Šta je novo?

Mass Effect: Andromeda

znaci nije moglo da se saceka mesec dana :)
 
Večeras rešavao Kett baze na Eos-u i Voeld-u. Koji haos jbt. Krenuo sam jednom ranije pa nisam dalje od ulaza mrdnuo :D

Plus isprobavam neke nove combo varijante i oružija. Od profila mi se Adept prilično dopada. Zastrašujuće je koliko mogućnosti ima kod combat-a. A ja obično napravim jednu varijantu i onda se držim toga do kraja, što svakako ne preporučujem.
 
A jedan od većih nedostataka igre je što kada se uključi invert Y za vozila, to važi i za mapu na brodu, užas.
 
92h i konačno je pređoh.
Prilično sam zadovoljan, moram da priznam. Još neke sitne taskove imam da odradim, tako da cenim da ću još da se igram :)
 
Ja nisam igrao par dana, dosao sam do kraja 3. planete i igra mi se mnogo svidja.
Nazalost, iam bag da mi nekada pri loadingu restartuje komp, ali pored toga nista.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Najzanimljivije od svega je što konzole u 2017. imaju sve uslove za quick save pa opet nema te opcije u igrama. Mada konzolama baš i ne treba, imaju onaj stand by mod.

Nekada je argument protiv quick save bio što čini igru lakšom. U međuvremenu su toliko olakšali igre da je matora igra sa obilatim korišćenjem quick save puno teža nego prosečna moderna igra.
 
Auto save delimicno moze da nadomesti nedostatak quick save opcije.

92h i konačno je pređoh.

Ha, toliko o tome da je losa igra. Ja sam optimisticno procenio da ce mi trebati 30-40h.
 
Poslednja izmena:
Ja sam završio skoro sve sporedne kvestove (barem tako mislim[emoji3])

Daleko da je loša, ja sam se silno zabavio igrajući je.
 
Jel neko zna zasto igra cak i menijima nabije temperature graficke na 90 Celzuijusa? Dakle nisam ni krenuo da je igram? Radi graficka i tera je bez problema ali je vrela? Vidim da je zauzece graficke 100% ali kad pokrenem neke testove oni isto tako opterete graficku ali im treba dosta vise da nabiju tu temperatura nekima to ni ne podje za rukom posto graficka ima odlicno hladjenje plus imam dve 12ce na backplate-u (20-25stepeni niza temp u idle graficke sa njima).
 
Probaj i da ukljucis vsync
 
Ukljucen ne Vsync a nije do termopaste jer ko sto rekoh toliko ne nabije komuster kad ga pokrenem. I da igra ima nizu temperaturu u samoj igri nego u menijima?!?

Jedino sto mi pada napamet da se radi o nekom mineru posto je narodna verzija igre, ali koliko vidim niko ne pominje da ova verzija je ima? Probacu neku drugu.
 
Poslednja izmena:
Probaj i da ukljucis vsync

Kakve veze ima vsync sa zagrevanjem kartice? Jel vidis da kaze da cim upali igru i da stoji u meniju da mu se kartica zagreva. Sledeci put prvo lepo procitaj post pa tek onda daj svoj komentar.

Ukljucen ne Vsync a nije do termopaste jer ko sto rekoh toliko ne nabije komuster kad ga pokrenem. I da igra ima nizu temperaturu u samoj igri nego u menijima?!?

Jedino sto mi pada napamet da se radi o nekom mineru posto je narodna verzija igre, ali koliko vidim niko ne pominje da ova verzija je ima? Probacu neku drugu.

Pazi majner nije sigurno jer on se aktivira kada je racunar oslobodjen procesa i kada se na racunaru nista ne radi e tada se majner aktivira da bi imao sto bolji proces i iskoristenost. Mada skeniraj komp pa ako ga ima obrisi ga jer on ne utice na igru.
 
Poslednja izmena:
Nije miner neko bi valjda primetio ipak se radi o najpozatnijom crack grupi, Inace sad kad sam snizio detelje na high i stavio 900p tokom same igre zauzece skace i opada sto je i logicno ali u menijima je zakucano na 100%???

Pa ako neko ima original nek proveri da li se i njemu desava ista glupost sa zauzecem graficke u menijima npr. pre nego sto uopste ode na resume ili load.
 
Nije miner neko bi valjda primetio ipak se radi o najpozatnijom crack grupi, Inace sad kad sam snizio detelje na high i stavio 900p tokom same igre zauzece skace i opada sto je i logicno ali u menijima je zakucano na 100%???

Pa ako neko ima original nek proveri da li se i njemu desava ista glupost sa zauzecem graficke u menijima npr. pre nego sto uopste ode na resume ili load.

Evo ss sa originala, isto je 100% graficka. Što se mene tiče ne vidim problem u tome, sama igra i mape se veoma brzo učitavaju i nema razloga drzati je uključenom kada se ne igra.
MassEffectAndromeda_2017_05_04_04_39_49_826.jpg
Inače isto vrlo zadovoljan igrom, uzeh je večeras i vrlo zadovoljan za ova 4 sata koliko sam igrao. Ima dobar taj mistery element koji te tera da vidiš šta će se sledeće desiti.
 
Meni je priča najslabiji deo igre, iako je nakon uvoda dosta bolja, kada progutamo neke banalnosti.
Animacije mi ne smetaju uopšte (igram piratsku 1.04 verziju) i generalno oduševljen sam igrom (možda niska očekivanja imaju neke veze s tim :d)
 
Izašao je patch v1.05 za nas sa jeftinijim kartama, tj. pala je i ova najnovija verzija denuva :d
 
Jel rade 1.04 savegames?
Pročitao sam jedan komentar da ne rade ako može neko da potvrdi?
 
Videh i ja da neki imaju problem. Izgleda da sve zavisi od slučaja do slučaja. Moguće da neki DLC-i prave problem što se vidi iz ovog https://i.imgur.com/RFgYoBN.png
Meni je npr. učitao bez problema, ali budući da su me beživotne animacije lica baš grozile, nisam daleko ni odmakao, pa možda nisam ni trigerovao neki od tih dlc-a.

Edit: Btw, izgleda da se igra sve jedno ruši sa novim patchom i starim sejvovima, pa izgleda da je jedino rešenje igrati v1.05 new game.
 
Poslednja izmena:
Jel su sredili animacije u najnovijem patch-u ?

Sent from ass
 
Poslednja izmena:
Ma meni animacije ne smetaju, uglavnom čitam titlove i skipam čim pročitam liniju pa i ne gledam animacije osim kada je neko bitno dešavanje tipa main ili loyaliti misija.
Na majmunski hod likova sam se navikao brzo.

Patch 1.05 mi je interesantnan jer može da se preskoči animacija letenja, samo nisam siguran da li li se to odnosi na sletanje na i sa planete, na animacije "warp"-ovanja kroz svemir ili i jedno i drugo.

Svakako sam blizu kraja pa neću ni da isprobavam ovaj update sa trenutnim sejvovima.
 
Završih main story za nekih 15h, rush. Sad istraživanje i side questiovi ili ću još jednom od početka.
Sama priča sasvim korektna, karakteri nisu uvek kako bi trebalo ali mogu da prođu, grafika savršena.
Igrica izgleda bolje nego ovi krš sci-fi filmovi u poslednjih par godina lol.
 
Ljudi jel imao neko problem sa misijom "A trail of Hope" kada treba izvuci Mosu i nakon one scene kad ulete u brod igra mi ocitava beskonacno? Probao 10x i nikako ne ide, zapuca na loading ekranu
 
Nazad
Vrh Dno