Šta je novo?

Metro: Last Light

Hehe kako ne bi radilo kad imas 3xgtx680. :D
 
samo dve, 3x je oznaka hladjenja :D
jedino mi sa benchmarkom nesto nije u redu jer na istim podesavanjima fps padne i na 3, igram sa 314.22 drajverom...
mada vazno je da igra radi bez problema.
 
Mi obicni smrtnici sa jednom grafickom mozemo samo da sanjamo o ssaa 3x...
 
U igri nisam mogao da stavim teselaciju i motion blur na very high ali uspeo sam tako sto sam editovao user.cfg ... ako nekog interesuje.
 
Jovy koja su ti podesavanja?

1920x1080, very high, tessellation very high, motion blur low, SMAA off, advanced physx off. Na ovim podesavanjima je frejmrejt skace izmedju 40 i 60, uz retke padove na 30+.
 
hm...driveri koji su?
stavi ove nove ako vec nisi
ja drzim sve na max osim smaa i oko 40 i kusur do 60 uz retke dipove ofc. cenim da je bolja optimizacija...inace, izgleda wow i posle crysisa 3, mada sam ljubitelj ruske skole (stalker). mogli bi da ubace vise taj ranger mode, hardcore mi je bio tezi u 2033, nije da kukam ali mi nedostaje neki true challenge...
 
necu ni da krecem igru dok ne izbace neki patch za ATI-ja..prosli deo je isto tako bilo kad je izasao - bio je zahtevniji od krize, posle je patch popravio malo stanje ali ne nesto posebno...neverovatno da sa 6950 i 2GB ne mozes da odigras na high sa 30 fps-a...
 
Izgleda tehnički vidno bolje u odnosu na prethodnika, ali me sa druge strane animacije i likovi toliko iritiraju...jbš mu sve ko da su nesposobni da crtaju ljudska bića i stvorenja, znači totalni antitalenti...Inače sve ostalo mi se za sada sviđa , na nivou sa specifičnim šmekom. Onaj ko ima SLI varijantu radiće mu bez problema sa 3x ssaa, nisam merio fps ali prilično je fluidno... Impresivno je koliko malo memorije uzima sa ssaa, vidim zbog neke streaming tehnologije, što je poprilično korisno za nekog ko koristi veću rezoluciju i mislim da bi trebalo da se implementira u svaki novi naslov...I dalje sam na starim drajverima i primetio sam da sli ne skalira baš najbolje, videću kako je sa novim....
 
Strasno koliko neke igre zahtevaju bolesno dobar hardver!Uskoro necemo bez SLI varijante ni moci igrati vecinu naslova!Kad uporedim Dead Space i ovo,ja kao laik i ne vidim neku preteranu razliku!Naravno da je ima,tu su svi DX11 efekti,ali dali je to vredno dodatnih 500,600 evra za upgrade hardvera?
 
Oni koji nemaju naviku da citaju dokumenta razbacana unaokolo...predlazem da otvorite onaj sa klupice na ulazu u Polis, odmah posle komore za dekontaminaciju...u 4 strane sumirano je sve o Dark Ones.

Kao i u prvoj igri, odusevilo me to sto su neke lokacije vrlo slicne onome sto mi se motalo po glavi dok sam citao knjigu. Mozda sam se zato naprzio malo vise. :)

Izgleda tehnički vidno bolje u odnosu na prethodnika, ali me sa druge strane animacije i likovi toliko iritiraju...jbš mu sve ko da su nesposobni da crtaju ljudska bića i stvorenja, znači totalni antitalenti...Inače sve ostalo mi se za sada sviđa , na nivou sa specifičnim šmekom. Onaj ko ima SLI varijantu radiće mu bez problema sa 3x ssaa, nisam merio fps ali prilično je fluidno... Impresivno je koliko malo memorije uzima sa ssaa, vidim zbog neke streaming tehnologije, što je poprilično korisno za nekog ko koristi veću rezoluciju i mislim da bi trebalo da se implementira u svaki novi naslov...I dalje sam na starim drajverima i primetio sam da sli ne skalira baš najbolje, videću kako je sa novim....

Neki likovi i animacije jesu najslabija strana, mada, na mutante i nemam neke zamerke. Ne znam samo koji ce im onaj 0.5xAA koji izgleda kao katastrofalan FXAA?

Strasno koliko neke igre zahtevaju bolesno dobar hardver!Uskoro necemo bez SLI varijante ni moci igrati vecinu naslova!Kad uporedim Dead Space i ovo,ja kao laik i ne vidim neku preteranu razliku!Naravno da je ima,tu su svi DX11 efekti,ali dali je to vredno dodatnih 500,600 evra za upgrade hardvera?

