Šta je novo?

MaxCoin [MAX] (SHA-3)

sunce86

Slavan
Učlanjen(a)
17.04.2013
Poruke
1,304
Poena
225
Poslednja izmena od urednika:
Ja se pripremam za kopanje :D
Podesavanje masina je u toku. Nadam se da nece biti problema pri launch-u.
 
Uvek bude problema u startu ali to je kod svakog novcica tako i da se resiti vrlo brzo.

Prvo nece da se pojave konekcije u novcaniku pa developeri izbacuju nodove svakim minut-dva na sajt/forum.

Pa onda kad pocne da kopa, bude dosta orphan blokova i tu i tamo se nadje pravi. Zatim nestajanje novcica, recimo ocita 50 blokova i prijavi ti iznos. Posle pola sata nestane, itd...

To su u glavnom problemi koji su se javljali kod novonastalih novcica, tako da budite spremni na to.

Ali i pored toga, profit je zagarantovan,
 
Znaci da se klasicno natovarimo, pa istovarimo? :) Koliko sam shvatio, ovo je samo CPU coin?
 
Drzim se kucki dok to ne bude stabilno i priznato :smoke:
 
vidim velike nade se polazu u njega pa kao nooba u rudarenju me zanima i zasto ako nekog ne mrzi da objasni :)
 
Zato sto Max Keiser ima emisiju na Rt i preko iste moze da pali masu koliko hoce :)
 
Meni je bilo dosadno sinoc pa sam citao oficijalnu temu malo.
Elem sazeto mnogo ljudi hypuje ovaj novcic i bice prava pomama...tvrdi se na forumu da ljudi sa farmama CPU snage cekaju da se odma upale da kopaju ovaj novcic.
A Max u emisiji se nada da ce sahraniti DOGE zapravo to mu je ambicija i zelja.
Plasim se da ce hype da dovede do velikog diffa bukvalno od prvog dana sto je lose za nas male rudare.
 
Poceti mining solo ili odmah na pool?
 
Meni je bilo dosadno sinoc pa sam citao oficijalnu temu malo.
Elem sazeto mnogo ljudi hypuje ovaj novcic i bice prava pomama...tvrdi se na forumu da ljudi sa farmama CPU snage cekaju da se odma upale da kopaju ovaj novcic.
A Max u emisiji se nada da ce sahraniti DOGE zapravo to mu je ambicija i zelja.
Plasim se da ce hype da dovede do velikog diffa bukvalno od prvog dana sto je lose za nas male rudare.

"Tvrdi se" ... :)

Cak su mnogi pisali da bi upravo zbog toga trebalo da propustimo prvih nedelju dana kopanja, pa da se prikljucimo kada se hype smiri... Aha :D kako da ne...
 
Haha taj fazon sacekajte sa mi sa farmama probijemo put pa cete vi lako posle :D
 
Pa ima da sprzim ovaj 4960X na 5,5 Ghz ali cu pronaci barem 20 blokova, pa makar crkao! :D

Cak sam i vezbao proceduru paljenja wallet-a, minera i prepravljanje .conf fajla, i ~30 sec mi je potrebno za desktop i jedno ~ minut za sve 4 masine u rudniku preko TW. :p

Znaci stiskati F5 dugme dok ne izbaci wallet i podatke na prvoj strani, cim to uradi, down wallet, dok se on skida, videti koji je rcport i odmah ga uneti u .bat faj minera, izmeniti conf fajl, otvoriti wallet i pokrenuti miner! 30 SEC.

Samo preneti te .bat i conf fajl na masine preko tw i na njima pokrenuti wallet i minerd, to je to. i5 su na 4,8Ghz, ovog cu staviti na 5Ghz, to ce morati naci blokove jer ce imati hash kao 16 core xeon.
 
Uvek bude problema u startu ali to je kod svakog novcica tako i da se resiti vrlo brzo.

Prvo nece da se pojave konekcije u novcaniku pa developeri izbacuju nodove svakim minut-dva na sajt/forum.

Pa onda kad pocne da kopa, bude dosta orphan blokova i tu i tamo se nadje pravi. Zatim nestajanje novcica, recimo ocita 50 blokova i prijavi ti iznos. Posle pola sata nestane, itd...

To su u glavnom problemi koji su se javljali kod novonastalih novcica, tako da budite spremni na to.

Ali i pored toga, profit je zagarantovan,

To su manje-vise standardni problemi. Ono sto mene nervira u poslednje vrijeme je kasnjenje sa miner-ima i wallet-ima za linux. Dok ja ispravim greske u codu i kompajliram miner prodje voz.
 
Moj plan je palim odma makine na poolu i direkt sve sto se iskopa auto pay na menjacnicu lagano :) nemogu da se mantam sa tim waletima :p
 
Ako neko hoce da proda Maxcoin nakon kopanja na pocetku, kupujem ga u vrednosti od 0.5btc. Naravno videcemo kako ce mu biti cena u tom trenutku. Ponudite mi na pm sta i kako ako budete hteli.
 
jel izasao, kad izlazi, podesavam rig pa da znam dal da zurim
 
Ali koliko vidim, pominju da ce biti gotov i GPU miner za sutra za pocetak, tako da smo sa CPU-ovima izduvali u startu.
 
Tako deluje - ja sam u dilemi sad da li da pokušavam sa tim kad je pola sveta u niskom startu sa tovarom hardvera ili da se iskoristi (verovatno) solidan pad diffa na Qbitu i pusti ovih 1000khash/s u solo mining malo :)
 
Znaci nista od maxcoina. Sad tesko da ce nesto bitnije pasti diff i na qubitu jer ce vecina verovatno rezonovati slicno i ostati tamo.

Steta sto nisu ostavili bar par dana za cpu only, ovako nista, budu li grafike od starta u prici, necu ni da kopam.
 
Pa sto sam kupio cpu kad ce moci i grafike da rudare. Malo sam razocaran.
 
U svakom slucaju treba sacekati start i videti kako ce se stvari odvijati...
 
pa ljudi sta da radimo sutra kad izadje maxcoin? da li da kopamo solo u wallet ili na pool odmah?
 
da ako puse gpu miner mi sa CPu nemamo sta da trazimo... nego ako puste samo cpu?

kopamo wallet ili pool? :)
 
A ti neznaš gde da skreneš Levo ili desno :) svi novi novčići se po nekom pravilu kopaju iz walleta na samom početku ali npr. ja ću kopati na poolu moj izbor ;)
 
Pa jeste, kad ćeš da pokupiš 50% shareova na pool-u :d
 
Ovo ako bude sa grafikama, velika sansa da bude nesto od qubita.
 
Pa nadam se da ce makar da malo rasterete litecoin.
 
Nazad
Vrh Dno