Šta je novo?

Meizu M1 Note

Meni je to uvek na power save modu :D, nego sam mislila na smart, customized mode, kada udjes u security app, pa power, to sam cackala, a taman mi je bilo super da izguram 3 dana :) bez punjenja. Vidim malopre google play store dobio music ikonicu levo u meniju, mada sve pesme se naplacuju :D
Ja sam primetio kad je ukljucen 4g da vise crpi bateriju nego inace a sto se tice trajanja baterije od 3 dana to mogu samo da sanjam.
Jedino da ga ne koristim za nista sem za javljanje i sms.
Minimum 5 sati je ukljucen ekran,tu su igrice,pa skype pa vesti tako da maximalno izgura 24h.
 
Ja ga punim svako vece, 5-6 sati Sot-a ali ga i ne ispustam iz ruku... ;)
 
Mozda je to razlivanje od kaljenog stakla ako se pritiskalo ili sl...hmm..kod mene je ekran bas ostar, a i dalje sam na foliji :D, jedino je pocela baterija da se brze trosi, cackala sam oko batery moda nesto, pa sad stoji da Android OS vuce najvise procenata potrosnju.

Ja sam bio baš prezadovoljan trajanjem baterije, posebno u odnosu na Samsung Galaxy S4 koji sam prethodno imao (ostao je u porodici), ali mi je sada takodje počela da se troši brže, isto sada puno vuku Android OS i Android sistem. Naravno, imam najnoviji apdejt...
 
Kad sam iskljucila mzysync, baterija se vratila na staro i mogla je da izdrzi dva dana lagano, ali sam nesto cackala, jer volim da mi se ekran ukljucuje na double click, a bio mi je iskljucen gesture wakeup i home led, pa sam morala rucno da menjam jer se na customize modu to iskljuci automatski ako ga ne cekirate..Sve do pre neki dan baterija je bila bas dobra, mada mozda ima vize i sa 4G, i instalirala sam jos neke 3 app nove, inace najvise koristim wifi i app koje idu preko njega, instagram, viber, youtube, skype, fb page i kameru, pozive i sms onako, sto znaci da mi telefon vise sluzi za internet lol. Postavicu fotografije gde je customized mode, posto se brka sa power save modom, druga fotografija je prikaz skoka Android OS, koliko srpci bateriju (sadasnje stanje), i treca je nekadasnji rad baterije sa 2 days 18 hours :D sto mu dodje skoro pa 3 dana haha.
15 - 1.jpg
15 - 2.jpg
15 - 3.jpg
 
Pa da,na trecoj slici se vidi da je bio u standbay modu 25%,sto znaci da je vise bio iskljucen nego ukljucen.
Sa normalnim koriscenjem svega vise od dan i po ne moze izgurati.
 
Sinoc sam punila telefon, i dok je bio ukljucen cackala sam oko vibera nesto instalirala ga ponovo, i u jednom trenutku pojavi mi se logo flyme onako vrti se, neko vreme, izgleda da mi se resetovao sistem, i baterija se sad vrtaila na normalu :D, nesto je sa strujom bilo.. uglavnom andoroid os se spustio dole, a sad je screen na vrhu, 14h 22 min stoji mi na 88 % :D
 
Odneo tel. danas u poslovnicu na servis,mada mislim da oni ni nemaju rezervne delove za njega,u pitanju je ekran,verovatno ce mi dati nov aparat kao i prosli put kada sam ga nosio za isti problem...
 
ja odneo aparat 27.11. i jos uvek cekam da mi se jave. problem sa ekranom.
 
zasto bi telefon iz Kine nosio u poslovnicu ?
 
ivans87 je kupio u Telenoru telefon :) koliko se secam :D
Gledala sam juce na youtube-u Ubuntu verziju meizu telefona, zanimljiv je al ne moze g+, whatsapp...ne znam zasto i na ostalim verzijama ne vrate kruzic dugme, mnogo je lepse :D
 
Ne mogu da vrate kruzic jer ih je valjda zte tuzio da je to njih patent ili tako nesto
 
ivans87 je kupio u Telenoru telefon :) koliko se secam :D
Gledala sam juce na youtube-u Ubuntu verziju meizu telefona, zanimljiv je al ne moze g+, whatsapp...ne znam zasto i na ostalim verzijama ne vrate kruzic dugme, mnogo je lepse :D

Da tako je Telenor je u pitanju!
Cekam njihov odgovor:)
 
ne mogu da izmenim post:

pitanje za vlasnike aparata uzetih u Telenoru: da li se dobije , pored punjaca i kabl za njega ?
treba da vratim i ostatak opreme u servis, a ne vidim mesto u kutiji gde moze da stane.
 
ne mogu da izmenim post:

pitanje za vlasnike aparata uzetih u Telenoru: da li se dobije , pored punjaca i kabl za njega ?
treba da vratim i ostatak opreme u servis, a ne vidim mesto u kutiji gde moze da stane.

Da dobije se imas u kutiji mali pravougaonik za njega samo moras da "srolas" kabl...
 
Jel jos nekom izleteo novi update Nisam ga jos uvek updateovala cekam na netu da vidim sta donosi nova verzija :D?

15 - 3.jpg
 
Update je oko 12 mb. Neki dodatak, ja sam ga ubacio, al nisam gledao šta je novo, supruga koristi sad telefon

evo sa google prevodioca:

FIX: Contacts are likely to be abnormal remove the problem
Fix: Even now call prompts "This user does not have to dial a non-emergency service calls" problem
FIX: connection has been connected before the Wi-Fi issues need to re-enter the password again
 
Poslednja izmena:
Nista specijalno nije promenjeno, samo su se pojavile opet one kineske app, koje moram da izbrisem :D
 
Poslednja izmena:
Ja oh nisam dobio. Samo sam odradio update na mob telefonu
 
I ja sam kliknula update koji je trajao 10 min. i posle su pocele samo da iskacu po ekranu te njihove app, jedna po jedna oko 6-7 ih je bilo, standardne one alipay, baidu itd., ali izbrisala sam ih :D, mada upravo primetih alipay wallet i badiu map da su se povratile hmm.. neverovatno one nece da se izbrisu, kad god ukljucim wifi vrate se lol
 
Nisam to primetio, proveriću posle ponovo dal se šta promenilo
 
Nema ih ni kod mene.
 
Iskljucila sam telefon na par minuta pa ponovo ukljucila i sada se baidu map i alipay wallet vise ne vracaju na screen, takodje i instagram se normalnizovao, radi lokacija, verovatno je bio neki bug posle resetovanja telefona, pa ga iskljcuivanje vraca na pravi put :)
 
Ovaj lollipop je s... i mnogo je bagovit. Vratio sam se na kit-kat ;)
 
Jel' još neko probao Flyme 5? Fino izgleda, mada nisam imao vremena da ga isprobavam puno, a i telefon je trenutno bez sim kartica, pa i nije baš reprezentativan za testiranje.
 
Meni se nije dalo. Mada sam mislio jamit mob od žene da ga flešam na peticu da vidim imal promena kakvih, koliko vidim još uvek je neka testna verzija
 
Jel lollipop rucno updateovan? Meni na tel. nije stigao flyme 5 :D, a sama necu da skidam nikakve linkove, tel. i baterija rade za sada odlicno :D
Jedino se njihov browser malo presminako, i dobio lepsi izgled, ostalo se nije nista vizuelno menjalo.
 
Nazad
Vrh Dno