Samo ako hoces da odvalis SMAA. Na max podesavanjima igriva je na kartama od 200 evra.

hm...driveri koji su?
stavi ove nove ako vec nisi
ja drzim sve na max osim smaa i oko 40 i kusur do 60 uz retke dipove ofc. cenim da je bolja optimizacija...inace, izgleda wow i posle crysisa 3, mada sam ljubitelj ruske skole (stalker). mogli bi da ubace vise taj ranger mode, hardcore mi je bio tezi u 2033, nije da kukam ali mi nedostaje neki true challenge...

Poslednji beta.
 
Poslednja izmena:
Cekaj bro82 pa zar sa dead space da se poredi grafika ? :D Meni je to neuporedivo.
 
Mislim na prvu knjigu.
 
U igri nisam mogao da stavim teselaciju i motion blur na very high ali uspeo sam tako sto sam editovao user.cfg ... ako nekog interesuje.

Meni u opcijama stoji da je very high ali kad pustim benchmark kaze telestation not suported?
 
1280x1024 very high detalji, telestation very high, fizika ukljucena igra radi odlicno plus 45 fps :D, jedino ssao na off, je li to slicno msaa?
 
Izgleda da igra radi odlicno na nVidia kartama ^^(sto je i ocekivano)
Evo ja sam probao igru na 7950 1200/1600 13.4 drajveri i igra radi katastrofalno_Onaj prvi deo pre nego sto se probudi(sam pocetak igre) imam oko 60 frejmova(1920,very high detalji, telestation very high,bez ssao).
Posle toga,kada ustaje iz krevata KATASTROFA(tu imam 13 frejmova lol).Kidanje senki na sve strane i ogromni FPS dropovi.
Jedino da se saceka patch ili da sacekamo da se AMD smiluje sa drajverima.
 
Spusti detalje na high.
 
Jesu li kvalitetne knjige po kojima je radjena igra?
Rusi i fantastika idu ko lebac i margarin...
 
Igra je bolja od prvog dela, sve je nekako brze, gladje i lepse :D
 
kod mene uzasno radi u sli-u sa 314.22 i 320.00 drajverom. sinoc je bilo sve ok dok sam igrao i sada naidjem na pad fps-a cak do 8-9 u odredjenim scenama pa vec u sledecoj sceni odjednom skoci i vrati se u normalu...
sa jednom kartom igra radi bez ikakvih problema i ponasa se normalno u tim istim scenama...

kakve nebuloze... bolje da sam kozu umesto druge grafe kupio...

mada je igra ,,lecena'' pa cu kupiti drugu...
 
kod mene uzasno radi u sli-u sa 314.22 i 320.00 drajverom. sinoc je bilo sve ok dok sam igrao i sada naidjem na pad fps-a cak do 8-9 u odredjenim scenama pa vec u sledecoj sceni odjednom skoci i vrati se u normalu...
sa jednom kartom igra radi bez ikakvih problema i ponasa se normalno u tim istim scenama...

kakve nebuloze... bolje da sam kozu umesto druge grafe kupio...

mada je igra ,,lecena'' pa cu kupiti drugu...

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-geforce-320-14-beta-drivers-released probaj ovaj drajver
 
pitanje br 1.

- kako da startujem igru u DX10?

pitanje br 2.

- Kako se iskljucuju hit indikatori?




Odigrao 40ak minuta, i ako u sledecih 40 vidim jos neki nerf u odnosu na prvi deo, brisem da ne kvarim lepe uspomene.

Sve što treba da uradite jeste da promenite ’r_api #’ vrednost koja se nalazi u %APPDATA%\Local\4A Games\Metro LL\(numbers)\user.cfg fajlu. Ovu vrednost treba da promenite u “0″ i voila, igra radi u DX9 modu! Ako želite DX10, stavite “1″ a za DX11 “2″. Razvojni tim hrabro je tvrdio da će DX11 mod igre biti najbrži, ali to definitivno nije slučaj – DX9 donosi ogroman napredak u brzini, što znači da će biti itekako od koristi i vlasnicima slabijih DX10/DX11 kartica.
 
Poslednja izmena:
izvalio sam da mi problem pravi advanced physx. iskljucio sam ga i do sada igrao bez ikakvih problema. nije mi jasno. nadam se da ce patch i novi drajveri to da rese...
 
Meni igra radi extra, rade mi 7870 i 7850 u CF a druga 7850 nije u funkciji igranja, podesavanja su sl. 1920x1080, detalji very high,tess very high, fizika iskljucena, ssaa off, motion blur na normal posto ne mogu da ukljucim very high ni preko user.cfg...
 
Nazad
Vrh Dno