Šta je novo?

Mašine za sušenje veša

Uzeo sam BEKO Mašinu za pranje i sušenje veša HTE 7616 X0
Zadovoljan sam dosta kako susi. Imate li neki savet kako da ocistim naslage pamuka oko vrata kada susim peskire i slicno? Dosta se nakupi, a ne mogu rukom lepo.
 
Hvala.
Koji je program najbolje koristiti za susenje da se ves ne sluplja, majice, farmerice i slicno?
 
Pa neki light program
 
Kaze mi drugarica ona ima na Gorenje neki 60 minuta i pusta ga 2x i tu se ves ne skuplja
Ja imam na mojoj AEG taj program ali 2x kada pustim ves mi se umirise na ustajalo ili nije potpuno suv.
Meni se bukvalno sve skupilo cak i carape :)
Majce koje su mi bile malo vece prosle godine sad su klot i akd podignem ruke kao topic da nosim a isto kila imam.
 
Jasno mi je, testiracu. Jel ima neka fora i da ves mirise lepo posle susenja? Ne znam gde gresim, ali ne mirise perfektno, ili je to normalno?
 
Sad sam nasao neki program pamuk dry ima 30min, 90min i vise, pustio sam 2x po 30 po preporuci gore i bolje je, nije skupilo i mirise bolje
 
Pa mirisace ako uzmes lenor kuglice i lenor omeksivac i astavis prilikom pranja, jos ako pauziras masinu kada primi omeksivac i da odstoji jedno sat dva, sto nije bas preporucljivo za samu masinu.
Ono sto sam primetio da bi ves trebalo odmah po susenju izvaditi i sklopiti, posle toga nije onakko mekan i pufnast.
Normalno zavisi i od materijala, na primer decija garderoba je bas pamucna tipa 100 ili 98% pamuka i ona najbolje mirise, supruga i ja trenutno nismo bitni pa gledamo da carape imaju sto veci sadrzaj pamuka i one i najbolje mirisu, sotale stvari zavisi od materijala.
 
Dodajem i omeksivac ali nema sanse da ikad ves mirise kad se susi u masini za susenje i kad se osusi na npr ofingeru.
A za "pufnastost" se slazem i to pogotovo za peskire. Imao sam par peskira koji su bukvalno bili kao karton, a posle samo jednog susenja kao oblak :)
 
A posle malo više sušenja postaju prozirni 😀
 
2 godine se suse peskiri, nije im se promenio sastav, posteljina, gace isto,
sem vec navedenih carapa i mojih majci ostalo nismo primetili da je nesto unisteno
 
Ono sto smo primetili da manje kvalitetna odeca, tipa waikiki na primer majce ili stvari za decu, pepco izbledele su, mzoda zato sto mo fanatici pa odmah posle nosenja peremo a koristimo iskljucivo program koji se zove Sintetika i traji 2h
 
Nazad
Vrh Dno