Šta je novo?

Metal Gear Rising: Revengeance (PC)

nex999

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
20.10.2004
Poruke
9,158
Poena
685
Moja oprema  
CPU & Cooler
Threadripper 1950X_Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI X399 Aorus
RAM
32GB GSkill
GPU
EVGA RTX3090
PSU
Corsair AX1000
Kućište
NZXT H710i
Monitor
2xLG 4K, LG CX
2d0165u.jpg



Dakle, posto je izgleda definitivno najavljeno, evo i teme...Posle MGS1 i MGS2, Metal Gear se izgeda ponovo vratio i na PC.Kojima je, kaze, okupio novu "mladju" ekipu koja ce producirati i raditi na ovom naslovu.

Kojima also shed some light on the mysteries of "lightning bolt action," calling Rising an experiment in building technology first, and then delivering new content based on it. A team of new, "young" staff will produce the project.

Additionally, Kojima revealed the significance of the storm teaser from his website. Contrary to your seemingly acute observations, the storm symbolizes the current economic situation, and the entertainment business is the force that will "clear up the storm."
 
Poslednja izmena:
Chekaj ovo izlazi za PC? Ja sam mislio da je samo za BOX.
Nego Raiden je GAY :D.
 
Jel se meni cini ili su verzije za PC uvek bile nekako "osakacene"?
 
MGS1 i 2 su bile full objavljene na PC-u, bez ikakvog secenja.

A trojka je najzad postala playable do kraja sa najnovijim PCXS2 ps2 emulatorom :D
 
pa i prvi i drugi deo su na pc bili bukvalno preslikani, bez nekog napora prilagodjavanju kontrolama, menijima, textovima. Npr u kecu mozete videti kada vam "zvoni" tzv codec pise "press select"
generalno jako lose je prebaceno na PC. U drugom delu mapiranje komandi se vrsilo van igre i to na jako jako los nacin, a funkcija misa je bila prakticno neupotrebljiva kolko je bio bagovit i neprecizan.
Dobro, dosta smo bulaznili o prvim delovima...

Sto se tice ovog novog dela raduje me vest sto se pravi totalno nova igra za PC a ne standardno prebacivanje sa PS na PC platformu, tako da mozemo ocekivati mnogo bolju podrsku za pc, bolju kompatibilnost kako sa komponentama tako i sa kontrolama i mapiranjem. E sad druga stvar koja me brine je to sto ce je raditi sasvim drugi tim pa se bojim da to ne pokvari celu fransizu...
U svakom slucaju Bog blagoslovio Hideo Kojimu...
 
Pa nije ni MGS4 Kojima sam radio ;).
Meni je dovoljno sto ce nadgledati projekat da budem siguran da ce igra biti vredna igranja.
 
u svakom slucaju zasluzili smo da dobijemo verziju MGS pravljenu samo za PC....
Nemoj samo da se zalimo kolko smo pretrpeli sto MGS treci i ctvrti deo nije video PC, a i prvi i drugi kao i da nisu (dali igru Kurti i Murti da je na brzaka prepakuju na PC)
 
Nisam mogao da igram MGS1 i 2 na PC-ju - uopshte nisu bili pravljeni za tastaturu i mish... Nemam nishta protiv ljudi koji igraju na joypadu, ali ne mogu da naviknem na njega nikako.
 
Ja sam prvi deo bez problema i to kvalitetno ;) odigrao na t+m.
 
Prvi deo nema nisanjenje u prvom licu, tako da ga je moguce bez problema preci sa tastaturom. Jedino par sniper i rocketlouncher delova zahteva malo nisanjenja.
 
Sa prvog linka:

3:34PM Metal Gear Solid: Rising trailer doesn't feature any gameplay but it is now officially announced for PS3 and PC.
 
Ah, moja greshka. Lol deshava se. Inache lichno nisam odushevljen time shto je igra multiplatform. Da je PS3 ili BOX ekskluziva onda bi Sony/M$ dao malo vishe para kao motivaciju da igra bude hit.
 
Sa prvog linka:

3:34PM Metal Gear Solid: Rising trailer doesn't feature any gameplay but it is now officially announced for PS3 and PC.

I za 360, samo sto na ovoj slici sa njihove konferencije nema "PC DVD" logoa, tako da ko zna..

img_5616.jpg
 
Borise izlazi igra za PC.:)

Mogu li moderatori da ograniče pristup Borisu ovoj temi? Ionako ga ne zanima PC verzija ove igre? Hvala.:-devil-:
 

Pa to je prastara vest, 1. juna je bila M$-ova konferencija i tada se znalo da ide samo na x360, a tek je sinoć bila Konamijeva konferencija ;)

A evo i izveštaj sa nje:

http://e3.gamespot.com/story/6210520/new-castlevania-ps3-pc-mgs-rising-revealed-at-konami-event

[3:35] That's about it, but there was a PS3 and a PC logo on the screen next to the Xbox logo--so much for rumored 360 exclusivity.


http://e3.g4tv.com/thefeed/blog/pos...e-Metal-Gear-Solid-Rising-For-PS3-PC-360.html
http://games.ign.com/articles/990/990878p1.html
 
@ goran

Hahah, sta sam sad uradio :) Samo dajem sliku sa zvanicne konferencije a ne sa nekih famitsu dzijudzicu sajtova ;) I kao sto vec rekoh u E3 temi, to sto nema PC logo ne znaci nista, sto je rAma upravo i potvrdio.. (a mozda je neko krajcovao deo gde pise "PC DVD")
 
Poslednja izmena:
jedino sto moze da bude problem je optimizacija za PC, secate se proslih delova...
ali cela ova multiplatform varijanta mi smrdi malo jer kako se kaze, ne postoji PS da bi se kupovao MGS vec postoji MGS da bi se kupovao PS.... i prva dva dela su se jedva nakanili da izbace za PC, secam se da je prvi deo izasao za PC nekoliko godina kasnije
 
jedino sto moze da bude problem je optimizacija za PC, secate se proslih delova...
ali cela ova multiplatform varijanta mi smrdi malo jer kako se kaze, ne postoji PS da bi se kupovao MGS vec postoji MGS da bi se kupovao PS.... i prva dva dela su se jedva nakanili da izbace za PC, secam se da je prvi deo izasao za PC nekoliko godina kasnije

Pa Microsoft iskesirao ko zna koliko, ili mozda i nisu. Sad koliko vidim su dosta veliki studio, pa mogu da priuste da mladji tim radi ovaj spin-off, dok je Kojima rekao da se posvecuje Peace Walker-u za PSP.
 
Boris samo hoce da kaze da ovo nece biti punokrvni MGS.
Samo ne kontam kako je dosao do tog zakljucka kad nije igrao ni jedan.

Malo podsecanje MGS2 jedna od najboljih MGS igara je vec izlazila za sve 3 platforme.
 
Da je punokrvni zvao bi se MGS5: Rising, zar ne.. Samo prenosim sta rece covek..
 
Pa nisam valjda? ;) Aj smanjicu malo prenosenje vesti o igrama koje me se ne tichu, cool? ;)
 
Ovo je ipak samo spin-off
 
Nazad
Vrh Dno