Šta je novo?

Macbook Air 13" (Haswell)

dr.sonic

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruke
3,150
Poena
259
Zanima me da li Apple ima worldwide garanciju na laptopove? Hteo bih da kupim model iz naslova, pa me interesuje da li bi mi ovde u iStyle ili Macoli uvažili garanciju? Uređaj bi bio kupljen u Americi preko Apple sajta.

Na raspolaganju mi je 1300$, tj 1000€. Da li je bolje uzeti osnovni model sa 256gb hdd koji košta 1300$, ili možda uzeti onaj od 128gb hdd koji košta 1100$ i dodati mu recimo još 4bg rama ili i7 procesor? Ako mislite da je bolja ova druga varijanta, šta je onda tu pametnije uzeti, više rama ili brži procesor?
 
Sumnjam da mozes na bilo kojem Mac-u tek tako zameniti CPU (mislim da je CPU zalemljen za MB), a cak i da mozes MBA ti definitivno nije pravi izbor jer on uglavnom koristi low power consumption procesore koji ne nude preveliku procesorsku moc. Ista prica je i sa RAM memorijom. Znaci kakav kupis, takav ce ti biti do kraja radnog veka. Pogledaj neki MBP ako ti budzet to dozvoljava jer oni uglavnom idu sa 8GB rama a imas i verzije sa i7 CPU.
Ako ipak zelis MBA i ako ti HDD nije toliko bitan, onda uzmi 13" sa 128GB (sam OSX ti nece uzeti vise od 7-8GB za razliku od WIN7/8).....
 
Не бих ја ништа сам буџио. На њиховом сајту када идете на buy, одведе вас на страну где можете да бирате неке компоненте, између осталог и процесор и рам. Default је 1099$ са 128gb, 4gb, i5, a може да се стави још 4gb и i7.
 
ja bih sigurno išao na jači RAM znači ukupno 8gb a ako imam novaca, što da ne može i procesor mada mi je RAM na prvom mestu :D Što se tiče ssda cenim da je i 128gb dovoljno uz eksterni hard od 500gb-1tb. Kul je što sam sistem ne zauzima mnogo prostora na disku, kao što spomenu mgf iznad.

Što se tiče garancije mislim da važi jer je drug nešto s**** ipad koji je kupljen u Americi a naši mu dali novi za dž :D
 
Poslednja izmena:
Био сам у istyle у ушћу. Гаранција је worldwide, тако да важи и код нас.
 
На крају сам узео основни модел 13" јер они надогрђени не би стигли на време. Комп ми стиже у среду.

Занима ме да ли има потребе правити засебне патриције, нпр једна за систем друга за податке, као што је то обичај на win? Не планирам да инсталирам windows.
 
Poslednja izmena:
Na OSX mašini nikada to nisam radio, jednostavno sistem potpuno drugačije funkcioniše i trudi se da što manje "win" navika preneseš na OSX, biće ti lakše i nećeš se razočarati ;)
 
Ево утисак после 2 дана класичног офис и интернет коришћења. Одушевљен сам хардвером. Врхунски је израђен, скроз нечујан, до сада ни једном није упалио вентилатор, не греје се пуно и батерија траје ненормално дуго.
ОС је исто супер, много лепши и бржи од win-a.
Дефинитивно су ме купили и сваки мој наредни комп ће бити мек.
 
Ево утисак после 2 дана класичног офис и интернет коришћења. Одушевљен сам хардвером. Врхунски је израђен, скроз нечујан, до сада ни једном није упалио вентилатор, не греје се пуно и батерија траје ненормално дуго.
ОС је исто супер, много лепши и бржи од win-a.
Дефинитивно су ме купили и сваки мој наредни комп ће бити мек.

Bez ljutnje ali ovak opis je neprimeren jednom IT forumu. Više govori o apple fan boy varijanti nego o proizvodu. Evo i razloga:

1) Nisi testirao nego si koristio za najjednosavniji rad sa računarom što danas može da se obavi sa bilo kakvim novijim tabletom
2) U čemu se ogleda ta vrhunska izrada? Što svetli i što je skup
3) To što ti se nije upalio ventilator može da znači i da je fentilator neispravan. Šalu na stranu, koje su temperature u tom nezahtevnom radu
4) Baterija ne može da traje nenoramalno dugo već toliko i toliko u tom i tom režimu sa wifi bez i slično. Idealno bi bilo izmeriti odgovarajućim programom

To što je po tebi OS lepši i brži od Wina je već subjektivan utisak i u to nezalazim kao ni u odluku da svaki sledeći pripada toj porodici jer je to već tvoje pravo- šta ćeš kupiti za svoj novac

p.s.
Nadam se da nećeš zameriti na sugestiji a u cilju objektivnosti
 
Poslednja izmena:
1) па то сам и рекао, утисак после 2 дана најобичнијег коришћења.
2) у коришћеним материјалима и завршној обради. 2 месеца пре овога сам купио lenovo thinkpad l430 за исте паре и био је цео од пластике, угибао се и дугмићи за звук су му се климали као да ће отпасти.
3) то ми није пало на памет, мораћу да га оптеретим да видим да ли ради :)
4)стално укључен wifi, искључен Bluetooth , autobrightness, од јуче у 15 часова, до вечерас у 23 је био на батерији (а чини ми се да је имао 90% батерије када сам га упалио). Наравно није радио све време, али није ни гашен (само sleep mode).
 
Скинут са пуњача. Значи реалног рада 10 до 12 сати.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1376006545795.jpg
    uploadfromtaptalk1376006545795.jpg
    133.8 KB · Pregleda: 236
kako ti radi wifi,citao sam da veliki broj korisnika ima problema sa wifi-jem?
 
За сада све ради добро. Не губи везу и има пун сигнал.
 
Не, autobrightness, а то је вероватно у просеку на средини.
 
I meni je došlo vreme da menjam moj već vremešni laptop (Dell XPS M1530, 2008. godište), pa se razmišljam da pazarim ovaj osnovni model MBA 13". Ideja mi je da ponovo pazarim mašinu koja će da se koristi više godina, a i nikad nisam koristio OS X pa mi je želja da probam. Meni je inače laptop uvek bio backup za desktop mašinu tako da me eventualni nedostatak snage ne brine. Takođe planiram da laptop pazarim u USA, i jedino što me u ovom trenutku buni je da eventualno Apple ne izbaci novu verziju Air-a sa retinom u sledećih par meseci pa se raznišljam dal da sačekam još malo?
 
Нема шансе. Ово је модел за 2013. годину. Са ретином можеш да очекујеш тек следеће лето, ако и тада уопште одлуче да ставе. Ове године нису ставили ретину да би извукли максимум из батерије, а и да не би мало угрозили продају MBPа.
Ја сам мислио да ће ми сметати недостатак fullhd резолуције, али није никакав проблем.
 
Bez ljutnje ali ovak opis je neprimeren jednom IT forumu. Više govori o apple fan boy varijanti nego o proizvodu. Evo i razloga:


3) To što ti se nije upalio ventilator može da znači i da je fentilator neispravan. Šalu na stranu, koje su temperature u tom nezahtevnom radu

p.s.
Nadam se da nećeš zameriti na sugestiji a u cilju objektivnosti

Za sada cu se zadrzati na samo ovoj tochci...anti burn burn baby !

Dakle...novopeceni Switcher(brr kako ruzna rijec za prelaznike) nije uopste pogresio u svom odusevljenom iskazu !!
Da dodam da mi je prije jedinu buku stvarao hdd i povremeno ventilatori a sada(tacnije od prije 2god.) samo ventilatori i TO samo kad se upali program tipa FCP ili neki slican koji se bavi tezim procesiranjem. Da se razumemo u lapu su smestena 2 ssd-a. I bukvalno je tih za vrijeme normalnog koriscenja.

Ps. Imam slabe zivce i najmanji zvuk mi smeta da zaspim.Te Mac kompjutere definitivno savjetujem zivcanim bolesnicima (bez zeze)!!!
 
Meni inace 2011 MB Air 13" radi kao i prvog dana. Nikada do sada nisam imao takvo iskustvo sa racunarom, a mislim da sam ih ja licno kupio 10-ak. Definitivno ga dobro oznojim, ali radi kao sat.

Sad cekam Mavericks, ima par finih stvari u njemu.

Supruzi smo kupili 27" iMac za posao i posto trenutno nismo imali za SSD definitivno se malo vidi razlika. Ali monitor na iMac-u je fantazija...IPS sa rezolucijom 2400 i nesto u sirini. HD 1080 definitivno nije za tu diagonalu.
 
Ја бих хтео на овај мој да ставим доту 2, али ми је жао да га мучим :)
 
Ja mislim da ces moci, ipak jeta graficka (IRIS) mnogo bolja od ove moje Intel 3000 a ja sam igrao Batman AA na njemu (ne bas u full ;) ali ok)
 
Ма може сигурно и то на пристојним подешавањима, али ми је жао да се греје :)
 
Ja bih voleo da to pocne da se prodaje od ozbiljnih firmi. Mada, koliko se secam takva nekakva stvar je vec ranije bila? (ili imam neki deja-vu :))
 
samo da znate da nije moguce naknadno ubacivanje memorije u mba model \13, jer su ******i zalemili memoriju... :devil: tako da odlucivanje mora da padne odmah pri kupovini
 
samo da znate da nije moguce naknadno ubacivanje memorije u mba model \13, jer su ******i zalemili memoriju... :devil: tako da odlucivanje mora da padne odmah pri kupovini

Само и ти да знаш, то је тако од првог модела из 2008 године. Исти је случај и са Мекбук моделима са ретина екранима.
 
Ali postoji mesto za jos jedan slot, koji je dostupan te je lemljenje memorije ludilo
 
Hmmm...
Da je 8GB memorije potrebno - čini mi se da jeste, u teoriji. U praksi, nisam siguran. Kada kažem nisam siguran - prvenstveno mislim da nisam siguran da je potrebno 8GB u Airu. Ipak je to osrednje slaba mašinica, koja neće moći da pegla ne znam ni ja kakve operacije gde bi tih dodatnih 4GB igralo toliko bitnu ulogu ;)
To je samo moje mišljenje, što ne znači da sam u pravu...
 
Slazem se da sad ne treba ali...
Nisam od onih koji ce promeniti nesto sto radi nakon godinu dana. Moje razmisljanje ide na period od 4 godine. Kontam da ce mi zatrebati u nekom trenutku ali ne bih da se neprijatno iznenadim tad
 
Nazad
Vrh Dno