Šta je novo?

mat ekran, tj bez refleksija

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Zdravo :)

Uzeo bih roditeljima neku plazmu, 42-50 inca...80% gledaju kablovsku (losu, Loznicku :) ), a 20% divx.

Fora je sto je dnevna soba solidno osvetljena (3 vel`ka prozora), pa mi je i na crt preko dana mucenje gledati tamne scene zbog refleksija.

Proizvodi li Samsung/Panasonic/LG plazme sa ekranima koji nisu toliko glossy? Takodje, moze li se preko ekrana prelepiti neka folija koja ce to ubiti? :) njima nisu bitne spektakularne boje itd, nego da vide sadrzaj

:wave:
 
Pa kupi im onda LCD, tu bar imaš da biraš sa mat displejem, a i bolje rade kad je osvetljen prostor. I nećeš morati da im objašnjavaš kako da razrađuju plazmu prvih x sati i na šta da paze posle.
 
Potpisujem. LCD za dnevnu sobu zbog tolikog osvetljenja. Uzmi im najjeftiniji lcd najvece dijagonale sa mat ekranom i vozi. Ako se gleda kablovska i divx, mozda samsung zbog odlicnog scaling chipa. Mozda cak i LG, na primer 42 LH3000, njemu je ekran dosta mat + otkljucas ga i gledaju divx preko njega ako imas eksterni hard viska. Ti srecan, oni srecni.

Matorci i plasma ne idu bas, osim ako nisu high tech matorci? :D
 
Sve sto kazete je tacno :) I o svemu tome sam razmisljao :) Al` ono, solidno su high tech...Keva ima svoju digitalnu kameru, cale svoju digitalnu kameru, keva surfuje, cale pichi corel/autocad...A oboje su 60+ :)

Jedini razlog zasto sam LCD u startu eliminisao je prilicno losa kablovska i divx. Ja licno ne mogu da svarim razliku izmedju kvaliteta SD na LCD i plazma. Eeeee saaaaad, oni nece gledati tv sa razdaljine od 3.5 - 7-8 metara, tako da moooozda nekako i lcd prodje...

komp se kachiti nece :)

Razmisljao sam chak i da im uvalim moju plazmu (samsung ps42a410), al` nemam pojma sta bih bolje uzeo sebi za te pare. 80% gledam SD (divx, kablovska), a ovaj samsung odvajluje panasonic u skaliranju :)
 
Poslednja izmena:
Otkud znam, plasmu koliko toliko moras da pazis, lcd ne moras. Neka im stoji po ceo dan ukljucena na istom kanalu nista mu nece biti.

I sta sad opet refleksija sa plasmom. Ako hoce bez refleksije kao sto je rekao morace mat LCD, ako hoce ostale prednosti plasme, zna se.

Otkud ta prica da LCD losije skalira materijal? To je bilo pre neku godinu. Uzmi bilo koji LG, Samsung lcd bilo HDready ili FullHD i vidi kako se dobro vrsi upscale. Uzmi na primer FullHD LCD samsung B550 koji bolje skalira materijal od FullHD panasonic plasme. Ne verujete mi? Uzmite citajte utiske.

Marko i sam pratis diskusije plasma/lcd i sam znas sta treba da kupis, uzeo si sebi plasmu uzmi i matorcima ako mislis da je to pravi izbor. Ne postoji nikakva folija da ublazis efekat, uzmi plasmu sa AR premazom koji ce smanjiti refleksiju, po mogucstvu samsung B450, ne B430 on nema.
 
