Šta je novo?

Meta Quest 3 VR

MegaSkot

Nenadmašan
Učlanjen(a)
04.12.2003
Poruke
4,991
Poena
2,015
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7950x3D
Matična ploča
Asus X670E ProArt
RAM
16Gb G.Skill DDR5 6000MHz
GPU
Inno3D RTX 4090
Storage
2*2Tb M.2
Zvuk
Presonus Eris 5+SSL 2+DT 770 Pro
PSU
SupreFlower 1200W Platinum
Kućište
Lian Li o11 Dynamic PCMR
Monitor
Xiaomi 34" Dell 34"
Laptop
HP EliteBook 845 G9
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Nova varzija izlazi 10. oktobra.

Sad sam u dilemi, za i protiv Quest 3 vs PS5 VR?
 
Uzima se cim bude moguce kupiti.
psvr2 je dobra stvar, ali sporo izlaze igre i fale neke osnovne stvari poput podrske za 3d filmove. Moj uredjaj uglavnom skuplja prasinu, dok Quest 2 cesce upalim.
 
I ja sam zainteresovan za nabavku Q3.Q2 je super, ali nedostajalo mi je to "nešto" da bude baš kako treba.
Ovde je FOV veći, rezolucija veća, i jači chipset koji ga tera +AR kao i "pancake" sočiva.Biće ovo nadam se pameta nabavka.
Još samo da vidimo "cene" kod nas.😀
 
EU 550e za 128Gb verziju.
 
Oce to biti najbolji VR u globalu kao bestbuy?
 
ja se lozim da ovo kupim samo me strah kako bi reaogovao zbog mucnina i sl, malo mi je orgnizam osetljiv na tu stranu nazalost...
Zna li neko da li u Nisu ima da se iznajmi mozda Quest 2?
 
Posle moram kupiti i ovo, inace nema smisla.

 
Gde ima da se kupi Quest 3 u Srbiji? Koliko vidim nema ih jos na kupujemprodajem :D
 
Od danas/sutra tek u radnjama u EU.
 
Sad me teraju da trosim pare a ni ovaj quest 2 ne koristim 😅
 
Ćao! Kako mislite, koliko treba da čekam quest 3 u Srbiji?
Učim jezik, izvinite ako pišem sa greškama.
 
Sacekaj review od ThrillSeekerVR, lik je testirao sve moguce vezano za VR. Izbacio je neki "early thoughts" video - ali nije review. Ali po ovome sto vidim izgleda kao odlican prvi VR uredjaj za one koji nisu ranije koristili.

Ja dnevno proveravam kupujemprodajem ali za sad ih nema jos :D
 
Narucio sam na nemackom Amazonu, postoji mala sansa da stigle za vikend (mada ce najverovatnije sledeceg).
Do sada sam imao psvr, quest2 i psvr2. Videcu da napisem utiske i uporedim sa psvr2 i starijim Quest modelom.
 
Evo i meni kao nekom ko nikad nije imao vr ovo deluje kao interesantana kupovina ako bude oko 550e.
Mada koliko gledam na mađarskim sajtovima na kojima su se pojavili cena je 650-700e, što je već mnogo.
Izgleda da im stiže oko 20tog pa ćemo posle videti po kojim cenama će biti u nabavci kod nas.

 
Jel to radi na PC ?
 
Stigao Quest 3. A ni dvojku jos nisam otpakovao. 😀

Porucio sam jos par stvari od dodatne opreme ali to nije stiglo u ovoj turi. Onaj Elite Strap sa ugradjenom baterijom i Active Straps za kontrolere.

550eu Quest 3 sa Asgarth's Wrath 2 igrom.
 

Prilozi

  • PXL_20231015_102236430.MP.jpg
    PXL_20231015_102236430.MP.jpg
    147 KB · Pregleda: 35
  • PXL_20231015_102654712.jpg
    PXL_20231015_102654712.jpg
    88.4 KB · Pregleda: 27
  • PXL_20231015_102755282.MP.jpg
    PXL_20231015_102755282.MP.jpg
    283.4 KB · Pregleda: 27
  • PXL_20231015_102751469.MP.jpg
    PXL_20231015_102751469.MP.jpg
    347.7 KB · Pregleda: 27
  • PXL_20231015_102814319.jpg
    PXL_20231015_102814319.jpg
    158.3 KB · Pregleda: 28
Stigao Quest 3. A ni dvojku jos nisam otpakovao. 😀

Porucio sam jos par stvari od dodatne opreme ali to nije stiglo u ovoj turi. Onaj Elite Strap sa ugradjenom baterijom i Active Straps za kontrolere.

