Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Zasto ljudi koriste ili instaliraju bilo koju aplikaciju?
Zato sto im treba.
 
Signal razbija, radi odlično! :)
Nego Viber đubre je zbog naših ljudi nužno zlo, pa me zanima kako da se ukloni ovo s*anje:

Viber-ubre.jpg


Stalno se vraća posle nekog vremena, nebitno da li se klikne hide AD ili report AD.
 
Poslednja izmena:
Zasto ljudi koriste ili instaliraju bilo koju aplikaciju?
Zato sto im treba.
Njegovo pitanje je bilo: "zašto je ne koriste?". Jer danas svi telefoni imaju reurse za to (još jednu IM aplikaciju). Ali onda će i tebe pitati šta te košta da instaliraš WhatsApp (Viber, Telegram, Messenger...). Mada je tu odgovor lak, samo što ljudi ne razumeju ;)
 
Mozda je bolje pitanje zasto imamo instalirano Viber i WA?

Da li je to zato sto ih volimo?
Nije...a nije ni zbog resursa koje zauzimaju.
 
Evo sad ja instalirao Signal...
Samo petoro ljudi ga ima iz mog imenika.
 
Moji kontakti onda ispadoše kindergarten varijanta, jer ni WA ne koriste. Viber im je primarni komunikator (na Vajberu su mi uglavnom poznanici, a na Viber je većina kontakata za posao), pa Facebook Messanger.

Šta ti znači "deciji" komunikator?!
Verujem da su mnoge aplikacije bolje od Viber, ali dok nema bazu korisnika, nema ni upotrebnu vrednost.
 
Poslednja izmena:
Upravo to- baza korisnika.
Ja obrisao Signal odmah kad sam video. Sva sreća moji korisnici koriste WA ali im je Viber broj jedan.
 
Decji ili ne decji, ja ne mogu da komuniciram sa nekim cega nema na korisnickoj strani.

ne svidja se meni na WA pa moram da ga koristim i ako je retardirano ogranicen.
 
Bolje je pitanje zašto svi pate da koriste Viber koji je teško đubre oduvek. Ni na iOS ne radi sjajno, a tek na Androidu...
Što se tiče Signala, tu su mi svi najbliži, a kao sekundarno je WA. Viber imam zbog mazohista koji iako mogu, ne koriste ni WA.
 
Nisam siguran kako izgleda "patnja za upotrebom aplikacije", ali Viber se jednostavno ukorenio na ovim prostorima. Veliki broj skupština stanara, školske grupe (razred, grupa roditelja, ekskurzije..), sportski klubovi koriste Viber. Ako je pokretač grupe (upravnik, učiteljica, trener...) rekao Viber, opcije su da instaliraš ili da ostaneš bez informacija.

Recimo, klub u koji odlazim na treninge je prethodnih godina za komunikaciju sa članovima koristio Facebook grupe. Prošle godine se ispostavilo da su iste apsolutno nefunkcionalne, jer sve manje članova koristi FB i protok informacija nije bio odgovarajući. Nešto što je radilo godinam, sada traži alternative. Trenutno se koristi neki hibrid Facebook/Viber, ali u najavi će da ostane samo Viber.

Pre 20+ godina smo na IRC grupama i ovde na forumu raspravljali da li je bolji MSN ili ICQ. A sada je normalno da mlađi član ovog foruma nije ni čuo za te servise iz prošlog milenijuma.

Nema patnje, sve je prolazno.
 
Samo što je Viber mnogo popularan samo ovde i još par država, ne globalno. Ovo ostalo je i na našem i globalnom bilo. Tako da je Viber anomalija.
 
Mislim da su vece smece od Vibera, Facebook i njegovi derivati poput Messengera i sl.
 
Zato što je tada izbor takvih servisa bio prilično ograničen. Sećam se da smo neko vreme koristili neki Trinity ili tri_nešto_nešto koji nam je objedinjavao tada tri najpopularnija komunikatora.

Ameri masovno koriste FB Messanger, a u Aziji je statistička greška.

Sada bi mogli da kažemo da je WeChat anomalija, jer ga pretežno koriste Kinezi i ljudi koji imaju veze sa Kinom.

Da je Line anomalija istočne/jugoistočne Azije.

I da je Viber anomalija istočne Evrope. Slavs with tracksuits approves this.

Jedino što kineska anomalija ima preko milijardu korisnika, a anomalija istočne Evrope ima milione korisnika, jer je početna baza manja.

Ne branim Viber, ni bilo koji drugi servis, ali nisam siguran da razumem ljude koji insistiraju za/protiv bilo kog servisa čiji je životni vek relativno kratak i uskoro prelazimo na nešto drugo, hteli to ili ne...
 
U Aziji dosta cenzurišu razne aplikacije i sajtove, pa samim tim broj korisnika manji. I veća zastupljenost aplikacija koje su domaće. Pri tome je WeChat svemoguća aplikacija u Kini.
U US iMessage ultra popularan, do tačke da su mlađi šikanirani ako imaju Android. Jer je li mogu mnogo lakše da priušte iPhone nego prosečan građanin Srbije.
Što opet dovodi do toga da se Viber izborio kod nas iz nekog razloga za položaj, bez da je usmeravan nekim dodatnim ograničenjem.
 
U Aziji dosta cenzurišu razne aplikacije i sajtove,...

Velika je Azija. Veća od Kine.
Thailand je pre nekoliko godina imao više od polovine populacije na Line, on daily basis. Slična situacija je bila u još nekoliko zemalja na jugoistoku Azije. A to su desetine miliona u svakoj zemlji.

S druge strane, Viber je uhvatio pojas Ukrajina/Grčka. Sa mnogo manje stanovništva.

Zato Line dospe na world wide market share tabelu, a Viber ne.

Iz aspekta prosečnog krajnjeg korisnika (onog što ne zna ni kako se aplikacija zove i izgovara viiiber), sve te aplikacije rade identičan posao.

I sad razmišljam, ajde što si ti uporan da je Viber balkanska anomalija, nego šta ja radim u ovoj temi?! :)
 
Ne cenzuriše samo Kina.
I jeste naša anomalija, anomalija i od generalnog ponašanja u Srbiji da se prati šta je popularno u svetu.
Pri tome je aplikacija puna krša od reklama iz kojih ne možeš da se izbaviš, radi katastrofalno na Androidu, kvalitet poziva je gori.
Dok WA ne smara sa reklamama i radi dobro većinu vremena, ima Web verziju koja ume da bude korisna, bolji kvalitet poziva. Objektivno nema smisla koristiti inferioran proizvod osim ako ne možeš da priuštiš bolje.
U Srbiji se upravo to radi.

P.S. Signal ima najbolji kvalitet poziva, i prvo zovem na Signal ako ga imaju, pa onda WA.
 
Evo ja imam dosta instalirano tih mesendzera viber telegram, wechat, whatsup, signal, i uglavnom komuniciram sa stranim klijentima, tako da definitivno kod mene nema anomalija.

-zoom koristili smo vise puta za neke grupne sastanke, domaci ljudi.
-Signal, mislim da niko nikada ni jednu poruku nismo razmenili, samo zauzima memoriju
-telegram, samo za prijem informacija uglavnom servisni kanali kojima je to jedini nacin obavestenja.
-wechat par puta sa kinezima
-viber svi domaci ukljucujuci i hrvate, crnogorce, makedonce
-what`s up svi strani klijenti, ali je uzasno tezak za koriscenje i ogranicen opcijama.

Zajednicko za sve je da svi klijenti imaju WA,a inace od svih meni kao korisniku je viber najlaksi za koriscenje
jedino u njemu mogu odmah da odaberem broj zovem ili posaljem poruku ili fajl, lokaciju...prosto da prostije ne moze biti.

Svi drugi su prekomplikovani, tako da je za mene viber najnapredniji mesendzer i ako sa najvise ljudi koristim whatsup za komunikaciju.

U cetvrtak imam zakazan sastanak preko zooma
kako bi ti sad naterao ostale ucesnike sastanka da koriste neki drugi mesendzer?

signal na primer, nisam siguran ni da li on to moze kao zoom?
Dobijes pozivnicu i preko nje se logujes na sastanak.

Ne znam sta vama u opste smeta kod tih programa, to su obicni alati za rad, nista emotivno tu nema
svi mogu da poslaju poruke, slike, fajlove...samo je to kod nekih komplikovanije.
 
Poslednja izmena:
Meni Zoom i Teams ne spadaju u messengere. Niti pričam kako koga treba ubediti.

Šta je kod WA teško za korišćenje i fali od opcija koje ima Viber?
 
Evo na prvu...

Recimo ne mozes da izmenis poruku, i ne mozes da pozoves broj koji ti nije u imeniku, ne mozes ni poruku da mu poslajes/
Ranije je moglo, vise ne moze

da ne pricam kako je to kod vibera reseno, i da ima ugradjenog prevodioca.
 
ne ulazeći u problematiku sigurnosti, jer me ne dotiče, meni se Telegram najviše dopada, kako zbog raznih opcija baždarenja, tako i zbog širokih mogućnosti izglednog upodobljenja/kastomizacije, al od tipa 500 ljudi u imeniku, ima ga 20, od kojih redovno komuniciram s troje, a i sa njima uglavnom na Vajberu :)
 
Ma pustite se customizacije i subjektivnog šta se nekome dopada, svi oni služe pre svega za instant komunikaciju i da lakše nekome pošaljemo poruku ili ga pozovemo preko VoIP, gde su tu vaši favoriti i koliko je to jednostavno preko njih.

Dakle ne da šaljem poruku mom drugaru koga sam video pre sat vremena, nego da pozovem nekoga čiji sam dobio broj na drugom kraju sveta.
 
Da li viber ostaje da radi ako se izvadi sim kartica ili ugasi broj?
 
@optical podeljenja misljenja neki kazu ovako neki onako... xd jel sigurno to? 🍻
 
Viber je prije dva dana ubacio dosta novina, i koliko vidim, sve su za spamanje reklamama. Znaci kada me neko zove (ne na viber), viber skenira broj, pronadje ga u viberu (osobu koju nemam u imeniku) i nudi mi da tu istu osobu dodam na viber. Skoro preko cijelog ekrana je pop up, a u stvari budu gogole reklame ispod imena koje trazi da dodam. Kako ovo života vam da ugasim? Evo kako izgleda, ni jedna od ova dva poziva nisam obavio preko vibera. Ovo radi za doslovno svaki poziv (Android 12):

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta reklama koja se pojavi nakon poziva je tu od kako postoji viber, čudno da je do sada nisi primetio.

To je Google reklama i najlakše je možeš ukloniti sa privatnim DNS.

Koje su novine ubacili?
 
Nazad
Vrh Dno