Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Poslužiće verovatno (gledaj da bar potrefiš gustinu), ali ne znam kakva će biti na duže staze...
Ne treba to tolika količina, heh, treba ti koliko da naneseš na krajeve šipkica.
 
Ne znam da li mi je pametnije tako nešto ili 205g0 ili da se isprsim za permatex
 
Šta mislite je l može ovako nešto umesto dielektrične masti za šipke stabilizatora?
Za sipkice je skroz ok i na duze staze.
Za tastere i stabilizatore je uzas, mada video sam nekog lika koji mesa tu silikonsku mast sa topljenim voskom i kaze da je slican fazon kao krytox.
To sa muljanjem nisam probao.
Samo silikonska mast na sipkice sam koristio i dela skroz ok.
 
Naravno da ne bih to na stabilizatore i prekidače, samo sam mislio na šipkice
Poručih 205g0 odavde:
, valjda će poslužiti, nije baš Krytox ali dobro
Stigli Kang White svičevi ( https://a.aliexpress.com/_EjwHjZn ) i neki Apple style keycapovi ( https://a.aliexpress.com/_EvxdouZ ), na žalost GMK67 zagravila na carini a i alatke za otvaranje i podmazivanje prekidača ko zna kada će.
Naručih prvo Aigo100(koja je isto zaglavila na carini 🥲) međutim sam se predomislio, pa poručio GMK67, pa da mi ne stoji Aigo ovako, poručih i za nju neke keycapove i Kang White prekidače pa da vidim i nju da sklopim pa da je prodam 🤷🏻‍♂️
Videćemo kako će se pokazati ovi KTT Kang White klonovi a svakako gledam Akko Cream Yellow prekidače, no otom potom 😅
 
Hteo bih da udjem malo u svet mehanickih tastatura. Treba mi neka dobra dusa da mi kaze uzmi to i to :)
Od zahteva imam da bude bezicna, i rekao bih brown switch.
Odlucio sam se da to bude Keychron, ali tamo ima toliko modela da ne mogu da skontam koji mi treba. Ako neko moze da mi suzi izbor bio bih zahvalan :)


Mozda ne bi bilo lose da ima i backlight, ali nije obavezno svakako bih uvece koristio mx keys da ne uznemiravam ukucane :)

edit1: Koristi se sa macom.
edit2: Verovatno bih uzeo ili 80% ili 100%
 
Poslednja izmena:
Provedoh juce dan u istrazivanju, izbor mi je spao na Keychron K8 PRO ili K10 PRO. U ovoj prodavnici gde sam gledao ima samo K10 PRO pa bih mozda onda nju uzeo.
Da li je ok izbor?
 
Ima na tom sajtu K4 pro i k8 pro barebone verzija i mozes dodati neke silent sviceve koji su otprilike jednako glasni kao mx keys.
 
Stigli outemu silent switchevi za kolegu koji je uzeo gmk87 od mene.
Zajedničkim snagama smo zamenili switcheve kao sivonje i sad backlight na donjoj polovini tastature više ne radi. :)

Izgleda da je najpametnije da se na ovoj tastaturi switchevi stavljaju dok je van kućišta.
 
Izgleda da je najpametnije da se na ovoj tastaturi switchevi stavljaju dok je van kućišta.

Tako se uvek radi (osim kada je tray mount kacenje) pogotovu kada je plate od polikarbonata.

A to sto ne radi ceo red, ne brini, verovatno moze lako da se sredi. Svakako ako treba pomoc pisi na PM
 
Za ubuduće znam. :)

Hvala na ponudi, javljam kakva je situacija kad je budem rasturio.
 
Stigli outemu silent switchevi za kolegu koji je uzeo gmk87 od mene.
Zajedničkim snagama smo zamenili switcheve kao sivonje i sad backlight na donjoj polovini tastature više ne radi. :)

Izgleda da je najpametnije da se na ovoj tastaturi switchevi stavljaju dok je van kućišta.
Jeste li uklonili plastičnu foliju iza PCB-a? Cenim da niste...
 
To sam prvo uradio, čim je stigla tastatura.
 
Isao sam da probam keychron tastature. Nisam kupio, posto kaze momak za 2 nedelje stize dosta novih modela, pa cu mozda sacekati.

Utisak je da su malo visoke, e sad posle sam skontao da sam tamo probao stojeci umesto sedeci, tako da cu morati ponovo da probam, ali svakako ostaje utisak da su visoke, samo se nadam da mi nece to praviti problem i da necu morati da uzimam palm rest.

A druga stvar je, sto mi je dao probam jupiter banana switch, i oni su mi se svideli vise od brown po koje sam krenuo :) Tako da "back to the drawing board" jos malo da razmislim o visini i switchevima :)
 
Kakva je prica za Nuphy preko allija, jer su originali ili savrsene kopije?
Neka alternativa kako ih nabaviti? Secam se da je neko pre par meseci narucio preko amera, nisam ispratio sta se desilo na kraju.
 
Što skidati tu foliju sa GMK67?
Znam da su pisali na redditu kao da je dobro da ostane 🤔
 
Zato što folija nema rupe za pinove na prekidačima pa moraš da ih guraš na silu i onda se ljudima lome ili krive pinovi, a ako baš siluješ stvari možeš da zezneš i PCB, dešavalo se ljudima...ne znam šta im je trebalo da stave to, GMK tastature su prilično tihe po defaultu a ko ih bude otvarao svejedno će zalepiti traku na PCB.
 
Aha, ja sam svakako mislio da probušim tu foliju gde su svičevi baš da ne bih gurao na silu
 
Možeš da probušiš centralnu rupu, ali malo teže rupe za metalne pinove. Ja sam uradio stavljanje Gateron yellow svičeva na GMK 81 bez skidanja folije i nisam imao ni jedno krivljenje ili taster koji loše funkcioniše. Naravno, probušio sam prethodno sve centralne rupe.
Rastavite tastaturu, skinete štampanu ploču, uhvatite ploču tako da pridržavate donji deo ležišta za taster i lagano i ravnomerno gurate switch. Radio sam i blago menjanje pritiska levo-desno da bi se materijal lakše probušio. Najlakše je ovo postići jednom rukom, gde prstima prdržavate ploču/ležište i palcem gurate svič. Pre svega proverite da svič već nema blago pokrivljenje pinove jer to može da se desi u transportu.
 
Slobodno skinite tu foliju da se ne mlatite s bušenjem i zalepite 2-3 sloja krep-trake na poleđinu PCB-ja umesto nje (tape mod)...
 
Aigo A100
Htedoh KTT Kang White prekidače ali ovi žuti što su došli sa tastaturom (negde pročitah da su navodno JERRZI Yellow prekidači u pitanju) su mi nekako se lepše čuli pa sam ih ostavio.
Naravno podmazani svi prekidači, i stabilizatori, tape mod, packing foam na pcb, izolacija unutar kućišta...
Međutim... prekidač od numlock-a nešto nije hteo da prođe i reko ajde da probušim šrafcigerom centralnu rupu do kraja da lakše uđe. Bušim ja kad ono od jednom varnice... Baterija je iza numlock-a i toga sam se setio kasno 🥲
Za sada radi sve normalno, videćemo da li će ostati tako
Tako da, ako prvi put ovo radite kao ja, ne budite "pametni" kao ja pa da oštetite bateriju 🙂
 

Prilozi

  • IMG_6630.jpeg
    IMG_6630.jpeg
    159.1 KB · Pregleda: 56
Ta Aigo tastatura deluje užasno, nigde prekida između grupa tastera, kako kucaš bez spuštanja pogleda na tastaturu?
 
Ta Aigo tastatura deluje užasno, nigde prekida između grupa tastera, kako kucaš bez spuštanja pogleda na tastaturu?
Meni je veći "problem" prelazak na linearne prekidače sa Kailh Blue a o rasporedu nisam ni razmišljao, mislim takav je da bi stalo što više a da ne bude full size dimenzija.
 
Kakva su iskustva sa wireless mehaničkim tastaturama, što se tiče laga/odziva? Interesuje me jer bih je koristio za povremeno igranje cs-a, a mi kanterasi smo posebna dijagnoza kad je u pitanju input lag.
Ja igram Apex, nikad problema nisam imao, samo 2.4Ghz koristim. Ne volim kablove sve mi je wireless od periferija. Neki brendovi znaju da baguju (pricam o aliexpress tastaturama) kad je baterija skoro pa prazna, ali uglavnom ja punim tastaturu kad god je ne koristim. Jednom mi se desilo da je krenula da laguje zbog toga.
 
@stefanelos

Na ivici sam da naručim G915 i GPX 2. Samo da prelomim jedan dan.
 
Čekaj nisam jos :)
Skup sport.
 
Čekaj nisam jos :)
Skup sport.
Zato i kazem :D Imao sam Logitech G305 i prezadovoljan sam bio, nikad nije lagovao. A za tastature njihove ne mogu da tvrdim niti da dam savet. Imao sam nekad davno neku zicnu G413 ja mislim ali tad nisam bio gejmer toliki
 
Nazad
Vrh Dno