Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

^ Zato što su mi sami to nametnuli. Za neki čet stoji enkripcija,za neke ne. Ne volim da muljam,sve mi je transparentno. Barem kada su to sami nametnuli,neka postoji opcija da se to i ukloni ko želi
 

However, the organization noted that concerns remain around how data backups are handled and what metadata is still exchanged between clients and Meta’s servers.
Specifically, EFF has some objections around the encrypted backups controlled by the Labyrinth protocol and the prioritization of usability over security. The organization urges users to disable offline backups if possible and give up data recovery across multiple devices.
 
Kako je puko danas viber pa se svi javljaju preko whatsappa, ne mogu da skontam, kako da sakrijem sadrzaj poruke a da ostane popup notifikacija?

Znaci isto ovo sto ima viber, da se ugasi preview:
 

Prilozi

  • 0000000001.jpg
    0000000001.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 107
^ Zato što su mi sami to nametnuli. Za neki čet stoji enkripcija,za neke ne. Ne volim da muljam,sve mi je transparentno. Barem kada su to sami nametnuli,neka postoji opcija da se to i ukloni ko želi
Postoji opcija da ukloniš Messenger.
 
Jel postoji neki drugi način povezivanja sa messenger-om na fejsu sem preko aplikacije i Facebook lite?
 
Ako sam ja ovo dobro shvatio, i dalje ces morati da im das broj telefona da bi imao account, samo neces morati svima ostalima na mrezi da dajes broj telefona kako bi komunicirao sa njima.
Svakako dobar feature, ali nista revolucionarno.
 
I da su dali bez broja telefona, ne bi bilo revolucionarno, jer i to ima već.

iMessage od 17.4 dobija novi post quantum protokol i forward secrecy. Neočekivano.
 

As part of the wide-reaching Digital Markets Act, many big tech companies have to change the way they work and process data in the EU. One of the targeted businesses is Meta, with WhatsApp and Facebook has to offer interoperability with other messengers in March 2024, but it looks like two promising competitors aren’t interested at all.
 
Jel postoji opcija da se sakrije broj telefona pozivaoca kada se zove obicnim pozivom na viber?
 
Sad sam slučajno primetio da mi na Whatsapp ne radi backup. Poslednji je još iz novembra prošle godine. Nameštemo mi je bilo da radi jednom nedeljno. Probao sam ručno da odradim i neće. Sve dozvole su date. Da li postoji neki problem sa Google drive?! Nešto sam čitao nedavno da će taj prostor koji zauzima WA na drive uskoro da ulazi u ukupno zauzeće diska. Ipak, ne bi trebalo to da mi bude problem jer plaćam dodatni storage 🤔

Edit:
Uspeo sam da rešim. Prebacio u opcijama backup na "never". Uradio force stop, pa clear cash. Onda uklonio dozvolu za fotografije i video. Vratio dozvolu. Pokrenuo ponovo app i u podešavanjima za backup vratio na "weekly" i onda na taster backup i sada je sve ok. Eto, ako neko bude imao sličan problem.
 
Poslednja izmena:
Zanima me ova nova whatsapp cross-platform opcija koja stize regulativom eu, da li se odnosi i na Srbiju?
Veoma mi se dopada kako je to zamisljeno, pogotovo ako bude omoguceno da se salju poruke izmedju whatsappa i vibera.
 
Jel Srbija deo EU? Bilo bi lepo ali mozda ako imate google play na zemlju clanicu EU mozda prodje mada opet mozda zavisi od pozivnog broja zemlje.
 
Podseća me na period od pre 20 i nešto godina, kada nismo mogli da razmenjujemo SMS izmedju 63 i 64 mreže, a pozovi van mreže su bili značajno skuplji. Pa smo lagano počeli da nosimo po dva telefona.
 
Jel Srbija deo EU? Bilo bi lepo ali mozda ako imate google play na zemlju clanicu EU mozda prodje mada opet mozda zavisi od pozivnog broja zemlje.
Odredjene regulative koje donosi EU se odnose i na zemlje kandidate za clanstvo u EU, kao i na zemlje koje imaju odredjene ugovore sa Eu (Norveska, Svajcarska itd.). Zato me interesuje, da li ce se ova regulativa odnositi i na Srbiju.
 
Već duže vreme, na različitim telefonima, nakon viber poziva, ostaje notifikacija
"Call in progress"
Može li da se ukloni?
 
Može, desni klik na Viber ikonicu, uninstall.:rolleyes:
Viber mi je dominantan messsanger, i na privatnom i na službenom telefonu, nego ima mnogo hejtera ovde :)
Nekome ostaje to, nekome ostaje zaglavljen backup, nekome media file....meni poslednjih meseci na oba telefona sve radi bez problema. Nema tih "repova".
 
Viber zabraniti!
Ta interkombatibilnost mi nije jasna kako će da radi sa e2e, kad sve te aplikacije koriste različite protokole. Signal je rekao da neće to da koristi, jer bi onda izgubio poentu Signal i njihova polisa da skupljaju što manje podataka.
 
Viber zabraniti!
Ta interkombatibilnost mi nije jasna kako će da radi sa e2e, kad sve te aplikacije koriste različite protokole. Signal je rekao da neće to da koristi, jer bi onda izgubio poentu Signal i njihova polisa da skupljaju što manje podataka.
Ni meni nije jasno, Whatsapp ce imati poseban odeljak third party chats.
Ovo je skrinsot iz beta verzije aplikacije.
 

Prilozi

  • IMG_0488.png
    IMG_0488.png
    170.9 KB · Pregleda: 57
Postoji li mogucnost da se vrate izbrisane poruke iz Vibera,ako ne postoji backup?Drugar prebacio karticu u novi telefon,a viber mu nije bio povezan sa gmail nalogom.
 
Imao sam juce poziv na mobilni sa nekog nepoznatog domaceg broja.
prilikom poziva mi je na ekranu iskocila poruka "potential spam" to je onaj ID by rakuten koji viber prepoznaje pozivaoce.

pricao sam sa covekom iz rumunije na losem srpskom jeziku...
uglavnom nakon razgovora sam pokusao da identifikujem pozivaoca pretragom na viberu...
medjutim taj broj u opste nije viber korisnik! (ima ga na WA bez ikakvog imena)

kako je onda viber njega prepoznao kao "potential spam"?
 
Broj je ranije bio na Viber mreži i markiran je kao SPAM, više nije na Viber mreži, jer banuju spamere.
 
Može, desni klik na Viber ikonicu, uninstall.:rolleyes:
Viber mi je dominantan messsanger, i na privatnom i na službenom telefonu, nego ima mnogo hejtera ovde :)
Nekome ostaje to, nekome ostaje zaglavljen backup, nekome media file....meni poslednjih meseci na oba telefona sve radi bez problema. Nema tih "repova".
Godinama koristim bez najmanjeg problema. Potpuno služi svrsi. Pristojan zvuk u audio pozivima za malo utrošenih podataka, dobro dođe ko nema volte.

Tako da se vi majstori kvariše koji ga kudite i stalno ga nešto prčkate, zapitajte šta vama fali?
 
Godinama koristim bez najmanjeg problema. Potpuno služi svrsi. Pristojan zvuk u audio pozivima za malo utrošenih podataka, dobro dođe ko nema volte.

Tako da se vi majstori kvariše koji ga kudite i stalno ga nešto prčkate, zapitajte šta vama fali?
Mozda je ok bio do sad, al zadnjih mesec dana ozbiljno baguje...
 
Godinama koristim bez najmanjeg problema. Potpuno služi svrsi. Pristojan zvuk u audio pozivima za malo utrošenih podataka, dobro dođe ko nema volte.

Tako da se vi majstori kvariše koji ga kudite i stalno ga nešto prčkate, zapitajte šta vama fali?

Nisam siguran zašto si meni stavio tužnog smajlija na poruku, pa me zatim kvotovao i napisao majstori kvariše.

Da si pratio ovu temu, ili bar pročitao moj spojler, video bi da sam u crno beloj varijanti na strani Viber-a, ali da je bagovita aplikacija, to ne može niko da ospori.
 
Nazad
Vrh Dno