Šta je novo?

Mehanicke Tastature

naravno, svako gleda iz svoje perspektive, i ono sto on misli da mu vredi :)

ja bih recimo, da money is not an option, uzeo ovako nesto
 
+1 za Keychron. Imam K2 hot swappable i nakon malo modovanja (Holee mod + ponovno podmazivanje stabilizatora u kombinaciji za postavljanjem stare podloge za mis od 4mm na dno kucista) tastatura se cuje odlicno a stabilizatori su mnogo bolji nego ranije. Bio sam preorderovao GMMK Pro ali kada sam malo razmislio nije mi se davalo $300+ (cena+carina+PDV+DHL pljacka za carinjenje i spediciju) tako da sam odustao u poslednjem trenutku.

Jos kad sam stavio SA keycapse, heavy thockkk vibes. Samo da nisam lenstina pa da podmazem switcheve, bilo bi jos bolje. Dobro se cuje i sa Cherry profile keycapsima koje trenutno koristim (bilo mi dosadno pa menjao) ali SA profil je najbolji za dobar zvuk tako da cu ih def. vratiti pre ili kasnije.
 
Ne mogu da verujem da ne mogu da nadjem tastaturu kod nas, prvo sam hteo da uzme G413 pa se predomislim i zainteresujem se za K68, pa se opet predomislim i odlucim za CK550, na kp.com nema nijedne na stanju svi nude V2 sa TTC switchevima a ja bih V1 Gateron brown/red, jedino je dostupna u tehnomaniji ali samo u prodavnici u NS, posaljem support-u poruku da li bi mogli nekako da mi je isporuce na adresu ili u prodavnicu u mom gradu oni mi odgovore da je dostupna samo u NS (wtf?) kao da nisu ni procitali sta sam napisao.. Btw. Jos podignu cenu za 1000 din. za Black Friday a kod za popust ne vazi za nju :) Prevaranti
Predlozite mi neke alternative za CK550 jer stvarno vise ne znam sta da uzmem, gateron red/brown ili mx cherry silent red bi bilo ok
 
+1 za Keychron, Imam K6 i mod sam stabs tako sto sam ih lube sa Permatex Dielectric Grease (ima cak i kod nas da se kupi na kp-u ili u Beogradu preko Botanicke baste) i uradio Holee mod,tape mod sam PCB,zamenio switcheve sa lubed Gateron Yellows i dodao PBT keycaps. Zvuk je bas dobar za ove pare.
 
Razer ornata v2, koja je razlika izmedju nemacke i us verzije.

Vidim da je nemacka qwertz verzija na dobrom popustu, dok US i ne bas, pa gledam da je pazarim
 
Pozdrav, treba mi pomoc. Jel znate koji je najjeftiniji aluminijumski komplet da kupim,a da ima strelice levo,desno,gore i dole? Treba da se uglave kailh cream prekidaci,koji imaju malo deblje pinove. Znaci ne idu u svaki plate, i na ovo se mora paziti. Komplet ne mora da ima od F1 fo F12,to mi nije bitno. Ali bitne mi strelice. Kad kazem komplet,mislim na kuciste,PCB i plocu koja drzi prekidace. Cuo sam da bolje zvuci ako je gasket komplet. Ne znam ni sta je gasket,ni po cemu je bolji. Sta da trazim,pod kojim imenom?

EDIT: cini mi se da je ovo to sto trazim??


EDIT: ne, ovo je plastika. ma kakav crni aluminum,preskup je. KO DA JE ZLATO !!! :mad:
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam sta bih ti rekao, stvar je sta ti očekuješ od tastature. Misljenja sam da (u tom cenovnom rangu) treba obatiti pažnju samo na switch i keycap, sve ostalo je stvar izgleda (ukoliko ti je bitan izgled). Kum je skoro kupio na KP tastaturu za 40e (preko je 25e, ima možda i manje), nabacio preko Feker Holy Panda i XDA PBT keycap-ove... prelep zvuk... valjda zbog silikonskog filma koji ide izmedju PCB-a i plate-a,bas sam odusevljen zvukom!!!

Meni se takodje svidja i ova kombinacija
Keyb - 53e (taman da prodjes bez carine) / Skoro TLK :) ,imas u opisu proizvoda i dosta review-a
Switch - 19e
XDA PBT Keycap - 36e

A imas i sve to u paketu za 70e (ali te možda zakači carina)...

Opcija je puno, ali savetujem ti pre svega dobar switch i "debeo" keycap...
Može link za tastaturu ako se radi o ovoj sa 68 switcheva?
 
resio sam da napustim ovaj hobi jednom zauvek. KRAJ, DOSTA JE BILO !!!


EDIT: nisam izdrzao evo narucio sam ovo. 100 dolara ravno.

 
ofarbacu ovo glupo plavo kuciste u belu boju,kad stigne jelte...negde tamo u decembru. nazalost,ova opcija da platis 20-30$ i dobijes ranije,ne radi za Srbiju. radi samo ona opcija oko 3$ shipping i moras cekati,cini mi se do 20 decembar.
 
Imam priliku da jeftino uzmem redregon kumaru, ali ima mali problem, dva dugmeta svetle samo u plavoj boji a ajedno svetli samo u zelenoj i prodavac kaze da se ne moze promeniti boja za ta tri dugmeta. Ima li neko ideju sta je problem?
 
Imam priliku da jeftino uzmem redregon kumaru, ali ima mali problem, dva dugmeta svetle samo u plavoj boji a ajedno svetli samo u zelenoj i prodavac kaze da se ne moze promeniti boja za ta tri dugmeta. Ima li neko ideju sta je problem?
Ili je hladan lem negde ili je prekinut vod, u zavisnosti koliko si vest moze uvek da se popravi. Mozes da pogledas ovaj video da vidis kako da testiras i kako mozes da pokusas da resis problem
 
Nemam vremena da lemim i da se zezam sa tim. Mislio sam ako postoji neki easy fix. Dopala mi se jer ima jednobojno osvetljenje jer mi je rgb malo seljacki iskreno.
Ali avaj izgleda da ipak moram da pristanem na rgb, stoga sta je bolje od ova dva
Marvo kg901 ili Ms elite c710?
 
pa da postoji easy fix, fixovao bi ga taj sto prodaje i prodao za skuplje :D
 
jer mi je rgb malo seljacki iskreno
To mislis dok ne probas, npr razer ili steel serije gde kompletno mozes da podesis sta hoces na tastaturi...
Da znas kako matrix patern dobro izgleda, drugacije bi pisao ovde :)
 
Ne znam, nisam bas u fazonu stvari koje svetle kao bozicna jelka. A neko misljenje izmedju dve koje sam povise naveo?
Btw tastatura mi treba samo za kucanje, ne za gaming,igrice ne igram.
Cak me i strah da mi ove ne budu bucne jer mi dete spava u sobi pored dok ja radim
 
Poslednja izmena:
Ne znam, nisam bas u fazonu stvari koje svetle kao bozicna jelka. A neko misljenje izmedju dve koje sam povise naveo?
Btw tastatura mi treba samo za kucanje, ne za gaming,igrice ne igram.
Cak me i strah da mi ove ne budu bucne jer mi dete spava u sobi pored dok ja radim
Imaš i ovu Genesis Thor 300 TKL RGB, sa crvenim prekidačima, za 6k din.

Ovde od 4:33 imaš zvučni test (mada ovaj uglavnom lupa po tastaturi)


Ako ti je ovo bučno onda je možda bolje da kupiš neku dobru membransku ili da potražiš neku kvalitetnu low profile/slim mehaničku sa crvenim ili crnim prekidačima, ali onda bi verovatno morao da proširiš budžet bar na 80-100€.

Većina tastatura ima softver sa brojnim podešavanjima osvetljenja pa možeš i neko diskretno, jednobojno da podesiš.
 
Ne smeta meni membranska, kod mehanickih mi se svidja kvalitet i stil tastature. Pogledacu ovu genesis thor
 
resio sam da napustim ovaj hobi jednom zauvek. KRAJ, DOSTA JE BILO !!!


EDIT: nisam izdrzao evo narucio sam ovo. 100 dolara ravno.



napusti dok si mlad, ja sam od tih kineskih krenuo na kraju sam origidji GMK Bento keycapove platio 140 :D .... pa serika pa dracula, pa mt3 .... bezi dok mozes :D
 
Ne znam, nisam bas u fazonu stvari koje svetle kao bozicna jelka. A neko misljenje izmedju dve koje sam povise naveo?
Btw tastatura mi treba samo za kucanje, ne za gaming,igrice ne igram.
Cak me i strah da mi ove ne budu bucne jer mi dete spava u sobi pored dok ja radim
ako je rgb, ne mora da svetli kao bozicna jelka, namesti da sve svetli u jednoj boji, recimo beloj, namestis kako ti odgovara
ne mora nista ni da treperi i blinka, cak mozes i da iskljucis da ne svetli uopste :)

kvalitetne mehanicke nisu bucne (linear switch, sve lubed i silicon ili foam da je dodatno utisa), jedino sto nije jeftino :)
 
Ma ja merkam ove do 50-60€ a one mahom nemaju mogucnost jednobojnog osvetljenja.
Uzeo bih i neku finu membransku ako je ima u fazonu mehanicke
 
Imas steel series i logi hibrid tj nesto izmedju membranske i mehanicke.
Imam jednu takvu, nisu lose, Skameru bi bile super ali mi je mehanicka mnogo bolja, no to je stvar licne preferencije.
 
Sta mislite o redragon dark avenger? Kako se pokazala, da li je kvalitetna?
 
Nazad
Vrh Dno