Šta je novo?

Mafia II

Rajke

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2006
Poruke
1,262
Poena
349
Opa bato, shushka se shuska ...
Nastavak po meni jedne od najboljih igara ikad :

Mafia 2 Announcement Nears
Tiscali Games has uncovered word that a Mafia 2 announcement is in the offing, having discovered a ratings listing for a trailer that will show off the game at the Games Convention in Leipzig, Germany. A subsequent post on IGN says to expect an announcement next week, while a post on Computer and Video Games suggests that the sequel to Illusion Softworks' life-of-crime game may be officially announced as early as today. Illusion actually revealed they were at work on a Mafia sequel back in late 2003 (story), but nothing has been mentioned of this project since then.

mafia2gcvy1.jpg


:Klanjanje
 
Ovo je nalepša vest koju sam danas čuo:).Najbolja akciona igra ikad,najavljivali su je i ranije nešto.Nadam se da je ovaj put stvarno.
 
Jedan od najboljih dokaza kako i najprosečnija igra konzolaškog tipa, bez fizike ili budžene grafike, sa solidnom i ravnomerno razvijanom pričom može da dobije status legende, uprkos tome što su trebali minuti i minuti da se ona vozila dogegaju sa kraja na kraj grada jurnjavom od 30-35 kmph :d
 
Kakva vest!
Uf - moraću ponovo da instaliram i po 20-ti put pređem ovu neprevaziđenu igru - da osvežim pamćenje.
 
Jedan od najboljih dokaza kako i najprosečnija igra konzolaškog tipa, bez fizike ili budžene grafike, sa solidnom i ravnomerno razvijanom pričom može da dobije status legende, uprkos tome što su trebali minuti i minuti da se ona vozila dogegaju sa kraja na kraj grada jurnjavom od 30-35 kmph :d
i ne zaboravi onu muziku dok "jurcas" gradom :D
 
Poslednja izmena:
Tjera od Tomija radi payback. Ako izadje ima da uzmem ultru :)
 
Ma ja nešto mislim da je ovo loženje ( ali se ipak nadam da nije ) - Mafia 2 je bila najavljena jos 2003. od strane Illusion Softworks - pa se ništa nije desilo do danas . . .

Valjda ce trailer sledece nedelje :

Take-Two Interactive is apparently working on a reunion for "la famiglia," as Czech site Tiscali Games today spotted a listing on the German ratings board's database for a Mafia 2 promotional trailer to debut at next week's Games Convention in Leipzig, Germany.

:wave:

Evo shta shpekulishu Chesi u vezi izlaska :

Illusion Softworks na nìjaké høe (nová značka; žádné pokračování) pro PC/X360/PS3 cílené na Q4/2008

:)
 
Poslednja izmena:
A Illusion me malo plaši : setite se Vietcong i Vietcong 2 .
Bolje da nisu ni radili nastavak . . .
 
Ma bolje da nisu radili ni Vietcong :D
 
Osecam da ce da bude kao za duke nukem forever koji je najavljen josh odavno a nikad nije izasho :mad:

ali bilo bilo lepo kad bi izashlo;)
 
Kako sam se ja namucio sa onom trkom,poludeo sam!:mad:
Taman odvozim 4 kruga kako treba,kad se s****m pred kraj petog i zavrsim drugi i tako jedno 100000000000000000 puta.
Moj ortak procitao da ima neka precica,pa presao trku na kvarno,buraz prebacio na manualni menjac i vozio sve vreme u drugoj,jedino se ja majmun mucio na posteno,ali sam na kraju ipak uspeo:banana:
 
^Joooj trka... Loodeo sam. Ona kola kao da imaju sopstveni mozak. Ja sam vozio preko tastature, ali sa volanom verujem da bi bilo iole lakse.
 
...Moj ortak procitao da ima neka precica,pa presao trku na kvarno,buraz prebacio na manualni menjac i vozio sve vreme u drugoj...
Ja sam trku presao vise puta, posle par pokusaja (5-10) i manualno i auto!
A inace, nema precica, i ne moze stalno u drugoj jer bi te oduvali ovi...

Enivej, lepa ves'. Nadam se da je tacna!
 
