Šta je novo?

Mehanicke Tastature

 
napokon sam kompletirao Tofu65 2.0.
za mene je ovo najvisa klasa tastature koju sam do sada koristio i nadam se da ce me drzati duze vreme da je ne menjam :)
bebe kenguri i azure dragons su jako slicni prekidaci. dragoni su za nijansu taktilniji ali mi kenguri imaju malko lepsi zvuk i za nijansu su vise smooth pa sam za sada njih stavio.

uzeo sam dva seta kapica, OSA Oreo i Cement Grey Japanese. za sada koristim oreo. stavio i gateron ink v2 stabilizatore.

evo i neka fotka:

2023-09-14 12.48.33.jpg

2023-09-14 10.22.45.jpg
 
prelepo

pc plate?
 
sto bi ameri rekli, aluminum.
 
Mala dopuna ako neko nekada bude razmatrao neke od ovih switcheva. Pazljivo sam u tisini testirao oba, definitivno su tisi azure dragons dok se kod kengura cuje spring pitch, blago ali primetno. Osetno je taktilniji dragon i mnogo bolje izgleda zbog kombinacije boja. Tako da cu za koji dan definitivno da stavim njih.
Ne znam kako me je juce zavaralo oko zvuka, verovatno premor i dnevna buka pa eto da se ispravim da ne bude pogresan info.

Sutra mi stizu Durock POM T1 Sunflower i Oil King ali ce verovatno stajati negde u rezervi za probu.
 
Stigao kinez. Za 19eur... ne znam imam li pravo da se žalim. Konekcija radi super i na Linux mašini, baterije ne idu u pakovanju ( još bolje :) ). Nije previše bučna, prilično je dobar feel kucanja. Možda bih voleo da je nešto niži profil, ali vrv mi je to zbog K3 utisak.

1000027286.jpg
 
 
Da li je neko, imao problem sa tastaturom, konkretno, u mom slucaju Epomaker ep84. 20230919_174957.jpg
Tasteri 1,A,Q svetle jace od ostalih, i ne rade.
Probao da resetujem tastauturu, zamenio sviceve, ali i dalje nista.
 
Da nije došlo neke tekućine kojim slučajem na taj dio? Očisti contact cleanerom taj dio PCB-a, možda pomogne.
 
Ma jok. Sve cisto, prebrisao i tastaturu, nista.
Nasao sam na reddit-u, isti takav slucaj.
Neko je uspeo da resi resetom, ali ima onih, kojima nista nije pomoglo.
Zanimljivo, da je kod svih problem, bas u ta tri tastera.
 
ako je known issue, neka zamene tastaturu?

 
Ali, tastaura dobijena, na poklon, iz inostranstva...
Kontaktirao epomaker, traze broj transakcije na Amazonu, video sa problemom...
Kako god, vec porucena Keychron V1, a za ovo, videcemo.
 
Da li je neko imao prilike da se sretne sa wireless tastaturom Ziyoulang kupio sam je na Aliju neka jeftinoća nemam neka preterana očekivanja ali po izgledu mi se čini da nije loša.

1695536484518.png

Ziyoulang
 
eno 8 postova iznad tvog :)
 
Pogledao sam postove iznad i vidim da su ljudi zadovoljni tastaturom, mislio sam da li imaju neke negativne utiske.... Koliko drži baterija itd. Inače tasteri su red switch videću kada stigne 😊
Naravno čim stigne kačim fotografije..
 
Da li je neko imao prilike da se sretne sa wireless tastaturom Ziyoulang kupio sam je na Aliju neka jeftinoća nemam neka preterana očekivanja ali po izgledu mi se čini da nije loša.

Pogledajte prilog 405993

Ziyoulang
Bacanje para po meni. Za 40e se moze uzeti tastatura sa PBT keycapovima i gateron prekidacima (da biras zute, crvene, plave, braon...). Jedino sto ne bi bila wireless.
Na ovoj kinezari kad crkne neki prekidac moras ih zameniti sve jer su no name... a keycapovi ce biti masni i sjajni za mesec dana.

lep color scheme ali to je to.
 
Može u DM da mi napišeš koji je to model u pitanju..
 
Bacanje para po meni. Za 40e se moze uzeti tastatura sa PBT keycapovima i gateron prekidacima (da biras zute, crvene, plave, braon...). Jedino sto ne bi bila wireless.
Na ovoj kinezari kad crkne neki prekidac moras ih zameniti sve jer su no name... a keycapovi ce biti masni i sjajni za mesec dana.

lep color scheme ali to je to.
Mislim da grešiš, bolje da "bace" 20e nego 40e, jer u oba slučaja će tastatura da raditi podjednako posao a opet će biti daleko od dobrog.

Jer za 40e ne možeš da kupiš set PBT keycapova osim ukoliko nisu kineski klonovi, gateron koji navodiš takodje nije merilo kvaliteta... dodješ na isto, kinezi oba, platiš duplo više a nemaš ni BT/WiFi

Tako da bih ja svima, koji ne planiraju da daju neke "veće" pare za tastaturu, pre preporučio ovu od 20e nego bilo šta drugo.
 
Mislim da grešiš, bolje da "bace" 20e nego 40e, jer u oba slučaja će tastatura da raditi podjednako posao a opet će biti daleko od dobrog.

Jer za 40e ne možeš da kupiš set PBT keycapova osim ukoliko nisu kineski klonovi, gateron koji navodiš takodje nije merilo kvaliteta... dodješ na isto, kinezi oba, platiš duplo više a nemaš ni BT/WiFi

Tako da bih ja svima, koji ne planiraju da daju neke "veće" pare za tastaturu, pre preporučio ovu od 20e nego bilo šta drugo.
PBT je vrsta plastike. Kakve veze ima ko ih i gde pravi? Gateron ima neki standard za razliku od noname kineza. BT/wifi je upitan u tastaturi od 20e u koju ubacuješ AA baterije.

Gamakay mk61 može da se uzme za 40e koja je bog i batina za ovu tastaturu od 20e koja će nakon pola godine maksimum biti smeće.

Ne znam kako mogu da “bace” 40e na tastaturu sa koje mogu skinuti i iskoristiti… sve? i kućište koje je kvalitno, i gateron prekidače i pudding pbt keycapove.

Ako se odlučiš na bilo kakav upgrade kinezare od 20e, ono što si skinuo možeš samo da baciš
 
Jel se isplati ovaj komplet?
REDRAGON Gejmerski komplet K552 BA US

Vidim da samota tastatura kosta 7800rsd, a komplet mis i podloga 8000.
 
Prvi put cujem za NuPhy ali svidja mi se sta imaju u ponudi.
Deluju bas kvalitetno.
 
Od kad VipHouse prodaje Keychron tatature? Sad nesto trazim i slucajno videh, super!

Jos samo NuPhy. :D
E i ja videh neki dan, tipa 10eur je skuplja K3 Pro npr. nego na KP. Tako da je legit opcija novčano...

Što se kinezare tiče, ja je trošim od kako je stigla dok radim (K3 mi je na PC) i nemam nikakav problem u radu, baterija je još uvek ista... nema nekih promena od prvog utiska. Za backup potpuno dobra opcija... mada ja imam 5-6 tastatura, nije kao da sam je zato uzeo, već čisto iz znatiželje. :)
 
Poslao sam poruku nuphy supportu - izgleda da nuphy ne radi shipping za Srbiju, ali su mi dali coupon za 10% off - sto mi nije jasno jer opet ne mogu da kupim.
 
Salje nuphy store na amazon sajtu za srbiju.
Ovaj model kada ti amazon uracuna carinu i pdv bude 200$, malo mi je skupo za kineza ali kada budem imao viska para narucujem pa da vidim i to cudo.
Mada se pojavila takodje dobra tastatura Azio Cascade Slim u zadnjih par meseci
Ko ima iskustva neka pise.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno