Šta je novo?

Menjačnice

Poštovani,


Zbog velikog broja zloupotreba privremeno je blokirano plaćanje preko sajta www.cex.io


Srdačan pozdrav,

Vaša mts Banka
 
Poštovani,


Zbog velikog broja zloupotreba privremeno je blokirano plaćanje preko sajta www.cex.io


Srdačan pozdrav,

Vaša mts Banka

Ljudi imate nas ecd, provizije su vrlo slicne, ja sam povlacio dosta puta preko cex-a i ecd i na kraju je to vrlo blizu jedno drugome. ECD je laksi sistem i dobijate uplatu u dinarima na racun pa ako nije neka ekstremna suma onda to nije problem. Za vece sume imate bitstamp (wire opcija) i kada prodjete onaj njihov KYC/AML jednom posle nema vise problema.
 
tako je. ECD ili bitstamp su ok opcije. Takodje uvek za slicne provizije kao ECD moze se bas lako nekome prodati i za kesh. to sad opet najvise dal se neko tripuje da mu sve ide preko racuna...

ja realno i za kupovine i prodaje samo kesh preferiram. ok naravno ko radi na hiljade i hiljade.ili desetine hiljada evra onda je druga prica. al o tome ne znam mnogo nazalost :d
 
Poslednja izmena:
Kakva je ona verifikacija na ecd-u? Moras da ides u postu i da pogidnes i posaljes neko pismo?Jel je u tom slucaju automatski proces uplate/isplate? Bez verifikacije cekas neko vreme?

Sto se tice bitstampa zar nije u Srbiji zabranjen kripto wire transfer ili sam ja lose razumeo?

Funkcionise Intezina viza na bittrexu za deposit,jos uvek nemaju withdraw opciju sto se tice kartica.
 
Kakva je ona verifikacija na ecd-u? Moras da ides u postu i da pogidnes i posaljes neko pismo?Jel je u tom slucaju automatski proces uplate/isplate? Bez verifikacije cekas neko vreme?

Sto se tice bitstampa zar nije u Srbiji zabranjen kripto wire transfer ili sam ja lose razumeo?

Funkcionise Intezina viza na bittrexu za deposit,jos uvek nemaju withdraw opciju sto se tice kartica.

Zasto bi bila zabranjena wire opcija u Srbiji? Skinuti smo (napokon) sa one crne liste, nema vise prepreka. Trebas banci da das razlog za priliv naravno, ali sta mogu da kazu ako im saopstis da si se bavio online trgovinom.mining-om i das im dokas za to? Tu sad ide ono pitanje oko poreza na taj prihod ali to je druga tema.
 
Da li neko moze samo da pojasni kako radi ATM od ecd-a?
Jel u fazonu odes prodaš 500 usdt i dobijes ~500 dolara u dinarskoj protiv vrednosti ili je to samo kao terminal neki gde isto uneses broj računa?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Trebas banci da das razlog za priliv naravno, ali sta mogu da kazu ako im saopstis da si se bavio online trgovinom.mining-om i das im dokas za to?

Kako im mozes dati dokaz da si se bavio miningom? Sta bi za banku bilo merodavno kao dokaz?

Vecina banaka, ukoliko imas priliv iz inostranstva od pravnih lica, ce ti traziti ugovor po kome ti pravno lice uplacuje novac.
 
Kako im mozes dati dokaz da si se bavio miningom? Sta bi za banku bilo merodavno kao dokaz?

Vecina banaka, ukoliko imas priliv iz inostranstva od pravnih lica, ce ti traziti ugovor po kome ti pravno lice uplacuje novac.

Banke su prihvatale i onu izjavu o poreklu u slobodnoj formi.
 
Juce poslat eth na cex jos nije stigao. Jel imao neko slican problem?
 
Cex ima incidente kada su transakcije nekih coina "unstable", suštinski odlaže prikaz coina radi neke vrste arbitraže...
Imaš status Page gde možeš videti trenutne incidente...
Juče jeste bio prijavljen "problem" sa ETH transakcijama... Pogledaj i samu transakciju unutar blockchaina da li je izvršena...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cex ima incidente kada su transakcije nekih coina "unstable", suštinski odlaže prikaz coina radi neke vrste arbitraže...
Imaš status Page gde možeš videti trenutne incidente...
Juče jeste bio prijavljen "problem" sa ETH transakcijama... Pogledaj i samu transakciju unutar blockchaina da li je izvršena...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Na etherscan ja vidim tu kolicinu da stoji, ali na cex jos uvek ne.
 
Samo da podsetim da je od 15. juna aktivirana baza podataka (koja se stalno ažurira informacijama iz banaka) NBS o stranim doznakama tj. biće popisani SVI koji primaju iz ili šalju novac u inostranstvo...
 
Na ShapeShiftu je i toku akciju kupovine kripta karticama, bez uobičajene provizije od 3.5%.

We’re excited to offer ShapeShift users 0% credit and debit card fees when you use our partner Banxa to buy crypto! This exclusive promotion is available in the ShapeShift mobile app and web platform until September 2nd. 

 

Buying Crypto Made Easy 

Buy BTC, ETH, LTC, USDT, and LINK

$20 - $15,000 Purchase Limits

160+ Countries Supported 
 
Samo da podsetim da je od 15. juna aktivirana baza podataka (koja se stalno ažurira informacijama iz banaka) NBS o stranim doznakama tj. biće popisani SVI koji primaju iz ili šalju novac u inostranstvo...

ECD je domaća firma :)
 
a sta je s onim stranim karticama koje mogu da se izvade? u tom slucaju nemas nikakve veze s domacim bankama,jedino sto podignes na bankomat novac?
 
a sta je s onim stranim karticama koje mogu da se izvade? u tom slucaju nemas nikakve veze s domacim bankama,jedino sto podignes na bankomat novac?

Ozna sve dozna :). Ako ide preko domaceg bankomata priliv ide na tvoje ime(ako je kartica na tvoje ime). Ako prebacis neku sumu banka cije je bankomat ce da prijavi to NBSu.
 
To znaci da imas racun u inostranstvu sto je isto prekrsaj :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kako da nije prekrsaj. Jeste da pise u zakonu da ti kao gradjanin Srbije ne smes da imas racun u nekoj stranoj banci ali kad predjes granicu vazi zakon druge zemlje tako da to pada u vodu potpuno. Inace, cim izvadis pasos i otvoris racun u nekoj drugoj drzavi poreska to zna i imaju uvid o tome koliko se trosi, koliko se dize na bankomatima itd.

Tapatalk from Poco loco
 
^Meni taj zakon nije najjasniji? Jel to znaci da ce da hapse Djokovica kad dodje u Srbiju zato sto ima racun u banci u Monaku?
 
Naravno nece ni njega ni bilo koga drugog. Ti kad izadjes iz zemlje vazi zakoni zemlje u kojoj si, niko ne moze da ti zabrani da otvoris racun. To je cista glupost. I kad otvoris racun nasi svejednu znaju za sve, dobijaju sve podatke zadnjih nekoliko godina 100% pouzdano. Realno, imaju uvid u sve transakcije koje napravis pa ako krenes da se bahatis onda im bas zapadnes za oko pa te nagaze.

Tapatalk from Poco loco
 
Rezident Srbije ne sme da ima račun u inostranoj banci. Državljani Srbije koji žive u inostranstvu naravno da mogu da imaju račune u stranim bankama, dok žive u inostranstvu. Ako se vrate da žive u Srbiji, gube to pravo.
Pozdrav
 
Taj zakon ima tezinu kao sto je imalo tezinu to sto su do 2006. godine zvanicno Crna Gora i Japan bili u ratu. (Crnogorci im objavili rat 1904. za vreme Rusko-Japanskog rata i nisu potpisali primirje 102 godine)
Po njemu je u prekrsaju svako ko ima npr Skrill account, zvanicno gledano verovatno i Paypal account. Taj zakon moze biti iskoriscen jedino za zloupotrebu od strane drzavnih organa, ako hoce bas nekog pojedinca da kazne iz nekih politickih ili ne_znam_ni_ja_kakvih razloga. Dalje, gradjanima Srbije je po nekom zakonu iz tipa 70-tih godina proslog veka zabranjeno slanje novca u inostranstvo pravnim licima, osim ako imaju predracun. Dakle, svaki depozit makar i 5 eura na racun strane firme je ilegalan ukoliko nemate predracun i banka ne bi smela da obavi takvu transakciju.
Jos jedan primer paradoksa je da je gradjanima Srbije zabranjeno ucestvovanje u igrama na srecu koje se organizuje u inostranstvu, a na domacim sajtovima, televizijama, portalima, reklamiraju se strane kladionice. Nikad niko za to nije kaznjen osim jednog slucaja kad su likovi iz Kragujevca "za primer" gonjeni krivicno, verovatno jer su upali u neciji atar. Bilo je po novinama. Momci su na kraju zaglavili zatvor.

Ne znam zasto sam sve ovo napisao, ali ne moze da skodi. :)
 
Poslednja izmena:
Jel neko ikada odgovarao pred zakonom zbog otvorenog racuna u stranoj banci? Ne verujem ;)
Ako u Madjarskoj drzavljanin Srbije sme da otvori racun za nerezistentna lica onda vazi Madjarski zakon, ne nas. Ovde nemaju nacina da te kazne jer da se ne lazemo nema nikakve logike. Tokove novca svakako prate i strane banke kao i nase, dele podatke vec godinama medjusobno da bi se sprecilo finansiranje terorizma itd. Tada je doneta odluka npr. da cim na racunima imas preko 10K eura racun ti se blokira dok ne dokazes poreklo novca, da se prate transakcije preko neke odredjene cifre itd. Vise ne mogu ni sam da se setim.

Tapatalk from Poco loco
 
Ma nece vam niko nista... Ja sam ovde preduzetnik a imam racun u nemackoj banci i imam revolut. Sa tog u LBBW prebacujem na revolut i trosim u Srbiji. Takodje imam primanja tamo, do pre nekoliko godina sam imao stalni radni odnos, boravak se podrazumeva. Dokle god nije neka zloupotreba u pitanju, nece biti problema, e sad ako crypto pocnu tako da smatraju... Mada sad je crypto mainstream, bice sve vise toga, morace da regulisu zakonom svi.


Sent from my XS Max
 
Kako najjednostavnije kupiti manju kolicinu monero valute?
Tipa za 25 dolara.
Koristio sam cex.io za druge valute ali nazalost nemaju monero.
 
Kako najjednostavnije kupiti manju kolicinu monero valute?
Tipa za 25 dolara.
Koristio sam cex.io za druge valute ali nazalost nemaju monero.

Uzmeš neku drugu kriptovalutu, pa zameniš na nekom od servisa tipa Changelly?
 
Jel neko ikada odgovarao pred zakonom zbog otvorenog racuna u stranoj banci? Ne verujem ;)
Ako u Madjarskoj drzavljanin Srbije sme da otvori racun za nerezistentna lica onda vazi Madjarski zakon, ne nas. Ovde nemaju nacina da te kazne jer da se ne lazemo nema nikakve logike. Tokove novca svakako prate i strane banke kao i nase, dele podatke vec godinama medjusobno da bi se sprecilo finansiranje terorizma itd. Tada je doneta odluka npr. da cim na racunima imas preko 10K eura racun ti se blokira dok ne dokazes poreklo novca, da se prate transakcije preko neke odredjene cifre itd. Vise ne mogu ni sam da se setim.

Tapatalk from Poco loco
Ovo, uslovno rečeno, nije tačno.
Mađarski zakon (ili neki strani) važe u smislu da ti Mađari neće zabraniti otvaranje računa, jer je njihovim zakonskim okvirom predviđeno da nerezidenti mogu da otvore račun. Njih ne zanima da li ti kao rezident Srbije iz ugla srpskog zakonodavstva imaš pravo na to.
Poenta je šta ti se može desiti kada se vratiš u Srbiju. E sad, kako smo svi konstatovali, u ogromnoj većini slučajeva to neće biti problem. Ali može.

Možda je najbolja analogija američki poreski sistem. Svaki njihov državljanin je i njihov poreski obveznik. Nebitno što se to preseliš negde gde važe drugi zakoni (recimo o teritorijalnom oporezivanju), zato imaju onoliko dogovora o izbegavanju dvojnog oporezivanja.

A neko spomenu da se vodi evidencija o svakom podizanju sa bankomata, jer se kartice vode na naše ime. Mislim da to i nije toliki problem, ko je bio u inostranstvu mogao je da otvori račun na bilo koju adresu tamo, pa kada se novac podiže u Srbiji ispašće da je Petar Petrović iz Minhena podigao 1000e. Naravno, ukoliko bi našima bilo u interesu da uprate ko je zaista i šta, moglo bi se zvaničnim kanalima zatražiti informacije od konkretne banke o našim državljanima, pa onda naći Petra i ostale, no, puno posla.
 
Nazad
Vrh Dno