Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ma meni ova sjajno izgleda, nego ne znam kakva je u poređenju sa hvaljenom Das. Doduše vidim odlične recenzije za Hyper, a ima je i po domaćim radnjama, pa ću da odem da je probam negde.
 
Ma meni ova sjajno izgleda, nego ne znam kakva je u poređenju sa hvaljenom Das. Doduše vidim odlične recenzije za Hyper, a ima je i po domaćim radnjama, pa ću da odem da je probam negde.
Probao sam media keys i na nekim drugim tastaturama,po meni je ovaj "valjkasti" volume wheel bolji od onog okruglog koji ima das ili neke razer tastature
 
Na Razer ti je okrugli od gore, ali je i valjkasti sa strane.
 
Poslednja izmena:
Das su neopevan krs. imao sam das 4 pro sa mx brown switchevima, model sa onim tumorom gore desno. reklamiraju se kao cherry, za 165€ dobio neke no name. stabilizatori tandrcu i skripe, posle par meseci dobio key chattering. pokusao da prodam i na kraju zavrsila u kanti. support takodje nula. nikad vise Dascrapboard.
 
Poz, šta mislite o ovoj tastaturi ?

Već duže vreme planiram da kupim svoju prvu meh tastaturu i napokon batalim membranske, ali se dvoumim koju uzeti.. Ne znam o kojem se proizvođaču svičeva radi, znam samo da po defaultu idu crveni, ali sam im ja poslao email i pitao da li postoji mogućnost sa brown svičevima , oni su rekli da uz napomenu pri porudžbini.

Znam da ne deluje ništa posebno što se tiče cene i izgleda, ali vidim da je svi redom hvale. Gledao sam ja u međuvremenu i HyperX Alloy FPS sa MX Brown svičevima, ali nigde nisam uspeo da je nađem ispod 95€ , a iskreno ne daje mi se toliko za tastaturu (u ovom trenutku)

Tkd ako neko zna koje svičeve koristi ova Fantech i da li se ispati kupovati, neka javi
 
ovo nije jeftino, 7000 dinara. vec su pominjali ljudi philips za 3800, koji je mozda jos bolji od tog optickog cuda.
 
Na Razer ti je okrugli od gore, ali je i valjkasti sa strane.

Na kojoj tačno?

Das su neopevan krs. imao sam das 4 pro sa mx brown switchevima, model sa onim tumorom gore desno. reklamiraju se kao cherry, za 165€ dobio neke no name. stabilizatori tandrcu i skripe, posle par meseci dobio key chattering. pokusao da prodam i na kraju zavrsila u kanti. support takodje nula. nikad vise Dascrapboard.

Hvala za ovo, merkam je sto godina, ali nikako da pročitam komentar nekog korisnika, već samo recenzije po Tjubu.
 
Blackwidow Elite

Razer-Blackwidow-Elite-Featured.jpg
 
kakve veze ima da li je radnja poznata ili ne, udjes kupis izadjes :D
 
Jel moze neko da me posavetuje ili nadje uputstvo za rastavljanje HyperX Aqua switcheva? Hteo bih da podmazem, na par tastera se pojavilo "grebuckanje" i drugaciji zvuk od ostalih.
Na brzaka sam pogledao, ali svuda vidim da se prvo odleme switchevi pa tek onda rastavljaju, sto mi ne pada na pamet da radim. Zar nema nacina da se skine gornji plasticni deo kucista bez odlemljivanja?
 
Poslednja izmena:
za gaming se bas preporucuju linearni switch-evi. clicky su za kucanje teksta. medjutim svako ima licne preferencije, ja gotivim clicky za sve. kad mi stigne keychron uzecu jos dva seta switch-eva, gateron yellow i blue. brown vec dolaze sa tastaturom. tako sam pokrio sve situacije :) 20 usd je set za podmazivanje na aliexpress-u, i 10 usd je krema. to dolazi kasnije, ali planiram da podmazem sva tri seta.
 
Ma meni treba za kancelariju, zato i tražim tihe. Kod kuće imam odličnu A4 Tech sa optičkim svičevima, ali ne mogu to da koristim na poslu.
 
Jel moze neko da me posavetuje ili nadje uputstvo za rastavljanje HyperX Aqua switcheva? Hteo bih da podmazem, na par tastera se pojavilo "grebuckanje" i drugaciji zvuk od ostalih.
Na brzaka sam pogledao, ali svuda vidim da se prvo odleme switchevi pa tek onda rastavljaju, sto mi ne pada na pamet da radim. Zar nema nacina da se skine gornji plasticni deo kucista bez odlemljivanja?
Mozes mozda samo da spray lubujes ali to mnogi i ne preporucuju jer se lako pokvare tako switchevi,a inace bez lemenja ne mozes nikako da ih normalno lubujes.
 
Da, bas glupo odradjeno. Mogli su jezicke koje drze dva dela kucista staviti sa gornje strane gde je lako pristupacno, sobzirom da je poprilicno popularno podmazivanje switcheva.
 
keychron nema da se kupe negde u srbiji za bez carina i cuda? treba mi neka jeftinija mehanicka bluetooth tastatura ranije je na aliexpressu bilo svasta od kvalitetnijih imao sam jednu drevo al me djavo natera da je prodam...
 
Da, bas glupo odradjeno. Mogli su jezicke koje drze dva dela kucista staviti sa gornje strane gde je lako pristupacno, sobzirom da je poprilicno popularno podmazivanje switcheva.
pa zato postoje hotswap tastature,jer inace samo entuzijasti podmazaju switcheve i menjanju ih.
Prebuilt iliti normalne tastature su za svakodnevnog kupca kojem nije vazno da se cacka sa tim stvarima
keychron nema da se kupe negde u srbiji za bez carina i cuda? treba mi neka jeftinija mehanicka bluetooth tastatura ranije je na aliexpressu bilo svasta od kvalitetnijih imao sam jednu drevo al me djavo natera da je prodam...
Imas Keychron K8 na kupujemprodajem ali je 120eura pa i nije jeftino
A imas i RK61 na kupujemprodajem za 5.500 din,ja je imam i sasvim je super i radi dobro preko bluetootha.
Sve zavisi koji oces format i switcheve
 
Kakve su Varmilo tastature? Ova mi se svidela, za klinca, plus je i BT.
 

Prilozi

  • Varmilo x MK x Ducky MIYA Pro Flare Star Wireless Special Edition.jpg
    Varmilo x MK x Ducky MIYA Pro Flare Star Wireless Special Edition.jpg
    108.7 KB · Pregleda: 43
Jel moze neko da me posavetuje ili nadje uputstvo za rastavljanje HyperX Aqua switcheva? Hteo bih da podmazem, na par tastera se pojavilo "grebuckanje" i drugaciji zvuk od ostalih.
Na brzaka sam pogledao, ali svuda vidim da se prvo odleme switchevi pa tek onda rastavljaju, sto mi ne pada na pamet da radim. Zar nema nacina da se skine gornji plasticni deo kucista bez odlemljivanja?

Kod nekih modela nema. Ja sam tako spasio jednu Logitec. I dan danas je kod mene.
 
Hvala, još jedno pitanje: kakvi su svičevi MX silent red ili ići na brown?
 
Hvala, još jedno pitanje: kakvi su svičevi MX silent red ili ići na brown?
Ako je za klinca verovatno bi on preferirao silent reds jer imaju manji actuation force i laksi su za pritiskanje i bolji za gejming,ali sve zavisi od ukusa
 
Odlično, hvala.
 
. clicky su za kucanje teksta. medjutim svako ima licne preferencije, ja gotivim clicky
Takodje. I u pravu si, jedno je preporuka a drugo sta nekome odgovara.
Srecom imam veliki Mediamarkt u gradu gde se sve moze isprobati. Takodje sin ima Blackwidow v1 sa green i meni su oni najbolje legli, jer tacno osetim rad tastera dok kod ostalih tipova to nisam osetio. Ali svakako nisu za rostiljanje teksta u tisem okruzenju, tu ume biti bas glasna, sto meni ne smeta jer imam izolovan prostor sa kompom.
 
Nazad
Vrh Dno