Šta je novo?

Menjačnice

Da ti nije skinuo i onih 20e za obavezan jednokratni depozit. To ce da ti se pojavi na cex racunu kada ga obrade. Ako je to to...
 
Depozitovao sam 500e na cex.io, a skinuto mi je 554e ukupno sa kartice.
U pitanju je Visa internet kartica iz inteze.
Fee je trebao da bude 3.5% + € 0.24, sto znaci ukupno 517.74e.
U cemu moze biti problem, gde je nestalo onih 37e, tj ko je uzeo ?

Nije mi jasno zasto idete tim putem. Na forumu uvek mozes naci da kupis coin ( recimo ZEC ) posaljes na CEX.IO i tamo kupis evre dolare ili vec koju cripto valutu zelis i to te kosta skoro pa nista :sceptic:
 
Ne vole svi licnu kupovinu, ili su iz manjeg mesta a ne zele da prvi plate...isto kao sto neko nikad ne uzima polovan hardver nego samo novo
 
A neko nema dje osim preko neta, ko ja u cg sad

Sent from my Z5
 
Kosta te, tako si uslovljen da kupujes po ceni prodavca iz oglasa, a kad imas novac na menjacnici sam odlucujes u kom momentu kupujes neki coin. Na kraju, te provizije nisu nista narocito osim ako ne ulazis sa 50e a ocekujes da ih umnozis na 20000e.
 
Pa ako ti se ne sviđa cena jednostavno odmah prodaš na berzi to što si kupio otc i eto ti dolara sa kojima posle odlučuješ kada da uletiš
 
Ljudi, zasto novcice kupujete karticama kada mozete kupiti ovde na forumu od ljudi. Jel bolje da oboje prodjete bez provizija ili da placate na sve strane?
Toliko ljudi prodaje, stvarno nije tesko iskombinovati se. Imao sam bar 30 transakcija s ljudima i jos ko zna koliko ljudi sam preusmerio na nekoga 100% pouzdanog, nikada ni najmanji problem nismo imali.

Tapatalk
 
Da ne bude zabune, nemam nista protiv toga da se kupuje od clanova foruma.

Samo nekoliko razloga zasto kupujem karticom:
1. Imam novac na menjacnici za 3 minuta,
2. Ne moram da budim nekoga u 3 ujutru, kada mi depozit iznenada zatreba,
3. Ako ulazim sa 500e, tih 10 mi nista ne znaci,
4. Ako nekada dodje do objasnjavanja poreskoj odakle mi devizni priliv na racun, neka u evidenciji stoje i transakcije za deviznu uplatu cexu. Mozda prihvate da su to iste pare - uslo, izaslo.
 
Bolje da nisi navodio 4. jer je upravo to najjaci razlog zasto ne kupovati karticom :)

Uslo 500 eura izaslo 5000 (daj Boze jelte) :)
 
Da ne bude zabune, nemam nista protiv toga da se kupuje od clanova foruma.

Samo nekoliko razloga zasto kupujem karticom:
1. Imam novac na menjacnici za 3 minuta,
2. Ne moram da budim nekoga u 3 ujutru, kada mi depozit iznenada zatreba,
3. Ako ulazim sa 500e, tih 10 mi nista ne znaci,
4. Ako nekada dodje do objasnjavanja poreskoj odakle mi devizni priliv na racun, neka u evidenciji stoje i transakcije za deviznu uplatu cexu. Mozda prihvate da su to iste pare - uslo, izaslo.
Ulazis s 500, kostalo te 550e. I ako prodajes uvek mozes nekome prodati kao sto si i kupio, makar deo. Meni je apsolutno svejedno kako ces ti kupovati ali bas ti zato kazem da idete sto manje preko banaka.

Tapatalk
 
Па лако је ако живиш у Бгд... шта ми из унтрашњости да радимо? Исплати се долазити за Бгд једино ако су веће количине било за продају или куповину.
 
Pa dobro, kako hoces. Ja za cifre ispod 500e ne izlazim iz kuce. Par trgovina sam imao uzivo, ostalo bez frke odradim online. Ti mi sad kazes sta hoces od novcica, ja ti kupim po trenutnoj ceni, sacekam da legnu pare i saljem novcice. Ako si stariji clan, poznajem te licno ili neko s kim sam vec trgovao ranije to obavimo za 5 minuta, saljem odmah.
Ok, ti verovatno ne bi nikome tek tako uplatio lovu pa planoras iskljucivo uzivo. S novim korisnicima je uvek rizik ali sa starim, koji su ovde dugo godina aktivni bukvalno nemas briga.
Opet kazem, meni je svejedno kako ces ti kupovati ali za sve ima resenja.

Tapatalk
 
Нисам ја нешто претерано много ушао, још увек учим. Реално ко би се цимао за 50 долара. А ако будем куповао на више када будем спреман, прво ћу тебе контактирати. :D
 
To je realno smesna cifra da bi te neki rudar prevario. Ljudi nece da gube obraz ni za mnogo vece svote. Treba paziti, ne sme se svima slepo verovati ali ne treba ni biti paranoican potpuno.
I ako ne prodajem nista skoro uvek mogu nekoga pouzdanog da preporucim, upoznao sam brdo korektnih ljudi s foruma.

Tapatalk
 
Ja, sve sto izrudrim pretvaram u USDT kad mi cena odgovara, tako da kada mi treba kes prodajem prakticno USDT pretvoren u kripto valutu koja kupcu odgovara.
 
Poslednja izmena:
Koliko vremenski otprilike traje prebacivanje kriptovalute sa naprimer CEX na Kraken?
Posto sam relativno nov u ovome, poceo sam da trgujem tek pre 4 dana, ovaj CEX mi deluje kao mrtav sajt, kao da nema puno korisnika, pa sam mislio da prebacim kriptovalute na Kraken, jer tamo se proda nesto svake minute.

Jel ima jos neki jednostavan sajt,beginner friendly , poput CEX-a, koji radi sa fiat i da ima jednostavne buy/sell ordere ?
 
Nesto se prebaci za 10 min, nesto traje pola dana, nesto jos duze, zavisi od menjacnice, koji je coin, koliko je opterecena mreza u tom trenutku... U principu, konfirmacije i blockchain nisu problem, vec su usko grlo menjacnice.
 
Pise da u dolarima prolazi kao do sada a da za druge valute treba depozit od 20evra i onda mozes samo u evrima da povlacis druge valute su onemogucene. Takodje ako stavis depozit u funtama onda mozes sami u funtama da povlacis.
Takodje depozit se moze povuci na karticu sa nekom drugom transakcijom ako necete da stoji stalno nego prebacite kad vam treba.

Dobra je uvek cena u dolarima tako da super.


Sent from my D2403 using Tapatalk

pokusam depozit 25e i izbaci mi

"Greška
Vaša autentifikacija nije bila uspešna. Molimo vas da kontaktirate svoju banku da saznate razlog.

Telenor korisnički servis: +381 63 9005" msm dokle.. Sad zovi banku pa cekaj red jer svi zovu banku jer vrv ne moze nikome...

EDIT: proslo je ipak nekim cudom... Na telenoru nista, nit sam mail dobio nit je ima u transakcijama..
 
Poslednja izmena:
Imam dolare na Cexu a hocu da kupim Ltc...vidim da ga oni nemaju, a imam nalog i na Bitstampu....jel najbolje da kupim na Cexu btc za te dolare, posaljem ih na Stamp, pa tamo uzmem Ltc, ili da preko nekog drugog novcica ovo odradim (xrp?)...mada na Stampu ne vidim relaciju Xrp/Ltc.

Btw, na Cexu kada su kupuje/prodaje, bolje ici na trejd nego na buy/sell opciju?
 
Menjaj za Zec ako ces da saljes,jer bukvalno da nema provizije,a posle trejduj za BTC pa zameni za sta hoces.
 
Menjaj za Zec ako ces da saljes,jer bukvalno da nema provizije,a posle trejduj za BTC pa zameni za sta hoces.

Nisam te bas najbolje razumeo, na cexu da menjam dolare za zec, i onda da prodam zec za btc (isto na cexu) a zatim taj btc saljem na stamp, pa dalje na stampu menjam za ltc?

Ako je tako, ispada da je povoljnije na cexu preci iz dolara u btc preko zec-a, a ne direktno dolar -> btc?

Nisam nista cugao, trezan sam, pa mozda nisam najbolje skapirao ,)
 
A ne burazeru nisi me dobro razumeo. Menjas te dolare za Zec, jer on ima najmanju proviziju kad ga saljes na druge menjacnice, gde ces dalje da trejdujes za druge koine, jer tacno je da na cexu ima premalo koina za trejdovanje.
 
Poslednja izmena:
Ali bitstamp nema zec koliko vidim, pa ne mogu da ga posaljem na tu menjacnicu sa cexa (a nemam naloge na drugim menjacnicama koje imaju ltc).
 
kupi bre btc na cexu na trade tabu i salji gde hoces i menjaj za sta hoces.
 
Ali bitstamp nema zec koliko vidim, pa ne mogu da ga posaljem na tu menjacnicu sa cexa (a nemam naloge na drugim menjacnicama koje imaju ltc).

Otvori nalog na Binance, mislim da kod njih mozes da trgujes i bez verifikacije, a menjacnica ima dosta koina i veliki promet.
 
Ја купим на цекс рипл, њега и пребацим на бинаце, па тамо одмах заменим за оно што сам планирао.
 
Nazad
Vrh Dno