali mi nedostaje neko malo pojačalo za njih. Idealno bi bilo ako ima da se kupi gotovo pojačalo bez kućišta (video sam recimo da u Mikro Princu imaju takvih pojačala, ali nisu za centralni zvučnik nego klasična stereo pojačala) pa da ga ubacim u satelite iz FC330 seta i tako ih učinim aktivnim i iskoristim ih kao centralni zvučnik (koji mi u suštini ne treba, ali izgleda je to jedino rešenje ako se koristi vufer).
 
Poslednja izmena:
Има решења, дуплираш стерео излаз на два кабла, један у 2.0 систем а један у фц330 и то ради ко змај, све на 2 канала. Ја сам само скинуо сателите са фц330 и оставио само вуфер.
 
Hvala Dule, to mi nije palo na pamet... Dakle da se u Xonar audio centru podesi 4.0 režim rada, na izlaz za front zvučnike se priključe 6C i FC330 vufer, a na izlaz za side satelite A-6201.

Prednost je što bi vufer tako mogao da se koristi (po potrebi) i za muziku. Da li se osetno oslabi signal za front-ove kada se podeli na dva pojačala?

Takođe, da li postoji bolji vufer od tog iz FC330 kompleta koji bi mogao da dopuni 6C u filmovima, a da je u cenovnom rangu 3-4k dinara?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno