Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ni jedna Red nije kvalitetna, nisu bezveze jeftine.
Ako te posreci, bice dobra i trajace dugo.
Ako ne, kao dosta nas na ovom forumu, onda...
 
trazio sam od majstora drveno kuciste sa kratkim naslonom za dlanove. stavicu slike kad bude. to mi je endgame.
 
epa ne znam i ovo me dosta kostalo. mislim da ce jako dobro da ispadne. hajte slike cu staviti pa onda moze jos neko da naruci od tog coveka,ali sve mere morate sami nacrtati.
 
mislim da imas gotova kucista od drveta da narucis. ja nisam nesto fan drvenih komponenti iskreno... bokje da si uradio carbon fiber
 
bolje mesing :)

ovde moze sve da se lepo konfigurise
 
specifican kratak naslon za dlan koji zelim,to nema nigde sem na starim membranskim tastaturama. znaci kratak. evo ima na ovoj sa slike,ali retkost. znaci zglob lezi dole na mekanoj podlozi,a wrist rest sluzi samo za gornji deo dlana. vrlo prosto i vrlo udobno. tastature bez ikakvog naslona gotovo ne mogu ni da podnesem. probajte,videcete... ne pisem gluposti.

viber_image_2021-11-27_23-45-50-990.jpg
 
specifican kratak naslon za dlan koji zelim,to nema nigde sem na starim membranskim tastaturama. znaci kratak. evo ima na ovoj sa slike,ali retkost. znaci zglob lezi dole na mekanoj podlozi,a wrist rest sluzi samo za gornji deo dlana. vrlo prosto i vrlo udobno. tastature bez ikakvog naslona gotovo ne mogu ni da podnesem. probajte,videcete... ne pisem gluposti.

Pogledajte prilog 326162
Ja koristim HyperX Wrist Rest i mnogo je bolji i udobniji od Keychron drvenog wrist resta koji takodje imam.
 
Znate li nekoga ko radi servis meh. tastatura?
Imam cooler master masterkeys L tastaturu (non light, cherry mx brown, PBT keycaps) koja gubi kontakt (predpostavljam hladan lem), izgleda čest kvar kod te serije cm tastatura
 
bas lepo izgleda! cestitam na kupovini!

sad ces da me nateras da narucim zuti gateron :D
 
@Vegeta jesi li placao dodatno carinu i porez?

Koga interesuje Glorius Panda na solidnom popustu.
 
Ovako:
  • nisam platio carinu/porez ali nisam u Srbiji
  • uzeo sam je na ovde , platio 69e i dobio lan kabl gratis (mozete uzeti po izboru i druge artikle do 2e cini mi se) jer sam prvi put nesto kupio sa sajta
 
ja jos cekam da stigne lan kabl :)
 
Stigla tastatura:
Pogledajte prilog 326285Pogledajte prilog 326286

Uzivo izgleda jos bolje nego na slikama. Prvi utisak je fenomenala, zuti gateron switchevi su odlicni :)

Znaci Banggood. i ja sam ovu narucio ali sa crnim prekidacima od 65 grama. ajde otvaraj to,stavljaj trake,pe foam i tako dalje. :) nervira me malo sto gore na QWE ima neke gluposti za blutut. volim jednostavnost i minimalizam. prvo sam im platio 80+20 dolara za brzi shipping. onda me obavestili da brzi shipping nije podrzan za Srbiju. i onda cutali ko mutavi. onda im potrazim refund onih 20$ i oni mi refundaju. a zatim poslali na "klasican nacin",gde je inace malo vise cekanje...mada dobro je,evo paket je vec u Turskoj.
 
Poslednja izmena:
Jel ti stiglo sa Banggood? i ja sam ovu narucio ali sa crnim prekidacima od 65 grama. ajde otvaraj to,stavljaj trake,pe foam i tako dalje. :) nervira me malo sto gore na QWE ima neke gluposti za blutut. volim jednostavnost i minimalizam.
Da sa Banggood-a. Necu da otvaram, zadovoljan sam. Meni odgovara sto ima opciju BT, jer je mogu jednostavno povezati sa vise uredjaja. Inace, tastatura ima opciju rada preko:

1.BT
2.USB resivera
3.kabla

Nema baterije, kao na primer logi k380, puni se na USB. Instalirao sam i software koji joj je namenjen, ali nesto baguje, trazi tastaturu ali ne moze da je pronadje.
 
Ovako:
  • nisam platio carinu/porez ali nisam u Srbiji
  • uzeo sam je na ovde , platio 69e i dobio lan kabl gratis (mozete uzeti po izboru i druge artikle do 2e cini mi se) jer sam prvi put nesto kupio sa sajta
Nisam ni ja te ni za ovo ne bih platio nista.
Inace nema vise sa zutim svitchevima.
 
Da sa Banggood-a. Necu da otvaram, zadovoljan sam. Meni odgovara sto ima opciju BT, jer je mogu jednostavno povezati sa vise uredjaja. Inace, tastatura ima opciju rada preko:

1.BT
2.USB resivera
3.kabla

Nema baterije, kao na primer logi k380, puni se na USB. Instalirao sam i software koji joj je namenjen, ali nesto baguje, trazi tastaturu ali ne moze da je pronadje.
Mislim da mora da radi preko kabla da bi je softver video.
 
Pozdrav, gde se mogu nabaviti keycaps kod nas? Vidim da se valjaju neki po Kupujem prodajem ali ne znam kakav je kvalitet.
 
Pozdrav, gde se mogu nabaviti keycaps kod nas? Vidim da se valjaju neki po Kupujem prodajem ali ne znam kakav je kvalitet.
Ja sam kupio keycaps sa kp-a od nekog lika koji prodaje puno toga i dobar je kvalitet i sve, on samo kupuje sa aliexpressa i preprodaje kod nas pa je kvalitet skroz okej
 
imam neke GSE profil slicno kao SA profil,sa amazona,ne probija rgb. imam i neke bele klasicne,probija rgb.
 
Pozdrav, dugo vremena sam zaintrigiran custom mehanickim tastaturama, medjutim do sada nisam posedovao ni 1 takvu, imam duze vreme prebuilt hyperx alloy origins core sa aqua switchevima, tastatura je izradjena od odlicnog materijala, switchevima sam donekle zadovoljan, ali ono sto me izludjuje su stabilizatori (space bar najvise), mislim da imam povisen pritisak svaki put kad zavrsim sa kucanjem u 2 ili 3 am.

Pokusavao sam da uradim nesto po tom pitanju (band aid mod - sto se nije bas slavno zavrsilo, space bar stabilizatore sam modovao tom metodom- medjutim jako mala promena, najvise se cuje udar zice u PCB, a desni shift taster je ostao bez stabilizatora, jer tastatura nije hot swap pa sam previse podigao stabilizator i zica se izvukla, jedini nacin da se to vrati je da se odleme switchevi a to mi se ne radi, iskreno i ne koristim toliko desni shift).

Video sam da se dosta ljudi na forumu bavi ovim, ne tako finansijski zahvalnim "sportom", pa me interesuje da li postoji neki nacin da se nabavi entry level mehanicka tastatura sa pojedinih sajtova koju su ucesnici ove diskusije vec navodili, a da ne izadje carina i prateci troskovi veci od same tastature.

Kupio bih mozda i polovnu tastaturu, ukoliko neko ima da ponudi nesto konkretno, ne znam da li je ovo dozvoljeno po pravilima foruma, pa se izvinjavam ako krsim pravila prvim postom.

Toliko toga me interesuje, a nisam do sada naisao na zajednicu na nasem jeziku koja ima ovoliko ucesnika koje zanima ovaj hobi, tako da sam se edukovao uglavnom na yt i stranim forumima, medjutim da ne duzim vise, mislim da je za prvi post ovo i previse.

I znam, niko se nije zaustavio na jednoj tastaturi, ali dacu sve od sebe da budem finansijski odgovoran kad je ovaj hobi u pitanju.
 
Pozdrav , dal je neko nabavljao mozda keychron low profile? Imate neki link ka pouzdanim dobavljacima za preporuku?
 
a desni shift taster je ostao bez stabilizatora, jer tastatura nije hot swap pa sam previse podigao stabilizator i zica se izvukla, jedini nacin da se to vrati je da se odleme switchevi a to mi se ne radi, iskreno i ne koristim toliko desni shift).
Ne znam kako si uspeo to da odradis. Ja sam uzeo devojci istu tu tastaturu (odlicna prebuilt tastatura BTW), samo sa linearnim (red) switchewima i bez problema podmazao stabilizatore pomocu jedne cackalice, jedne tanke cetkice za slikanje i Crytox 205g0. Bez otvaranja, skidanja stabilizatora, band aid moda (to nikako ne raditi na tastaturi koja nema odvojiv top plate) itd. Samo ih podigao cackalicom i podmazao cetkicom, deset minuta posla.

Za porucivanje, carinu ne mozes izbeci ako je proizvod skuplji od 50e. Mozes se dogovoriti sa prodavcima sa AliExpresa i Banggooda da stave manju cifru a s obzirom da su to niche proizvodi velika je sansa da ovi na carini nece skontati koja je prava cena. Sa druge strane, placa se PDV bez obzira koja je cena. Vidim da na KP ima dosta Keychron tastatura, ima par oglasa za hot swappable K6 i K8 sa ok cenom (otprilike kao kad bi narucio online+dostava) pa pogledaj to. Ima i dosta Ducky tastatura, ali tu vecina nije hot swap. Doduse, mogu se modovati.

@Bmarkoww ja sam uzeo sa keyboardco.com
Skuplja je dostava ali ti ne racunaju PDV tako da je finalna cena kao na listingu sa PDV-om. Vidim da imaju K3 V2 na stanju.
 
Nazad
Vrh Dno