Šta je novo?

Maksnet wireless?

Bad MF

Čuven
Učlanjen(a)
26.02.2002
Poruke
1,066
Poena
649
Ima li korisnika maksnet wireless-a? Kako vam radi, jel ping stabilan. P2P jel ogranicen, ima li lokalne mreze? Utisci?

Nisam nasao telefon podrske na sajtu, napisite kontakt telefone please :)
 
Nekad radi dobro a nekad strava(full), ping je solidan, p2p nije ogranicen, ima i lokalnu mrezu ~40 korisnika, ~3TB preko dc++.

adresa: http://www.maksnet.org
 
Poslednja izmena:
Ima nas malo (mnogo) vise :) Kao sto Davorm napisa sve radi super.
 
Ukupno nas je vise. Ovaj broj sto sam naveo se odnosi na prosecan broj ljudi na Maksnet hub-u.
 
hehe, nisam obratio paznju na sliku :) Hmm, samo mobilni?
jel imaju 24/7 podrsku?
 
Uzmi test fazu na par dana, upoznaj blagodeti servisa koje Maksnet nudi, chatuj malo sa korisnicima...pa preseci i odluci se. Dobio bi i jedan port na javnoj IP adresi, tako da bi imao high ID na p2p programima. Sto se tehnicke podrske tice, pretrazi malo starije teme pa procitaj kada smo pisali i cudili se da li Marko-vlasnik Maksnet-a spava uopste :)
Poz!

p.s.
Nazalost, ja nisam vise na mrezi jer sam se preselio, ali cim bude tehnicke mogucnosti u mom kraju, eto mene opet na mrezi.
 
Au Petre pa zar tebe da izgubimo , koce sad da nas informise o svemu...
Inace skoro 2 godine sam na maksnetu i sta reci, bilo je par padova ali nikad Markovom greskom,uglavnom je Veratov link los ali ipak Srbija je to...
Ako pad neta 5 -10 puta godisnje na po sat vremena smatrate losim onda nadjite nekog drugog ali sve preporuke jer je Maxnet najbolji
Pozdrav!!!
 
Ok uzecu test kad mi istekne sbb, samo me malo zabrinjava to da im je infrastruktura povezana wirelessom isto, na primer, tehnicom svoje AP-ove povezuje wireless i dzaba sto ja imam savrsenu vezu sa AP-om kada im stalno njihovi AP-ovi izmedju pucaju i preopterecuju se...
 
Popovic Dusan je napisao(la):
Au Petre pa zar tebe da izgubimo , koce sad da nas informise o svemu...

Haha, gledaj to iz drugog ugla. Nema ko vishe da smara :D
 
A ko tebe smara kada te ni nema na public kanalima? Dodje, skine neku muzku, a sharuje PSP igre :p
;)

Dobra stvar je sto Maksnet ima link i preko Verata i preko Telekoma, pa u slucaju pada jednog, drugi radi, ali je uvek potrebno da neko prebaci sve servise na drugi link. Ako se ne varam, uskoro ce biti odradjena automatizacija ovog procesa, tako da nece biti ni tih 5-10min padova mreze (sto neko rece, nekoliko puta godisnje).

Mislim da im je vecina linkova izmedju pristupnih tacaka odradjena na 5Ghz. Kada su mene prebacili na 5Ghz, ping ka google-u mi je pao sa 60-80, na 40-60...dakle oko 20ms...

Lokalni DC ima 3TB share, sto i nije nesto, ali je bitno da sve sto se novo pojavi, neko ima, tako da nema problema sto je mali share, kada sve novije stvari mogu da se nadju, a za starije je dovoljno da pitas i ubrzo ce neko postaviti. K'o slozna porodica :d

E, da, gotivna stvar je sto mozes da kazes "iskljuci me mesec dana" (odlucis da polozis neki ispit or something :)) i posle samo uplatis i nastavis da koristis...jos uvek je mali provajder, pa sve moze da se dogovori...

P.S.
Neka neko posalje Marku ovaj link, cisto da nam obracuna neki popust za ovu reklamu :D
 
RazbojNick je napisao(la):
Ti zivis za popust :D

Nego kako! Eno u Tempu za kupljenih 40 komada WD-40 spreja se dobija montazna stolica! A i sprej je na popustu. Odo' u shoping :d
 
Cek, jel postoji poseban protok izmedju svih korisnika u lokalu, ili se trosi "spoljni" internet protok?
 
Postoji 1mbit za wifi i 2mbit za korisnike na kablu.

Da, ima i kombinacija sa kablom ako nadjete ne-znam-koliko josh zainteresovanih u vashoj zgradi.
 
Ljudi u zgradi onda imaju 100mbps medju sobom. Nema vise setanja za razmenu CDa, ali postaje bezveze ukoliko si diskove menjao sa komsinicom ;)
Mislim da je 5 korisnika minimum za postavljanje mreze u zgradi...
 
Dobro, od kabla kod mene onda nema nista, jer su mi sve komsinice, sto rece PJ da menjam diskove sa njima, jedino sto su sve dobrano prosle menopauzu, ali sta sad :d
 
Ajde vas dvojica napisite ono sto jeste.
Dok ovo pisem ping ka "gateway" mi je oko 300ms, u lokalu nije 1mbit za wifi i 2 za kabl nego 512 za wifi i 1mbit za kablovski spojene sa AP-om. Jeste najavljivao je pre nekoliko meseci 1mbit za wifi ali od toga nista. Sto se tice porta sa javne adrese nikad nisam dobio nikakav port i sve vreme je low ID na P2P servisima. Pre dva meseca je najavio dinamicke javne adrese, od toga jos uvek nista. Link mu doduse jako retko pada i relativno brzo to resava ali secam se ja mnogo boljih vremena kad je ping ka "gateway" bio 2-10ms i sve je radilo mnogo bolje.
Ali da nebude da samo kudim mislim i dalje da je i pored svega najbolji u onome sto pruza u odnosu na ostale wifi provajdere.
 
Sad, znas i sam da kod wireless-a nikad nije sve cisto. Ono, u smislu, upali komsinica mikrotalasnu pa zna da smeta :) Sa pingom od 300ms do gateway-a ti generalno imas veliki problem i trebalo bi da ispitas natenane da li je problem do tebe ili Maksnet-a.
Sto se tice "pinga' i wireless-a, svako bi trebao da zna da se "skoro" nikada ne mogu ocekivati ustaljene vrednosti (jedino kod direktnih veza, tzv. backbone linkova). Danas, pored dosta korisnika i zakrcenja u saobracaju, nikad ne znas sta sutra moze da te ocekuje(kupila druga komsinica mikrotalasnu :) ).
Drugo...ovo sto kazes za p2p. Ja ti jednostavno ne verujem. Marko je decko koji nikada nije lagao i ja verujem da ako na zvanicnom sajtu pise da se dodeljuju dinamicke IP adrese, tada i jeste tako. Dok sam ja bio na mrezi, imao sam port za sebe a tada je bilo zakupljivanje istog. Znam da je kasnije Marko omogucavao svakome ko zeli besplatno...Sta se od tada promenilo, ne znam.

Aj, pa tako!

p.s.
A mozda ti samo palis Marka da procita ovo kako bi jos kvalitetnije podesio opremu ;)
 
WD, da ti nije neka pticica napravila gnezdo na anteni, pa se smakla? :d
Obavezno proveri da li ti je sva oprema OK.
Sto se porta tice, to moras da podsetis Marka da ti kaze koji je tvoj port.

Sto se dinamickih IP adresa tice, ima odredjeni broj korisnika kojima to neodgovara. Koristimo NEWS nalog preko jedne IP adrese, pa ako svako dobije svoju adresu, propade nam pretplata do septembra. Razlog zasto ih ne uvodi, stvarno ne znam.

Jel koristis Communicator/DC++ u lokalu? Zasto tamo ne kazes za taj problem sa pingom do gatewaya? Ako koristis primetio si da svi cim posumnjaju u usporavanje/pad neta/bilo kakve probleme, odmah priajvljuju i neko potrvdjuje/demantuje i resava se...
 
Zar je port besplatan ? Poshto se ranije placao 200 din.
 
Oprema je ok i ping je odlican (2-10ms) ujutro dok se nisu svi razbudili a ja sam sinoc pisao oko 20h kad je ping bio >300 . Zakljucke znate i sami svi koji ste duze sa wirelessom, a moja je ideja da je nakacen neko ko ima problema sa opremom ili je podaleko pa sa losim signalom, neverujem da bi Marko preopteretio AP korisnicima. A za 5GHz jednostavno nemam novaca da prelazim.
 
Zakomplikovasmo :)
Aj vi na mrezi pitajte sve lepo Marka na lokalnom chatu pa napisite sta je i kako sto se tice usluga trenutno, kako bi potencijalni korisnici koji citaju ovaj thread znali sta mogu da ocekuju.
Poz!

p.s.
Dobro je to sto se na Maksnet-u usluge stalno sire, a nikada na stetu korisnika. S obzirom i da sa Benchmark-a ima podosta korisnika, moze da se stekne zaista lep utisak o kvalitetu same mreze.
 
Evo i ja da potvrdim da sve radi odlicno.1mbit u lokalu...100mbit u zgradi...ping ka gateway-u 1ms...ping ka googlu oko 40ms.On-line cepam BF2 redovno...ping ne nemackim serverima oko 40ms,ostatak zapadne evrope od 50-70ms...istocna evropa i skandinavija 60-80ms, sa izuzetkom rusije-100ms.Za poslednje dve godine skinuo sam stotine gigabyta filmova,muzike,programa...itd...sa neta.Ono sto moram da naglasim a vec je pisano ovde o tome, stvarno se konstantno poboljsava kvalitet veze, usluga itd.
Hej Marko....'ocu i ja popust :d
 
Evo da se složim sa ljudim koji su već nahvalili Maksnet i da kažem da ga ja ne bi menjao za ADSL ili kabl nikad. UL = DL, javna IP adresa, na BF-u pre neko veče ping mi je bio u proseku bar 20% manji od ljudi sa ADSL-om :)
Jedino što je na komunikatoru malo dosadno od kad nema Pere i Drajvera :eyebrows:
 
Kako mi je promakao ovaj thread:smoke: Da kazem i ja koju lepu rec za ovog malog provajdera koji je iz dana u dan sve veci. Ja sam na wirelessu (5GHz) i sve sljaka sljaka super. Ping ka gateway-u je Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms pod punim dl+ul (256kbps na netu i 1mbps u lokalu, dl=ul) sto je meni jako bitno jer igram css online. Pocela je dodela dinamickih IP samo treba pitati Marka. Imamo na raspolaganju dc++,ftp server, communicator,teamspeak,server za cs...Marko se trudi da stalno poboljsava ponudu sa uslugama. Sa nijm je moguc dogovor po raznim pitanjima. Sto se tice nekih problema Marko je tu uvek da pomogne sem u sitnim satima, i on ima dusu;)
Apsolutna preporuka kada ja MaksNet u pitanju!!!:cigar:
 
Poslednja izmena:
Jedan moj stancic spada u drugu zonu pokrivenosti (od tri moguce).

Da li bi to bilo ok sto se tice kvaliteta veze i pinga?
 
Nazad
Vrh Dno