Šta je novo?

mala pomoc

  • Začetnik teme Začetnik teme SIMON
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

SIMON

Slavan
Učlanjen(a)
17.10.2005
Poruke
8
Poena
301
Asus k8n
sempron 2500+ 64
256 ram

ok! dizao sam fsb radi na 1.7 ali sam vratio odmah jer nisam siguran sta jos treba
da uradim. ne mogu da pronadjem mnozioc!
zeleo bih da izvucem maksimum!
unapred hvala
 
...

pa skoro ga nisi ni kloknuo, slabo je to, udri veci FSB a mnozilac je zakljucan tako da rokaj FSB i kad predjes 2.2 podigni malo napon..
 
budi zadovoljan i sa 50% overkloka ako ti ploca dozvoli...
 
kada podignem fsb preko 250 komp nece da se upali
a sa tim fsb-om od 250 radi na 1.75 Mhz
Zeleo bih da ga dignem bar na 2.00 Mhz
Sta bih jos mogao da uradim
 
HTT, ne FSB, bar kod Athlon64 i derivata. Da neces i muzicku zelju? Kolika je poslednja stabilna frekvencija? Zar nisi procitao Miskov thread ciji ti je link PoisonFree dao?
Ako preko poslednje stabilne frekvencije nemas mogucnosti daljeg podizanja HTT-a, pretpostavljam da je ogranicenje u mainboard. Trebalo je da uzmes neku, za overclock, kvalitetniju mainboard. Za info, search, ili Miskov post.
 
SIMON je napisao(la):
kada podignem fsb preko 250 komp nece da se upali
a sa tim fsb-om od 250 radi na 1.75 Mhz
Zeleo bih da ga dignem bar na 2.00 Mhz
Sta bih jos mogao da uradim

Rado ali ne das nam puno informacija : koja je memorija, na kom taktu si je stavio,htt mnozioc ... itd...nije to bas tako prosto kako izgleda,treba da se " dobro prouci problematika" da bi doslo do nekog rezultata - budi strpljiv korak po korak...
... posle pomoc lako stize :type:, tj
 
Asus k8n, Sempron 64 2500+ Kingston 512

Bilo je puno reci o ovome, ponovicu jos jednom iz lic. iskustva.
Necu objasnjavati zasto je tako samo dajem podesenja.
Asihroni klok: HT=3; FSB=290(max 300);DDR 266(133)
Bez ikakvog dizanja napona( na cpu i nemozes).
Probe kod asihronog kloka ispod fsb=270 su gubljenje vremena.
Ukoliko ides na DDR 333 (auto=2.5-3-3-7) povecaj napon ddr na 2.7
Mnozilac je 7 pomnozi sa izabranim fsb i dobices max 2.1 Ghz.
Ovo je provereno, kod mene sljaka suuuuuuuper. :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno