Šta je novo?

Mašine za sušenje veša

evo i ja u nedoumici koju kupiti.
polovna mi je okej od 150-200e
e sad šra gledati, razlika između toplotne pumpe i grejača?
nemam puno veša, uključivao bi 1-2 nedeljno
electrolux, siemens, miele ?
Toplotna pumpa naravno.Miele ili Electrolux.
 
evo i ja u nedoumici koju kupiti.
polovna mi je okej od 150-200e
e sad šra gledati, razlika između toplotne pumpe i grejača?
nemam puno veša, uključivao bi 1-2 nedeljno
electrolux, siemens, miele ?
Polovno? Od te 3 samo Electrolux.

Za Miele ćeš plakati ako ti stane. Dobri uređaji, ali nisu apsolutno bez kvarova.
S obzirom da uzumaš polovno, verovatno nisi lovaran a na moguće kvarove/servis moraš unapred da računaš.
 
brale, mogu da kupim novu i za 100,000 dinara.. nije mi problem... za jedno ili dva susenja nedeljno mi je odlican i polovan.. a svakako idem preko opet na minimum 6 meseci, tako da mi je dobitna kombinacija..
 
opet po markama procenjujete masinu....jos polovnu, a nemate pojma ni koji je model ni koliko su stare.

Te polovne TP od preko se kupuju za 30-50eur a onda se preko oglasa prodaju domacim ljubiteljima polovne nemacke bele tehnike i "malo ostecene" bele tehnike

ako imate srece i date preko 300eur kupitcete masinu 10 godina staru ako se malo "stegnete" kupicete 15+ godina staru koju je "serviser" izduvao na kompresor u svom dvoristu posto je bila kompletno zapusena i svaba je izbacio
 
u drugoj kuci sam pravio (pre 5+godina) letnju kujnu, uzeo frizider, ves masinu, sporet sa ravnom plocom i zamrzivac.. sve polovno (dobio 3meseca garancije), i dan danas sve radi bez jedne greske... nikad jedan problem nisam imao..
ja ne vidim problem zasto ne bi uzeo polovno ako je ispravno, i znam da ce taj electrolux, siemens, miele... i tako polovan duze trajati od kineza gorenja, beko.. a plus je vise nego duplo jeftinije..
 
Nisam mislio na problem te vrste da ce da crkne...ako si pratio temu....

da imas u vidu koliko moze biti stara stvar koju kupujes (za 300eur),
i takodje imas u vidu da se masine za toplotnom pumpom zapune sa flisom i gube efikasnost
 
Osusio prvi put ves sa DNS93.
Decije stvari na extra hygiene osusene top.
Nije za porediti, ali tek servisiran Bosch serije 4 ni priblizno dobro ne susi te decije stvari. Da ga ne ureknem.
I nije made in Srbija, kako pise na sajtu.
Iz Slovenije je
 
Evo utisaka posle dva koriscenja Bosch wqg24500by.
Prezadovoljan :D obicno programi traju oko 2 sata, ves je savrseno ravan tj nema guzvanja i mekan kao kad je prvi put obucen/kupljen. Programi su bili za cotton i neki za posteljinu/prekrivace. Apsolutna preporuka. Ako ima nekih pitanja, slobodno pitajte.
 
Uglavnom ti noraml ili extra programi za pamuk trau od 2 sata do 2 sata i 30 minuta ako imate masinu za ves od oko 1000 obrtaja! I da ves bude ravan i mekan ! Bar je tako kod nas na Electrolux Rex susari!
 
Uzeo Haier 31102150 HD 100-A2979-S. Prvi put koristim sušaru generalno, osim spejsi svetla i izgleda i nisam nešto impresioniran posle pola sezone. Jedino što sam primetio baš ima dosta u filtetu teksila cak i sa najnizom temperaturom sušenja. Ti programi, mirise, mekano i slicno su cini mi se marketinske fore
 
Зависи од потреба, навика и сл. колико ћеш бити задовољан. Некоме је и прање судова на руке сасвим ок, док сам живео сам у Бг и јео брзу храну нисам малтене палио машину за судове, а ни имао потребе за сушаром.
Сад нам сушара итекако штеди време, нема развлачења веша по кући, додатне влаге и прашине. Добар део веша не мора да се пегла додатно. Уз мало организације за 3-4 сата је претходно прљав веш сложен чист у орману.
 
I ja sam primetio ostatke tkanine ali nije toliko strasno a i kazu mi ljudi da je apsolutno normalno. Ja sam bas zadovoljan pogotovo sto sam izbacio zicu iz sobe, ves je mekan i naravno nema neprijatnog mirisa ako mi se ves susi po dva dana na zici.
I da sto rece kolega iznad, ves je apsolutno ravan i nista do sad nije bilo potrebno da se pegla.
 
Uzeo Haier 31102150 HD 100-A2979-S. Prvi put koristim sušaru generalno, osim spejsi svetla i izgleda i nisam nešto impresioniran posle pola sezone. Jedino što sam primetio baš ima dosta u filtetu teksila cak i sa najnizom temperaturom sušenja. Ti programi, mirise, mekano i slicno su cini mi se marketinske fore
Pre neku godinu pomagao sam drugaru da iznese neki sut, da on meni majcu a ona mirise na beli Bohor, uzmem Bohor sipaj punu preko max, uzme ga masina ostavim da odstoji, zavrsi osusi se ves nista ni da primires onom miisu, tu majcu sto mi on da o saam prao.
Pitam ga sta kako, koliko kaze sipam jedan ipo cep, ja opet ponovim proces drzi masinu 2h ma nista. Na kraju mi on kaze pa ja susim u susari, ima neku Gorenje masinu za pranje a Beko susaru.
Mi smo jedno vreme koristili Gorenje stara par godina i u toj je bolje ves mirisao kada se izvadi nego iz nase Beko, izleeda da vise vode primi Gorenje. Sada kada izvucem ves iz susare slabije mi mirise nego sto ocekujem a oseca se miris omeksivaca dok radi masina.
 
Ja imam kombinaciju Beko za pranje, Gorenje za susenje.
Ves mirise prijatnije nego kada sam prao u Candy, Hisense ili kevinoj Candy i susio u njenom Boschu, a opet njen Candy koji smo u pocetku reklamirali da smrdi ves je davao bolke rezultate nego moj Candy ili Hisense...
Mislim da tu ima i do srece kako se zalomi koja kombinacija masina, praska, omeksivaca....
 
Kada uporedim stari Candy i novi Haier, nebo i zemlja u korist Haier.
 
Sa aspekta kvaliteta samog uteđaja bio je solidan, ali je zato veš prao sa izuzetno malo vode, što nije baš uvek davalo dobre rezultate pranja
 
I dalje sam u nedoumici da li uzeti klasičnu ili TP mašinu za sušenje veša.

Nekako mi se čini da i jedna i druga imaju identičan broj prednosti i mana. TP teža za održavanje, ali zato troši manje struje. Klasična lakša za održavanje, ali greje više i samim tim oštećuje veš.

Interesuje me recimo koliko otprilike vremenski ovoj sa TP treba da osuši 7kg veša? I o kojoj cifri novčanoj govorimo kad kažemo da je treba nakon 4-5 godina čistiti u servisu? Koliko servis naplaćuje to?
 
I dalje sam u nedoumici da li uzeti klasičnu ili TP mašinu za sušenje veša.

Nekako mi se čini da i jedna i druga imaju identičan broj prednosti i mana. TP teža za održavanje, ali zato troši manje struje. Klasična lakša za održavanje, ali greje više i samim tim oštećuje veš.

Interesuje me recimo koliko otprilike vremenski ovoj sa TP treba da osuši 7kg veša? I o kojoj cifri novčanoj govorimo kad kažemo da je treba nakon 4-5 godina čistiti u servisu? Koliko servis naplaćuje to?

6 godina imam Beko sa TP i nikada nije čišćena od strane servisera. Imam dva filtera, jedan čistim posle svakog sušenja, a drugi jednom nedeljno. Sa novom veš mašinom sam čak dobio i kraće vreme sušenja nego što je bilo u početku (znatno bolja centrifuga)
 
Filter se i cisti posle svakog susenja i prazni posuda sa vodom, to je obavezno.

donji filter nema potrebe svaki put cistiti, ali sitne cestice uvek nadju svoj put i pored filtera.
 
Vrh Dno