Šta je novo?

MacOS X 10.6.x (x86 Snow Leopard) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Ponovo ja :)

Uradicu copy/paste sa stranog foruma:
Hello guys!
I am running into a problem regarding my hackintosh project and your help would be appreciated.
I have 2 hard drives, 1TB SpinPoint F3 HD103SJ, and one 160GB Maxtor HDD. SATA2 and SATA respectively.
I have W7 on my 1TB HDD and would like to have OSX in dual boot on the 160GB one.

So what I have done so far..

1) Booted the iPc live dvd, create a DSDT.aml file, added some necessary kexts..
2) Created 3 partitions on the 160GB one, one where OSX will be installed, one storage and one where the installation image was restored. 120gb 30gb 10gb
3) So I restored the retail OSX 10.6 DVD image on the 3 partition (10gb)
4) I then installed chameleon on all of the partitions and added the extra folder.

Problem:

Now when I want to boot from that 160gb I get stuck at Verifying DMI Pool Data


My specs are
Corsair TX750W
Cooler Master 690 II
Gigabyte X58A-UD3R
Intel Core i7 920 3.0Ghz (oc) Prolimatech MegaShadow w/ Scythe 1600rpm fan
Gigabyte GTX460 1GB SLI
6GB Mushkin 1600mhz RAM CL7

Also i would like to note that I have run into millions of problems since the start of my journey, many of which I have posted on this forum but got no replies.

Some of the problems
While trying to boot the iATKOS distro I didn't even get to the GUI when SATA was set to AHCI.
If tho, it was set to IDE, I would get to the GUI but got the EBIOS error when trying to install.

2. I got the line 85 error while trying to boot the live DVD, which though was fixed when I created the partitions as HFS+ in Windows using the MacDrive program.

Again the problem is, when I select to boot from the 160GB hdd I am stuck at Verifying DMI Pool Data.
Please guys help me solve the problem.


Many thanks,

Sava

edit: using chameleon 2 rc5 pre12
 
Posle puno vremena, pokusavam ponovo da install SL, koristim Hazardovu verziju 10.6.2, sve se instalira, restartujem racunar, i onda mi izbaci ekran da restartujem ponovo racunar, kada probam sa -v -x, cujem zvuk, ali nema slike. Izabrao sam Legacy kernel, AMD_patch, VooDooHDA, AtiAta chipset, USBFIX(IOPCIFamily_fix), ElliottForceLegacyRTC. Ne znam sta bi trebalo jos da oznacim. :/ Pokusao sam da menjam kernele, i na svakom je isto. Moze neka pomoc. :)
 
tebi treba quopz 10.3 (tako valja bi) za verziju 10.6.3 ;) Posle update-a ,onda stavi legacy kernel (zavisno od updatea)
 
Ovako pokusao sam ponovo sve kernele, sve kombinacije kext-ova, i dalje nista, ista stvar se desava, ima zvuke, nema slike, kako posle instalacije da probam da ubacim neki drugi kernel ili ako imate neku drugu preporuku. :/ I da pokusamo sam da nadjem na netu kako da zamenim kernel, i nigde nema uputstvo, ima samo ako podignes sistem. ovako ne. Smorio sam se vise. :D
 
Poslednja izmena:
Ovako pokusao sam ponovo sve kernele, sve kombinacije kext-ova, i dalje nista, ista stvar se desava, ima zvuke, nema slike, kako posle instalacije da probam da ubacim neki drugi kernel ili ako imate neku drugu preporuku. :/ I da pokusamo sam da nadjem na netu kako da zamenim kernel, i nigde nema uputstvo, ima samo ako podignes sistem. ovako ne. Smorio sam se vise. :D

Ako čuješ zvuk a nemaš sliku, to znači da je problem grafička karta a ne kernel!!! Drugim rečima podigao si OS X, ali ga ne vidiš, heh! :D

Treba ti instaliran neki enabler za grafiku, DSDT patch ili efi string... Pogledaj malo na Insalnely Mac forumu šta kažu za tu grafičku da treba...

[EDIT]

Pa ta grafčka koliko vidim radi OOB! Sve što treba da uradiš je da u com.apple.Boot.plist fajlu ubaciš string GraphisEnabler=Yes i naravno upotrebiš neki noviji chameleon!

Evo rešenja: http://osx86.co/f36/guide-ati-radeon-hd46x0-t6193/

Modifikovani bootloader: http://www.mediafire.com/?b96buu85j88n4ot
 

Prilozi

  • Screen shot 2011-07-19 at 01.19.02.png
    Screen shot 2011-07-19 at 01.19.02.png
    47.4 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Haha, pa nemam pojma, kolega iznad je rekao da je kernel u pitanju, sad cu probati to. Hvala na odg. :)
 
Pokusavam da od mog dell inspiron 6400 slozim hackintosh, ali mi nesto ne ide. Naime, nasao sam neko uputstvo i paket drajvera i kextova za taj model. U uputstvu pise da se prov na externi hard instalira SL sa retail diska ( to je ovo sto sam dobio uz mbp?), sto sam ja i uradio. Zatim da se bez reboot-a (ne znam kako su to zamislili) na taj SL (valjda) instalira chameleon sto meni nikako ne uspeva. Svaki put dobijem failed installation iako sam probao razlicite verzije chameleon bootloadera. Uspeo sam da u system rootu zamenim one fajlove (boot, .ds store i ostalo) i da instaliram sve drajvere i kextove, ali mi ne uspeva da instaliram chameleon. Inace, instalaciju SL na externi hard sam izvrsio nakon bootovanja mbpa, znaci ubacio retail disk, prikljucio ex hard i lepo instalirao, a u uputstvu pise da instalacija treba da se izvrsi tako sto se otpakuje sadrzaj SL diska i nadje odgovarajuci .dmg i pokrene. nadam se da nije problem u tome. Sta sada da radim sa tim chameleonom, sto to nece da se instalira? Jel radim nesto pogresno? I kako se uopste bootuje Sl na dell-u uopste?
 
Pozdrav ljudi , zanima me da li moze na moj laptop da se instalira Snow Leo neki noviji 10.6.7 ili 10.6.8 ili Lion 10.7 ! Imam sledecu cfg :

Dell Inspiron N5010 15R , 15,6" black
CPU : Intel-Core i5 M 460 , 2,53 GHz
Mainboard : Intel Chipset HM57
Memory : 4GB DDR3 1333 MHz , 2x 2GB
Graphics : ATI Mobility Radeon 5650 HD 1GB DDR3
HDD : WD500GB
Wi-Fi je DW1501 Wireless-N WLAN Half-Mini Card

Hvala na pomoci , pozdrav :)
 
@ iUros & Switch

Može da se instalira OS X na oba računara. Idite na iAtkos s3 v2 zbog kernela. Dell mašine pate od anomalije da ne umeju da svare originalni kernel pa ćete zato najverovatnije morati da nabacite quoopz kernel. Naravno za svaki slučaj isprobajte prvo originalni, ali ako vam to ne upali onda mora da se ide na ovaj modifikovani. Mana modifikovanog je ta što radi samo u 32bita, premda je to sasvim ok za laptop mašine!

Inače iAtkos u ovoj varijanti ume da zezne UBS izlaze nakon updejta na 10.6.8, pa ćete morati da nađete noviji kernel koji funkcioniše u kombinaciji sa system.kextom za 10.6.8 inače vam USB izlazi neće funkcionisati. Za to probajte ovde: [B]http://www.kexts.com[/B]

Moja preporuka bi bila ipak da bez obzira na ovo prvo probate da odradite instalaciju putem ovog upustva koje sam ostavio ovde: DSDT kako da...?

Znači odradi se prvo DSDT, pa se zatim odradi restore originalnog retail 10.6.3 DVD-a na 8GB USB Fleš drajv, ubaci se Extra folder u root na fleš sa svim zezalicama unutra i DSDT-om i to je to...

Chameleon mislim da čak ne mora da se instalira na fleš premda bi to bilo još bolje. Možete koristiti chameleon sa iAtkos diska. Znači ubaciš iAtkos v2 s3 disk, pa pritisneš F8 (može i TAB dodatno) pa onda prebacite na USB i dalje pokrenete instalaciju... Ako neko baš želi da instalira chameleona na USB može i to takođe putem iAtkos diska. Znači pokrene se instalacija i kada dođete do mesta gde vas pita OS X gde hoćete da instaliarte OS gore iz menija izaberite najpre disk utility, pa tu pogledajte kako je zaveden vaš fleš (napr. disk1s2), zatim iz istog menija pokrenete instalaciju za chameleona i pratite dalje instrukcije... kad to završite prekinite instalaciju i butujte sa fleša...

Ako vam nakon uspešne instalacije ne pođe za rukom da butujete OS X, onda jednostavno dalje u nastavku putem iAtkos s3 v2 diska samo instalirajte pomenuti quoopz kernel i ništa više! S tim što naravno u tom slučaju ostaje onaj problem za USB izlaze nakon updejta na 10.6.8, koji sam pomenuo gore...

[EDIT]

Inače instalacija OS X-a na laptop mašine je veeeeliko zezanje (naoružajte se strpljenjem), pa ću vam ostaviti još ovaj moj paket koji bi trebalo da vam malo olakša nameštanje ostalih zezalica (trakpad, tastatura, baterija i ostalo).

Dell Vostro A840
 
Poslednja izmena:
Ako čuješ zvuk a nemaš sliku, to znači da je problem grafička karta a ne kernel!!! Drugim rečima podigao si OS X, ali ga ne vidiš, heh! :D

Treba ti instaliran neki enabler za grafiku, DSDT patch ili efi string... Pogledaj malo na Insalnely Mac forumu šta kažu za tu grafičku da treba...

[EDIT]

Pa ta grafčka koliko vidim radi OOB! Sve što treba da uradiš je da u com.apple.Boot.plist fajlu ubaciš string GraphisEnabler=Yes i naravno upotrebiš neki noviji chameleon!

Evo rešenja: http://osx86.co/f36/guide-ati-radeon-hd46x0-t6193/

Modifikovani bootloader: http://www.mediafire.com/?b96buu85j88n4ot

Hm, kada zamenim boot file, chameleon nece da se podigne uopste, error prasing memory ili slicno nesto :D a GraphisEnabler=Yes je vec ubaceno. :) Probao sam sva tri boot file-a sa osx86.co Moze mala pomoc sta dalje da radim? :p :)
 
Hm, kada zamenim boot file, chameleon nece da se podigne uopste, error prasing memory ili slicno nesto :D a GraphisEnabler=Yes je vec ubaceno. :) Probao sam sva tri boot file-a sa osx86.co Moze mala pomoc sta dalje da radim? :p :)

Pa ne mogu previše da ti pomognem u tom delu... Nemam tu karticu niti sam imao prilike da se družim sa njom do sada. Bojim se da ćeš morati malo da eksperimentišeš i pronađeš samostalno rešenje...
 
Ok, hvala za pomoc do sad, probao sam jos par puta, izabrao razlicite stvari prilikom instalacije, i uglavnom dobijem zvuk ali nema slike, u Hazardovoj verziji ima kextova za 46x0 kartice ali ne pomaze ni to. Sacekacu Lion da probam, ako i on ne bude mogao batalicu skroz. Poz
 
Pozdrav interesuje me da li bi bio snow na mom kompu kompatibilan...
Evo konfiguracija :

1.Intel Dual Core E6500 2.93GHz
2.Maticna Asus P5Q SE 2
3.Memory 2GB Kingston 800 MHz ( inace cu da promenim za patriot na 1066 MHz 2x2)
4.Grafika : MSI NVIDIA GeForce 9600 GT 512 mb
5.WDC WD1600JB-00REA0 ATA


Sta jos bi trebao da dam od komponenti da mi kazete ili uopste ne moze da radi na ovom cudu? Hvala!
 
Pozdrav interesuje me da li bi bio snow na mom kompu kompatibilan...
Evo konfiguracija :

1.Intel Dual Core E6500 2.93GHz
2.Maticna Asus P5Q SE 2
3.Memory 2GB Kingston 800 MHz ( inace cu da promenim za patriot na 1066 MHz 2x2)
4.Grafika : MSI NVIDIA GeForce 9600 GT 512 mb
5.WDC WD1600JB-00REA0 ATA


Sta jos bi trebao da dam od komponenti da mi kazete ili uopste ne moze da radi na ovom cudu? Hvala!

Sve komponente su kompatibilne, mozes slobodno da krenes sa instalacijom.
 
Sta kazu za Sandy, jel se moze instalirati na njega SL?
 
Upravo ga instalirao i posle restarta crn ekran i nista se ne desava...
 
Pozdrav drustvo :) Da li moze neko da mi kaze da li mogu da instaliram Mac OS na ovom PC-u i koji os mi preporucujete:

Maticna: Gigabyte 945gzm-s2
Procesor: Intel Dual Core E6500
Graficka: ATi HD4670 512mb
Memorija: 2x2gb
HDD: WD 160gb
 
Potrebna pomoć od veterana sa ove teme :d !!!

Naime,
Imam instaliran SL OS X 10.6.8 sa potrebnim steroidima a bez DSDTa :d:d:d i to mi extra radi, ali đavo neda mira!

Kako da zbudžim ili apgrejdujem ili šta već svog Sneška na Liona???

Upravo sam skinuo Lion Retail DVD i šta dalje ...???

P.S. Omatorilo se , krastavac...
 
Potrebna pomoć od veterana sa ove teme :d !!!

Naime,
Imam instaliran SL OS X 10.6.8 sa potrebnim steroidima a bez DSDTa :d:d:d i to mi extra radi, ali đavo neda mira!

Kako da zbudžim ili apgrejdujem ili šta već svog Sneška na Liona???

Upravo sam skinuo Lion Retail DVD i šta dalje ...???

P.S. Omatorilo se , krastavac...

A znaš kako se kaže: Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji! :d

Drugim rečima, ne mož bez DSDT-a da digneš Lavića.

Treba ti sledeće:

1. Sređen DSDT
2. Fleš od 8GB
3. FakeSMC.kext
4. SMBIOS.plist (takođe sređen)

5. restore se radi peške, jer mora da se prepakuje instalacioni image da bi mogao da butješ uopšte Lava. Kako se to radi ako sam ne skapiraš, javi pa ću ti poslati video tutorijal...

Eto... ;)

Samo... Šta će ti Lav uopšte??? Mislim, da ti je još uvek rano za njega obzirom da je isti prepun bagova! ,)
 
A znaš kako se kaže: Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji! :d

Drugim rečima, ne mož bez DSDT-a da digneš Lavića.

Treba ti sledeće:

1. Sređen DSDT
2. Fleš od 8GB
3. FakeSMC.kext
4. SMBIOS.plist (takođe sređen)

5. restore se radi peške, jer mora da se prepakuje instalacioni image da bi mogao da butješ uopšte Lava. Kako se to radi ako sam ne skapiraš, javi pa ću ti poslati video tutorijal...

Eto... ;)

Samo... Šta će ti Lav uopšte??? Mislim, da ti je još uvek rano za njega obzirom da je isti prepun bagova! ,)

Fala na safetu :d

Odustajem za sada!
 
Skinuo sam leopard 10.5.5 i pokrene instalacija ali kada dodjem do mesta podesavanja particija imam problem.Jednostavno mi ne prepoznaje HDD.U cemu je problem?

konfiguracija:
AMD Althon X2 4800+
MSI K9N neo V3
RAM:2GB
Nvidia 8500GT 512mb

I da li postoji neka verzija MAC-a koja je kompitabilna sa mojom konfiguracijom na kojoj bi sigurno radio zvuk jer mi je to najbitnije?
 
Instalacija je bila uspesna ali posle restartovanja kada pokrecem SL samo smi stoji jabuka i nece da se pokrene.Moram napomenuti da se graficka nesto sjebala i da i win7 nece da se pokrene kao i linux.Pa da li je do graficke ili neceg drugog.
 
Moram napomenuti da nije do graficke.Popravio sam je pomocu ,,pecenja'' ali i dalje nece da se boot-uje.
 
Kakav mi usb WiFi adapter preporucujete za Snow Leopard , imam TP-WN722N i nemogu nikako da ga namjestim na Snow da ga prepozna
 

Na taj lapić sa intelovom integrušom nema šanse... Možeš ladno da zaboraviš na OSX. Ne vidim čak ni koja intelova je unutra, ali pošto stoji HD na kraju, prilično sam siguran da to neće ići.

Poslednja intel grafička koju sam uspeo da osposobim na nekom laptopu je bila GMA965, a sve ove što idu od 1000 pa naviše jednostavno ne funkconišu kako bi trebalo pod OSX-om...
 
Poslednja izmena:
To se malo promenilo izlaskom novog mac minija sa SB procesorima, koji ima integrisanu grafiku. Novije intel integruse - one na Sandy-ju su skoro dobile podrsku. Tako da ce dosta laptopa sa takvim procesorima dosta dobro gurati os x.

http://tonymacx86.blogspot.com/2011/08/chimera-15-update-sandy-bridge-hd-3000.html

Ne znam koji je na tom laptopu, jer suprotno pise na winwin sajtu i asus sajtu. Verovatno je stariji model u WinWin-u. Da je ovaj proc sa Asus sajta (Intel® Core™ i3 2310M) radilo bi posao.

Mada, sada gledam i taj Intel HD 2000 je mozda podrzan, pogledaj ovde:
http://www.tonymacx86.com/viewtopic.php?t=25722

Ogradjujem se, jer nisam licno probao... ali vredi prelistati.

Poz
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno