Šta je novo?

Meizu M1 Note

Ne znam jel u prethodnim postovima, ja nisam video, neko napisao da ga ima u slobodnoj prodaji i kod nas...cena 31990...hmm..mnogo su ga cepili

Naleteo sam i ja slučajno pre neki dan. Šta znam, i nije toliko strašno, ako je oko 21.500 u Kini, sa carinom lako dođe i do 28.000 u Sr. Ne znam koliko vredi H*** garancija, ali nije neka razlika do tih 32.000. Posebno što je do sad bilo dosta nekih primedbi na telefon, pa je bolje imati barem nekakvu garanciju.
 
Obzirom kakve su cene telefona kod nas, sasvim korektna cena u maloprodaji.
 
Osećam da su ovi naši našli način da valjaju refurbished Meizu! Haha

Stvarno minimalna razlika u ceni.... Ne isplati se cimati se i naručivati iz Kine.
 
Nije sve u isplativosti. Gde je tu avantura, čekanje, praćenje paketa, nada da će Evica da ga proceni na 48 USD??? Neke stvari novac ne može da kupi... :)
 
Iskreno, ni ja nisam mogao da verujem da je cena ovakva u prodavnici koja izdaje fiskalni račun. Očekivao sam cenu od bar 36K rsd. Preko oglasa je M1 Note išao oko 250€, ako sam dobro ispratio.
 
Nije sve u isplativosti. Gde je tu avantura, čekanje, praćenje paketa, nada da će Evica da ga proceni na 48 USD??? Neke stvari novac ne može da kupi... :)
Haha slažem se! Ja u svemu tome uživam ali vidim da ima puno protivnika te avanture. :) I po ovoj "niskoj" ceni opet bi mi bilo sladje da kupim iz Kine i da ga iščekujem. :)
 
Evo jednog jako lepog i jasnog sajta za poredjenje tel sa prikazom cena i prodavnica od najnizih do najvisih http://www.kimovil.com/
poredio sam jayu s3, meizu m1note, king zone z1, ecoo e04
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da potvrdi/demantuje da je moguce iskoristiti SIM2 slot za SDcard (izvor: GSMArena)?
 
Nije moguće.
 
Definitivno nije moguće. Ne znam šta su duvali ovi na GSMAreni kada su to napisali.
 
Hvala x2!

Galaxy A7 koristi isti slot za SDcard/SIM2, pa sam mislio da je to moguce i kod M1 Note :(
 
Hvala x2!

Galaxy A7 koristi isti slot za SDcard/SIM2, pa sam mislio da je to moguce i kod M1 Note :(

Kod Galaxy i stoji da podrzava , external memory support MicroSD (Up to 64GB), dok kod Meizu toga nema, pa samim tim i taj slot ne radi u toj funkciji :) Inace primetila sam da od kada drzim 2 sim kartice da se za nijansu brze baterija trosi.
Poslednjih par dan bas koristim DND mode, lepo nocu kada stigne sms, nema dugmence da treperi. Izgleda da svetlo na kruzicu svetli uvek kada pristigne obavestenje neko, ne moze potpuno da se iskljuci, tj. moze samo da ne svetli dok se tipka po fonu.
 
DND je odlična opcija. Ja je koristim često uz belu listu kontakata. Što se tiče SD karitce, premium telefoni ih nemaju. Zbog toga ga nema M1 Note, a ima A7.
 
Kod Galaxy i stoji da podrzava , external memory support MicroSD (Up to 64GB), dok kod Meizu toga nema, pa samim tim i taj slot ne radi u toj funkciji

Ocigledno da ovde neko ne zna da cita, a to nisam ja... Pogledaj opet GSMarena specifikacije za M1 Note pa ces videti sta su oni naveli, bas zato sam i pitao ovde da li je greska u specifikacijama ili ne.
 
Poslednja izmena:
Pa greška je na GSMArena sajtu, ne u zvaničnim specifikacijama. U njima se nigde ne pominje SD kartica.
 
Pozdrav drugari,
kupio sam na odusevljenje telefon u winwinu i posle 5 dana se razocarao,
izbija ga pozadinsko svetlo u dnu, danas se pojavila neka tacka u levoj strani ekrana,
vidim da i drugi prijavljuju. JAKO LOS kvalitet uredjaja izgleda, kontrola kvaliteta 0, pogledao sam jos 2 modela i imaju iste probleme u vecoj ili manjoj meri.

Vracam telefon u radnju i uzimam novac nazad. Bas sam razocaran a vidim da nisam jedini.
:(
Pritom, stizu mi tri maske narucene preko aliexpressa, rado bih ih dao za neku sitnu kintu kad mi stignu :)...
 
Pozdrav drugari,
kupio sam na odusevljenje telefon u winwinu i posle 5 dana se razocarao,
izbija ga pozadinsko svetlo u dnu, danas se pojavila neka tacka u levoj strani ekrana,
vidim da i drugi prijavljuju. JAKO LOS kvalitet uredjaja izgleda, kontrola kvaliteta 0, pogledao sam jos 2 modela i imaju iste probleme u vecoj ili manjoj meri.

Vracam telefon u radnju i uzimam novac nazad. Bas sam razocaran a vidim da nisam jedini.
:(
Pritom, stizu mi tri maske narucene preko aliexpressa, rado bih ih dao za neku sitnu kintu kad mi stignu :)...

Da i ja sam razmisljao da ga kupim ali onda mi je fkloznica poslao link sa problemima telefona i odlucio sam da je ipak bolje da cekam alcatel idol 3 5.5 inca, malo je skuplji
karakteristike jako slicne ali vise verujem alcatelu. Sad imam idol 2 i nema nekih vecih problema.
 
Pa greška je na GSMArena sajtu, ne u zvaničnim specifikacijama. U njima se nigde ne pominje SD kartica.

Naravno. Ja nigde nisam ni pomenuo zvanicne specifikacije, jer sam ih pogledao. A i procitao review na GSMarena + 3-4 sajta, tako da mi je bas nelogicno bilo sto uopste to stoji u specifikacijama na GSMareni. Pitao sam, jer sam mislio da nije mozda doslo do nekog softverskog update-a pa je odjednom moguce, naravno ako je uopste hardverski moguce, teoretski hardverski je moguce ali izgleda da na M1 note hardverski to nije moguce.
 
Pozdrav drugari,
kupio sam na odusevljenje telefon u winwinu i posle 5 dana se razocarao,
izbija ga pozadinsko svetlo u dnu, danas se pojavila neka tacka u levoj strani ekrana,
vidim da i drugi prijavljuju. JAKO LOS kvalitet uredjaja izgleda, kontrola kvaliteta 0, pogledao sam jos 2 modela i imaju iste probleme u vecoj ili manjoj meri.

Vracam telefon u radnju i uzimam novac nazad. Bas sam razocaran a vidim da nisam jedini.
:(
Pritom, stizu mi tri maske narucene preko aliexpressa, rado bih ih dao za neku sitnu kintu kad mi stignu :)...
Eto odgovora na nešu konstataciju o niskoj ceni M1 Notea kod nas.
 
Samo da javim da mogu kukicasta slova, ako se prebaci na hrvatski jezik tastatura, dugo drzanje i izadje izbor slova, mislim da je poslednji update to doneo, tek sam juce proverila ranije nije moglo :D
 
Само да јавим да можете да инсталирате Славдроид и имате све то уз ћирилицу наравно.
 
Navodno meizu note 2 ce biti predstavljen 2 juna. Cenim da ce biti isti samo sa dodatim senzorom za otisak prsta.
 
Bench izbacio test :) fini rezultati za displej....
 
"Grafičke performanse Mali-T760 čipa nisu nimalo loše." Pa isti gtafički čip je i u S6 pa se niko ne buni.
 
Nije isti. U S6 je brzi, da li ima vise jezgara, i/ili veci klok, nisam siguran.
I kineske verzije nemaju micro-sd podrsku, to ima obican m1, ne note.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno