Šta je novo?

Mehanicke Tastature

@Rev, a što ti treba full-sized? Nema li ti i ova sve dugmiće na broju? :)
 
Jel te zanimaju samo full size mehaničke tastature ili i gumičarke dolaze u obzir?
Samo mehaničke :)

@Rev, a što ti treba full-sized? Nema li ti i ova sve dugmiće na broju? :)
15+ godina sam igrao prvo Quake, a posle toga CS na strelice i jednostavno posle toliko vremena nema 'leba da se naviknem na wasd. Koliko god se ja trudio prsti idu sami na svoju stranu :/ I to malo što stignem da odigram mi presedne jer se osećam kao da me šlog strefio.
 
Poslednja izmena:
Aa, pa pazi kad nisam primetio da nema strelica :D
 
Ma i da ima strelica vrv koristi desno one tastere tako da mu je svejedno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi preporuka znalaca. Planiram u skorije vreme da uzmem tastaturu sa Cherry MX Brown (po onome sto sam citao najpogodnije za kucanje + light gaming) pa me zanima koja je dobra po pitanju kvaliteta plastike na keycaps i uopste gledano kvalitet izrade.
Gledam Logitech G610 ali se ne razumem toliko detaljno u problematiku, pa ne znam vredi li te pare. Ako imate neke predloge za modele koje mogu da se nadju kod nas ili kod madjara, recite. Pozeljno oko 110e ali mogu se ispruziti ~140e ako je apsolutno neophodno.
 
Pogledaj dash kod madjara.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Treba mi preporuka znalaca. Planiram u skorije vreme da uzmem tastaturu sa Cherry MX Brown (po onome sto sam citao najpogodnije za kucanje + light gaming) pa me zanima koja je dobra po pitanju kvaliteta plastike na keycaps i uopste gledano kvalitet izrade.
Gledam Logitech G610 ali se ne razumem toliko detaljno u problematiku, pa ne znam vredi li te pare. Ako imate neke predloge za modele koje mogu da se nadju kod nas ili kod madjara, recite. Pozeljno oko 110e ali mogu se ispruziti ~140e ako je apsolutno neophodno.

Ranije sam bio veliki fan logija ali sada sam postao nesto skeptican pogotovo sto se tice mehanickih tastatura. Preporucio bih ti nesto iz CM-ovog asortimana ako zelis tastaturu poznatog proizvodjaca sa garancijom. Licno koristim jednu i veoma sam zadovoljan. :)

Pogledaj quickfire TK, XT, XTi... Znam da ih kod nas ima na baitu ako zelis da bude iz prodavnice, dok moze i da se zavrsi sa manjom cenom kod madjara.. :)
 
Treba mi preporuka znalaca. Planiram u skorije vreme da uzmem tastaturu sa Cherry MX Brown (po onome sto sam citao najpogodnije za kucanje + light gaming) pa me zanima koja je dobra po pitanju kvaliteta plastike na keycaps i uopste gledano kvalitet izrade.
Gledam Logitech G610 ali se ne razumem toliko detaljno u problematiku, pa ne znam vredi li te pare. Ako imate neke predloge za modele koje mogu da se nadju kod nas ili kod madjara, recite. Pozeljno oko 110e ali mogu se ispruziti ~140e ako je apsolutno neophodno.

Corsair k70 oko 120e kod madjara
 
Treba mi preporuka znalaca. Planiram u skorije vreme da uzmem tastaturu sa Cherry MX Brown (po onome sto sam citao najpogodnije za kucanje + light gaming) pa me zanima koja je dobra po pitanju kvaliteta plastike na keycaps i uopste gledano kvalitet izrade.
Gledam Logitech G610 ali se ne razumem toliko detaljno u problematiku, pa ne znam vredi li te pare. Ako imate neke predloge za modele koje mogu da se nadju kod nas ili kod madjara, recite. Pozeljno oko 110e ali mogu se ispruziti ~140e ako je apsolutno neophodno.

Pa u tom cenovnom rangu su cooler master, ja sam imao braon trigger z i stvarno je savrsena po pitanju izrade i utiska pri koriscenju, medjutim posle godinu ipo crkla je neka elektronika, tj pobrljavio je levi shift, vratili su mi pare i one su otisle na druge stvari, da sam znao da ne mogu da je poprave mozda bih je i tako falicnu zadrzao, a sada mi je zelja skracena QuickFire TK jer mi to izgleda kao savrsen kompaktan spoj, ali mi je trenutno preskupa pa u isto vreme da pitam da li ima neka slicna kod drugih proizvodjaca?
 
Hvala za predloge. Quickfire TK mi je interesantan zbog formata. Treba mi numpad, a trenutno mi je sto relativno mali pa se taman uklapa.
Corsair K70 mi se svidja zbog aluminijumske konstrukcije (ako se ne varam). Samo me zanima layout slova, EU ili NA i koja je razlika? Treba mi US international tj standardni layout, bez nasih slova i sl. pa ako se ne varam treba da uzmem NA (North America?) model?
 
Razlika između ANSI (US) i ISO (EU) je pre svega u obliku Enter tastera, koji za sobom povlači i par drugih razlika.
Ako budeš googlao ova dva layouta videćeš razlike.
Postoji engleski internacionalni, ISO Enter bez nekih posebnih slova (ne mora da znači da ga taj proizvođač ima, ali postoji).
 
Treba mi preporuka znalaca. Planiram u skorije vreme da uzmem tastaturu sa Cherry MX Brown (po onome sto sam citao najpogodnije za kucanje + light gaming) pa me zanima koja je dobra po pitanju kvaliteta plastike na keycaps i uopste gledano kvalitet izrade.
Gledam Logitech G610 ali se ne razumem toliko detaljno u problematiku, pa ne znam vredi li te pare. Ako imate neke predloge za modele koje mogu da se nadju kod nas ili kod madjara, recite. Pozeljno oko 110e ali mogu se ispruziti ~140e ako je apsolutno neophodno.

daskeyboard? http://www.daskeyboard.com
Mislim da su pre koristili MX Brown, sada koriste Greetech.
 
@-V-O-Y-A-G-E-R-
Hvala na objasnjenju.

@n1tr0
Nazalost vecina nemaju pozadinsko osvetljenje, a ona X40 mi se estetski uopste ne svidja. Nisam naveo u prethodnom postu da je neophodno jer sam podrazumevao da je to standardna opcija. :)
 
Treba mi preporuka znalaca. Planiram u skorije vreme da uzmem tastaturu sa Cherry MX Brown (po onome sto sam citao najpogodnije za kucanje + light gaming) pa me zanima koja je dobra po pitanju kvaliteta plastike na keycaps i uopste gledano kvalitet izrade.
Gledam Logitech G610 ali se ne razumem toliko detaljno u problematiku, pa ne znam vredi li te pare. Ako imate neke predloge za modele koje mogu da se nadju kod nas ili kod madjara, recite. Pozeljno oko 110e ali mogu se ispruziti ~140e ako je apsolutno neophodno.

Imaš SteelSeries Apex M500 (Red switchevi)~130e, COOLER MASTER QuickFire XTi (Brown ~143e). Ako mene pitaš, bez razmišljanja bih uzeo Corsair K70 ~138e
 
Uzeo sam danas razera blackwidow ultimate 2016, mislim da sam dobro prosao za 13500din, za sada mi deluje ok, kvalitetno, tasteri precizni, prvi put se suocavam sa green tasterima (to su valjda slicni blue od cherija)
p.s. nadam se da me nece izbaciti iz kuce :D (zbog zvuka)
 
Jel si ih pitao ili im vidiš u pogledu da im ipak smeta?
Možeš li da mi opišeš kolika je razlika pogotovo u igrama (WoT) i koji je format stana? (ja sam u garsonjeri)

Sent from my Picasso using Tapatalk
 
Nisam pitao nikog, nego se ja mozda tripujem jer je prilicno glasna, u odnosu na sve sto sam imao do sad, membranske i 6gv2 sa black tasterima koji nemaju ovaj klik fazon. Za wot kapiram da nece biti problem jer nema sta toliko da se klikce dok lol, odigrao sam jednu partiju i ima prilicno akcije pa je malo agresivnije koriscenje tastature :D pored mene sestrina soba a deli nas pregradni zid gde je izolacija 0 pa cu da ti kazem utiske ako nesto krene da me smara ovih dana :D al da je glasna glasna je bar na ovo sto sam se do sad navikao
 
Poslednja izmena:
moje neko mišljenje je da je kupovina tih razer tastatura jako loš potez. jedno vreme sam gledao oglase za mehaničke tastature i pogledao par tih black widow sa green tasterima. prekidači jako brzo stradaju na tim tastaturama. da se razumemo, rade oni, ali klik nije na svima isti, na nekima se jedva čuje, na nekima se čuje jače, neki su upali unutra, neki štrče napolje, užas. isto iskustvo sa svim probanim black widow tastaturama u prodavnicama, ne možeš naći dva tastera da su isti, a to je jedna od glavnih prednosti mehaničkih tastatura, da svaki taster pruža identičan otpor pri kucanju. ne znam, ja to nikad ne bih kupio. pogotovu za tu cenu. da je kinez od 40 evra pa i da prežališ.... vreme će pokazati kakva će ta tvoja biti, čujemo se za desetak godina :)
 
moje neko mišljenje je da je kupovina tih razer tastatura jako loš potez. jedno vreme sam gledao oglase za mehaničke tastature i pogledao par tih black widow sa green tasterima. prekidači jako brzo stradaju na tim tastaturama. da se razumemo, rade oni, ali klik nije na svima isti, na nekima se jedva čuje, na nekima se čuje jače, neki su upali unutra, neki štrče napolje, užas. isto iskustvo sa svim probanim black widow tastaturama u prodavnicama, ne možeš naći dva tastera da su isti, a to je jedna od glavnih prednosti mehaničkih tastatura, da svaki taster pruža identičan otpor pri kucanju. ne znam, ja to nikad ne bih kupio. pogotovu za tu cenu. da je kinez od 40 evra pa i da prežališ.... vreme će pokazati kakva će ta tvoja biti, čujemo se za desetak godina :)

+1, pre Ajazz nego razer iz nekog subjektivnog pogleda na produkte. :)
 
moje neko mišljenje je da je kupovina tih razer tastatura jako loš potez. jedno vreme sam gledao oglase za mehaničke tastature i pogledao par tih black widow sa green tasterima. prekidači jako brzo stradaju na tim tastaturama. da se razumemo, rade oni, ali klik nije na svima isti, na nekima se jedva čuje, na nekima se čuje jače, neki su upali unutra, neki štrče napolje, užas. isto iskustvo sa svim probanim black widow tastaturama u prodavnicama, ne možeš naći dva tastera da su isti, a to je jedna od glavnih prednosti mehaničkih tastatura, da svaki taster pruža identičan otpor pri kucanju. ne znam, ja to nikad ne bih kupio. pogotovu za tu cenu. da je kinez od 40 evra pa i da prežališ.... vreme će pokazati kakva će ta tvoja biti, čujemo se za desetak godina :)

Na mene je Razer Blackwidow Chroma ostavila popuno drugačiji utisak, na trenutak je probudila dete u meni, kad sam video one svetlosne efekte :d šalu na stranu meni je baš delovala masivno i savršeno izrađena, a ti zeleni tasteri su mi baš legli, posle njih su mi crni i braon MX-ovi delovali nikako, i font na tasterima mi se baš svideo, doduše ja sam nabavio praktično novu i brzo prodao, pa ne mogu da znam koliko su trajni, a to što se tiče različite visine, to mi više liči da neko nije vratio caps-ove kako treba... Inače Razer switch-evi bi trebalo da su Kailh rebrand...
 
Pa sve ovo što si ti napisao ne protivureči onome što sam ja napisao, pošto posmatraš drugačiji aspekt. Nisam ništa rekao za izradu, deluje ok. Zelene kailh ne možeš da porediš sa black i brown Cherry svitch-evima, možeš sa plavim. Ako ti gode clicky switch-evi normalno je da će više da ti se svide zeleni. Ja dovodim u pitanje kvalitet tih kailh switch-eva, jer sve do jedna Razerka koju sam video imala je užasan problem koji sam opisao gore- neki se lepo čuju, neki slabije, neki jedva, neki su utonuli, upali unutra, užas. Idite u Gigatron radnju u Ušću možda još uvek ima jedna Razerka tamo, od 4 tastera koji su dostupni za test, sva 4 se među sobom razlikuju, što po kliku, što po sili koja je potrebna da se pritisnu. Užas, stvarno.
 
Što ne bi mogao porediti clicky i non clicky switch-eve, jednostavno mi je bolje kucati na njima, bez obzira da li se čuju ili ne...
 
pa onda poredi zeleni kailh sa plavim mx, a ne sa braon i crnim. napisao si da ti je zeleni kailh bolji od braon i crnih mx-eva, a nisi pomenuo plavi mx. isto kao kad bi napisao plavi mx je bolji od narandzastog kailh. ne znam da li me razumes...
 
U prevodu, ako porediš clicky i non-clicky i zaključiš kako su ti jedni bolji, to je krajnje subjektivan osećaj, dok na drugoj strani Ed govori o tome da im tasteri nisu jednake visine, da se razlikuje sila pritiska i sl, što već nisu subjektivne stvari.
 
Da li uzeti SteelSeries Apex M500 sa domacom garancijom od 2 godine za 118E ili Corsair K70 kod Madjara za 138E (obe sa Red switchevima) ?
Koliko primetih na strani Corsair je odmor za dlanove a kod SS plava osvetljenost, garancija i 20E.
:)
Ima li još neke BITNE razlike (kvalitet) ?
Ili ima još neka tastatura sa Red tasterima u toj ceni ?
 
pa onda poredi zeleni kailh sa plavim mx, a ne sa braon i crnim. napisao si da ti je zeleni kailh bolji od braon i crnih mx-eva, a nisi pomenuo plavi mx. isto kao kad bi napisao plavi mx je bolji od narandzastog kailh. ne znam da li me razumes...

razumem ja tebe ali mogu upređivati ono što sam probao, plave još nisam ;)
 
@Masinist
Ja bih uzeo M500 kod nas. Ako bih gledao sam dizajn tastature, uboli su ga 100% po mom ukusu. Jedino što me smara to plavo svetlo, radije bih belo ili rgb ali svakako je bolje nego crveno :) Da li je Corsair kvalitetniji, teško je reći napamet, ne bi čudilo da jeste, ali ono što znam jeste da SteelSeries ima jako dobru RMA podršku, subjektivno mi je lepša, ima 2 godine garancije i košta 20e manje, tako da ja ne bih imao tu dilemu. Uzeo bih u obzir na tvom mestu i CM QuickFire XT za 88e kod nas. Brown su svičevi, ali meni je to manje više isto kao red, a tastatura je dokazano veoma kvalitetna.
 
Poslednja izmena:
Da li uzeti SteelSeries Apex M500 sa domacom garancijom od 2 godine za 118E ili Corsair K70 kod Madjara za 138E (obe sa Red switchevima) ?
Koliko primetih na strani Corsair je odmor za dlanove a kod SS plava osvetljenost, garancija i 20E.
:)
Ima li još neke BITNE razlike (kvalitet) ?
Ili ima još neka tastatura sa Red tasterima u toj ceni ?

Ja sam posle dosta istrazivanja i probanja uzeo K70 sa blue switchevima i za nju ide preporuka. Koristim je na poslu i savrseno odgovara za brzo kucanje. Teska, od crnog brusenog aluminijuma sa odignutim tasterima pa se lako cisti. Naslon za dlanove sam probao i odlican je gumiran, ali mi vise odgovara bez. Ako ti je problem sto je crveno osvetljenje uzmi RGB model pa mozes da biras, ali se ja licno ne bih smarao sa time.
 
Poslednja izmena:
rev:
Sad si me bacio u razmisljanje:
Da li je SteelSeries Apex M500 sa domacom garancijom od 2 godine bolja za 30E od CM QuickFire XT (sa Blue) i "garancijom" ?
Za 97E ima CM QuickFire XT (i Blue i Brown) sa domacom garancijom od 2 godine, sto je opet 20E jeftinije.
Slican oblik i dimenzije. Prednost CM sto su joj dugmici "gumirani" a mana sto moze samo 6 tastera odjednom da registruje (ne treba mi vise od 3 !) i sto KOD NAS nema sa Red tasterima.
Da ima sa Red, uzeo bih odmah nju !
 
Nazad
Vrh Dno