550eu Quest 3 sa Asgarth's Wrath 2 igrom.
Odakle si porucio? Elite strap sam gledao ali koliko vidim ona M3 Pro strap je bolja + jeftinija. Javi kakvi su utisci sa default strap, dosta ljudi komentarise kako nije udobna posle sat vremena
 
Odakle si porucio? Elite strap sam gledao ali koliko vidim ona M3 Pro strap je bolja + jeftinija. Javi kakvi su utisci sa default strap, dosta ljudi komentarise kako nije udobna posle sat vremena
Amazon pre-order. Dvoumio sam se izmedju 128GB i 512GB i dok sam se izdvoumio ostala je samo verzija od 128GB tako da mi je izbor bio olaksan.

Kada probam javicu. Ali to nece biti skoro jer to planiram da testiram tek kada se preselim a to je cca jedno 3 nedelje od sada. Mada primarni VR sistem ce mi biti Index VR a Meta za neko zezanje od 20-30min mada i dalje imam dvojku koja je fabricki zapakovana i nikad upaljena tako da se i sa trojkom moze desiti isto. 😀
 
i-just-wanna-flex-mimi.gif
 
Sta tacno dobijem 128gb vs 512gb...
 
Sta tacno dobijem 128gb vs 512gb...
Pa dobijas samo vise prostora za instalaciju igara. U mom slucaju ne planiram da koristim Metu kao primarni uredjaj nego da se zezamo devojka/ja tipa igrajuci Beat Saber ili slicnu igru. Meni i ne treba 512GB jer ne planiram da imam 20-30 igara instaliranih u isto vreme na Quest-u. E sada bila je ok ponuda na Amazonu u odnosu na 128GB. Ako se dobro secam oko 100-150eu je kostala verzija od 512GB. Da je bilo dostupno uzeo bih jer je vise future proof da tako kazemo i mogao bih lakse da prodam uredjaj kada dodje vreme za to.
 
Ja obozavam kupovinu tehnike koja mi nije bas nesto potrebna, ali kupiti nesto da stoji godinama zapakovano i onda kupiti novi model koji ne otvoris i mozda neces nikad mi je ono..no comment. Ne probas stari a kupis novi lol. A mislio sam da ja nisam bas u ravni 🤣
 
Kupujemprodajem ima quest 3 sada u rezultatima, mana je sto su cene od 750e (128GB) do 875 (512GB) :LOL: sto znaci da je bukvalno jeftinije da uzmes avionsku kartu do Amsterdama ili Nemacke ako si iz Srbije, primera radi - Srbija - Nemacka (BEG-CGN):

Screenshot 2023-10-20 at 8.04.44 AM.png
racunam 100e da zaokruzim, i + cena samog uredjaja 550 je 650, sto znaci 100e razlike 😄

preporuka - sacekajte da se manje ugrade na kupujemprodajem :D
 
Ja obozavam kupovinu tehnike koja mi nije bas nesto potrebna, ali kupiti nesto da stoji godinama zapakovano i onda kupiti novi model koji ne otvoris i mozda neces nikad mi je ono..no comment. Ne probas stari a kupis novi lol. A mislio sam da ja nisam bas u ravni 🤣
Nije to bilo u planu. Plan je bio da se uselim u martu ove godine, kako mi je receno ali se oduzilo i jos nisam a u medjuvremenu je izasao novi model. Zato je takva situacija. Opremam gaming sobu i plan je bio da sve bude tamo jer bi bio deo i za VR ali zahvalnost za to dugujem majstorima. Quest 2 je jos najmanji problem. Televizore za stan sam uzeo jos 15 januara i jos bleje neotpakovani u stanu. I to LG G2 modeli koje sam platio boga oca. A izasli su G3 modeli. I nerviraju me takve stvari jer u datom trenutku zelim da imam sve najnovije i da posle ne razmisljam itd. Jednostavno volim tako.

A u medjuvremenu je stigao i Elite Strap.
 

Prilozi

  • PXL_20231021_091024551.MP.jpg
    PXL_20231021_091024551.MP.jpg
    88.1 KB · Pregleda: 23
  • PXL_20231021_091412580.jpg
    PXL_20231021_091412580.jpg
    125.5 KB · Pregleda: 24
  • PXL_20231021_091432526.MP.jpg
    PXL_20231021_091432526.MP.jpg
    143.6 KB · Pregleda: 22
Testirao sam Quest 3 ovih dana i utisci su mi isti kao i sa prethodna 3 headseta koja sam imao - neke stvari su impresivne, neke razocaravajuce.