Poslednja izmena:
To sam mu i ja rekao.A sto se tice SD materijala 42" b430 dosta bolje prikazuje sd signal od LG 32" lh3000.Kad kazem lepse mislim na boje koje daleko lepse izgledaju na plazmi nego na tom lcd-u i samo gledanje je prijatnije(ovo ne znam kako da opisem ali zaista je tako).
Ovo je naravno poredjeno u kucnim uslovima ne u tehnomarketima i po interetu,nego u pravom radu.Sto se tice burn in-a ,joj koliko se samo prica o tome a koliko je iskorenjen i beznacajan.
Ja na plazmu koja nije jos formirana kacao pc,konzole su stalno povezane i surfovao malo,drndao se i isam uspeo da primetim nikakve tragove.A sto se tice tv kanal-a rts mi je pa sigurno stajao 9-10 sati dok nismo bili kuci i nikakve tragove nisam primetio.
Dakle nema tu nikakve filozfije i cuvanja na plazmama ta prica uglavnom proizilazi od ljudi koji je ne koriste dok bas ne vidjam da neko u normlanom radu ima problema sa burn-in om islicnim stvarima.

Cisto sumnjam da ce njegovi matorci uspeti da proizvedu burn in.
 
Poslednja izmena:
Boje nemaju veze sa skaliranjem materijala, to je druga prednost plasme. Jednom da ostavis nece proizvesti burn in sigurno, da to radis mesecima napravices burn in.

Ako matorci ispostuju 200 sati sa normalnim podesavanjima nece biti problema. Sve je to ok ali u naslovu stoji mat ekran, tako da mu refleksija i dalje ostaje problem pored svih prednosti. Samo kazem.
 
To sam mu i ja rekao.A sto se tice SD materijala 42" b430 dosta bolje prikazuje sd signal od LG 32" lh3000.Kad kazem lepse mislim na boje koje daleko lepse izgledaju na plazmi nego na tom lcd-u i samo gledanje je prijatnije(ovo ne znam kako da opisem ali zaista je tako).
Ovo je naravno poredjeno u kucnim uslovima ne u tehnomarketima i po interetu,nego u pravom radu.Sto se tice burn in-a ,joj koliko se samo prica o tome a koliko je iskorenjen i beznacajan.
Ja na plazmu koja nije jos formirana kacao pc,konzole su stalno povezane i surfovao malo,drndao se i isam uspeo da primetim nikakve tragove.A sto se tice tv kanal-a rts mi je pa sigurno stajao 9-10 sati dok nismo bili kuci i nikakve tragove nisam primetio.
Dakle nema tu nikakve filozfije i cuvanja na plazmama ta prica uglavnom proizilazi od ljudi koji je ne koriste dok bas ne vidjam da neko u normlanom radu ima problema sa burn-in om islicnim stvarima.

Cisto sumnjam da ce njegovi matorci uspeti da proizvedu burn in.

Da se uključim pošto mi treba par saveta. Naručio sam Pansonicovu plasmu TX42U10E, pa me interesuje par stvari. Šta Vam znači to razrađivanje plazme i kako sprečiti burnIn jer koliko sam primetio RTS1 i RTS2 non stop imaju znak bez obzira da li su reklame ili ne.
 
Da se uključim pošto mi treba par saveta. Naručio sam Pansonicovu plasmu TX42U10E, pa me interesuje par stvari. Šta Vam znači to razrađivanje plazme i kako sprečiti burnIn jer koliko sam primetio RTS1 i RTS2 non stop imaju znak bez obzira da li su reklame ili ne.

Ja sam samo stavio contrast i brightness na 55-60 i koristim tv najnormalnije kako cu ga koristiti i kasnije.Moguce da cu te vrednosti nesto povecati mada ne osecam neku posebnu potrebu da to uradim.
 
Kakav li je 40A330 ? Chisto me SD materijal interesuje :) mislim da plazma definitivno otpada zbog refleksije....

U krajnjem slucaju, imam vezu u tehnomarketu pa mi verovatno mogu obezbediti da izlozen model donesem kuci na probu :)
 
Razradjivanje ili break in period je kada prvih 200 sati gledanja drzis podesavanja na nesto nizim vrednostima kako bi pravilno razradio plasmu i izbegao rizik od burn-ina.

http://samsungplasmatvfaq.com/index.php/Break-in,_burn-in,_and_image_retention#What_is_break-in.3F

Promenis kanal posle nekoliko sati gledanja ako uopste toliko gledas RTS 1 i 2 :d
Ovo ne bi trebalo puno da te brine.

