Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Pozz svima,dai je neko imao problem sa mehanickom tastaturom da kad npr. igra csgo i drzi da ide napred da mu prekine pa opet.samo krene ili ako se krece napred a hoce levo ili desno da ne prima tu dugmad odma vec kasni,pa prihvati pa opet zabode i tako u krug?
 
Pozz svima,dai je neko imao problem sa mehanickom tastaturom da kad npr. igra csgo i drzi da ide napred da mu prekine pa opet.samo krene ili ako se krece napred a hoce levo ili desno da ne prima tu dugmad odma vec kasni,pa prihvati pa opet zabode i tako u krug?
ako ti je neka kinez tastatura mozda je i do kvaliteta switcheva,a mozda ti i csgo laguje
 
Marvo kg916,jeste kinez,nije samo u csgo nego i u drugim igricama,imam par kompova tako da je svugde isto
 
deluje kao da su switch-evi. da bih izbegao takve situacije ja sam kupio hot swap tastaturu, pa sad nek riknjavaju i nek chatter-uju kolko oce, iscupam, zamenim, teram dalje...

ti mozes da probas da otvoris switch i ocistis. jel mehanicki ili opticki switch?

ako je riknuo kontroler, tj. ploca onda se bojim da nemas easy fix. a mozda te zeza i sw? sta znam, bezveze kad se to desi -.-
 
Switch definitivno. Imao identican problem na Red Dragon, zavrsila u smecu.
 
Meni juce stigle 2 Razer Huntsman Mini tastature (purple i red v2) i mogu reci da su me crveni prekidaci prijatno iznenadili.
Nisu previse preterano "trigger happy" odnosno osetljiviji/laksi od ljubicastih pa i MX brown koliko sam ocekivao, ali su zato poprilicno tihi (fabricki imaju "o-ring"resenja od Razera) tako da mogu da prodju i za kucanje.
Sa ljubicastim prekidacima ide nazad iako mi se svidja taktilnost jednostavno razlika u buci je nebo i zemlja. (pritom posebno iritira "ping" kod ljubicastih). Takodje tastatura sa v2 red prekidacima nema zveckanje stabilizatora kada se protrese (tj ima ali minimalno se cuje)

Sa izradom kod obe nisam nesto preterano odusevljen, deluju prilicno jeftino i ne vrede ni 70-80e a kamoli 100-120 koliko Razer trazi. Nema fleksa niti krckanja, stemovi su ok (tasteri nisu klimavi osim minimalno spacebar-a kod oba modela, sto je verovatno do dizajna stabilizatora), PBT kapice su takodje ok (mada ne ostavljaju neki premium utisak) - jednostavno materijali upotrebljeni mi ne deluju na nivou tastature od 100+ evra i stara CM ostavlja dosta kvalitetniji i robusniji utisak.
Kao backup tastatura i tastatura igranje, za 50e koliko sam je platio, je sasvim ok.
 
Razmisljam da nabavljam polovne tastature, cistim ih, podmazujem i prodajem. Da li mislite da postoji trziste za to? Platist profi tastaturu manje nego novu neku kinesku sa plavim svicevima i ne mocis se da je sam podmazujes.
 
Razmisljam da nabavljam polovne tastature, cistim ih, podmazujem i prodajem. Da li mislite da postoji trziste za to? Platist profi tastaturu manje nego novu neku kinesku sa plavim svicevima i ne mocis se da je sam podmazujes.
Pa jedino ako imas nekog preko da ti dobavlja polovne tastature. Kod nas je trziste malo, a i kada se nadje neka "old" dobra tastatura, cena je velika.
 
Razmisljam da nabavljam polovne tastature, cistim ih, podmazujem i prodajem. Da li mislite da postoji trziste za to? Platist profi tastaturu manje nego novu neku kinesku sa plavim svicevima i ne mocis se da je sam podmazujes.
nema nista od toga jer srbija je propast. nema drzave bez barem 20 miliona stanovnika... ja nemogu na KP prodati tastature i miseve i to dobre,vise od mesec dana ne mogu prodati...
 
Razmisli možda o promeni nicka?!

Mala šala, ne zameri :)
 
nije problem ni to sto narod nema para, ni sto nas ima malo, nego sto oni koji imaju para su glupi kao cuskije.
 
Ovo Redragon smece ako ne polupam, nisam nista uradio.. Ima li kod nas neka dobbbra bbudzzet varijanta,, tenkeyless ili full..?Gateron bbbbrown ili red (ili neki drugi brend ako je veceg kvaliteta).
 
zeza te key chhhhhatttttering? ppppokusaj da ocistis to b?
 
Aham.. Te registruje pritiske, te ne registruje.. te ih registruje vise puta.. Ne pomaze ciscenje, vec sam radio to. Jednostavno je tastatura smece kao i Outemu blue switchevi koji zvece posle 2 godine.
 
Koja Redragon je u pitanju?
 
A kada sam onomad rekao da je RD smece, rascerupali me na forumu kao gladno siroce kokosku.
Identican problem koji se javio nakon 2-3 meseca.
 
cors i logi su jos gori :)
 
Moja Redragon Kala radi savršeno kao i prvog dana, već nekih 4 godine. Valjda toliko ima da se pojavila kod nas, odmah sam je kupio, među prvima.
 
Ja imam K530 (Draconic) vec skoro godinu dana i stvarno sam zadovoljan njome.
 
redragon ima tastature sa izmenljivim prekidacima, na njima ako se nesto pokvari lako zamenis.

Marezz, razlemi taj switch i zameni ga drugim. nije neko cimanje a produzices radni vek tastaturi. to cu ja da uradim sa ovim mojim kinezom koji ima chattering na H sa ttc blue prekidacima. ja iskreno ne znam da li je kod mene problem do switch-a ili do toga sto je tastatura wireless, ali ako se javlja samo na jednom tasteru onda je valjda do switch-a.

DukeLander, inace i ja sam bio skeptican prema tim kinezima kad su se pojavili i generalno su mi ljudi rekli da ne znam nista. tad sam bio kupio cooler master quickfire tk i tom tastaturom sam stvarno zadovoljan. cherry brown su standard neki, nisu oni high end egzotika, ali nisu ni tres. kasnije sam kupio kineza misleci ma sve to isto zasto da kupujem skuplju tastaturu pa eno pola benchmarka ima kineze. medjutim javio mi se key chattering posle negog vremena. no dobro, zamenicu switch, nije smak sveta :)
 
I meni su te DasKeyboard delovale nekako ozbiljno, veoma kvalitetno i merkao sam ili one stealth modele, ili neke sa osvetljenjem.
Sve dok nisam pročitao ovaj post. Ne znam šta je u pitanju, da li loša serija ili su sve takve.

Tako da sam odustao od tih modela, s obzirom da se ne prodaju zvanično kod nas, i da mogu da se kupe samo kod malobrojnih Ugara na KP (sa diskutabilno ostvarivom garancijom).

Moguće objašnjenje problema sa tim primerkom Das Keyboard:
In 2015, some versions of Das Keyboards began shipping with Cherry MX clone switches manufactured by Greetech. The "Das Keyboard 4" for Windows continues to be sold with Cherry MX switches, but the Mac version and the "Das Keyboard 4C" models all feature the clone switches instead.[13] This move has been somewhat controversial, as the clone switches are cheaper and of unknown quality/durability. However, as of 2016, Das Keyboard discontinued the use of Greetech switches to use only the Cherry brand for MX switch type.

Izvor
 
^ sta god da su radili izgubili su poverenje i ne bih vise nista kupio od njih niti ih bilo kome preporucio.
pored prekidaca su im uzasni stabilizatori, tastatura se cula bukvalno kao traktor. ne znam da li je gora bila das 4 pro ili cors k65 tastatura po tom pitanju.
 
jesi ti prodao razer bw mini?
 
Nazad
Vrh Dno