Headset je dosta manji i tanji i dosta je prijatnije nositi ga, iako je za nijansu tezi od proslog Questa. Strap je bolji od proslog i nisam imao nekih problema, mada nisam ni igrao duze od 30-60 minuta. Vidim da ljudi na netu uglavnom uzimaju neke custom strapove koji osim sto su udobniji stizu sa dodatnom baterijom.
Deluje mi da je pritisak na celo i slepoocnice dosta manji nego ranije, prosli Quest je bas bio neudoban.
Sto se baterije tice, traje oko 2 sata ako se igraju nativne igre, nesto vise ako se igre strimuju.

Sociva su dosta bolja od onih na Quest 2 i psvr2 ako se gleda ostrina. Tekst je savrseno citljiv i nema potrebe juriti idealan polozaj, kao na ostalim headsetovima.
Boje su losije nego na psvr2 - crna je tamno siva, a i nedostatak hdr podrske se bas oseti. Razlika je najvise primetna u horor igrama, mada ni na psvr2 situacija nije idealna zbog mure. FOV me je razocarao, posto i dalje imam osecaj kao da u virtualni svet gledam kroz dvogled. IPD range je dobar, ali sam imao neki cudan osecaj da se slika ne spaja na idealan nacin, kao da sam dosta svesniji prostora izmedju sociva nego na drugim uredjajima. Moracu ovo da testiram detaljnije, a i da cujem utiske drugih ljudi koji ce probati headset.
Audio je bolji nego ranije.

Kontroleri su dosta sitniji, bez prstena okolo, dobro leze u rukama i raspored buttona je smislen (ovo me jako nervira na psvr2). Rade odlicno, osim ako se stavljaju iza ledja ili ako se uhvati neki prostor iznad headseta gde se gubi tracking. Video sam da neki ljudi kupuju pro kontrolere, to zbog cene sigurno necu raditi. Feedback je dosta bolji nego na Q2, ali ovde je psvr2 generaciju ispred. Upravljanje rukama solidno funkcionise.

Q3 je hardverski jaci od Q2. Uglavnom sam testirao igre koje sam vec igrao, jer rade u visoj rezoluciji bez dodatnih patcheva. U Beat Saberu, Superhotu i Pistol Whipu nisam primetio neku vecu razliku (ali sam osetio nedostatak lepsih boja), dok RE4vr izgleda drasticno bolje. U novijim igrama ce razlika sigurno biti veca.
Po svemu sudeci 128gb ce mi biti vise nego dovoljno.
Probao sam i Alyx i SW Squadrons i igre su izgledale odlicno (u medjuvremenu sam uzeo i jacu graficku, sto je pomoglo). Flight Simulator mi je pokazao koliko VR igre izgledaju losije kada je fps nizi. Nisam se igrao previse sa podesavanjima, ali mi deluje da je za ovu igru potreban 4090.

AR je nova velika stvar i za prvu verziju radi solidno. Passthrough je generaciju ispred Q2 i psvr2 i super je sto od starta vidis sobu. To pomaze da se ne osecam toliko izolovano dok koristim uredjaj, ali sam zbog blagog shifta (koji je posebno izrazen kada se koriste ruke) osecao mucninu, tako da je pitanje koliko cu ovo koristiti. Mozda je samo potrebno da se mozak privikne na blago pomerenu sliku stvarnosti.
Probao sam nekoliko AR demonstracija, web browsing, virtualne monitore...sve je to cool, ali sigurno pored drugih uredjaja necu VR koristiti za to.
Filmovi izgledaju dobro, ali se nedostatak HDR-a jako primeti. 3d filmovi izgledaju jako dobro i tu funkcionalnost cu korsiti.

Da li ovaj uredjaj vredi 550e? To pre svega zavisi od toga kako cete koristiti Q3. Kupovina ima smisla ako imate jak pc ili ako planirate da osim za igranje, Quest koristite i za socijalizaciju. Jako me je iznenadilo kada sam video da klinci koriste Quest za druzenje sa drugarima, sto igrajuci igre, sto gledajuci razne sadrzaje (poput zajednickog gledanja filmova u Bigscreenu ili virtualnih koncerata).
Ma koliko psvr2 bio napredan u nekim aspektima, lakoca upotrebe je na strani Questa (kao da je Q3 konzola, a psvr2 pc).
Neverovatno je koliko kablovi uticu na citav dozivljaj, a i jako prija sto nema potrebe da se ista podesava ili da se lovi sweetspot. Dovoljno je uredjaj staviti na glavu i zabava pocinje.
Osim toga, Meta podrska je daleko ispred onoga sto Sony radi.
 
Nazad
Vrh Dno