Kolike su to nešto niže vrednosti. I da li menjanje kanala podrazumeva da ga čisto na par sekundi prebacim na neki drugi, pa da ga opet mogu vratiti na prvo bitni, i koliko je to uopšte par sati.
 
A otkud znam, drzis brightness i contrast nesto nize od pola valjda, ne znam tacne cifre, reci ce ti neko ko je radio break in skoro, jaksa mozda. Imas link za break-in dvd u linku koji sam ti dao.

Upravo tako, prebacis ga na par sekundi pa vratis. Ovo nije obavezno, ali ako hoces da budes skroz siguran.. Mnogi ce ti reci da ne moras ni da menjas i da nikako ne mozes da napravis burn in od logoa stanica, koliko je to tacno nemam pojma jer licno ne posedujem plasmu.
 
Kakav li je 40A330 ? Chisto me SD materijal interesuje :) mislim da plazma definitivno otpada zbog refleksije....

U krajnjem slucaju, imam vezu u tehnomarketu pa mi verovatno mogu obezbediti da izlozen model donesem kuci na probu :)


Samsung 42B450 je sa AR filterom a 430 bez. Ako su jedan pored drugog možeš uporediti taj filter na delu.
Prema mom nestručnom oku : na 430 sam video prilično dobro odsjaj neonke, dok je na 450 em odsjaj bio tamniji. em se nije toliko razaznala neonka - kao kad bi gledao kroz mutno staklo.

Meni se nije isplatilo dati 8k više zbog tog AR filtera i 2 konektora više i zadovoljan sam sa 430 - ali mi sunce ne bije direkt na TV.

.Sto se tice burn in-a ,joj koliko se samo prica o tome a koliko je iskorenjen i beznacajan.
Ja na plazmu koja nije jos formirana kacao pc,konzole su stalno povezane i surfovao malo,drndao se i isam uspeo da primetim nikakve tragove.A sto se tice tv kanal-a rts mi je pa sigurno stajao 9-10 sati dok nismo bili kuci i nikakve tragove nisam primetio.
Dakle nema tu nikakve filozfije i cuvanja na plazmama ta prica uglavnom proizilazi od ljudi koji je ne koriste dok bas ne vidjam da neko u normlanom radu ima problema sa burn-in om islicnim stvarima.

Cisto sumnjam da ce njegovi matorci uspeti da proizvedu burn in.

Takođe nikakav problem nisam imao (nemam) sa Image Retention i Burn In, čak ni toliko da mogu da kažem da sam video IR na delu.
A ostane isti program po par sati , i igram se na Wii-ju isto toliko.
 
Poslednja izmena:
A kakav je slučaj sa kanalima tipa Pink Movies, Pink Action, Arena Sport, kao i mnogi drugi koji emitiju program i filmove sa tim crnim delovima. Kako da saznam koje je godište oaj televizor koji sam naručio (Panasonic TX-P42U10E)
Postajem malo dosadan ali ne bih želeo nešto da zeznem u startu
 
Poslednja izmena:
Opusti se, nije burn in toliki problem kod plasme, neces nista da zeznes :D. Imas zoom opciju u podesavanjima slike , samo nisam siguran da li rasiri dovoljno sliku da nestanu crne trake.

Panasonic U10E je model za 2009. godinu.
 
Opusti se, nije burn in toliki problem kod plasme, neces nista da zeznes :D. Imas zoom opciju u podesavanjima slike , samo nisam siguran da li rasiri dovoljno sliku da nestanu crne trake.

Panasonic U10E je model za 2009. godinu.

hvala najlepše
 
Nije pravo mesto za pitanje ali posto nema nijedne teme striktno vezane za model b430 plazme pa neka moderatori ovo posalju tamo gde misle da treba.
Naime vidjao sam ranije na par mesta neke linkove za najbolja podesavanja tv-a pa ako bi neko iskusniji i profesinalniji mogao da mi da neki link ili nesto gde bih mogao da vidim najbolji picture settings sa plazmu b430?:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno