Šta je novo?

Marvel’s Spider-Man

Insomnium X

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2011
Poruke
1,827
Poena
265
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i7-11700F + CM MasterBox MasterAir MA612
Matična ploča
ASUS PRIME B560-PLUS
RAM
Kingston Fury 32GB 3200MHz
GPU
Gigabyte RTX 3060 Gaming OC
Storage
Kingston KC2500 250GB + 500GB SSD
Zvuk
Logitech Z623
PSU
Chieftec Element Series 700W
Kućište
Cooler Master MB600L V2
 
12. avgust ove godine za prvi deo. Miles Morales "fall 2022".
 
Cek ovo je bila PS ekskl. ...Za PC nije izlazio 100 godina...ne mogu da povezem koji je nastavak ovo? Miles Morales je poslednj? (dobro ocenjen)
 
Spiderman je izašao 2018. godine, Miles Morales 2020.

Video Sony da ima para na PC-u što nije loše. Od velikih naslova ostao im je samo Bloodborne da izbace za PC.
 
Postavlja se pitanje zasto se uopste cimati sa nabavkom PS5 konzole kada ce garant izbaciti i naslove za PS5 na PC platformu sada kada su namirisali lovu.
Btw i PS5 pro refresh trebao bi mozda sledece godine da iskoci a jos uvek nisu sredili probleme saa zalihama obicne petice, kao ni probleme sa ventovima.

@Alex
Ghost of Tsushima i Uncharted 1-3 "remake", nedostaje. (TLOU 1 & 2 moooozda izbace godinu posle ps5 remake verzije)
Ako i to najave za PC licno ne vidim svrhu nabavke konzole, ko trenutno ima relativno noviju masinu (iz srednjeg i viseg segmenta) moze sigurno da vozi u 1440p 60fps-a sta god bude iskocilo za PS5/PS5 pro.

Novi HZD je flopnuo (kvalitativno je vrlo osrednji nastavak), GOW2 se ceka kao i jos par nastavka nekih drugih fransiza, ali i to ce verovatno pred EOL konzole da iskoci - realno trenutno i nema nesto puno naslova koji bi zagrejalo ljude za nabavku konzole, osim da pikaju stare naslove u vecoj rezoluciji i framerate-u. (kao sto to PC gameri rade)
 
Did not age well :D


Pa ne bih rekao da se postavlja pitanje - mislim, ako možeš da čekaš 4 godine, onda ti konzola i ne treba :D
Isto kao i za odlazak u bioskop - biće to na torrentu eventually.
 
Ghost of Tsushima i Uncharted 1-3 "remake", nedostaje. (TLOU 1 & 2 moooozda izbace godinu posle ps5 remake verzije)
Ako i to najave za PC licno ne vidim svrhu nabavke konzole, ko trenutno ima relativno noviju masinu (iz srednjeg i viseg segmenta) moze sigurno da vozi u 1440p 60fps-a sta god bude iskocilo za PS5/PS5 pro.
Ghost of Tsushima je još uvek "mlad". I njega očekujem na PC. Što se tiče Uncharted 1-3 mislim da ga neće gurati pošto ga je već pregazilo vreme. Za TLOU se slažem. Još ako serija prodje dobro eto ga sigurno na PC.

Što se tiče posedovanja konzole kad se razmisli i nije neki luksuz. Jeftinija je od grafičke i to iz srednjeg segmenta (nažalost) a opet neke naslove je šteta čekati 4. godine ili više.
 
Postavlja se pitanje zasto se uopste cimati sa nabavkom PS5 konzole kada ce garant izbaciti i naslove za PS5 na PC platformu sada kada su namirisali lovu.
Btw i PS5 pro refresh trebao bi mozda sledece godine da iskoci a jos uvek nisu sredili probleme saa zalihama obicne petice, kao ni probleme sa ventovima.

@Alex
Ghost of Tsushima i Uncharted 1-3 "remake", nedostaje. (TLOU 1 & 2 moooozda izbace godinu posle ps5 remake verzije)
Ako i to najave za PC licno ne vidim svrhu nabavke konzole, ko trenutno ima relativno noviju masinu (iz srednjeg i viseg segmenta) moze sigurno da vozi u 1440p 60fps-a sta god bude iskocilo za PS5/PS5 pro.

Novi HZD je flopnuo (kvalitativno je vrlo osrednji nastavak), GOW2 se ceka kao i jos par nastavka nekih drugih fransiza, ali i to ce verovatno pred EOL konzole da iskoci - realno trenutno i nema nesto puno naslova koji bi zagrejalo ljude za nabavku konzole, osim da pikaju stare naslove u vecoj rezoluciji i framerate-u. (kao sto to PC gameri rade)

Nista komplikovano za odgovoriti. (Console-only igraci) ce nastaviti s kupovinom konzola jer je povoljno i nema nikakve logike da oni prelaze na PC platformu i daju 1500+ eur za solidan gaming PC samo zato sto igre izlaze i za PC. Eh sad oni koji koriste primarno PC platformu ce naravno gledati da sve igraju na PC-u i na taj nacin izbace kupovinu konzola sto je ioanko nebitno za SONY. Uglavnom kako god win-win za njih sa obe strane. Genijalan potez.
 
Did not age well :D


Pa ne bih rekao da se postavlja pitanje - mislim, ako možeš da čekaš 4 godine, onda ti konzola i ne treba :D
Isto kao i za odlazak u bioskop - biće to na torrentu eventually.
To čekanje će biti sve kraće i kraće. Upravo je Sony pre par dana pred akcionarima i investitorima obećao da će gledati da u naredne dve-tri godine maksimalno smanji period između konzolnih i PC verzija. I da će praktično sve izbacivati za PC.

U 2022 su na putu da zarade ~300 miliona usd od PC igrača. Što je troduplo više nego prethodne godine. Eksperiment im se pokazao uspešnim.
 
Ah kad se setim ismevanja Microsoft-a, kad je odlučio da sve igre izlaze kombinovano i na PC i na Xbox.

I tadašnjeg uveravanja da Sony nikada neće izbacivati svoje naslove na PC.
 
PC gaming is dead.... 😂
 
To čekanje će biti sve kraće i kraće. Upravo je Sony pre par dana pred akcionarima i investitorima obećao da će gledati da u naredne dve-tri godine maksimalno smanji period između konzolnih i PC verzija. I da će praktično sve izbacivati za PC.

U 2022 su na putu da zarade ~300 miliona usd od PC igrača. Što je troduplo više nego prethodne godine. Eksperiment im se pokazao uspešnim.
Neki izvor za ovo?
 
Postavlja se pitanje zasto se uopste cimati sa nabavkom PS5 konzole kada ce garant izbaciti i naslove za PS5 na PC platformu sada kada su namirisali lovu.
Btw i PS5 pro refresh trebao bi mozda sledece godine da iskoci a jos uvek nisu sredili probleme saa zalihama obicne petice, kao ni probleme sa ventovima.

@Alex
Ghost of Tsushima i Uncharted 1-3 "remake", nedostaje. (TLOU 1 & 2 moooozda izbace godinu posle ps5 remake verzije)
Ako i to najave za PC licno ne vidim svrhu nabavke konzole, ko trenutno ima relativno noviju masinu (iz srednjeg i viseg segmenta) moze sigurno da vozi u 1440p 60fps-a sta god bude iskocilo za PS5/PS5 pro.

Novi HZD je flopnuo (kvalitativno je vrlo osrednji nastavak), GOW2 se ceka kao i jos par nastavka nekih drugih fransiza, ali i to ce verovatno pred EOL konzole da iskoci - realno trenutno i nema nesto puno naslova koji bi zagrejalo ljude za nabavku konzole, osim da pikaju stare naslove u vecoj rezoluciji i framerate-u. (kao sto to PC gameri rade)
Problem je cena pc komponenti, naročito grafičkih kartica koje su bezobrazno skupe ako ih uopšte ima u maloprodaji.

Ja se skoro celog života igram na pc-u ali sam pre godinu dana uzeo Series X i u kombinaciji sa LG Oled tv-om (plus Game Pass) više od toga mi stvarno ne treba i ne pada mi na pamet da bacam pare na skupe grafičke i šta sve ne.Imam od ranije PS4 ali me PS5 najverovatnije neće videti.

Kako čovek postaje stariji vremena za igranje je ionako sve manje...
 
dok sam gledao state of play i krene najava da ce PS exclusive izaci za PC, ponadao sam se da ce to biti Bloodborne, a ne ovaj junk.... pih, nada umire poslednja
 
Postavlja se pitanje zasto se uopste cimati sa nabavkom PS5 konzole kada ce garant izbaciti i naslove za PS5 na PC platformu sada kada su namirisali lovu.
Btw i PS5 pro refresh trebao bi mozda sledece godine da iskoci a jos uvek nisu sredili probleme saa zalihama obicne petice, kao ni probleme sa ventovima.

@Alex
Ghost of Tsushima i Uncharted 1-3 "remake", nedostaje. (TLOU 1 & 2 moooozda izbace godinu posle ps5 remake verzije)
Ako i to najave za PC licno ne vidim svrhu nabavke konzole, ko trenutno ima relativno noviju masinu (iz srednjeg i viseg segmenta) moze sigurno da vozi u 1440p 60fps-a sta god bude iskocilo za PS5/PS5 pro.

Novi HZD je flopnuo (kvalitativno je vrlo osrednji nastavak), GOW2 se ceka kao i jos par nastavka nekih drugih fransiza, ali i to ce verovatno pred EOL konzole da iskoci - realno trenutno i nema nesto puno naslova koji bi zagrejalo ljude za nabavku konzole, osim da pikaju stare naslove u vecoj rezoluciji i framerate-u. (kao sto to PC gameri rade)
Moj odgovor na to pitanje je igranje u 4k sto je meni bio cilj a za neki 4k pc gaming je potrebna skupa masina u vrednosti 2 pa i 3 PS5.
 
Prelepe vesti!! Ovo mi je definitivno naj naslov sa sondze.
Spiderman 2 izlazi valjda sledece godine za PS5, velike su sanse da ce se dosta PC igraca navuci na Spiderman serijal i mnogi nece cekati 4+ godine da dvojka eventualno izadje za PC vec ce uzeti peticu da je igra instant.

Koliko li ce zahtevnija biti u odnosu na GoW..?
 
Moj odgovor na to pitanje je igranje u 4k sto je meni bio cilj a za neki 4k pc gaming je potrebna skupa masina u vrednosti 2 pa i 3 PS5.
Delimicno tacno, ali ako imas neku solidnu masinu...Nove tehnologije poput FSR I DLSS itekako priblizavaju te rezolucije... Sto se cena GRAFA tice je 'nesrecan slucaj (majneri), ali ima nade da ce RIG ovi se raspustiti i bice vise grafa duplo od gejmera - pa tako i cene ce biti 'kul'. A licno mislim da je PC postao i na oko primamljiviji mladjim generacijama - kucista nisu tako vise kancelarijska , vec je sve to u bojama ..sareno ...ludo (to je samo moj licni trip ;) )
 
@acep @Alex
Ni sa konzolom ne dobijas bas najbolje 4k iskustvo kada su u pitanju noviji naslovi, ali je daleko prakticnija kao plug&play opcija za igranje. (doduse ja sam uglavnom zakuntao na kaucu)
Pozdravljam dodatak konzole u "arsenal" ili kao jeftiniju opciju (od PC-a) za igranje, ali prevashodno zbog ekskluziva. (ekskluzive su bile moj razlog za uzimanje PS4 pro)
Sada kada i cene za konzole nisu normalne a verovatno ce dobar deo "ekskluziva" doci i na PC, ne vidim puno razloga za nabavku iste. (prevashodno jer imam solidnu masinu a uz to i pozamasan backlog, tako da mogu da sacekam dok i to dodje na red)
Valjda ce i cene za GPU pasti, sto opet omogucava da se sklopi solidna mid-tier konfiguracija koja ce uz DLSS/FSR nuditi bolje iskustvo od konzole.

Btw. @Alex mnogo mi je cudno sto jos uvek nema vise najava za dobre naslove za PS5, Cini mi se da je u PS4 eri bilo dosta vise najavljenih naslova u istom periodu, mada se ako se ne varam stvari zahuktavaju tek posle refresh/pro verzije...
 
Btw. @Alex mnogo mi je cudno sto jos uvek nema vise najava za dobre naslove za PS5, Cini mi se da je u PS4 eri bilo dosta vise najavljenih naslova u istom periodu, mada se ako se ne varam stvari zahuktavaju tek posle refresh/pro verzije...
Baš sam pitao u PS temi kakva je situacija bila u PS4 eri. Baš mi čudno što sem GoW Ragnarok nema ništa ozbiljno u najavi. Xbox npr. ima Starfield koji je ipak novi IP.
 
 
uu brate unlocked framerate waau
sta mi vredi sto je unlocked kad cu jedva da poteram 30
 
Pa tako je i bolje, it's more cinematic ;)
 
To čekanje će biti sve kraće i kraće. Upravo je Sony pre par dana pred akcionarima i investitorima obećao da će gledati da u naredne dve-tri godine maksimalno smanji period između konzolnih i PC verzija. I da će praktično sve izbacivati za PC.

U 2022 su na putu da zarade ~300 miliona usd od PC igrača. Što je troduplo više nego prethodne godine. Eksperiment im se pokazao uspešnim.
Osim ekskluziva. Makar ih bilo i 3.
Jer one prodaju konzolu.
 
uu brate unlocked framerate waau
sta mi vredi sto je unlocked kad cu jedva da poteram 30
Verujem da ce optimizacija biti dobra, svaki sonijev port do sada je bio okej sto se toga tice (HZD je jedino imao malo tehnickih problema na samom izlasku, ispeglali su je posle). Moze tu i DLSS da popravi fps i da se napravi balans po kvalitetu prikaza i frejmova.

U medjuvremenu je izaslo i ovo:
52228593525_4ccff485e7_h.jpg
 
Poslednja izmena:
Swinganje u ultravajdu ♥️
 
Skida se...
 
Nazad
Vrh Dno