Šta je novo?

Meizu m2 note

Nemam nikako vremena, sto privatno, sto poslovno, stalno sam pre flesovao bete svaku, ali evo sad zakucan na 5180A i ne pomeram se. Skoro da nikad i nisam kod kuce, pa da uhvatim vremena. Nadam se da cu od sledeceg meseca moci, a do tada ce se taman ispeglati dosta stvari.

Nije to jos to, tako da bi se svakako vratio na Flyme. Ko ima vremena nek fleshka, pa nek baci koju recenicu :)
 
Nemam nikako vremena, sto privatno, sto poslovno, stalno sam pre flesovao bete svaku, ali evo sad zakucan na 5180A i ne pomeram se. Skoro da nikad i nisam kod kuce, pa da uhvatim vremena. Nadam se da cu od sledeceg meseca moci, a do tada ce se taman ispeglati dosta stvari.

Nije to jos to, tako da bi se svakako vratio na Flyme. Ko ima vremena nek fleshka, pa nek baci koju recenicu :)
Kad ispegla bagove morace da se proba. [emoji3]

Sent from my m2 note
 
Nisam baš u toku, šta bi sa zaključanim bootloaderom kod Meizu, zar je moguća instalacija custom recovery i romova? Moram da proverim ima li nešto za M1 note, ionako služi kao rezerva, pa mogu da se igram.
 
Ispade mi danas na beton i puče staklo...

Sećam se da su neki odavde naručivali sa Ali-ja stakla, vidim ima dosta njih u rasponu od 17-25dolara jel može neki info iz prve ruke oko tih stakala da li valjaju ičemu ili da tražim nešto drugo?
 
Ispade mi danas na beton i puče staklo...

Sećam se da su neki odavde naručivali sa Ali-ja stakla, vidim ima dosta njih u rasponu od 17-25dolara jel može neki info iz prve ruke oko tih stakala da li valjaju ičemu ili da tražim nešto drugo?

Ja sam se ovih dana aktivno bacio u traženje displeja. Meni je prvi put naprsao pre 3-4 meseca, naručio sam na ali, stigao je i namontirao sam ga. Sve je super bilo, međutim pre mesec, dva su se pojavile bele fleke, a u međuvremenu je ponovo ispao i naprsao. Sad tražim original, mada slaba vajda, malopre sam poslao poruku meizu contact na whatsapp pa čekam odgovor. Sačekaj još koji dan pa javljam ishod.

Inače, svim prodavcima na aliju sam poslao poruku i pitao da li je displej original ili kopija, polovina je rekla da je original, a druga polovina da je kopija. Sad baš ne verujem da je original 17$ a kopija 20$ (sudeći po odgovorima).
 
Svi ekrani sa alija su smece, za sve telefone. Iz iskustva pricam. Nekoliko za LG i nekoliko bas za m2 note.

Od sada kada prsne ekran, ili se prodaje telefon u tom stanju,ili se placa original servis. Druge opcije nema, samo glavobolje i muke mesecima sa kineskim smecem.
 
Pa kao org ,tako pišu rusi .. mada dok se ne proba ne može da se zna :)
 
Nemoj posle da sam te ja navukao ako ispadne truba :)
Ja samo prenosim šta sam pročitao
 
Sačekaću da mi odgovore iz Meizu. Ako mi ne odgovore kupujem.

Ne brini, nećeš biti odgovoran :D
 
evo,posle godinu dana mi se pojavila žuta fleka na ekranu.Nije velika,ali iritira :)
 
Svi ekrani sa alija su smece, za sve telefone. Iz iskustva pricam. Nekoliko za LG i nekoliko bas za m2 note.

Ja sam uzeo na Aliju ekran za M1 note, i nikakvu razliku u odnosu na originalni nisam primetio. Sve radi uključujući dt2w, slide 2 wake, slide up za recent apps i sl.
 
Poslednja izmena:
Ne, kao nov, mislim da sam u negde u martu menjao.
IMG_20160913_152505.jpg
 
Kada sam pitao na MeizuWorld za ekran koji prodaju, da li je u pitanju original, odgovor je:
No, the third party produced.:)

Best Regards
MeiZuWorld
 
Pa odakle onda nabavlja zvanični servis u Srbiji? Iz fabrike direktno? :)
 
Ko kaze da su ti sa zvanicnog servisa original? Mozda su i to ovi bedni...
Ja i dalje cekam moj primerak koji sam narucio pre dve nedelje.
 
Sa servisa su original, svi koji su menjani kod mene u firmi su kao originalni ekran. Ono sto sam primetio samo je da ima dve vrste, ili serije, ekrana. Jedni su sa hladnijom a drugi sa toplijom bojom ekrana.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Koliko sam primetio na originalnim se pojavljuju zute fleke a na "kineskim" bele.
Mislim da je neko sa foruma reklamirao te zute fleke i da su mu zamenili za novi uredjaj.
 
Kod nas su svima sa zutim flekama menjali ekrane u garanciji.
 
Da li koristite neku app za menjanje rezolucije? Probao asphalt 8 i katastrofa kako lose radi.
 
Juče sam poslao poruku zvaničnoj fb stranici Meizu Srbija u vezi displeja, tj. gde može da se kupi original i da li oni prodaju. Uputili su me na https://www.facebook.com/SmartphoneReseller/ . Obratio sam se njima, imaju original displej, cena je 40 eura i šalju ga za Srbiju bespatno.

E sad, pitanje je da li je original ili ne, mada kada ih već zvanična fb strana preporučuje verujem da jeste, plus cena je duplo veća od onih sa alija.
 
Nazad
Vrh Dno