Šta je novo?

Menjačnice

Mislim da ce krenuti masovno povlacenje, ko ima ozbiljnije cifre, nije lose povuci to na neki cold.
 
O cemu se radi?
Btw, jel video neko ono sto im se vrti na baneru: Binance pay - zero fee?
 
Pozdrav svima, prebacio sam sa Binance na Viabtc 2 eteruma pre 2-3 dana, medjutim izabrao sam greskom Bep20 mrezu koju viabtc ne podrzava, sada su mi zarobljeni i ne znam kako da ih povratim na binance i da li je uopste moguce, nadam se da neko zna o cemu je rec
Hvala unapred
 
Znam za par njih koji su se zeznuli na istu foru, nisam čuo da je ikom uspelo da povuče nazad. Javi šta si uradio.
 
Moram da postavim jedno glupo pitanje. Kako to da na Binancu u novčaniku mi se menja iznos BTC koji ima. Promene su buklvano na par sati, minialne su ali ih ima. Idu malo gore a malo i dole. Govorim o ovoj Spot cifri, ako dobro shvatam to ne bi smelo da se menja.
Prva slika je od juče, druga od jutros i treća upravo sad.
 

Prilozi

  • 220558127_3117440061820501_5742278376626363973_n.png
    220558127_3117440061820501_5742278376626363973_n.png
    326.8 KB · Pregleda: 92
  • 220792268_1055850994820828_7969635557075568657_n.png
    220792268_1055850994820828_7969635557075568657_n.png
    328.4 KB · Pregleda: 55
  • 224375472_4540387612662836_719054723038727885_n.png
    224375472_4540387612662836_719054723038727885_n.png
    328.1 KB · Pregleda: 85
Moram da postavim jedno glupo pitanje. Kako to da na Binancu u novčaniku mi se menja iznos BTC koji ima. Promene su buklvano na par sati, minialne su ali ih ima. Idu malo gore a malo i dole. Govorim o ovoj Spot cifri, ako dobro shvatam to ne bi smelo da se menja.
Prva slika je od juče, druga od jutros i treća upravo sad.
Tvoj ukupan portfolio, recimo da je vrednost 1000 $, bilo u jednoj ili više kripto valuta, oni uvek prikazuju u BTC.
Posto kurs BTC-a nije fiksni, tvojih 1000 $ nekada vredi manje, a nekada više izraženo u BTC u zavisnosti od toga da li vrednost BTC raste ili pada.
 
Spot znači ono što imam u novčaniku. U novčaniku imam npr 0,01 BTC i to ne može da se menja. Može da skače ukupna vrednost ali ono što je u novčaniku u BTC to ne može da se menja, zar ne?
Dakle ja ne govorim o ovoj gornjoj stavki "Total Value" gde oni sabiraju sve i prikažu okvirno koliko je to u dolarima. Nego govorim o Spot-u
 
Spot znači ono što imam u novčaniku. U novčaniku imam npr 0,01 BTC i to ne može da se menja. Može da skače ukupna vrednost ali ono što je u novčaniku u BTC to ne može da se menja, zar ne?
Dakle ja ne govorim o ovoj gornjoj stavki "Total Value" gde oni sabiraju sve i prikažu okvirno koliko je to u dolarima. Nego govorim o Spot-u
Da. Spot je ono što imaš u novčaniku a nije FIAT valuta (evro, dolar, funta..). To su sve kriptovalute koje oni sve "saberu" i izraze u BTC. Ako nemaš FIAT valutu na Binance, onda je vrednost Total value jednaka Spot balance.
Ako u SPOT-u imaš samo BTC od kriptovaluta, onda bi trebalo da je nepromenljivo.
 
Spot znači ono što imam u novčaniku. U novčaniku imam npr 0,01 BTC i to ne može da se menja. Može da skače ukupna vrednost ali ono što je u novčaniku u BTC to ne može da se menja, zar ne?
Dakle ja ne govorim o ovoj gornjoj stavki "Total Value" gde oni sabiraju sve i prikažu okvirno koliko je to u dolarima. Nego govorim o Spot-u
U Spot novcaniku je prikazana cifra u BTC. Sabrani svi mikro iznosi koje imas u Spotu. Zato ti i pokazuje promenjivu vrednost BTC. Ako odes u Spot novcanik videces da pored tog BTC imas i neke bizarne iznose drugih coina koje si dobijao iz dividendi, raznih konverzija i sl. Zato ti se i prikazani iznos BTC menja jer se i vresnost tih drugih novcica koje imas menja.
 
Stigne mi danas mejl da sam trazio da promenim password na Binanceu, a nisam? Gde da prebacujem sredstva i jel neko imao ovu situaciju?
 
Isti slučaj od pre 2 dana (jedan iz Egipta, drugi iz Kolumbije). Samo sam iskulirao, verovatno se desio neki leak e-mail adresa pa sad čačkaju. Mora onda da se loguje na moj e-mail da bi promenio šifru na binance (a tu nisam dobio nikakvo obaveštenje o sumnjivim aktivnostima), pa da zaobiđe Google Authenticator, pa onda sms potvrdu...
 
Pozdrav forumasi,

Kakva je ovo glupost sa Binance, da li moze neko da mi objasni.

Direktan FIAT deposit ne radi, to mi nikada nije ni radilo, uvek kaze country not supported.
Pokusao kupim DAI npr, ili bilo sta drugo sto trenutno ima 0% fee, dobijem error, see attached

Kupim BUSD ili USDT koji ima 2% fee, prodje kartica...
 

Prilozi

  • Binance.png
    Binance.png
    16.5 KB · Pregleda: 48
Da li jos nekom ne radi uplata preko MaterCarda Mobi banke na Binance. Pokusavam da kupim novcice ali ni na Binance ni na CEX nece da prodje. Nesto banka sigurno zaj..va ?!
 
Ja sam juče Masterom kupovao na Binancu preko Erske banke, radilo je normalno.
 
Уплата ради океј на цексу, исплата не, једино ако се нешто скоро није променило?
 
Ja sam mislio na isplatu da ne radi vec duze vreme sto ima i na sajtu. Za upaltu nem pojima
 
Pa gde isplata na master radi? :D
 
Pa gde isplata na master radi? :D

Koliko znam nigde kod stranih menjačnica već duže vreme na radi isplata na master card, globalni problem.
Jedino da ideš preko domaćeg ECD-a i tako dobiješ isplatu na master card.
 
Treba mi mala pomoć. Da li je neko prebacivao BTC sa Cex na Binance?

Na Cex-u adresa počinje sa brojem 3 tj. radi se o P2SH adresi. Na Binance imam opciju da depozitujem na legacy adresu (počinje sa brojem 1) ili na bech32 (počinje sa bc1). Interesuje me samo koju BTC adresu ste birali prilikom prebacivanja sa Cex na Binance?
 
Pomoć. Na binance mi traži da se loginujem i kad ukucam pasword traži mi kod. Pošto mi nije nista stiglo na mail šta treba da uradim da mi pošalju kod?
 
Radi. Otvori wallet app i samo dodaj karticu

ah sad vidim da pitaš za virtualnu

radi i ona ali se ne secam kako sam je dodao
 
17676CEB-23A0-41E4-8A8F-34733EC681EE.jpegZvanično potvrdjeno da je USA pokrenula istragu protiv Binance. A do sada CZ je glasine nazivao širenjem straha. E i ovo može uticati na cenu. Da li treba napustiti Binance (na vreme)🤔? Posle kad krene masa, neće biti novca za sve🤷‍♂️. Gde se preseliti, da je mali fee i da je sigurno?
 
Vise puta su ih do sada optuzivali kao sto je kina zabranjivala kripto. Pojeo vuk magarca.
Iskreno ja ne znam gde bih sa binanca, na cex se ne vracam sigurno.
 
Pozdrav svima, prebacio sam sa Binance na Viabtc 2 eteruma pre 2-3 dana, medjutim izabrao sam greskom Bep20 mrezu koju viabtc ne podrzava, sada su mi zarobljeni i ne znam kako da ih povratim na binance i da li je uopste moguce, nadam se da neko zna o cemu je rec
Hvala unapred
Kontaktiraj Binance support. U tvom slučaju samo oni, ako mogu nešto da učine.
 
Nazad
Vrh Dno