Šta je novo?

Menjačnice

Ponuda i traznja na odredjenoj menjacnici nije istao kao na nekoj drugoj. Imas neke gde je po je za 1 k vise nego na cexu tipa humb imas neke gde je za 3k vise.
 
Hipoteticki, da li je onda kad neko želi da iskesira bolje da posalje btc na berze na kojima daju najviše $ i da tu proda btc?
Zapravo sta sprecava nekoga da kupuje btc na jednoj a prodaje na drugoj berzi i tako u krug?
 
Poslednja izmena:
Ako može da povuče USD, naravno.
Samo ako je mreža spora i treba vremena da legne, a krene da pada, pa legne za par sati - eto belaja, prodaćeš po manjoj ceni nego na menjačnici sa koje si poslao.
 
Izgleda da je Cex sankcionisao Srbiju po pitanju povlacenja novca. Resili problem sa Visom, ali vise ne mozemo da povlacimo novac na istu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo ako nekoga zanima , sa cexa na master povuceni kes stigao skoro trenutno .
Pre toga poslat btc sa bitstampa na cex , razlika u ceni bila oko 1.5k !

Inace , sve to u cilju smanjenja uloga u kripto . Od sada se igram samo sa cifrom koju mogu da prebolim
 
Kod mene i dalje ne postoji opcija withdraw na kartici. Nije mi nov nalog, vec sam povlacio ranije puno puta.
17588d8ee2bc371d105cd1b40ffd7258.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@D.Zivkovic
Na visu se odnosi fusnota 1, fusnota 3 je za bank transfer (tu smo restricted).

Nego jesi li procitao uputstvo? Moras da prvo uplatis min. depozit od 20 dolara/evra i (stara) visa kartica se bukvalno odmah pojavi u withdrawal opcijama. Tako je meni bilo.
 
Stvarno ne znam kako ti se to pojavljuje. Evo kod mene kako izgleda :

withdraw.jpg

withdraw1.jpg
 
Pa verovatno jer sam dezurni maler..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nisi maler nego gledas pogresnu fusnotu i odradi prvo depozit prema uputstvu, nema veze sto si ranije koristio istu karticu... kad odradis odmah bez problema ovako stoji
 

Prilozi

  • 2017-12-23 18_08_58-Withdrawal - CEX.IO.png
    2017-12-23 18_08_58-Withdrawal - CEX.IO.png
    33.7 KB · Pregleda: 218
@urke_navip
Imam par pitanja, verovatno bi bila korisna i drugima, stavi neku tip adresu u odogovor (probaj nesto s manjim tx fee-om, najbolje RaiBlocks) :
- koliko vremena treba za verifikaciju?
- znaci potreban je visa deposit pre nego sto moze withdrawal preko istog?
- visa withdrawal - novac legne na racun vezan za karticu? Moze debit ili creditna? Jel banka daje eure/dolare ili pretvara u dinare?
- jel ima jos nesto sto neko ko nije radio s cex-om treba da zna?
 
@urke_navip
Imam par pitanja, verovatno bi bila korisna i drugima, stavi neku tip adresu u odogovor (probaj nesto s manjim tx fee-om, najbolje RaiBlocks) :
- koliko vremena treba za verifikaciju?
Kako im se potrefi, moze odmah, moze ko zna kad. Meni je verifikacija bila posle mesec i po dana.

- znaci potreban je visa deposit pre nego sto moze withdrawal preko istog?

To je sada novo pravilo posle privremenih problema sa visa povlacenjem. Mora da se odradi i za stare verifikovane kartice, ne samo za nove.

- visa withdrawal - novac legne na racun vezan za karticu? Moze debit ili creditna? Jel banka daje eure/dolare ili pretvara u dinare?
Novac legne na devizni racun vezan za karticu, tako je. Ja samo koristim visa electron za cex, to je debitna mislim. Ocigledno drugima radi i mastercard. Banka isplacuje na salteru u valuti na koju je vezan racun, bez provizije. Meni su evri svuda, nisam imao potrebe da vrsim konverzije niti da vrsim eksperimente (za sada).

- jel ima jos nesto sto neko ko nije radio s cex-om treba da zna?
Pa za sada nisu prevaranti. I treba koristis "trade" deo cexa a ne buy/sell.
 
@urke_navip
Jel mi srbi nemamo ovaj 'Tax reference number'? Btw, nisi ostavio adresu za tip-ove.
 
Da, da doniram za pomoc. Nego me muci verifikacija adrese, podstanar sam i racuni su mi na gazdu, imam samo SBB na svoje ime.
 
Da, da doniram za pomoc. Nego me muci verifikacija adrese, podstanar sam i racuni su mi na gazdu, imam samo SBB na svoje ime.

Hvala, aj proveri pm za tip adresicu.

Sto se tice kucne adrese to im je potrebno samo da vide da imas rezidentnu adresu u Srbji, tj. da zivis ovde... Prihvatali su i racun za struju na cirilici, nije vazno... Proci ce ti normalno SBB mislim... licno sam bas EPS racun upotrebio.
 
Poslednja izmena:
Hvala, aj proveri pm za tip adresicu.

Sto se tice kucne adrese to im je potrebno samo da vide da imas rezidentnu adresu u Srbji, tj. da zivis ovde... Prihvatali su i racun za struju na cirilici, nije vazno... Proci ce ti normalno SBB mislim... licno sam bas EPS racun upotrebio.

Da li je ovo realno. Na CEX.io ima nalog nekih 5-6 dana. Sada sam tek stigao da radim verifikaciju. Sve se vodi na zenu osim dece i auta :D. Slikao sam bankovni ugovor ceo i web stranu ebankinga nekih 10-ak slika i poslao. Nalog je istog trenutka postao verifikovan.

Sad cu da probam deposit
 
Ma probaj depozit, samo nemoj više da šalješ bankama nikakva pitanja vezana za kripto, leba ti.
 
Auuuu jos me pamtis po tome hihihihihi. Necu obecavam vise nikad, nisam razmislio dobro pre slanja maila.
Uplacen depozit, lego odma. Idemo na trejdovanje
 
Kupio Dash preko Trade-a malo je potrajalo. Prebacujem na Exodus wallet ali cekam ovo

process.png

A stigao mi je mail da confirmed i mala lepa provizijica od 0.01 DASH ili po sadasnjim cenama 11.4 evrica wooooow
 
Ne može. Mislim da je šljakalo prošle godine, ali više ne. I to mi se čini da je Payoneer blokirao transakcije sa CEX-a, a ne obrnuto.
 
Hipoteticki, da li je onda kad neko želi da iskesira bolje da posalje btc na berze na kojima daju najviše $ i da tu proda btc?
Zapravo sta sprecava nekoga da kupuje btc na jednoj a prodaje na drugoj berzi i tako u krug?
Probaj pa.ces videti. Ne mora hipoteticki niti je nemoguce, ali kad probas bice ti mnogo jasnije.
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da povucem sa cex na master nekih 1000e. Jel prave banke neki problem sto se tice toga, da li proveravaju, ili mogu vece iznose bez problema da skinem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno