Šta je novo?

mi 9T ili K20 Pro

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,478
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Samsung S24 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Krajem nedelje idem u Moskvu gde planiram da uzmem telefon, dvoumim se između K20 Pro i Mi 9T. Cena za 9T 6/64 je 257e - 9T 6/128 je 279e a K20Pro 6/64 328e i nema verzije sa većom memorijom. Mislim da je best deal 9T 6/128gb ali mu je tako blizu cenovno i K20 Pro. Osim flagship chipseta i sirove snage kao i 60 fps u 4k ima li potrebe dobacivati tih 50ak eura za K20Pro sa manjom memorijom. Planiram da ga koristim na duže staze (godinu ipo, dve) jer ima potencijala za to. Da li će mi nedostajati ta sirova snaga 855-tice (retko baš igram igre) ili uzeti 9T 128gb verziju, staviti kusur u dzep i uživati? Značilo bi mišljenje nekoga ko je oba istestirao ako takvih ima ovde, a verujem da ima :D
 
Čovek je pitao i očigledno mu znači više memorije jedino ga zanima da li će ostati uskraćen po snazi. Tako da je i to rešeno a ti nas svakog počasti sa 50 evra kad tebi ne znače :) Neće da se desi je li tako, jer tudjim evrima je lako raspolagati :)
Bas ces da se nauzivas sa 50e,naročito u Moskvi :) uzmi k20 pro.
 
Govorimo o telefonu koji se uzima jednom u par godina.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

juče sam razgovarao sa jednim našim članom koji je stručnjak za Xiaomi. Kaže da ima na test jedan Mi 9T, i da mi ne proporučuje za dete (14 godina) jer je mnogo nežan, a i sumnja u potencijalne probleme sa kamerom koja se izvlači.
 
Iskreno malo mi je čudan taj stručnjak. Svaki moderan telefon je nežan, za dete pogotovo. Kamera se nikom nije pokvarila za sada, nigde nisam našao slučaj, proizvodjač kaže 300.000 otvaranja.
Tako da ovo oko kamere ima smisla jedino ako je stručnjak vidovit pa zna ono što niko ne zna, a ovi iz Xiaomija žele da pucaju sebi u nogu sa failom od prednje kamere.
 
Isključujem se. Ja sam samo preneo deo našeg razgovora, a pitao sam ga za savet za dete. Bez namere da trolujem ili slično.
 
Ne znam otkud dete sad u prici, mali klinci je verovatno mogu pokvariti (deca od 5, 6 godina), momcina od 14 godina valjda nece uzeti i lupati kameru od parket dok je izvucena? :)
 
Poslednja izmena:
Odraslima ispadaju telefoni, sedaju sa njima u zadnjem džepu farmerki i slično, tinejdžerima se takve stvari još češće dese. Današnji telefoni obostrano napravljeni od stakla su po definiciji krhki, ponekad je dovoljno ih staviti u isti džep sa ključevima i eto belaja.
A i za prednju kameru je već napisano pa da se ne ponavljam. Bez namere da omalovažavam ikoga ili prozivam (pr)ocenu stručnjaka...
Od miliona prodatih Mi9T i njegovih podverzija nisam čuo ni za jedan jedini otkaz mehanizma prednje kamere. Biće ih naravno, ali izolovani slučajevi kao i sa svakim artiklom proizvedenom u milionskim serijama.
 
Ne znam otkud dete sad u prici, mali klinci je verovatno mogu pokvariti (deca od 5, 6 godina), momcina od 14 godina valjda nece uzeti i lupati kameru od parket dok je izvucena? :)

Ćerkica, zato sam i popustljev :)
 
To je tvoje mišljenje i ja ga poštujem, ali nije relevantno za ovu kupovinu :) Izvini na podbadanju ali je baš tako, zadlužio si :)
Snapdragon 730 je jači od 90-95% trenutnih procesora na tržištu a biće aktuelan za sve scenarije upotrebe i narednih nekoliko godina, ali ne, ti si se zalepio za "Snapdragon 855 i nijedan drugi".
 
Ekran? Ekran je identičan, mani se GSM Arene, na oba je SAMOLED.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@stopke sve to ima realnog uticaja samo na onu specifičnu vrstu korisnika koji se prima na specifikacije radi specifikacija i sintetičke testove. U praksi i u ovom scenariju je 128 gb interne memorije mnogo veći plus za kupovinu i realno korišćenje.
Tako da samo možemo da se složimo da se ne slažemo, a pokretač teme ima dovoljno napisanog za sopstvenu procenu.
 
Stvarno, ne da sad ja nešto izmišljam, ali naši stručnjaci [emoji1] oni sumnjaju u sve što je novo. Moj komšija automehaničar, nikako da prihvati sadašnje turbo motore u autima. Kaže to rikne do 100000km. Rekoh da riknu oni od pre 20godina koje ti popravljaš. [emoji1]
Inače u vezi selfi kamere, nisam probao, ali ako žiroskop (valjda je taj senzor) detektuje da telefon pada kamera se sama uvlači. Imaš na youtube da se vidi.


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ekran? Ekran je identičan, mani se GSM Arene, na oba je SAMOLED.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
mi9 vs mi9t -- bolji ekran je na mi9 npr, za k20 pro, nisam 100 posto siguran, ali PP da je isti slucaj.

@stopke sve to ima realnog uticaja samo na onu specifičnu vrstu korisnika koji se prima na specifikacije radi specifikacija i sintetičke testove. U praksi i u ovom scenariju je 128 gb interne memorije mnogo veći plus za kupovinu i realno korišćenje.
Tako da samo možemo da se složimo da se ne slažemo, a pokretač teme ima dovoljno napisanog za sopstvenu procenu.

netačno, osetice se i u samom radu posle nekoliko meseci, i kroz godine dve. :)

https://www.youtube.com/watch?v=ppWPDqmMZkA

Jedan komentar:
It's not just about the processor and optimization, sometimes the R/W speed of the flash storage makes a difference.

Što sam i pomenuo malopre :)
 
Poslednja izmena:
iz ovog ili onog razloga menjaće se i taj sa 855 za par godina tako da je svejedno...128gb je svakako bitnije jer nemaju sd card slot...

btw, na forumu je izgleda postalo pravilo da ako telefon nema 855, ili trenutno najjači procesor, da je to potpuno bezvredan telefon koji niko ne bi trebalo da kupi...
 
Nisam još, nije mi naravno do 50e nego što nema k20 Pro sa 128 gb (ima 8/256 ali je preskup). 9T bih samo zbog memorije. U petak idem, možda se do tada i pojavi K20 Pro sa 128gb, ako ne onda 9T, samo zbog memorije, sutra prodajem telefon, tako da ću bez istog ići i moram uzeti čim stignem. Da K20 ima mem. karticu ne bih razmišljao, ovako... Evo sada na Mi 8 Lite zauzeto vec 34 gb a nemam ga ni 3 meseca, snimam u 1080/30 i nemam puno app, kao ni jednu igru. Zato me tih 64 na K20pro brine...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pored toga mozda i bitnija stavka od sd855 je i nedostatak band 20 na k20pro.
Koliko se sećam ni Mi 4c nije imao band 20 pa nisam imao problem sa pokrićem u krugu u kom se krećem 90% vremena. Tako da mu to ne uzimam kao nedostatak.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno