Šta je novo?

Meet Mr. Bitcoin: The Man Who’s Got Bitcoin Under His Skin [split]

A ti onda nemoj na glasanje sta da ti kazem. Smeta vam tecnost koja se ne vidi a kad odete u neki klub uvece lupe vam pecat na ruku i bas vas briga jer tamo ima alkohola, sisa i dupeta... Onda se ne osecate kao stoka :)

Jel imate licne karte i ostala dokumenta? Eto, to vam je isto kao krava kad nosi onaj zuti tag na uvetu. Isto vam je to jer ste primorani da ih nosite sa sobom. Ne morate nositi na vidljivom mestu ali morate ih imati. Vi ste sami pristali na to etiketiranje odavno jos, sad samo tupite u prazno ;)
Smeta vam cip za placanje a vucete gomilu kartica s podacima koji se mogu videti, vucete zdravstvene knjizice, pasose, vozacke i saobracajne a jedan jedini cip to sve moze da zameni :d
 
+1
Uz sve to, cim se rodis, ti si broj, zaveden si kao broj, koji je vazniji i od tvog imena i prezimena, jer je jedinstven.Pa tek nakon toga i dobijes ime.
 

Prosperiteta ;)

publishwall_resized_1384113551_8301442.jpg
 
Ta izjava gore se odnosi na Bosnu, Makedoniju i Srbiju..

Crnu Goru nisam odavno posetio da bih tvrdio...

Sloveniji i Hrvatskoj je sasvim ok bez Jugoslavije.
 
...krdo krava koje su sve imale utisnute neke identifikacione oznake na ušima. Momentalno sam se setio ove naše simpatične teme. :D

Dete,kako ne razumes da tog sekunda kada te je sunce prvi put obajsalo u zivotu da si vec tog momenta bio zigosan?
 
Egzakli! Pristajanje na čip je kao žigosanje stoke na Divljem zapadu.
Meni recimo ekstremno smeta što da bi glasao na izborima treba da pristaneš da te obeleže nekim sprejom, tačno kao stoku. U zemlji koja je umesto da napreduje i da se razvija u "demokratiji" u stvari je svetlosnim godinama daleko od blagostanja koje smo imali u Jugoslaviji.

Shvatili su svi dobro šta su napravili, samo sada o tome ćute kao vulve, jer ih je blam. Sve ove nove karikature od država busaju se po medijima i nafuravaju naivne građane o svojim " nezavisnim nacionalnim državama" i bekstvom iz "tamnice naroda", teše se i lažu sami sebe, dok im se "nacioni" nezaustavljivo tope u Briselu, kao što će i svima kojima još nisu počeli. Tako ste hteli gospodo? Uživajte! Još samo da vam čipuju uvo i bićete ponositi izdanci svojih naroda! A mentoli su pre EU imali respektibilnu zajednicu naroda, koju je samo trebalo malo demokratizovati i ovi okolni bi molili nas da nam pristupe :d
 
Da a mi kolko sutra sa našom novom mega-državom idemo u evropsku uniju... Šteta samo što se niko ne javi da objasni da je naša evropska unija specijalna, dizajnirana samo za nas sa Balkana u kojoj se Jugoslovenske republike guraju u uniju sa nekom mutant albanijom koja je predviđena za svetionik "demokratije" i "slobode". :vomit:
 
Poslednja izmena:
Sta im je OK, to sto su unistili fabrike ili sto su se zaduzili vise nego cela Jugoslavija?
Ok im je to što narod živi bolje nego u okolnim zemljama. Zato što mladi mogu da putuju i imaju perspektivu bez da traže srpsko ili madjarsko državljanstvo i da se pretvaraju da im je baba italijanka.
 
Ok im je to što narod živi bolje nego u okolnim zemljama. Zato što mladi mogu da putuju i imaju perspektivu bez da traže srpsko ili madjarsko državljanstvo i da se pretvaraju da im je baba italijanka.

Da, zahvaljujuci EU pasosu olaksano im je bezanje iz svoje sredine, ali to ne znaci da im je prosperitet veci i da zive bolje nego kad su lokalna preduzeca radila.
 
Dok god ne postoji referendum kome je prethodila višemesečna javna debata o "za i protiv" ulaska u EU, to za mene nije demokratska odluka i smatraću je nametnutom i nelegitimnom. Možda je EU pravi izbor, a možda je zamka za veverice. O tome treba da se izjasni narod, a mantra "EU nema alternativu" je namenjena ovcama koje ne umeju da misle i nikad nisu imali lični stav, već prihvataju ono što im se kaže, a takvih je na žalost najviše. Zato mi nametanje te priče od strane establišmenta smrdi u startu. Međutim, rusofili su podjednako opasni, kao i svi oni koji se "pale" na nekoga. Ovo su osetljiva vremena, u pitanju su istorijski potezi, i jedino narod na referendumu sme da donosi tako ozbiljne odluke. U suprotnom smo nečiji bedni pijuni, ljudi već "čipovanih" mozgova, koji se ni zašta ne pitaju. Možda sam ja jesam mrva u svemu tome, ali neću da se mirim sa tuđim odlukama u moje ime, jer to gazi moje pravo i ima bar da žuljam!
 
Dok god ne postoji referendum kome je prethodila višemesečna javna debata o "za i protiv" ulaska u EU, to za mene nije demokratska odluka i smatraću je nametnutom i nelegitimnom. Možda je EU pravi izbor, a možda je zamka za veverice. O tome treba da se izjasni narod, a mantra "EU nema alternativu" je namenjena ovcama koje ne umeju da misle i nikad nisu imali lični stav, već prihvataju ono što im se kaže, a takvih je na žalost najviše. Zato mi nametanje te priče od strane establišmenta smrdi u startu. Međutim, rusofili su podjednako opasni, kao i svi oni koji se "pale" na nekoga. Ovo su osetljiva vremena, u pitanju su istorijski potezi, i jedino narod na referendumu sme da donosi tako ozbiljne odluke. U suprotnom smo nečiji bedni pijuni, ljudi već "čipovanih" mozgova, koji se ni zašta ne pitaju. Možda sam ja jesam mrva u svemu tome, ali neću da se mirim sa tuđim odlukama u moje ime, jer to gazi moje pravo i ima bar da žuljam!


Postoji višegodišnja javna rasprava na temu ulaska ili neulaska u EU. Takodje, postoje i istraživanja na tu temu. Koliko procenat glasača podržava ili ne podržava ulazak u EU. Na sve to, postoje i izbori na kojima gradjani isključivo biraju stranke koje se zalažu za ulazak u EU, iako su te iste stranke 6 meseci pre osvajanja vlasti bili strogi protivnici ulaska u EU.
I još kada se setiš prethodnih katastrofalnih referenduma, npr onaj o stranom mešanju na Kosovu, koji su jedino iskorišćeni zarad opravdavanja katastrofalnih postupaka vlasti, dodješ do zaključka da je referendum apsolutno nepotreban.

Ocigledno ne baratas cinjenicama ili namerno spinujes, a meni zaista nije problem sto si ti u zabludi da sam ja u zabludi :p
O čemu uopšte želiš da razgovaramo? Da li se u staroj Jugi bolje živelo nego u sadasnjim republikama?
Naravno da jeste, imali smo veću i uredjeniju državu i bili smo deca (ili mladji), pa naravno da je bilo lepše.
Takodje, za Jugom najviše pate Srbi, Makedonci i Bosanci jer su više izgubili od ostalih i značajno sporije napreduju ka evropi. Slovenci odavno, a sada i hrvati su deo mnogo veće zajednice naroda nego što je juga bila.

Šta je uopšte tema? O čemu raspravljamo ti i ja pa da se uporede merljive činjenice kojima baratamo?
 
Poslednja izmena:
i jugoslavija i eu su razvojne faze u istoj iluziji u kojoj svi moramo da živimo .
 
:)

[youtube]x2rS-ha8DbE[/youtube]
 
Postoji višegodišnja javna rasprava na temu ulaska ili neulaska u EU

Ne samo da ne postoji nikakva ozbiljna javna rasprava, već se svi koji ne prihvataju "EU nema alterntivu" po nametnutom automatizmu proglašavaju za primitivce, rusofile, ili "patriJote". Postoje odluke o velikim državnim pitanjima za koje je predviđen referendum i ne donose se voljom stranaka na vlasti, a ovo je (kao i ulazak u NATO) jedno takvo pitanje. Razna frizirana "istraživanja javnog mnjenja" ne bih ni da komentarišem. Ako ste tako samouvereni, ne treba da se bojite referenduma i taman onda da svim skepticima zapušite usta. Zar to nije i najpoštenije?
 
Ne samo da ne postoji nikakva ozbiljna javna rasprava, već se svi koji ne prihvataju "EU nema alterntivu" po nametnutom automatizmu proglašavaju za primitivce, rusofile, ili "patriJote". Postoje odluke o velikim državnim pitanjima za koje je predviđen referendum i ne donose se voljom stranaka na vlasti, a ovo je (kao i ulazak u NATO) jedno takvo pitanje. Razna frizirana "istraživanja javnog mnjenja" ne bih ni da komentarišem. Ako ste tako samouvereni, ne treba da se bojite referenduma i taman onda da svim skepticima zapušite usta. Zar to nije i najpoštenije?
Fine by me. :)
Problem je sto smo mi godinama daleko od ulaska EU, tako da je sada svaka debata o referendumu suvišna.
Danas bi jedino bio svrsishodan referendum sa pitanjema:
1) Da li želite da pokušamo da udjemo u EU
Ili ste
2) Cool sa time da pojedinačno gradjani po svojoj slobodnoj volji ulaze u EU tako što će: sklapati brakove sa gradjanima eu, uzimati drzavljanstvo okolnih zemalja (uskoro ce i albanska biti veoma aktuelna) i time dokazati da Srbija i Srbi uopšte ne postoje. Srbija, zemlja bez konstitutivnog naroda, naseljena Madjarima, Hrvatima, Albancima itd... I šaka jada nekih tamo šumadinaca (koji nisu uspeli da se udaju ili prošvercuju na brod).
 
Pošto je i opasnost od čipovanja ljudi jedna od "teorija zavere", zanima me kako će mnoge nemoralne individue koje nisu imale zrno časti da upute izvinjenje svima koje su vređali da su patetični "teoretičari zavere", nakon što je Snowden obelodanio ono na šta su ovi godinama upozoravali, reagovati kada im se još neke gadne stvari dokažu, a i na posletku priznaju od strane samih izvršilaca. Verovatno isto, jer ko nema obraz, za njega ne postoji ni "izvini". Takvi pljuju bez upotrebe mozga, to im je uslovni refleks. E pa evo im nova poslastica: Sante leda debelog pola metra na kraju maja koje plivaju ulicama Golupca i chemtrails teorija zavere koja je već odavno kao tema ušla i u UN https://www.youtube.com/watch?v=3V-BGlNrxMI Tooo, idemoooo!!! :d:d:d
U stvari, moći dovesti sebe u stanje da se ne opterećuješ razmišljanjem o ovome, ili onome, da budeš slep i gluv za činjenice, već jednostavno prihvatiš šta ti se kaže je zapravo dar, olakšanje, tu privilegiju nema svako, iako je ima većina. Po automatizmu postaješ agresivni bot establišmenta (jer tebi je vlast rekla da si u pravu, da si pametan, a da su oni "teoretičari zavere" i moroni), ali čak i bez sendviča, jer ti ego hrani pomisao da si jak i u pravu, pošto iza tebe stoje "veliki i moćni", heej... zvanična vlast!!! I onda se posle čudimo zašto nam je ovako.
 
Ja bi se čipnuo na keca, mrzim plastiku i papir po džepovima a novčanik tek.... vozačka saobraćajna lična zdravstvena..... pasoš
 
aUE8veCBwnLtm.gif
 
Ne samo da ne postoji nikakva ozbiljna javna rasprava, već se svi koji ne prihvataju "EU nema alterntivu" po nametnutom automatizmu proglašavaju za primitivce, rusofile, ili "patriJote". Postoje odluke o velikim državnim pitanjima za koje je predviđen referendum i ne donose se voljom stranaka na vlasti, a ovo je (kao i ulazak u NATO) jedno takvo pitanje. Razna frizirana "istraživanja javnog mnjenja" ne bih ni da komentarišem. Ako ste tako samouvereni, ne treba da se bojite referenduma i taman onda da svim skepticima zapušite usta. Zar to nije i najpoštenije?

Bravo, ni sam boje ne bih napisao. Od nekadašnjeg pro-EU razmišljana, skapirao sam da mi tamo nemamo šta da radimo. Nisam jedini, sve više ljudi koji su bili za EU iz mog okruženja sve više se otvoreno protive toj ideji. Ankete su definitivno naručene i nameštene, to je i više nego očigledno sada.

Ni jedna nova zemlja koja je ušla u EU nije imala koristi od toga, javni dug im vrtoglavo raste i samim tim gube sposobnost da nezavisno deluju i sprovode volju naroda. Novac se štampa bez pokrića i sve je veći jaz između super bogatih i siromašnih, a srednja klasa kojoj se nadate ubrzano nestaje. Suverenitet i volja građana prestaju da budu bitni, a sve bitne poteze vuku internacionalne kompanije i ekonomska udruženja. Dolazimo do toga da nam se nameću GMO, zakoni koji uništavaju domaću privredu, farmaceutske kompanije nam guraju otrovne vakcine i lekove sa kojima eksperimentišu na nama, a ako pogledamo poslednje političke događaje - i otvoreno podržavaju nacističke ideje.

Ko zarad šake evra i obećanja o boljem životu želi da ide tamo i svesno proda svoje zdravlje i zdravlje svojih potomaka - široko mu polje. Oberučke (stisnutih pesnica) će vas dočekati anti-imigraciono javno mnjenje tih zemalja, koje sve više jača jer im je imigranata preko glave ("they stole our jobs"), a samim tim nikada nećete biti u mogućnosti da se uklopite i radite dobar posao. Ako vam je do pranja sudopera i čišćenja ulica, toga ima i ovde na pretek. Čak i da uđemo u EU, naši radnici zbog ovog gore navedenog, ne bi mogli da rade kako treba tamo. Pogledajte malo po YouTubeu nezavisne medije da se informišete.

Čipovanje? NE! Da mogu, plaćao bih isključivo i samo u kešu, bez mogućnosti da neko prati svaki moj potez. Privatnost je ljudsko pravo i ja ga se ne odričem.
 
Poslednja izmena:
Ko zarad šake evra i obećanja o boljem životu želi da ide tamo i svesno proda svoje zdravlje i zdravlje svojih potomaka - široko mu polje.

Kako onda objašnjavaš da je prosečni životni vek u Srbiji jedan od najnižih u Evropi. Jedino su iza nas Rumunija, Bugarska i Albanija (sa skoro istim prosekom).
 
Kako onda objašnjavaš da je prosečni životni vek u Srbiji jedan od najnižih u Evropi. Jedino su iza nas Rumunija, Bugarska i Albanija (sa skoro istim prosekom).

- Fabrike i privreda su rasprodati strancima i domaćim tajkunima i potom uništeni. Za ovo je kriva korupcija i slepo verovanje da će neko da nam pomogne, a da mi treba samo da uradimo kako nam se kaže. Oni koji su se zapitali da li je to dobro su brendirani kao otpadnici i ekstremisti. Znam da sam ih i ja, koji sam tada bio naivan, tako gledao.
- Poljoprivreda je uništena. Uvozi se strano i loše, a naše se izvozi dalje. Zemlja iznajmljena Arapima, a naše seljake ko šiša...
- Stranci nas tretiraju kao jeftinu radnu snagu koju treba eksploatisati. Ovo sam i iz prve ruke čuo od CEOa jedne strane banke koji je gurao takvu politiku ovde.
- Bombardovani smo, zasuti radijacijom i imamo previše obolelih od raka, ali se o tome ćuti zbog "zapadnih prijatelja". Pa jel normalno da širimo ruke onima koji su nam toliko života oduzeli, napravili 120 milijardi dolara štete, a potom nas dodatno opelješili kreditima?!? Pogledaj od čega banke danas žive i zašto propadaju domaćinstva - opet zbog banaka. Sloba je imao piramidlane šeme, a danas su to keš krediti.
- Ljudi nemaju gde da rade, žive u nehumanim uslovima zbog svega onog gore.

Ko je kriv za sve to?

Prvo - svi ex Yu političari koji su podlegli scenariju za rasparčavanje zemlje, kao što se sada dešava u Ukrajini. Ameri su obećali SSSRu da neće ići na istok, ali su svim silama krenuli tamo. Mi smo samo jedni u nizu u njihovoj trci ka Rusiji. Potom smo dobili "obojenu" revoluciju, u kojoj smo svi naivno učestovali, nadajući se promenama. Hteli smo toliko da se odvojimo od Slobine zaostavštine, da nismo gledali šta nam se podmeće. Onda su nas pljačkali drugi mašući nam EU šargarepom pod geslom "biće bolje, evo samo što nije... samo u EU da uđemo". Sad su opet došli oni koji su nas upropastili za vreme Slobe, ali je korupcija toliko masovna da su i oni počeli da pevaju EU pesmu i "biće bolje za dve godine".

Ako pogledaš malo, problem je u nama što naivno mislimo da smo i vredni spašavanja i da drugi imaju iskrene namere prema nama. Nemaju. Sve je vezano za brzu zaradu i brz obrt sredstava, a takva ekonomija ne proizvodi ništa dugotrajno, stabilno i održivo. Jedino što može da nas spase je da počnemo da radimo na poboljšanju zemlje u kojoj živimo, svako na svoj način i nezavisno od političara. Siguran sam da će nanjušiti i pokušati da iskoriste sve koji se pozitivno ponašaju, ali je naše da im ne damo. Ekonomski gledano, spas vidim u pridruživanju EAU jer je sada postalo samo pitanje vremena kada će propasti dolar, a kad propadne dolar, propašće sve valute vezane za njega, evro included. Svi ovi ratovi koji se sada masovno dešavaju su samo posledica samrtnog ropca američke privrede. Nadam se samo da će nas ta oluja proći sa što manje posledica kada do nje dođe.

Druga opcija da nam bude bolje je da uradimo sve isto što i Island - nacionalizovanje banaka, raskid sa MMFom i EU. Bilo im je teško dve godine, a danas... pa pogledajte malo po netu ;)
 
Poslednja izmena:
Da ne skrecemo mnogo sa teme, te stvari nisu za ovaj forum.
 
@Vlasterx, pazi se prijatelju, već od ovog trenutka si etiketiran kao patriJota, a to što nećeš da te veliki brat čipuje samo dokazuje koliko si primitivan i zaostao ;) Bro, ne vredi pričati onima koji ne žele da čuju, ni pokazivati onima koji ne žele da vide. Da si intelektualno deficitaran, ili predisponiran da slepo slušaš, lako bi se uklopio, pljuvao bi razne bundžije, "teoretičare zavere" i ostale što nešto "talasaju", umesto da se okrenu "realnim životnim problemima" i "šta će deca sutra da nam jedu". Ovako, sposoban da sagledaš širu sliku, samo nemoćno možeš da posmatraš izmanipulisanu gomilu i da budeš sablažnjen činjenicom da je homosapiens biće predodređeno da njegovom sudbinom upravljaju najgori, najsebičniji i najdestruktivniji primerci vrste, svestan toga da bi ova planeta za 10 godina postala raj kada bi ih neko počistio i prestala negativna selekcija. Pošto to nije ni na vidiku, kako da razuman čovek pored ovakvih krojača naših sudbina ne bude oprezan sa raznim čipovima i ostalim potencijalno opasnim novotarijama? Onima koji imaju bilione, a u stanju su mirno da gledaju kako negde deca umiru od gladi, čak i da prouzrokuju ratove i bedu uz pomoć vlada čije izbore plaćaju, nemaju sigurno nikakav moralni problem da te sutra genetskim manipulacijama transformišu u glistu, ako im takav koristiš, a kamoli "malo kontrolišu".
 
Nazad
Vrh Dno