Razlika izmedju GTA i Mafia

Jedan od najboljih dokaza kako i najprosečnija igra konzolaškog tipa, bez fizike ili budžene grafike, sa solidnom i ravnomerno razvijanom pričom može da dobije status legende, uprkos tome što su trebali minuti i minuti da se ona vozila dogegaju sa kraja na kraj grada jurnjavom od 30-35 kmph :d

Filipenko bez uvrede, ali sada si odvalio najvecu glupost. MAFIA nije igra konzolaskog tipa, to su Gta i ostala sr.nja. Ne znam da li Mafia uopste izasla za Sony2 ili bilo koju drugu konzolu, ali ako je uopste izasla ja sam siguran da se prodala 1000-ti deo u odnosu na prodaju gta x-tog dela.
Ako Mafiji prikacis etiketu KONZOLASKE igre umanjio si joj vrednost milion puta.
Svako zna da se za konzole prave igre koje ce sve pruziti igracu, osim da se malo namuci i eventualno malo mucne glavom. Konzole i igre za njih se prave za DECU do 15 godina, pa je shodno tome i kvalitet igara u najmanju ruku osrednji ili los, ne kazem da nisu zabavne ali sve ostaje sammo na zabavi. Igre mogu da pruze i vise od proste zabave.
Dokaz za ovo je razlika izmedju GTA i Mafie, ko ne razume razliku izmedju ove dve igre, nece shvatiti ni ceo post, tako da bolje prestane sa citanjem.
Sad ce neko reci pa ima i GTA za pc, ali zato imas i alternativu u vidu Mafie, a gde je alternativa na konzoli, nema je samo stancuju kopije ove igre.
To sto si ti presao na PS3 pa si odusevljen ponudom, to je u redu, ali shvati da igranje na PC je daleko bolje od igranja na konzoli (bilo kojoj), mada sa propadanjem pc gaming scene i sa rastom konzolne gaming scene, razlika postaje sve manja, tj. bolje je reci da igre za PC postaju sve gluplje, pa lice na konzolne igre. Na srecu uleti tu poneki S.t.a.l.k.e.r. ili F.E.A.R. ili neka avantura (Longest Jouyrney, Syberia), pa i nije sve tako crno :D.
 
Jedan od najboljih dokaza kako i najprosečnija igra konzolaškog tipa, bez fizike ili budžene grafike, sa solidnom i ravnomerno razvijanom pričom može da dobije status legende, uprkos tome što su trebali minuti i minuti da se ona vozila dogegaju sa kraja na kraj grada jurnjavom od 30-35 kmph :d

E, zovu te vilenjaci i orkovi, sta ces u ovoj temi? :trust: ;)

Mogao sam da se vozikam satima sa onim sjajnim kolima i prelepom gradu... Definitivno najbolja igra ikad! I nije tacno da nije imala fiziku? O cemu pricas, kola su se sjajno ponasala sa obzirom kakav je igra u pitanju, uporedi to sa ponsanjem kola u Vice City-ju pa ces znati o cemu pricam..
 
Ne znam da li Mafia uopste izasla za Sony2 ili bilo koju drugu konzolu,

Izasla je

ali ako je uopste izasla ja sam siguran da se prodala 1000-ti deo u odnosu na prodaju gta x-tog dela.

Naravno kad je gta jedna od najprodavanijih ps2 igara i to u sveukupnom tirazu od nekih 10-15 miliona primeraka.

Ako Mafiji prikacis etiketu KONZOLASKE igre umanjio si joj vrednost milion puta.

Mozda u tvojim ocima.

Svako zna da se za konzole prave igre koje ce sve pruziti igracu, osim da se malo namuci i eventualno malo mucne glavom. Konzole i igre za njih se prave za DECU do 15 godina, pa je shodno tome i kvalitet igara u najmanju ruku osrednji ili los, ne kazem da nisu zabavne ali sve ostaje sammo na zabavi. Igre mogu da pruze i vise od proste zabave.

Naravno, cim covek igra na pc-ju igre on je genije pun ozbiljnosti i mudrosti i prosto sa kupovinom pc-ja pocnu da mu bujaju dlake po grudima dok se na konzolicama igraju samo ficfirici i infantilci.

Dokaz za ovo je razlika izmedju GTA i Mafie, ko ne razume razliku izmedju ove dve igre, nece shvatiti ni ceo post, tako da bolje prestane sa citanjem.

Ma apsolutno, igrati mafiju je zahvat pun mudrosti kao i iscitavanje dva problema etike od sopenhauera dok je gta za ljude koji vole danijelu stil i grand show.

To sto si ti presao na PS3 pa si odusevljen ponudom, to je u redu, ali shvati da igranje na PC je daleko bolje od igranja na konzoli (bilo kojoj),

I tu se slazemo 100%, ja ti zavidim na tome sto si se razbaskario na pola metra od monitora dok se ja zlopatim zavaljen u dvosed ckiljeci u lcd na tri metra udaljenosti dok mi usi unistava av surround sistem, al sta ces kad se navuces na decije igrice nema ti povratka. Ukus ti se zauvek izgubi :(

mada sa propadanjem pc gaming scene i sa rastom konzolne gaming scene, razlika postaje sve manja, tj. bolje je reci da igre za PC postaju sve gluplje, pa lice na konzolne igre. Na srecu uleti tu poneki S.t.a.l.k.e.r. ili F.E.A.R. ili neka avantura (Longest Jouyrney, Syberia), pa i nije sve tako crno :D.

Jeste, jeste, to ti je epski sudar dobra i zla gde je dobro osudjeno na neuspeh :zgran:

Btw koliko covek treba da ima ogranicena interesovanja u zivotu da bi trazio elitizam i samopotvrdjivanje u igranju video igara???
 
Filipenko bez uvrede, ali sada si odvalio najvecu glupost. MAFIA nije igra konzolaskog tipa, to su Gta i ostala sr.nja. Ne znam da li Mafia uopste izasla za Sony2 ili bilo koju drugu konzolu, ali ako je uopste izasla ja sam siguran da se prodala 1000-ti deo u odnosu na prodaju gta x-tog dela.
Ako Mafiji prikacis etiketu KONZOLASKE igre umanjio si joj vrednost milion puta.
Svako zna da se za konzole prave igre koje ce sve pruziti igracu, osim da se malo namuci i eventualno malo mucne glavom. Konzole i igre za njih se prave za DECU do 15 godina, pa je shodno tome i kvalitet igara u najmanju ruku osrednji ili los, ne kazem da nisu zabavne ali sve ostaje sammo na zabavi. Igre mogu da pruze i vise od proste zabave.
Dokaz za ovo je razlika izmedju GTA i Mafie, ko ne razume razliku izmedju ove dve igre, nece shvatiti ni ceo post, tako da bolje prestane sa citanjem.
Sad ce neko reci pa ima i GTA za pc, ali zato imas i alternativu u vidu Mafie, a gde je alternativa na konzoli, nema je samo stancuju kopije ove igre.
To sto si ti presao na PS3 pa si odusevljen ponudom, to je u redu, ali shvati da igranje na PC je daleko bolje od igranja na konzoli (bilo kojoj), mada sa propadanjem pc gaming scene i sa rastom konzolne gaming scene, razlika postaje sve manja, tj. bolje je reci da igre za PC postaju sve gluplje, pa lice na konzolne igre. Na srecu uleti tu poneki S.t.a.l.k.e.r. ili F.E.A.R. ili neka avantura (Longest Jouyrney, Syberia), pa i nije sve tako crno :D.

Ne znam odakle pre da počnem. Prvo, Mafia jeste igra za koju mi, PC igrači oduvek plasiramo u kategoriju "konzolaškog tipa", arkada sa malo vožnje kola i malo voženja lika iz trećeg lica, sa takvim kretanjem, sa takvim gejplejem, sa takvim osećajem vođenja lika. Druga je stvar što kod ljudi sama kategorija "konzolaška" izaziva efekat nekakvog potcenjivanja, što jednostavno ne stoji :) Potpuno je nebitno da li će neka igra izaći na konzolama ako poseduje sve odlike takvog gejmpleja. To, ponavljam, ne znači da je igra loša, i sam sam je sa zadovoljstvom prelazio. GTA mi je, npr. krš i na PC i na konzoli :D

Igre za konzole za decu do 15 godina? Žao mi je, ali praviš poređenja na osnovu starijih generacija konzola. U svakom slučaju, pogledaj samo topike na 2-3 strane ove sobe, nađi mi neku temu koja nije o igri koja se pojavila ili će se pojaviti i na konzolama, a da to nije nešto Blizzardovo ili Crysis. Teško ćeš tako nešto pronaći. Tu i tamo poneka strategija, a C&C3 ionako ima na konzolama. Nema smisla porediti starije konzole kada nije bilo dovoljno razvojnih timova koji su razmišljali u smeru kreiranja izazovnih igara gde izazov nije samo u refleksima i arkadi.

Ja nisam prešao na konzolu, nego sada imam i konzolu. Ne pada mi na pamet da ne pratim PC igre i ne odigram kvalitetne naslove, naročito zbog velike diferencijacije žanrova, koja se ipak niveliše svakim danom. Ne može se tvrditi, kao što ti tvrdiš, da je bolje igranje na PCu ili konzoli, da su drastično različita iskustva ili da su igre za konzole glupe, iz prostog razloga što je 90% igara cross-platform, a tu se nađe itekakvih hitova. Čak ne želim da sudim o sistemu igranja po platformama, jer je to besmisleno, sudiću individualno po igrama da li valjaju, ima pregršt krša i tamo i ovamo.

Igre ti postaju sve gluplje, a hvališ Stalker (jednu od najizvikanijih igara na PC-u, čija je vrednost veoma diskutabilna :trust: ) i govoriš o Fear-u kao odličnoj igri? Slažem se, Fear je jedna od najboljih pucačkih igara kada je o borbi reč. Znaš li da taj isti Fear postoji i za Xrod™ 360 i za PS3?

Za ono da su igre za konzole za decu neka ti Perun oprosti :) Očito ne znaš čega sve ima na konzolama nove generacije. Čak postoji i multiplej. Da ne pominjem kada sam zadnji put igrao igru sa kompletnom i dobro odrađenom pričom, kao što je Darkness. Ili kako sam se u Resistance-u oduševio Mančesterom, razrušenim poput Staljingrada, dok se smenjuju juriši vanzemaljaca i vojske koja grčevito pokušava da odbrani grad, sa sve artiljerijom i sl.
 
Evo, sada vidim još da je izašla igra i za PS2, nisam ni znao. Lepo rekoh, konzolaška igra u svojoj biti, dobra van svake sumnje :) To se odmah oseti. Ponavljam, to ne znači da je igra loša. BTW GTA je užas, Ložače, nemoj ga porediti sa Mafijom :)
 
@filipenko
Vidim da se temperatura povecala, to je dobro dok god govoimo argumentovano. Evo ja sam tebe filipenko malo isprozivao, ti si odgovorio da je GTA ****** (prva stvar oko koje se slazemo), a ovaj drugi drug clan Kraken mi je potvrdio, ono sto sam i rekao da ljudi koji imaju konzole kupuju (kupovali su) motherfuc.king GTA, a ne Mafiu. Pa izdavaci se povode time, (money), pa naravno da ce praviti igre koje lice na bezlicnog GTA.
Mislim da ipak nisam dovoljno podvukao da je ovakvo stanje inferiornosti konzolnih igara u odnosu na PC bilo ranije. Pa i sam sam rekao da je stanje sada isto, sve vise se prave bezlicne igre, bez nekog smeka, kao sto je bila Mafia.
Ali i dalje tvrdim da su konzolne igre dosta pojednostavljenje (ono za decu do 15 godina je bilo preterivanje) u odnosu na PC. Dobro FEAR sam pomenuo onako usput, Stalker tu dominira. Kvaliet mu je diskutabilan, pa sve je diskutabilno, zato i postoje forumi :). Njegov post-apokalipticni shmek me je odusevio.
Poredjenje GTA i Mafie je sasvim opravdano, na prvi pogled dosta lice, cak bi neko na prvi pogled rekao i da im je slican gameplay, ali bi se posle pola sata igranja debelo zajeb.ali. Nije Mafia konzolaska igra, vara te tvoj osecaj !!! Ja sam okoreli pc gamer, pa ne bih se usudio da tako nesto propustima kroz ruke a da i malo mirise (smrdi) na konzolu :).

@Kraken
Jedno ti mogu reci: ljudi koji igraju GTA su sigurno ljubitelji Grand show-a, dok za igrace Mafie ne mogu nista da garantujem :).
Ti rece: "Btw koliko covek treba da ima ogranicena interesovanja u zivotu da bi trazio elitizam i samopotvrdjivanje u igranju video igara???"
U ala si mi sad bacio kosku. Da ja sam ljubitelj dobrih igara (odigram par hiljada dok ne naidjem na neku dobru :) dobro nije bas tako). Ko je odigrao UMETNICKA DELA kakva su Mafia, Syberia, Fahrenheit, zna o cemu pricam.
Pa ti i igras sa 3 metra udaljenosti, taman da ne uocis sve mane konzolnih igara :bottle:, he he, koliki TV imas potpuno je nebitno.
 
@filipenko@Kraken
Jedno ti mogu reci: ljudi koji igraju GTA su sigurno ljubitelji Grand show-a, dok za igrace Mafie ne mogu nista da garantujem :).

Nikako ne valja generalizovati stvari.I meni je GTA neviđena glupost ali znam ljude koji je igraju sa zadovoljstvom a nikako se ne mogu svrstati u grupu "ljubitelji Grand show-a" ili slično.Ti isti su i sa zadovoljstvom igrali i Mafiju.To je kao što vršite ovde generalizovanje "igre na konzoli su za decu",što nikako nije istina.
 
Većina igara je oduvek bilo bezlično, uvek su loše igre u većini, uvek je prosečnih naslova bilo neuporedivo više od hitova, i to je nezavisno od platforme. Da nema dobrih igara i da sve više blede i bivaju bezlične apsolutno se ne slažem, i to sam govorio već više (desetina) puta ovde. Još da ne ulazim u multiplej naslove...

Anyway, ode diskusija u drugom smeru - ima li nešto od te Mafije 2? :) Pre dva dana beše "as early as today..."
 
Jel Mafia 2 izlazi za PC ili i za konzole. Ako bude konzol port (sto nije bio slucaj za 1.deo) nece to biti na mom racunaru, barem ne duze vreme, dacu joj sansu :), (primer The Godfather, e to je prava konzolaska igra).
 
Nemojte da idete u off. Tema je Mafia 2 u najavi - al od prave najave nema ništa.

Nadam se da ce se držati recepta iz prve igre - jer je to bila prava stvar.

Vožnja nije nimalo teška u Mafiji - ko igra simulacije voznje - to je prava sitnica. Kola su bila pravo zadovoljstvo - to da imaju svoj mozak i sl. - je smesno. Vozite LFS, GTR ili nesto slicno pa cete videti . . . Kola se ponašaju u skladu sa godinom proizvodnje ;). ( Ovaj recept sa kolima je prava stvar. Ja sam uživao u vožnji s jednog na drugi kraj grada (nema veze sto su vozila iz prve polovine XX veka) - to je jedina (ponavljam JEDINA) igra koja poseduje koliko-toliko realističnu vožnju gradskim ulicama - nešto kao test za polaganje vozačkog - i to nisam nikada više video ni u jednoj igri!

Što se tiče filipenkovih komentara - ja se potpuno slažem i ne vidim šta je toliko strašno čovek napisao pa da bi nekoga naložio na replay . . . Al, dobro, ovo je forum i služi da se sukobe stavovi i mišljenja . . .

Mislim da smo smo se ovom polu-dezinformacijom svi naložili - jer nema od bilo kakve najave Mafie 2 ni traga ni glasa .

Šta da radimo - kad se palimo k'o hepo kockice . . .
 
Poslednja izmena:
Ono sa cim se ne slazem, a sto je filipenko rekao jeste da je Mafia ustvari konzolaska igra po koncepciji. Totalno je pogresno tako postavljati stvari. GTA je recimo izasao prvo za PC, ali je njegova treca reinkarnacija ustvari donela slavu PS2ojci kao platformi. Poenta je u simplifikaciji igara koje su namenjene za konzole, bez obzira na zanr.

GTA i MAFIA mogu da se stave u isti kos, ali upravo pristup pri izradi, ciljanje igracke populacije, i kompleksnost segmenata koji cine igru ustvari, razlikuje ova dva naslova.

Isti slucaj doziveo je i Rainbow Six serijal, kao i Rogue Spear serijal, koji su, grubo gledano, ista igra na obe platforme (PC i PS2), ali u isto vreme razlikuju se kao nebo i zemlja.

Za mene, Mafia je biser koji se tesko desava, a jos teze ponavlja.
 
Poslednja izmena:
Mafia je igra koja napali svojim šmekom, GTA je igra koja napali svojim napaljivačkim konceptom.

Ima još mnogo razlika (sve na strani Mafie, pa čak i soundtrack), ali da ne zalazim u sitna crevca, ono prvo je dovoljno da se shvati.
 
Mislim da bi po celom netu bilo o Mafiji 2, ako bi bilo neke zvanicne najave, ovako sumnjam da ima nesto od toga. Sto se Mafije 1 tice, ona je svetlosnu godinu udaljena od bilo kakvog konzolitis oblika. Izlazila je masa konzolaskih igara za pc i zna se sta su igre koje pate od teskog ili manje teskog (poput pomenutog GTA) oblika konzolitisa. Mafija nema nikakvih dodirnih tacaka sa takvim igrama.
 
....ma samo neka izadje.......:)
 
A inace, nema precica

Zasto lupas nesto sto ne znas.Ima onaj jedan deo staze kojim krenes i on te upozorava da vozis u suprotnom pravcu,iskuliras obavestenje i kad izadjes sa tog putica resetujes kola i pojavis se tu gde si izasao,smanjis krug za nekih 70%.
Prvo skoci pa reci hop.:D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno