Šta je novo?

Mesečni računi za struju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kad sledeceg meseca dobijes obračunate kWh za 2 meseca? Pa Jos mozda uletis u crvenu tarifu?
Ili jos bolje, ne ocitaju ti ni sledeci mesec....
 
Tarife se obračunavaju prema broju dana između očitavanja, tako da ako se desi da prođe 60 dana između dva očitavanja, zelena i plava zona su duplo veće.
 
Bice tako samo ako mu je datum ocitavanja zadnjeg racuna datum iz prethodnog meseca.
Ako je upisan datum od ovog, imace duple kW za 30 dana.
Neka proveri sam, da ne bi bilo posle kasno.
 
U to sam prevideo potpuno, sad gledam racun za jul pise da je datum ocitavanja 02.08.2023.
Mi racunali ma platicemo 5000 pa kad dodje 10000 onda to je to ali sam potpuno prevideo da ce najverovatnije da ocitaju duplo kilovata sto bi doslo do 900 najverovatnije.
 
Meni nisu ocitali struju idioti, malo malo pa neocitaju, ranije sam smalo mail da ocitaju i nije bilo problema. Ne kapiram zasto ne ocitaju, em je brojilo prvo na udaru na banderi, jedino ako dodje do nekog previda jer u ormanu ima 3 brojila a jedno nema potrosnju godinama.
Posaljem mail i lagano dobijem obavestenje posto nisam vlasnik nece doci da ocitaju(supruga je vlasnik).
Pozovem jedan od 5 brojeva Jugoistoka, javi se neka zena i kaze kod mene moze ako imate stanje ako ne zovite taj i taj broj, ja pogledam taj broj najvise puta sam i zvao niko se nije javio.
Zahvlaim se posto je bila kulturna i ljubazna.
Na kraju sam odustao od prijavljivanja nego cu platiti kao i proslog meseca
Ja sam od Jugoistoka digao ruke. Prvo se ta žena ne javlja, pa kad se javi, treba da prebaci kod druge, pa dal je ona u kancu ili ne, zpravo počeo sam da zovem, jer mejlove nisu registrovali, međutim sad šaljem sliku na ovu adresu [email protected] i ok je.
 
Jel si ti vlasnik brojila, koju sliku saljes? Meni gospodja koja se javila rekla da ja njoj mogu samo stanje da dam a kolega se njen bavi ocitavanjem.
Ja ne mogu da ocitam jer je brojilo na banderi
 
Jel si ti vlasnik brojila, koju sliku saljes? Meni gospodja koja se javila rekla da ja njoj mogu samo stanje da dam a kolega se njen bavi ocitavanjem.
Ja ne mogu da ocitam jer je brojilo na banderi
Na oca se vodi, nismo još prebacili, ali to nije ni bitno. Ako ti je brojilo na banderi, nema nikakvog opravdanja da se ne očita, meni je u dvorištu, pa kad nisam tu, ne može da očita.
Trebalo bi da si dobio ključ od strujnog ormara ili ako je više brojila u ormaru, neko bi trebalo da ima. Slikaš, pošalješ sa šifrom brojila, piše na računu i to je to .
 
Ja sam slao na [email protected], ranije sam slao da prijavim da nije ocitano i oni dosli i ocitali, tada se brojilo vodilo na zeninog pokojnog dedu. Od februara se vodi na nju i dobih mail da ne mogu da prijavim jer nisam vlasnik.
Probacemo sa zeninim mailom da posajemo na oba
 
Ма јок, то никад нико није помињао.
 
Juce stigao racun i njihov odgovor
odg epsa.jpg
Zanimljiva stvar, koristim mail koji ne sadrzi ime i prezime, jeste imam na kraju maila potpis, ne znam sta bi bilo da se nisam potpisao, da li vrse neku proveru.
Ovde se postavlja pitanje sta da smo podstanari a vlasnik nije u zemlji, da li uopste moze bilo sta da se prijavi u tom slucaju, jer ako oni prave problem oko neocitavanja brojila, mogu da zamislim sta bi radili da treba na primer da se zameni kabl kao sto smo imali 2020. ili bilo koja intervencija.
 
Pošalješ isti mail sa istog naloga i potpišeš ženu. Ja sam tako za tasta pisao mail sa svog naloga koji jeste ime.prezime (moje) a na kraju stavio njegovo ime i prezime kao potpis i sve je prošlo ok. Doduše Elektrosrbija Kraljevo je u pitanju.
 
Nije za zezanje, mislim da sam po netu čitao da su krenuli u nekom momentu da proveravaju na koga se vode brojila. Mi npr nismo sa pok. ćaleta prebacili već 5 godina, i nikako da odemo u EPS.
 
Sinoc poslala zena sa svog maila i potpisala se.
Videcemo kada ce odgovoriti, jednom su tako dosli da ocitaju posle 20 kada sam slao mail i dosao racun posle par dana
 
Brojilo koje mi koristimo se vodi na mog pokojnog oca već 19 godina. Kada je on preminuo krenuo sam jedno po jedno da prebacujem, došao u eps i oni mi kažu sve je u redu ali morate platiti poslednji račun i nakon toga doći. Rekoh im ali mi nikada ali nikada nismo zakasnili sa plaćanjem, uvek redovno plaćamo, kažu kako je tako je. Pa reko znaš kad ćete ponovo da me vidite NIKAD. I od tad to tako stoji. Ko su bili bezobrazni, sve se redovno plaća a oni traže i poslednji račun izmiren, verujem da je tako i sada, prave ljude na velike budale.
 
Ne može da se prebaci na drugo ime bilo gde, recimo u BG, nego mora baš u to mesto, a sestra ne ide u selo, pa bi moralo kod notara da se overava itd. A tek što sam skinuo rtv pretplatu posle 10godina, vrv bi pravili problem kao i za sve.

Ps

Znam da prave problem kod reklamacija ako nije vlasnik, ali za očitavanje brojila!, zavisi na koga se naleti, tj. Koliki je neradnik, mada kako jedva napabirče svakog meseca za plate, ide im u korist da se očita svako brojilo.
 
Samo da dodam...
Imaju čitači odlične plate za 10 radnih dana koliko su angažovani. Tako da nije do plate, već do čoveka i koliko hoće/neće da prošeta i sve popiše.
 
Brojila ne čitaju ljudi zaposleni u distribuciji već (većinom) rade za firme koje ovu uslugu pružaju distribuciji/Snabdevanju.
 
Brojilo koje mi koristimo se vodi na mog pokojnog oca već 19 godina. Kada je on preminuo krenuo sam jedno po jedno da prebacujem, došao u eps i oni mi kažu sve je u redu ali morate platiti poslednji račun i nakon toga doći. Rekoh im ali mi nikada ali nikada nismo zakasnili sa plaćanjem, uvek redovno plaćamo, kažu kako je tako je. Pa reko znaš kad ćete ponovo da me vidite NIKAD. I od tad to tako stoji. Ko su bili bezobrazni, sve se redovno plaća a oni traže i poslednji račun izmiren, verujem da je tako i sada, prave ljude na velike budale.
Kad vas stranac pita da definisete rec "inat" 🤦‍♂️
Ako izdajes stan, pristao bi da ti ode podstanar i kaze "moj naslednik ce ti platiti poslednju ratu, majke mi"?
 
I ja citam i nije mi jasno sta je problem.
Nikada nisu zakasnili sa placanjem ali poslednji racun nije placen? Sto znaci da ipak kasne...
Nebitno, ako je to jedino sto traze, onda ne vidim sta je tu toliki problem. Mislim da je skroz korektno.
 
Desava se da bude placen a neko zezne i neproknjizi isti, onda ide igranka i igra nerava.

 
Samo da dodam...
Imaju čitači odlične plate za 10 radnih dana koliko su angažovani. Tako da nije do plate, već do čoveka i koliko hoće/neće da prošeta i sve popiše.
I ja da dodam, da angažovani čitači najviše i rade, jer koliko urade, toliko budu i plaćeni, nije "radio, ne radio, svira ti radio" ko za kanc ekipu .
 
Gde i kako, kome se prijaviti za posao čitača?
 
Pa prvo da si drug clan sekte a onda ide prijava, bar u mom mestu tako bilo.

Au ala su mi ebali i majku i oca, lagano su uzeli i korigovali sve racune u ovoj godini, posto smo brojilo prebacili na zenu i od februara se vodi na nas, svaki racun su korigovali, pise datum izdavanja 24.08.2023 i napravili da imamo stari dug 1100 dianra.
Pritom, racuni za broj brojila koje se vodilo na pokojnog dedu za koji smo dobili poslednji racun februara za 1 dan tj. 68 dinara , ispada da smo tu bili u pretplati a ja platio 100 dinara.

P.S. zabagovao im sistem, aprila meseca sam se zeznuo i duplo platio racun, dodje mi racun 1042 dianra, platim 1000 dinara, i tih 42 uopste nisu dosli na sledeci racun jer sam sve racune placao skeniranjem QR koda(ili generisanje QR koda ne valja) i onda tih 42 dinara se vuklo i povecavalo.
 
Poslednja izmena:
Nije to posao za renome jednog člana sekte.
Pitaj u lokalnoj distribuciji.
U Bg je jedno vreme bilo dosta dolazaka/odlazaka, jer bi mnogi nakon probnog meseca odustajali, kad osete uslove rada na terenu.
Mislim da se sad stabilizovalo i da je stalna ekipa.
 
Nesto konkretnije za Bg, kako do posla čitača struje?
 
Google "posao očitavanja brojila" i posle par oglasa omladinskih zadruga, kreću novinski članci koji sugerišu da je ovo teška politička priča, koja nije za forum. U svakom slučaju, EPS ne očitava brojila, već privatnici.

Edit: kod mene, i u komšiluku nije očitana struja. Paušalno su upisali neku potrošnju. Ja danas na brojilu imam manje nego što je "očitano" 1.08. U svakom slučaju, nema razloga za reklamaciju, platiću manje sledeći mesec kada stvarno očitaju...
 
Poslednja izmena:
EPS je taj posao prepustio odavno partijskim drugarima koji taj posao masno naplaćuju.
 
Kad vas stranac pita da definisete rec "inat" 🤦‍♂️
Ako izdajes stan, pristao bi da ti ode podstanar i kaze "moj naslednik ce ti platiti poslednju ratu, majke mi"?
Ja sam samo napisao iskusvo koje sam imao i da ukažem na rad i ne poštovanje ljudi od strane epsa, a vi ako ste se tu nekako pronašli to je do vas lično.
 
Stigao mi račun za avgust. Mi trošimo na klime, pa je uvek veći od ostalih. Uporedio sam sa prošlim avgustom:
ovaj avgust 9800, prošli avgust 7300 din
699 vs 654 kWh
10 vs 7.7 din prosečna cena kWh
Cena po kWh +30%
Tigar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno