Šta je novo?

Menjačnice

Mobi je pre nekog vremena blokirao sve transakcije vezane za kripto.
legli su mi EUR sa CEX.IO drugi dan, ipak, moja greška..
nisam skontao jer nikakva notifikacija apsolutno ni SMS nisu stigli. A ranije su uvek stizali čim CEX pošalje pare, istog momenta, ali bi prošlo par dana dok se ne pojave pare na računu.
 
Zanimljivo. Ja nisam pokušavao kripto transakcije od kada mi je stigao mejl da će iste biti blokirane.
 
Poloniex je imao hack. Trenutno se ne moze nista povuci sa mjenjacnice.
 
Što je lepo u kripto vodama, krađa se zove hack. Sve nekako fnesi, moderno. Prosto milina za ljude koji su ojađeni.
 
Za ukradena sredstva je ponudjeno 5%. S’ obzirom da haker ne moze nista uraditi sa njima, vjerovatno ce prihvatiti nagodbu, pa da stari dobro Polo nastavi sa normalnim radom.
Imam tamo nalog od 2014te, ako me sjecanje dobro sluzi i nikad nije bilo problema (ili ih se ne sjecam).
 
Ja srecom nisam imao puno sredstava tamo a i onako na mjenjacnicama drzim samo onoliko koliko sam spreman da izgubim. Morali su da blokiraju povlacenje da nebi nastao bank run. Mislim da ce se oni izvuci iz ovog jer ipak rade godinama bez problema bar koliko se ja sjecam.
 
Kako da ne. Zamisli, dao je hakeru 7 dana da razmisli pre nego sto obavesti vlasti. Justina odmah 20 godina na robiju, na nevidjeno.

Edit: Jeste, radio je Poloniex savrseno svih ovih godina ali samo je bilo pitanje vremena. Mislim, nije 100M katastrofalno ali nije prijatno svakako. Ja se samo plasim da ce napraviti racunicu da menjacnici nema zivota posle ovoga. Ako izvucem novce ne vracam se nikada 99.9%.
 
Kako da ne. Zamisli, dao je hakeru 7 dana da razmisli pre nego sto obavesti vlasti. Justina odmah 20 godina na robiju, na nevidjeno.

Edit: Jeste, radio je Poloniex savrseno svih ovih godina ali samo je bilo pitanje vremena. Mislim, nije 100M katastrofalno ali nije prijatno svakako. Ja se samo plasim da ce napraviti racunicu da menjacnici nema zivota posle ovoga. Ako izvucem novce ne vracam se nikada 99.9%.
Bio je slican scenario sa HTX i vlasnikom u septembru. Isto se haker predomislio.
This is the second security incident for a Sun-owned exchange in recent months. In September, crypto exchange HTX (previously Huobi) lost around $8 million in Ether to hackers. A few weeks later, the hacker returned the stolen funds and received a 250 ETH “whitehat bonus”.
 
Sjecam se ja tamo 2014 ili je 2015g imali su oni hack i vracali su po malo mozda neki mjesec dana trebalo je da vrate korisnicima njihova sredstva imao sam tada account i znam da su mi po malo vracali BTC tada je bio neki drugi vlasnik, onda su dozivili procvat bili su ubjedljivo najbolja mjenjacnica dok nije dosao binance u tom nekako periodu mjenjali su se vlasnici stigao je circle pa onda mislim 2019 justin sun i od tada tonu sve dublje sve manji i manji volume.

Cudno mi je da su uopste imali cca 125M $ izgleda pokupili su sve.

Svakako kacite vijesti ako naidjete na nesto, nista bolja sudbina ne ceka ni druge mjenjacnice prije ili kasnije budu hakovani, MT.gox, BTC-e i mnogi drugi manje poznati.
 
Da li neko zna da li je moguce povlacenje novca preko ExMarkets-a? Stoji mi par h vec processing a citam da je prevara velika ima li neko nekih iskustva?
 
Mislim da si sam sebi odgovorio.

Od Poloniex-a za sada nista, nema novosti, prave se ludi. Kao, nema fee na trgovinu sledecih mesec dana a sve blokirano i dalje.
 
Ponasaju se kao sa se nista ne desava. Kapiram da su u ozbiljnom problemu. Rekli su da ce odblokirati novcic po novcic, nisu ni poceli. Daj Boze da docekamo nesto za 2 nedelje.
 
Znam al dzaba. Dokupio btc, izmenjao nesto i ostavio tako, nisam prilazio kompu i zaboravio tako 2-3 nedelje. Ovde samo trenutak fali da se vratis na nulu.
 
Jel OTP jedina banka u Srbiji preko čijih kartica ne prolazi kupovina kripta ili ima još neka?
 
Žalili su se ljudi i na druge, sećam se za Mobi, mislim i još neke.
 
Samo za Intesu mogu da garantujem, jer meni radi :D

Ali sad kad bolje razmislim, sećam se da su se žalili pojedini po Telegramu da su im odbijali transakcije i slali anti-kripto mejlove.

Deluje mi randomizovano, nemam pojma, nisam od neke pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno